żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

te torpole, ktore widzialam, to nie byla skora, futro medyczne, tylko welna, dzianina.
aaaa, czyli Torpole pewnie są mało wytrzymałe i słabo amortyzujące, no trudno, rezygnuję z tej podkładki 😉

http://allegro.pl/podklad-podkladka-pod-siodlo-futro-medyczne-okazja-i3290699145.html

a miałyście styczność z tymi? Nie wiem co wpisać w wyszukiwarce bo tu nie jest podana żadna nazwa ani firma. Wyglądają dość porządnie, orientujcie się czy one są wykonane z takiego prawdziwego kożucha ze skórą czy z samej wełny?
:kwiatek:
Miałam ją rok, nic się z nią nie dzieje. Firmy nie ma bo to jest "od producenta". Futro naturalne.
emptyline   Big Milk Straciatella
12 czerwca 2013 12:25
hannexxx, ja też mam aczkolwiek jeszcze nie śmiganą, bo pochrzaniliśmy wymiary, ale dostanę nówkę sztukę bez dodatkowej opłaty. Mattes to to nie jest, ale uważam, że za takie pieniążki, całkiem przyjemny produkt, futro dość grube, tylko bardziej żółte niż białe, na skórce, nie takie tkane jak w którejś podkładce Horze.
aha, czyli taki prawdziwy kożuch, fajnie 🙂 kupię ją 😉 emptyline a jak jest z rozmiarami?
generalnie z podkładkami tego typu robię tak: najpierw podkładka żelowa "glut" potem czaprak, następnie podkładka wełniana i na to siodło. Chyba dobrze, prawda? 😉 oczywiście nie wpycham tego na siłę, wszystko zawsze ładnie leży 😉
A nie czujesz się wtedy jakbyś siedziała nad koniem? Na takiej grubej warstwie?
nie 🙂 wiesz, glut jest bardzo cienki 😉
Jeśli chodzi o podkładkę, to polecam futro medyczne firmy EUROSTAR , naprawdę świetna jakość, mam ją 3 lata , prałam ją raz ( naprawdę cięzko ją ubrudzić) . Jej koszt to ok 250 zł, ale naprawdę warto w nią zainwestować :>
theresz podrzucisz linka do swojej tej podkładki bo jakoś nie mogę znaleźć 😉
Pod jakie rozmiary siodła używałyście tej podkładki z allegro? Wejdzie mi pod Huberta 17" tak żeby tył siodła nie leżał na tej futrowej części? Bo miałam dwie podkładki ze sztucznego futerka Fair Play i właśnie średnio mi się to pod siodłem układało (tak jak tu: http://re-volta.pl/galeria/foto/61775).
Hej. Mam problem ze swoją podkladka zelowa, zaczela sie kleic i rwac. Czy da sie temu jakos zaradzić? Lub to naprawić?? 😕
jeśli chodzi o klejenie się, to słyszałam kiedyś, że parafina pomaga. Ale ile w tym prawdy - nie mam pojęcia  😉
oluchnaa,  jesli glut zostal potraktowany detergentem, to nic juz z nim nie zrobisz.
hanexxx, dziwnie jakoś, bo ja tez nie mogę jej znaleźć  🤔
Kupowałam ja w sklepie stacjonarnym, a nie przez neta. Ale wyglada na to jak by ich już nie było na rynku ;o
Był najprawdopodobniej powieszony na słońcu zeby wysechł ;/
Ma ktoś tą podkładkę Yorka z kieszeniami na wkładki, robioną na wzór Mattesa Correction System?
Jak wypada w zestawieniu właśnie z Mattesem? Jak one rozmiarowo wypadają? Warto wziąć jako tańszą alternatywę? :kwiatek:
olek, ja tez sie czaje, co prawda nie na correction, tylko na zwykla podkladke z yorka, i tez chetnie przeczytam opinie na temat jakosci futra.
Ta zwykła podkładka Yorka ma całkiem niezłe futro, jak za tą cenę dla mnie super, polecam 🙂
Podkładki Yorka są bardzo si. To znaczy - to nie jest jakieś mega grube futro, podkładki są raczej z tych cieńszych, niż grubszych. Za to futro jest naturalne, takie na skórze, a nie żadna "spieniona" wełna. Cała podkładka jest ładnie uszyta i wykończona. Nie wiem, czy daje jakąś szczególną amortyzację, ale dla niedużego zwężenia rozstawu łęku, korekty ułożenia siodła (w przypadku tej podkładki z wkładkami) albo i dla samego efektu estetycznego, jak ktoś lubi futro na koniu 😉 to zdecydowanie na plus. Cena rzeczywiście zacna.
ladydill, quantanamera,  dzieki za info 🙂
Polecam podkładkę z allegro : http://allegro.pl/podklad-podkladka-pod-siodlo-futro-medyczne-okazja-i3321317435.html
No name, ale wykonanie bardzo solidne i estetyczne. Futro przed założeniem pachniało owcą jak nic 😉 Cena też przystępna.
Co to za glut pod siodłem? Wie ktoś? 🤔
pucus27, po tym zdjeciu ciezko cokolwiek powiedziec.
darolga   L'amore è cieco
17 czerwca 2013 02:39
katija wiem, było robione z ukrycia. 😎
darolga chyba to nie to , ten  żel był przezroczysty, b.gruby (dlatego zwróciłam tak na niego uwagę) i o ile się nie mylę miał wypustki masujące, był też w kształcie prostokąta i sporo go wystawało.
pucus27, po opisie faktycznie wyglada na jakiegos actona.
potrzebuję podkładki w stylu:  http://x-horse.com/mattes__podkladka_z_korekta_przodu-6904i    , żeby dopasować za szerokie siodło.  możecie polecić coś tańszego, podobnie działającego? bo cena mnie powaliła...  🙄
Polecam przejrzeć kilka ostatnich stron tego wątku..
Szukam podkładki z korektą na przód,może być również żel.Polecicie coś?
Z podkładek mattes lub york, którego tu jest bardzo chwalony.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się