Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

aszka   day by day
16 maja 2013 11:06
777, z jednej cegły a przez środek idzie sporo prętów zbrojenia puszczonych przez cała długośc i wysokość. W starej stajni tez mamy takie ścianki i nigdy nic się nie stało.
ms_konik, to cegła klinkierowa i na jedna cegłe
o widzisz nie wpadłam na takie rozwiązanie - dzięki
Mam szybkie pytanie do tych co się bardziej znają 🙂
Mam możliwość załatwić sobie niedrogo piach na plac, ale wszelkie zabawy typu wybieranie ziemi, drenaże itp. odpadają (finanse 🙂😉. I teraz pytanie - tenże plan konie dość mocno wydeptały, ziemia jest płaska i ubita. Czy lepiej sypnąć ten piach na tą ubitą ziemię (żeby się nie mieszało), czy ją najpierw trochę spulchnić (płytko zaorać i zabronować?) żeby się wymieszało?
Nie jestem po materiałoznawstwie, ale ja bym chyba wymieszał. Zresztą możesz gdzieś przetestować te podłoże.

Pozdrawiam
[ciach- ten link to po co???  😤 ]
Mam szybkie pytanie do tych co się bardziej znają 🙂
Mam możliwość załatwić sobie niedrogo piach na plac, ale wszelkie zabawy typu wybieranie ziemi, drenaże itp. odpadają (finanse 🙂😉. I teraz pytanie - tenże plan konie dość mocno wydeptały, ziemia jest płaska i ubita. Czy lepiej sypnąć ten piach na tą ubitą ziemię (żeby się nie mieszało), czy ją najpierw trochę spulchnić (płytko zaorać i zabronować?) żeby się wymieszało?


Nie mieszaj. Nasyp warstwę 5-10cm konie same wymieszają. Lepiej co roku nasypać 5 cm niż raz a dużo bo będziesz mieć grząsko. Wiem bo tak robiłam zanim uzbierałam na drenaż
też mi sie tak właśnie wydawało.... Że lepiej wysypać na to twarde (przecież porządnie robione ujeżdżalnie też się utwradza pod piachem), mniej a co roku dosypać.
A 5 cm piachu to w ogóle cokolwiek da i się nie rozjedzie, jak koń kilka razy po takim podłożu przegalopuje? Przecież nawet profesjonalnie przygotowane podłoża się przesuwają i rozbijają np. po lonży.
Pewnie, że rozjedzie, ale i tak będzie lepiej, niż bez piasku - ot, chociażby możliwość poślizgu mniejsza i da się jeździć jak trochę popada. Poza tym nikt nie broni polewać i ubijać tych 5-10 cm 😉
jak to mówią, lepszy rydz niż nic, a na profesjonalne podłoże mnie nie stać.
jak to mówią, lepszy rydz niż nic, a na profesjonalne podłoże mnie nie stać.


Na pewno pomoże. Od czasu do czasu można zabronować. Po deszczu nie jeździć (jak się nie musi) to szybciej obsycha i mniej się miesza ze starym
Pomóżcie!

kto wie ile mniej więcej kosztuje metr kw. bandy ochronnej do hali? tzn taka drewniana banda. W google szukałam firm ale jakoś nie mogę znaleźć.
Potrzebuje choć orientacyjną cenę tak na szybko i oczywiście link do firm które polecacie
będę wdzięczna  :kwiatek:

W związku że nie każdy zagląda do wątku o własnej przydomowej stajni, pytam tu. Sprawa dość pilna....

"Fachowcy" mimo ciągłego przypominania, zostawili za mało miejsca od suchego betonu do progu drzwi.
W projekcie przewidziane było ocieplenie posadzki w stajni, jednak teraz muszę z tego zrezygnować aby można było wykonać spadek w boksach.

1. Jaki powinien być spadek (będzie on na dł 4m) - 1% jest wystarczający? boję się że większy może być szkodliwy.
2. Czy rezygnując z ocieplenia, nadal konieczne jest zastosowanie foli pomiędzy wylewką a chudym betonem?
3. Jak najlepiej wykonać wylewkę aby się nie kruszyła i pękała i była trwała? dobrze ją czymś zaimpregnować czy wystarczy zastosować wodouszczelniacz?
spadek wystarczy 1- max 2 cm
z tego co czytałam w fachowej literaturze to pod chudy beton powinno się stosować folię - niestety nie widziałam aby ktokolwiek tak wylewał fundamenty (wiem że tobie chodzi o posadzkę ale zasada jest taka sama )
poczytaj w necie jak wykonać posadzkę  w garażu
Obawiam się że 2% spadku na 4m wyjdzie jednak za dużo. Nie wiem czy jednak 1% nie wystarczy - różnica 4cm będzie na długości wtedy.
Izolację daje się na chudy beton z tego co mi wiadomo a pod izolację cieplną.
Cobrinha, wystarczy ci 1%.
Wylewkę robisz z betonu? Zastosuj beton B30 ze zbrojeniem rozproszonym, będziesz mogła czołgiem jeździć po tym.
Tak, wylewka ma być betonowa i jak rozumiem lana bezpośrednio na chudy beton bez foli pomiędzy nimi?
Folia da ci izolacje przeciwwilgociową. Jak grubą wylewkę robisz? Na jakim terenie?
Wylewka jest na gruncie. Pod spodem glina.
Co do grubości to nie wiem ile zostało - muszę się dowiedzieć ale na bank ocieplenie się nie zmieści z tego co mam patrzyła i skrupulatnie przeliczała 🙁

