... ślub :) ...

A, no i udało mi się dopiąć swego - siedzimy ze znajomymi przy stole 12-osobowym, juhuu!

super! bedzie łatwiej Was "dorwać" 🙂 a jesli chodzi o torty, to probowaliscie te z Tiramisu? no nie wierze... oni mają jeden czekoladowy taki obłędny, że ciężko się od niego oderwać...  💘

Ja paszportu nadal nie wymieniłam! 😡 Cholera, muszę to zrobić! 🤬

apel do ash i wszystkich pozostałych, którzy nie zmieniają paszportu od razu po ślubie. róbcie rezerwacje na swoje nazwisko panieńskie, dokładnie takie jakie jest w paszporcie (jesli jakies dalsze loty to nie te z dowodu, tylko z PASZPORTU), bo później możecie mieć duży problem... sama pamiętam, że nie raz odmówiłam takim gwiazdom odprawy, bo nazwisko zmienione, rezerwacja na nowe, a paszport ze starym i klops.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
14 czerwca 2013 06:53
My mieliśmy muffinki zamiast tortu, które były hitem... poprawin 😉
Zamowilismy o 20 mniej niż było ludzi i oczywiście sporo zostało, ze 30.
ash   Sukces jest koloru blond....
14 czerwca 2013 07:32
mery, tak właśnie robiłam. Bilety i rezerwacje w hotelach miałam na nazwisko panieńskie.
Rok po ślubie to chyba wystarczy, żeby wymienić paszport! Ja to zawsze mam zapłon 🤬  Muszę to pilnie zrobić!
Mam głupie pytanie, ale nie znam się na obowiązkach świadka a i sam zainteresowany świadkowaniem nie wie za bardzo co go czeka 😉
Idę na wesele jako partnerka świadka i tak się zastanawiam, bo świadek jedzie do domu 'młodego' na błogosławieństwo prawda? Tylko ja nie musze/nie powinnam tam z nim być, wystarczy że przyjadę od razu do kościoła?
I ja się wreszcie mogę do was dołączyć. 😍
Co prawda czytam wątek od paru lat i planów mam już dużo, ale dopiero od poniedziałku mogę to robić "legalnie". 😁

Podobnie jak kilka z Was nie chcę brać ślubu kościelnego i na szczęście moi rodzice mnie do takiego przekonywać nie będą, problem mam z siostrą taty, która jest moją matką chrzestną i zarazem najbliższą rodziną - ona nie chce słyszeć o takiej opcji. 😉 No i jeszcze mój D. coś wspominał, że on chce kościelny, chociaż ja go nie rozumiem bo nie biega do kościoła i ślubnych zasad nie przestrzega. Chyba czeka nas szukanie kompromisu (chociaż patrząc na to jak długo czekałam na pierścionek, będziemy mieli na to dużo czasu). 😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
14 czerwca 2013 16:59
Grafi gratulacje!!! :kwiatek:
Wiesz, ze możesz wziąć slub kościelny jako osoba niewierząca?

Cricetidae Ty na błogosławieństwo raczej nie,  a czy swiadek jedzie na blogoslawienstwo -wszystko zalezy od Młodych, najlepiej ich zapytać🙂

Właśnie sobie uzmyslowilam, ze nie pamietam, czy moja przyjaciółka-świadkowa była na błogosławieństwie, alei ja byłam zakrecona😉

Grafi, sorry, ale co ma matka chrzestna do Twojego ślubu 😉
Dziękuję Diakonka.  :kwiatek: A jak już się wypowiadam to od razu się pozachwycam Twoimi zdjęciami, wyglądałaś absolutnie rewelacyjnie! Sukienka świetna, ale najbardziej podoba mi się toczek i pozytywna atmosfera jaką widać. 🙂 🙂

Słyszałam o ślubach jednostronnych (nie wiem czy o tym piszesz), nawet byłam na jednym ale odbywał się w kościele. O ile myślę, że na fajnego księdza mogłabym się zgodzić o tyle do kościoła się nie dam zaciągnąć na pewno. 😉

szepcik chyba źle napisałam, że mam z nią problem. Po prostu bardzo mnie bawi jej zachowanie , jeszcze przed zaręczynami jak mojego D nie było w pobliżu i przy okazji rodzinnego obiadu byłam wypytywana o swoje plany, gdzie zakomunikowałam, że ślub i owszem chcę ale nie kościelny, to zaraz odkrzyknęła "ale chcesz!", "musisz to zrobić dla D!" i kilka innych równie ciekawych stwierdzeń, wiec nie dało się dyskutować. 😉 Z resztą ta sama ciotka namówiła mnie do bierzmowania (jeszcze wtedy nie miałam tyle asertywności i wróciłam nawet na lekcje religii, z których się wcześniej wypisałam) ale skończyło się rozstrojem żołądka w samym środku mszy, więc nie dotrwałam do końca i bierzmowania nie mam (inni się śmiali, że zło ze mnie wychodziło). 😀
A nam został równo rok🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 czerwca 2013 09:20
Diakonka kiedy relacja?
ash   Sukces jest koloru blond....
15 czerwca 2013 17:15
[quote author=D+A link=topic=34.msg1802924#msg1802924 date=1371233911]
A nam został równo rok🙂
[/quote]

super!
jak przygotowania??

