Nasza twórczość fotograficzna cz. II

madmaddie, fajne. Absolutnie nie b&w 🙂 Kolor jest mocną stroną tego zdjęcia. Najsłabszą jest przechylenie wszystkiego w prawo - zarówno grafitti jak i modelki.

Wojenka, dwa ostatnie mocne!
slw95, to taki spontan byl, a niestety nie umiem jeszcze tak przerabiac zdjec 😀
Wojenka - łuhuhuhuhuh mokro i błotniscie 😀
no i zgadzam się z abre - odlot ostatnie 2  🙂
Wojenka, patrzę na ostatnie, patrzę i patrzę...  Jedno z z najpiękniejszych zdjęć ever!
lubię Twoje wyścigowe zdjęcia Wojenka. jest w nich coś czego brak mi w pozowanych portretach, jakaś taka szczerość 😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 czerwca 2013 09:55
Wojenka, przedostatnim zmiażdżyłaś!  🙇
angra   SiwyMójNajwspanialszy : *
11 czerwca 2013 20:00
No to Ja dodam coś wczorajszego :P

+ Jak się nie zmniejszyło to przepraszam, zedytuje ( nw czemu u mnie zawsze są normalne :c )
-
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/826/dsc0040jmf.jpg/]



Wojenka   on the desert you can't remember your name
11 czerwca 2013 20:22
Dzięki  :kwiatek: . Właśnie dlatego kocham wyścigi, za szczerość, za emocje, pot, krew, łzy... I dlatego też uwielbiam je fotografować. Jakby ktoś chciał więcej pooglądać, to zapraszam na moją fejsbukową stronę.

Jeszcze takie jedno

angra - w pierwszym fajnie światło w lesie padło 🙂
choć dla mnie trochę za dużo kontrastu 🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
11 czerwca 2013 21:30
kilka moich  :
1. deszczowe makro


2. Pliszka


3.wesoły konik - Bandzior


4. Bandzior


5.


6.
makro cudne! 😍
a ostatnie mega pozytywne - dłuuuuuuuuuuuuuuga noga! 🙂
angra   SiwyMójNajwspanialszy : *
11 czerwca 2013 23:01
Huculska Osotoja - haha 😀 mistrzostwo świata z maluchem 😀 !  😀
Wojenka
Uwielbiam Twoje wyścigowe zdjęcia ! 😀 Bardzo fajnie oddają klimat wyścigów  👍
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 czerwca 2013 15:17
Angra- mnie na drugim razi trochę ten zawinięty i brudny(?) kantar, ale zdjęcia fajne i koń ładny.
z dzis, fajna pogoda była 🙂
Janów
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 czerwca 2013 14:51
jak ja lubię foty w b&w z Janowa  😜