Jak zrobić te rowki w posadce ułatwiające odprowadzenie wody? je się wycina w posadzce na koniec czy w trakcie zatapia się jakieś elementy by potem je wyciągnąć jak posadzka zacznie wiązać? :kwiatek:
Obawiam się że 2% spadku na 4m wyjdzie jednak za dużo. .....

mi wczoraj znajomy powiedział ze 2 centymetry (nie procenty) wystarczą - ja tam sie nie znam
Co do rowków to u nas były robione za pomocą rury PCV zaślepionej po obu końcach - wciśnięta nieco w wylany beton - wyszło tak sobie
Jeśli chodzi o izolację to fachowcem nie jestem ale z doświadczenia wiem że beton źle wylany (np bez izolacji od wilgoci) masakryczne ciągnie wilgoć - przynajmniej u mnie tak jest niestety
namieszałaś mi teraz bo konia przestawiłam do drugiego boksu a ten w którym stał remontuję i się tak zastanawiam
czy nie zmienić dotychczasowej koncepcji podłoża ......hmm...
podczas tych ostatnich ulew to właśnie fundamenty nasiąkały wodą jak gąbka i przez to nawet w pustym boksie było wciąż wilgotno
u mnie też wszędzie glina - cholerstwo straszne
u nas były robione za pomocą rury PCV zaślepionej po obu końcach - wciśnięta nieco w wylany beton - wyszło tak sobie
Też myślałam o takich rurkach... nie wiem co można jeszcze położyć... może drewniane ale przy takiej dł ciężko takie badyle znaleźć heheh
a jaka to długość - u nas posadzka była wylewana niestety odcinkami dlatego pcv się sprawdziło
w sumie nic ciężkiego położyć też nie możesz bo zatonie ...
Mam 4m na długości 😉
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
06 czerwca 2013 13:11
Cobrinha, też mam 4m i miałam robiony rowek deską. Pod ścianką między boksami, więc koń nogi nie włoży i się nie obetrze ( o to się chyba też martwiłaś).
Mehari, rowek (wykonany za pomocą deki) ma być przy przeciwległej ścianie do wejść - tam raczej ciężko będzie im coś zmajstrować hehe
martwiły mnie te w posadzce na środku boksu jakby w głównej części - no ale niestety muszę zadowolić się tym małym spadkiem i rowkim jedyne na końcu 🙂
Zawsze to coś... mam nadzieję, że to wystarczy i nie będę mieć bajorka heheh
U nas zbliżamy sie do końca mamy już wodę mamy, prąd, pociągnięte ogrzewanie w piątek zalewają nam podłogę. Z większych rzeczy zostały nam jeszcze do zrobienia drzwi ale jak znam mojego teścia to się szybko z nimi uwinie. Kupione mamy juz całe wyposażenie bosko nowe żłoby, poidła i podstawki pod lizawki, nie mogę doczekać sie jak będziemy to montować 🙂
stan aktualny




Aszka, nie boisz sie, ze kon kopnie i potłucze płytkę na ścianie?
Fajnie to wyglada i swietne do utrzymania czystosci, ale konie tego szanowac nie beda 😉
zazdroszczę płytek na ścianie
niestety ja nie mogłabym mieć płytek bo konie jak na złość lubią sobie kopnąć w tylną scianę boksu a nie w boczną

a stajnia bardzo fajna🙂 Aszka- gratki!
aszka, piękna stajnia. Klinkierowe ścianki - świetne rozwiązanie, a do tego jakie estetyczne.
Megane, Złota, boksy sa duże więc mam nadzieje ze kobyły uszanują płytki ona raczej nie kopią jak sie potłuką będziemy myśleć jak to wymieniac 🙂
ibmoz, klinkierowe ścianki wyglądają super już nie mogę doczekać się przeprowadzki i reakcji naszych koni na nowy dom.
Moje tez lubią sobie kopnąć szczególnie przy jedzeniu, stąd moje obawy. U nas chyba sprawdzi sie tylko lamperia 😉 bałabym się, ze płytka odpadnie, pokruszy sie i pokaleczy konia.
No ale nie da sie ukryc, ze prezentuje sie bardzo fajnie 😉
A jakie beda drzwi?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się