My spędzaliśmy rocznicę w Willi Zagórze! Było bosko jak zawsze!
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 czerwca 2013 17:58
ash, wy juz rok po? matko jak ten czas leci!  😵
ash   Sukces jest koloru blond....
15 czerwca 2013 18:05
No! rok i tydzień 🙂

Pędzi czas jak szalony!
ash, o rany, dopiero co śledziłam twoje przygotowania! Strasznie poleciało 🙂 No i mi strasznie szybko leci - został niecały miesiąc, zrobiło się poważnie 🙂

Jutro kupuję kiecki na panieński i dzień po ślubie, juhuu!
Znalazłam ten filmik wczoraj i nie wiedziałam gdzie wstawić. Zauroczył mnie, każdy powinien to zobaczyć, ale tutaj chyba najbardziej pasuje. Mam nadzieję, że nie było?

sosi   szczypior szczypior...
15 czerwca 2013 21:15
Mia cudowny film!

mnie ten wczoraj bawił 🙂
dziewczyny nie wiecie gdzie mozna kupić figurki  na tort , ale takie  z koniem? przeszukałam neta  i znalazłam tylko jedna na gniadoszu.
Diakonka - pięknie!

A my chyba wybierzemy wersję "basic" wesela i poszukujemy fajnej restauracyjki z klimatem na nie wielkie przyjęcie do wieczora dla tych 32 osób. Ktoś coś poleci, gdzie kameralnie i przyjemnie będzie?
Idrilla, w Warszawie czy w Zakopcu w końcu?

Ja dzisiaj spędziłam pół dnia w pałacu na testowaniu potraw i uzgadnianiu stu rzeczy z menadżerką, masakra. Potem testowaliśmy te torty od Sowy i szczerze mówiąc smaki poszczególnych pięter są mi totalnie obojętne - wszystkie sześć było BOSKIE 😀
A jutro przymiarka sukni.
O rany, dzieje się, ale czuję że mamy wszystko dopilnowane i pod kontrolą.
Gapa ze mnie, nie dopisałam, oczywiście w Warszawie bo to jednak taniej niż wyjazd w góry dla wszystkich. Wertuje właśnie internet w poszukiwaniu jakiejś klimatycznej restauracji w stylu wiejskiej chaty itd ale słabo mi idzie 🙁

Idrilla, byłam niedawno na chrzcinach w super miejscu z pyszną kuchnią, ale to były Ząbki. Jeśli wam pasuję mogę podać namiary 🙂
Pewnie, podrzucaj namiary 🙂

Narazie to mi sie podoba http://www.nadjeziorem.pl/ i takie klimaty
u nas też prawie rok został 🙂

ja przypadkiem trafiłam na to:



Jest to coś co jest w moim stylu i na pewno oryginalne. Tylko aby kamerzysta chciał to z nami zrobić 🙂
Chuda,
czy takie oryginalne to nie wiem, chyba co druga para decyduje się teraz na takie podziękowania  😁
to wersja mojej koleżanki
ash   Sukces jest koloru blond....
17 czerwca 2013 07:25
Idrilla, tak jak już ci kiedyś pisałam Winiarnia nad jeziorem jest super klimatyczna. Jedzenie przepyszne, atmosfera wspaniała no i widoki 🙂
Chuda,
czy takie oryginalne to nie wiem, chyba co druga para decyduje się teraz na takie podziękowania  😁
to wersja mojej koleżanki



\
Ja sie z tym nie spotkałam 😉 a na pewno jest bardziej oryginalne od tradycyjnych 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
17 czerwca 2013 08:47
dziekuje za milosci...no sorry ale dla mnie mozna codziennie dziekowac :P

ogolnie uwazam takie dziekowania za zbedne  😁 ale to moja opinia  😉
Gienia-Pigwa ja też. jak będę mieć ślub to na pewno będę chciała ominąć te wszystkie dziwne rytuały jak zabawy z balonem między nogami, taniec w kółku dookoła rodziców, podziękowania i ten dziwny zwyczaj jak rodzice muszą Cię ... nie wiem jak to się nazywa wyświęcić w domu. Straszna żenada. Podziękowania dla rodziców byłyby jeszcze spoko, gdyby nie robiono z tego cyrku na połowę wesela.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
17 czerwca 2013 17:18
Diakonka kiedy relacja?


wkrótce😉 ale już trochę Wam opisywałam :kwiatek:
[quote author=D+A link=topic=34.msg1802924#msg1802924 date=1371233911]
A nam został równo rok🙂


super!
jak przygotowania??

My spędzaliśmy rocznicę w Willi Zagórze! Było bosko jak zawsze!
[/quote]

Przygotowania w sumie bez zmian. Jedyne co się zmieniło to zarezerwowaliśmy kościół i wpłaciliśmy zaliczkę na zespół. Najgorsze dopiero przed nami;p
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się