Kącik Rekreanta cz. VI (2013)

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
11 czerwca 2013 22:48
Zairka, SUPER! Mówiłam że będzie dobrze! 😅
Zdaje szybki raporcik ze Hadzi dzis skakal okser 120 w szeregu, trener robi gimnastyki wszelkie jakie sie da, i od lipca zaczynamy starty  😍 w koncu mam konia zdrowego, w formie, w miare sie dogadujemy i od wakacji jeszcze wiecej pracy 🙂
Zairka gratuluje 🙂
Zairka nie wygląda jakby miał jakąkolwiek przerwę! 😁

Misia o Was się nie da zapomnieć! Śliczny Wituś! 😍

Konwalia gratulacje! 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 czerwca 2013 08:25
O nas pewnie już wszyscy zapomnieli więc sie przypominamy filmem  😉





super przejazd i wynik. Gratulacje! I na szczęście nie padało 🙂
Hadżi, własność konwalia 😉
Spisuje się ostatnio naprawdę cudownie!
Dzięki. 🙂
juliadna startujemy skoki.

zairka super.  😀  nareszcie.
konwalia co będziesz jeździć?
mils   ig: milen.ju
12 czerwca 2013 16:36
Qnia fajnie skaczecie.😉
konwalia nawiązując do zdjęć, fajny Twój Hadżi. 🙂 Co będziesz jeździć? 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
12 czerwca 2013 16:58
a ja się melduję i informuję, że żyję  😉 w poniedziałek miałam trening i było cudownie  💃 najpierw trener pojeździł a później ja ( więc miałam ułatwione jeździectwo, bo wszelkie fochy i bunty trenejros załatwił 😉 ) , na razie mam zakaz galopowania. Pracujemy w samym stępie i kłusie, koń galopuje jedynie na lonży. No ale powiem Wam, że w życiu nie miałam takiego odczucia jak w poniedziałek. Koń płynął, no nie wiem jak to opisać  🙂 po prostu można było usiąść i jeeeechać ... jechać, niesamowite uczucie - aż chce się znowu wsiadać !

Qnia o to stajnia Bródnowska co ? Bo chyba poznaję po blokach  😉 a tak w ogóle fajnie razem wyglądacie ! konwalia super info !
Zairka super wiadomość ! Bardzo się cieszę !
robakt gratuluję i trzymam kciuki za udany przejazd na odznace !
Zuzu. oj jak ja lubię kasztany  🙂
Misia gratuluję udanego przejazdu ! Fajnie wyglądacie ( btw. dobrze, że nie padało ! )
mils wsiadaj i zdawaj relacje jak się jeździ  🤣
wymodelowana haha ja bym tego nie przeskoczyła  😉 więc szacun !
gryglodor ale młody już wyrósł ! wow !
mils, przynajmniej wesoło jest i nie nudno 😁
Zairka, ale karczycho to ma, jakby cały czas w treningu był! 🙂
konwalia, ooo, proszę, jakie dobre wieści! Teraz czekam na zdjęcia/filmiki i koniecznie relacje z zawodów! 🙂
Qnia, fajnie to wygląda, dawaj więcej 🙂
zduśka, najlepiej się jeździ po trenerze 😁 Grunt to dobra motywacja do dalszej pracy 😉.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
12 czerwca 2013 18:18

Zairka, ale karczycho to ma, jakby caly czas w treningu byl!

tez sie ciesze z tego powodu, ciezko pracowalismy sie przez te 4 msc nad szyja i grzbietem zeby nie trzeba  bylo wszystkiego odrabiac, masaze tez duzo daly:-)
zduśka oby więcej takich treningów! 😀
mils, zduśka, wymodelowana dziękuję  :kwiatek:
Tak, to ta stajnia 😉.
Na prośbę dorzucam jeszcze kilka zdjęć.
Są mało rozmaite, ale jutro trening, więc może dorobię się jakiś nowych, jak znajdę fotografa  👀
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
13 czerwca 2013 09:08
Zairka - tu wierna czytelniczka wątku🙂 możesz zdradzić jak ta praca wyglądała bo my teraz niestety mamy wymuszoną przerwę i tylko stęp i na samą myśl że tę pracę nad szyją będę musiała zacząć od nowa 🙄 ech - możesz zdradzić co robiliście w stępie że Zair wygląda jak wygląda? Jeśli to wg Was OT to może być na priv🙂
Zairka Zair świetnie wygląda! Mój to spada ze wszystkiego już w ciągu tygodnia...
konwalia super, że idzie wam coraz lepiej! będę trzymać za was kciuki na zawodach!

Ja się wcisnę z jednym zdjęciem Icka, który znów wrócił do etapu stępo-kłusa 😵 Ile można...
Mo B., na zdjęciu rewelacyjny! A co się znów Wam przytrafiło?!

