Kobitki... (antykoncepcja)

Brałam przez 1,5 roku Cyprest (odpowiednik Diane 35).
Trądzik ustąpił (oby nie wrócił  :ukłon🙂. Plecy miałam masakryczne... dekolt - jeden wielki syf! a twarz... nic nie pomagało  😉 korektor/puder/fluid - jednym słowem MASAKRA.
Po tych tabletkach (jakoś po połowie roku brania) trądzik zaczął zanikać. Libido ok, nie przytyłam, ogólnie czułam się dobrze.
W końcu zdecydowałam się odstawić (planowałam zajść w ciążę), trądzik nie wrócił. W ciążę zaszłam dwa lata później, ani w jej trakcie ani po porodzie - większych problemów z cerą nie mam.
Ja sie wlasnie zastanawiam, z okazji tej koiecznej zmiany czy nie wrocic do Syndi. Brałam ok rok. Troche pod koniec posypała sie sprawa z cellulitem, libido, depresją. Boje sie tej zmiany tabsów bo na Cilest było super (z cera srednio) a np na takich niby łagodnych yasminelle- tragedia z twarzą! U mnie jest to chyba sprawa hormonalna bo Izotek nie pomógł, zreszta skutki uboczne były dla mnie nie do zniesienia (najgorszy był ból kregosłupa który mnie wykluczył wtedy całkiem z jazdy konnej, rano nie bylam w stanie sie nawet zgiac do umywalki zeby umyc twarz)
Ja dostałam Syndi na trądzik, byłam baardzo zadowolona, bo w końcu coś pomogło faktycznie.
Teraz biorę Artizię od 1,5 roku, jeśli ktoś zainteresowany 🙂 bez zarzutu, chyba nawet lepiej jak na Syndi. No i cena bardzo przyjemna, udało mi się znaleźć nawet za 10zł.

Ekwadorka a tarczycę badałaś (TSH, fT3, fT4, anty TPO i anty TG) ? Poziom hormonów męskich (testo- i androsteron)? Hmm może wymaz z takiego syfka?
Pamiętam, że Alice pisała kiedyś o nużeńcach, może to też jakiś kierunek?


Tarczycy nie badałam, ale hormony męskie tak ( wszystko w normie ) . Właśnie o wymazie też myślałam, nie wiem czy mi to tutaj w UK zrobią, ale jak nie to w Polsce będę chciała zrobić. Mnie ktoś ostatnio nastraszył gronkowcem  🙄

Swoją drogą- ktoś tu pisał, że dostał diane jako tabletki anty i twarz się posypała-pewnie, bo jak każdy tu trąbi to nie są tabletki anty, to raz, a dwa, przepisywanie ich od tak to, według mnie, tylko takie efekty może mieć, jak wszystko z gospodarką hormonalną ma się ok, i nagle się dostarczy takie kombo jak diana, to nic dziwnego, współczuję.


Teraz to wiem, jednak wtedy miałam zaufanie do ginekologa, który od lat "zajmował" się kobietami w mojej rodzinie .. Przed Diane35 cerę miałam bardzo ładną, zero problemów trądzikowych, po Diane wysypało mi plecy, dekolt i twarz. Buzia wygląda najgorzej, na plecach niespodzianki wyskakują teraz sporadycznie.
Scottie Artizia to tylko i wyłącznie srodek anty 😉 to tańszy zamiennik Harmonetu czy Logestu.
Ja brałam dwa lata Syndi, co pół roku próby wątrobowe plus morfologia.

pony Zgadzam sie całkowicie, Diane czy Syndi to tabletki starszej generacji i przede wszystkim powinny być przepisywane do leczenia trądziku, bo efekt anty jest u nich całkowicie poboczny... Teraz jest naprawdę spory wybór tabletek, z dużo mniejszą ilością hormonów, które nie powodują aż takich problemow jak ma Ekwadorka.

Evson Dlatego też nie zdecydowałam się na Izotek  😡  bardzo dużo słyszałam podobnych historii i po prostu się przestraszyłam. Na tabsach jest przyzwoicie, ale i tak zazdroszczę wszystkim kobitkom, które mają gładką cerę.