mam pytanie. robię zdjęcia w rawach. czy lepiej jest ustawić tryb monochromatyczny w aparacie (lustrzanka cyfrowa) czy konwertować na komputerze z koloru?
madmaddie, jakie masz lustro? Jeśli chodzi o Nikona to ustawienia w aparacie nie mają znaczenia (chyba, że będziesz obrabiać plik w dedykowanym sofcie), po prostu programy ich nie odczytają i otworzą "goły" raw.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 czerwca 2013 16:15
Canona 60D. czyli w sumie bez różnicy?
madmaddie, nie jestem pewna czy DPP nie czyta ustawień z puszki. ACR czy Lightroom nie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 czerwca 2013 17:24
abre, czyta, z tego co ostatnio tworzę. popróbuję, zobaczę jak lepiej. dzięki  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 czerwca 2013 16:09
Oswajam się z nowym obiektywem (N 50/1.8), jedno z pierwszych zdjęć w terenie. Niestety akurat była godzina 12, największy skwar i najostrzejsze słońce... Ale i tak jestem zadowolona, superszybko ostrzy i w ogóle jest śliiiczny  💘
Edit: jeszcze jedno dorzucę.
angra, czym focisz?
To może i ja pokażę kilka swoich ostatnich prac 🙂 Niekoniecznie umiem fotografować, ale bardzo to lubię i ćwiczę 🙂
(dodaję w linkach, bo są nieco większe niż można wstawiać)
KLIK KLIK KLIK
KLIK KLIK KLIK KLIK
świetne te zdj makowe, podziwiałam na pb 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 czerwca 2013 10:28
harja, skąd masz takie pole maków?  😍 😍
angra   SiwyMójNajwspanialszy : *
16 czerwca 2013 13:27
MsCarmen - Nikon d3100 i ciemna sigma 70-300 :c  chciałam zakupić sigme 70-200 2.8 albo nikkora 50 1.4 ale konio pokrzyżował plany ^^
Czy w tym wątku mogę prosić o poradę odnośnie robienia zdjęć? Ostatnio mam sporo czasu i okazji do focenia. Postanowiłam to wykorzystać do nauki i rozwoju, zaczęłam bawić się ustawieniami i już widzę efekty, przynajmniej jeśli chodzi o jakieś portrety i zdjęcia koni na padokach, ogólnie statyczne zdjęcia. Problem pojawia się przy robieniu zdjęć na treningach.. Nie chodzi mi tu o problem prześwietlenia czy nie doświetlenia, bo to wiadomo, że wynika z moich błędnych ustawień w aparacie.. Tym bardziej fotografowanie w pełnym słońcu jest trudne, a ostatnio często się to zdarzało. Jednak jeśli zdjęcie wydawałoby się wyszło całkiem znośnie okazuje się, że jakościowo jest tragiczne! Ostrość jest wymierzona na koniu, a i tak nie jest on ostry.. Czy to może być wynikiem robienia zdjęć na dużym, często prawie maksymalnym zbliżeniu? Czy mój aparat sobie nie radzi z foceniem ruchu? Czy po prostu źle wszystko ustawiam do takich zdjęć? Mój aparat to FujiFilm Finepix S1600.. Te zdjęcia robiłam programem P, w którym mogę zmieniać przysłonę, zmienić ekspozycję, balans bieli i ISO. Przysłona i reszta parametrów ustawiana jest przez aparat:


















Przegooglowałam sobie internet w poszukiwaniu rad jak fotografować ruch, zwierzęta, jak focić w pełnym, ostrym słońcu itp. Rad trochę znalazłam, ale kompletnie się w nich pogubiłam, już nie wiem co i jak ustawiać. Zdaje się, że czas naświetlania na 1/125 i krótszy, że niby zwiększać ISO? Ja robiłam na maks. 100, żeby uniknąć szumów.. Potem było o ustawieniach fotometrii. Ale i tu pojawia się problem, tym razem z moim aparatem.. Bo tak: mam program, w którym mogę ustawiać czas, a aparat dobiera przysłonę, ale w tym programie ISO mogę mieć tylko 400 i 800 i oprócz tego mogę ustawić balans bieli i ekspozycję. Trochę mało.. Mam program manualny, w którym mogę wybrać czas, przysłonę, ISO no i balans bieli. Niestety ekspozycji tknąć nie mogę, a jest na totalnym minusie czyli zdjęcia przyciemnione.. I zostaje mi jeszcze program, w którym najwięcej mogę pogmerać, bo oprócz poprzednich zmian, mogę pobawić się z ustawieniami fotometrii, ostrzenia i AF. Wszystko fajnie, tylko zarówno czas jak i przysłona ustawiają się samoistnie, coś tam można poklikać, ale cyferki i tak się zmieniają same.. Zatem jestem kompletnie pogubiona, którym programem najlepiej jest fotografować podczas treningów i na jakich ustawieniach się skupić..? Skupić się na czasie naświetlania? ISO ma być faktycznie zwiększone? Bardzo proszę o jakieś rady zebrane do kupy, wiem, że jest na forum parę osób znających się na rzeczy :kwiatek:

Przy zdjęciach w ruchu im krótszy czas tym lepszy. ISO 200 czy 400 na pewno nie zaowocują jakimś wielkim szumem, a czas będziesz miała krótszy.
1/125 to jest za długo na całkowite "zamrożenie" ruchu.
Nie bój się dużego ISO.

Wydaje mi się, że robiłaś te zdjęcia w ruchu pod światło ?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 czerwca 2013 17:44
żeby dobrze zamrozić ruch potrzeba czasu 1/250 (kiedy obiekt przesuwa się w kierunku aparatu) i 1/500 (kiedy obiekt rusza się prawa-lewa kadru, albo góra dół).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się