Zairka, super, że wracacie do pracy! Powodzenia!

mils,  dzięki, staramy się jakoś wyglądać 😉  :kwiatek:
Lov   all my life is changin' every day.
14 czerwca 2013 20:31
Ja tak tylko na chwilkę i znikam 😁

Powiedźcie mi proszę, że jutro na zawodach będzie dobrze! Bo już mam schizę, niby na treningach ostatnio wszystko okey, ale czasami jeszcze mi psycha na okserach siada... Zwłaszcza na takich z płotkami, których jutro będzie mnóstwo 😁
Lov, będzie lepiej niż dobrze  🤣
Lov   all my life is changin' every day.
14 czerwca 2013 20:42
vanille, oby, bo mnie ostatnio na zawodach taki stres bierze, że wyłączam mózgownicę 😀
Lov będzie genialnie! i czekam na fotorelację! 😉 a co jedziesz?😉
Lov   all my life is changin' every day.
14 czerwca 2013 21:18
Plan był taki, żeby jechać L zwykłe i L dwufazowe Mistrzostw Poznania, ale trener startuje w Jaszkowie w tym czasie, i nie wiem, czy się wyrobimy... A jeszcze Wola ma listy tak ustawione, że mam ponad 50 koni przerwy 😲 Już się nakręciłam..
Lov na zawodach na pewno będzie dobrze, w końcu masz super konia. 🙂  Mi w przeciwieństwie do Ciebie dużo lepiej skacze się oksery, niż stacjonaty. Co jutro jedziecie na zawodach?  👀  Już doczytałam co jedziecie, życzę powodzenia. 🙂
Misia twój Siwy jest obłędny, tworzycie naprawdę super parę.  🙂
Zairka super, że z Zajkiem wracacie do pracy. Zair ma chyba świetny charakter? Wydaję się być bardzo inteligentny, co widać po waszych sztuczkach podczas rekonwalescencji.  😉
Mo B. bardzo podziwiam Ciebie i Siwego, jesteście niesamowici!!   :kwiatek:
Zuzu świetna jest ta twoja Ciri, to jeden z moich ulubionych re-voltowych koni.  😜

To i my ze Szronką dołączymy się do wątku. 🙂  Już od dawna regularnie czytam rekreantów to czemu mamy się nie ujawnić 😉 Wrzucam 3 zdjęcia z dzisiejszego treningu. Szronka skakała dziś rewelacyjnie.  😍








edit. dopisek
Konwalia, Qnia super Hadżi wygląda! Owocnej pracy 🙂
Mo B. łoooo  😀 galop ma ekstra. co tym razem się stało?
Lov dasz rade, a jak nie to Ci kopa zasadze  🤣

U nas w porządku. W niedzielę jedziemy na zawody. Debiutujemy w regionalnych. L sobie śmigniemy,a  co tam  😀
Ostatni tydzień było mocno średnio. Kobyła jakieś turbodoładowanie miała i ogólnie się nakręcała na wszystko.
Dzisiaj- bajeczka  😍 fajny, równy galop. Chciałabym taki na parkurze, ale chyba mogę sobie pomarzyć patrząc po ostatnich i przedostatnich zawodach  😂










Zairka, pięknie wygląda Zair 🙂

Misi już gratulowałam na żywo, widać naprawdę spory progres w stosunku do obrazka, który widziałam na zawodach w ubiegłym roku :respekt:

Moich trzech muszkieterów z przygodami, jak zwykle, ale do przodu. Aktualnie jestem po uszy zakochana w treningach i wszystko wskazuje na to, że uda mi się zwiększyć ich częstotliwość w tygodniu 🏇
Nareszcie trener, któremu mogę szczerze jęczeć i biadolić, że czegoś nie rozumiem, dlaczego tak działa, a chciałabym żeby działało inaczej, że w którymś tam momencie mam złe odczucie na koniu, i nie słyszę w zamian "co z tego, że złe uczucie, ważne, że dobrze wygląda" albo nie widzę facepalma, no bo jak tak można mieć wątpliwości dotyczące tak oczywistych rzeczy (tak oczywistych, jak np. poprawa zgięcia w chodach bocznych ha).
Nareszcie trener, który kombinuje zestaw ćwiczeń dobranych indywidualnie do potrzeb danego konia i nie proponuje rozwiązań typu "skoro jest silny, to weź mocniejsze kiełzno". Skoro jest silny, to musimy go przestawić na lżejsze pomoce, proste 😉