Ekwadorka gronkowiec bardzo prawdopodobny, męcz koniecznie lekarza o wymaz.
Lekarz kazał mi powtórzyć usg tuż po zakończeniu krwawienia (podejrzenie polipa), ale nie sprecyzował dokładnie, ile to ma być dni.
Do ilu dni po miesiączce badanie będzie wiarygodne?
Scottie   Cicha obserwatorka
08 czerwca 2013 21:09
Mistral, ja bym zrobiła w ciągu 5 dni, 7 dni max.
Właśnie też tak mi się wydaje że kilka dni po @ to takie optimum i umawiam się właśnie (rejestracja online) na poniedziałek. Krwawienie zakończyło się dziś rano.
Byłam. Jednak szpital i prawdopodobnie histero. Na pewno nie we Wrocławiu (za duże kolejki)- będzie załatwiane Opole albo Kędzierzyn-Koźle.
W zastępstwie Cilestu dostałam dziś receptę na Daylette. Zobaczymy.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 czerwca 2013 19:45
W zastępstwie Cilestu dostałam dziś receptę na Daylette. Zobaczymy.


A wiesz czemu akurat na to ?🙂
Doktor zapytał mnie co w zastępstwie bym chciała. Ponieważ się nie znam zażartowałam, że coś po czym nie przytyję 10 kg, nie dostanę trądziku i nie urosną mi wąsy. 😉 Dał Daylette, bo nie zatrzymują wody w organizmie. Więc raczej nie powinnam przytyć. 🙂 Wąs może też nie wyrośnie.

Pamiętam, że Alice pisała kiedyś o nużeńcach, może to też jakiś kierunek?


Nie Alice, tylko ja  😉
W każdym lab zeskrobinę mogą zrobić jak mają mikroskop. Byle chcieli zrobić 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 czerwca 2013 20:37
Doktor zapytał mnie co w zastępstwie bym chciała. Ponieważ się nie znam zażartowałam, że coś po czym nie przytyję 10 kg, nie dostanę trądziku i nie urosną mi wąsy. 😉 Dał Daylette, bo nie zatrzymują wody w organizmie. Więc raczej nie powinnam przytyć. 🙂 Wąs może też nie wyrośnie.


haha lubie to 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
12 czerwca 2013 21:01
Daylette są też chyba na sprawy trądzikowe- tak mi się kiedyś kojarzy, że jak poprosiłam gina o ulotki dot. tabletek anty wpływających pozytywnie na cerę, to dostałam ulotkę Daylette.
ovca   Per aspera donikąd
12 czerwca 2013 21:07
Ja używam daylette już 10 mcy,  problemów z cerą nie miałam żadnych, więc w tej kwestii się nie wypowiem- ale panicznie bałam się że przytyję na tabsach, więc specjalnie prosiłam o takie najmniej kilogenne 😉 i faktycznie obyło się bez dodatkowej wody tu i tam.
Wcześniej na yazie spuchłam jak gąbka...
Horsiaa, tylko trzeba pamiętać, że nużeniec jest dość niewdzięcznym preparatem laboratoryjnym i nieraz nawet jak jest, to doświadczonemu pracownikowi nie udaje się go znaleźć.
a ja po Daylette czułam sie fatalnie miałam zawroty głowy, nudności robiło mi sie czarno przed oczami,,,
Horsiaa, tylko trzeba pamiętać, że nużeniec jest dość niewdzięcznym preparatem laboratoryjnym i nieraz nawet jak jest, to doświadczonemu pracownikowi nie udaje się go znaleźć.