Na Zombiego parę dni temu odkryłyśmy kapitalną rzecz - cordeo. Sznur na szyję używany normalnymi półparadami wtedy, kiedy Rudy przypomina sobie o swoim naturalnym autopilocie i usiłuje brać cały ruch na szyję i mostek. Na początku koń zdębiał, w stępie zaczął wężować i w ogóle nie wiedział, jak poukładać swoje ciało. Bo tam, gdzie chciał zanurkować mostkiem, nagle coś zadziałało u nasady szyi i podniosło, i zniknęło. Położyć się na tym nie da. Nic nie ciągnie, więc jest wygodnie. Zignorować też trudno, bo Zombiego można takim cordeo samym lekkim przytrzymaniem osadzić pełną paradą z galopu. Wow... Tak lekkich i fajnych ustępowań do tej pory jeszcze nie miałam, a sam galop - bajka. Wreszcie uczucie, że na lewo koń się niesie w równowadze, a nie toczy. Kontrgalopy zrobiły się "nagle i same" proste. W kłusie "znikąd" pojawił się balans - aż żałuję, że na placu nie miał mnie ostatnio kto nagrywać 🙂 Coś czuję, że mam teraz właściwy kluczyk do tego konia. Oby!

Skwar rozwija zdolności w robieniu dramatycznych min. Swego czasu się rozgadał, ale już zdążyłam przywyknąć do jego pełnego oburzenia zabuczenia, albo popiskiwania w chwilach podniety (np. na widok taczki z kupami), ale to, co on robi wyrazem twarzy np. przy pracy z ziemi - boki zrywać. Dziś na koniec treningu piafował, na sam widok długiego bata nakręcił się i chciał startować galopadą, ale trenerka była szybsza i przy bandzie opuściła szlaban z bata przed koniem. Skwar stanął jak wryty sliding stopem, przekrzywił łeb, błysnął białkiem oka i wręcz zapytał" Seriously? 😁

Karolek chyba rusza do bardziej dorosłej roboty, dość już tego miłego nic-nie-robienia. Trzeba go też trochę poprzestawiać, bo zrobił się ciut za lekki i ciut za "gumowy" bocznie na kontakcie, przydałoby się więcej stabilności, żeby zacząć już różnicować reakcje na łydkę. Nawet coś tam fajnie drgnęło, ale w czwartek jak to on ma w zwyczaju, uciekając na padoku przed muchami (on przeważnie ucieka tak, że podczas całego pobytu na dworze non-stop łazi...) wkurzył się, zaczął biegać, brykać i trochę poobijał o ogrodzenie. Mam nadzieję, że do wtorku będzie już ok. On jest biedak strasznie wrażliwy na owady, na dworze w stępie męczy się okropnie - w kłusie i galopie problemu nie ma, bo przed muszyskami możemy uciec, a tak, to doganiają i latają dookoła biednego konia 🙁 Mam nadzieję, że solidna moskitiera do jazdy mu trochę pomoże muszyska znieść.

Rude, gniade i małe kare z filmu:
















Quantanamera, twój sposób jazdy i same konie zachwycają mnie odtąd, odkąd zaczęłam wchodzić na re-voltę. I ten spokój...
Lov   all my life is changin' every day.
15 czerwca 2013 18:04
Ahhh, a u nas standardowo "koń aż gwizda, tylko jeździec p*zda" 😉 Ta moja głowa...
Lov jak poszło? 😉 masz zdjęcia? 😉
baffinka aż ciśniecie z Gniadą! 😉 super! 😉 i powodzenia jutro!!! 😉
quatna pięknie się prezentuje cała trójeczka! ale Rudy jak spotężniał!!! jakby go więcej wszędzie, szyjka, zad, klata!  💘
Lov   all my life is changin' every day.
15 czerwca 2013 18:25
gryglodor, w pierwszym dwa razy się zatrzymał z mojej winy, a przez to nakulaliśmy punktów za czas, w drugim zrezygnowałam w połowie, bo poszedł ze mną taką dzidą, że nie mogłam wykręcić 😉 Ale przynajmniej ładnie wyglądaliśmy 😁
Foty będą jak baffinka prześle :P
Minosia, ależ się miło zrobiło 🙂
Mo B., Siwy jest całkowicie ślepy? (przepraszam, nie w temacie jestem)
quanta Rudy to kupa mięsa  😍. Co do dziwacznych min, to Ciri preferuje takie:



My się jutro do Huberta wybieramy, kogoś zobaczę?  😀
Oczywiście jeszcze nie ma list  👿
Qnia, konwalia, piękny Hadżi!
Zuzu., ale piękne rudości, a mimika na 5+ 😁

My dzisiaj tak jak baffinka, debiutowaliśmy w pierwszej L 😉 Mam złotego konika!
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
15 czerwca 2013 21:36
Zuzu, Ja będę. Nie bój się podjesc, czy odezwać, serio nie gryzę 😉 listy będą rano a konkurs L zaczyna sie o 14.45  🙂
Ahhh, a u nas standardowo "koń aż gwizda, tylko jeździec p*zda" 😉 Ta moja głowa...


u mnie dzisiaj to samo...  😵  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się