Bo on fizjologicznie jest i wtedy go ciężko w preparacie znaleźć. W momencie, gdy widzi go niedoświadczony pracownik w preparacie to znaczy, że jest go za dużo i trzeba coś z tym zrobić. Gdy nie przekracza 5 osobników na 1cm2 to krzywdy nie powinien robić.
Daylette widze ma Drospirenon-to co yasmin, yasminelle. Czyli juz wiem ze na to nie powinnam zmieniac  🙂 ja po tym rodzaju gestagenu mam wlasnie fatalny tradzik...
galopada_   małoPolskie ;)
13 czerwca 2013 07:55
Cilest jest wycofany z rynku, bo przestał być produkowany, ponieważ zawiera jakiś składnik, który jest wolniej wchłaniany. Każdy pretekst dobry.... 😉 Na jego miejsce ten sam koncern farmaceutyczny wypuszcza teraz tabsy o innej nazwie ale takim samym składzie, bo z tego co wiem, to ciężko znaleźć odpowiednik Cilestu o zbliżonym składzie.
Serio?  😅 Wiadomo kiedy wypusci? Mi własnie zalezy na tym drugim składniku (oprócz estrogenu) co jest w Cilescie bo dobrze na mnie działa
galopada_   małoPolskie ;)
13 czerwca 2013 10:05
nie wiem kiedy ale wiadomość sprawdzona, bo to inf od znajomego lekarza  😉

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi🙂. Ulotki ulotkami, ale zmieniam Cilest na Atywię i gin powiedział, żeby wziąć pierwszego dnia krwawienia Atywię, a nie łączyć opakowania lub brać normalnie po 7-dniowej przerwie. Spotkałyscie się z tą metodą?
Bo dzisiaj jak coś muszę wziąć 1 tabletkę.

Cilest 0,250 mg Norgestimatum 0,035 mg Ethinyloestradiolum

Atywia 0,03 mg etynyloestradiolu i 2 mg dienogestu.
Nesca, miałam taki sam 'problem'. Pozwolę sobie zacytować
A jak to jest ze zmianą pigułek? Mam za sobą 2 opakowania Kontraceptu i w dniu przedostatniej tabletki poszłam i pani przepisała mi Atywie - na cerę. Powiedziała żeby wziąć ostatni Kontracept, a z dniem wystąpienia krwawienia wziąć 1. Atywii. Dziś będzie moja 5. Atywia a wczoraj przeczytałam w ulotce, ze po zmianie tabletek Atywie  przyjąć pierwszego dnia po 7 dniowej przerwie lub po przyjęciu ostatniej nieaktywnej tabletki poprzedniego środka anty.
Czy pani jest źle poinformowana i to znak że należy zmienić gina?

i dostałam odpowiedź:
lotka13, hmnnn... ja słyszałam, że jeśli nowe tabletki różnią się składem od tych przyjmowanych do tej pory, to nie powinno się robić przerwy na krwawienie (czyli dziś biorę ostatnią tabletkę z blistra <aktywną>, jutro pierwszą z nowych tabletek). Jeśli skład jest ten sam, np. tańszy odpowiednik, to wtedy można zrobić przerwę i po 7 dniach wziąć pierwszą nową tabletkę (czyli już po krwawieniu). Ja 2 razy zmieniałam tabletki i nie robiłam przerwy. Ale co lekarz to opinia.

Ale jak widać żyję i mem się dobrze  🤣
Już dostałąm odp na wizażu😉 Że jak z mocniejszych na słabsze to 1 dnia krwawienia🙂 Musiałam szybko mieć odp bo dzisiaj jest pierwszy dzien po ost. tabletce cilestu😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
15 czerwca 2013 20:37
Kto mial doswiadczenia z Azalia? Generuje to jakies skutki uboczne? Jestem w trakcie pierwszego opakowania, wiec poki co nic nie moge powiedziec. Do tej pory bralam tylko Diane35, ktore bardzo lubilam.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 czerwca 2013 22:01
to jest generika cerazette, przy ktorych mozna karmic.  jednoskladnikowe tabletki musisz brac bardzo dokladnie co do godziny. dzialania uboczene jak zawsze moga byc. ja mialam przy jednoskladnikowych tak samo duzo skutkow ubocznych jak przy normalnych tabletkach. wszystko sprawa indywidualna.
stosowała, któraś Madinette? lek starszej generacji, ale gin stwierdził, że wracają one do łask.
jakieś opinie?
Biorę je od roku i nie stwierdziłam żadnych skutków ubocznych 😉
noen   A story of a fighter of our human race
16 czerwca 2013 22:08
Ide we wtorek na badania na tarczyce (TSH, T3, T4), czy wyniki moga byc zaburzone przez to, ze biore tabletki anty? Czy tabletki nie maja zupelnie wplywu na poziom hormonow tarczycy. 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się