Siodło skokowe

Czym? Ból pleców..
Dramka, ale lusi chodziło raczej o to dlaczego łęk pracuje. Mi się wydaje że głównie wtedy gdy kształt paneli nie pasuje do grzbietu, lub gdy siodło się robi, za szerokie? Ale chyba przy za wąskim też może sprężynować.
Aaa...Moje jak było za wąskie anglezowało ze mną..
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 czerwca 2013 20:50
xxagaxx dokładnie o to mi chodziło 😀 I czy w takim przypadku ("sprężynujący tył"😉  carbon może pomóc złagodzić ( w momencie, gdy siodło nie może być od razu oddane do serwisu)? Czy nie mamy się co łudzić?
Nic nie da
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 czerwca 2013 21:02
Bardzo Wam dziewczyny dziękuje za informacje :kwiatek:

Decyzja i tak nie należy do mnie. Próbuje jednak ułatwić jej podjęcie.
Teraz jeszcze czeka nas konsultacja z weterynarzem.
bardzo polecam siodełko SOMMER model PASSION 🙂 - zdecydowanie niedoceniona marka u nas 🙂
Witam,
mam pytanie do użytkowników- czy wie ktoś jak dokladnie nazywa się ten model siodla Stubben?? Bede wdzieczna za odpowiedz, pozdrawiam
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
17 czerwca 2013 11:14
na skokówkę to to nie wygląda...
tak wiem ze to nie skokowka, ale nie znalazlam lepszego aktualnego watku o siodlach, chcialam tylko zasiegnac opinii jesli ktos sie orientuje..
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 czerwca 2013 13:26
[s]kojarzycie kto w ogłoszeniach wystawiał passiera comet II za 1000 zł? znikneło mi to ogłoszenie 🙁[/s]
edit: juz dostałam linka,więc nieaktualne,dzieki  🙂
jmonikaaa, możliwe że stubben Parcival
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
17 czerwca 2013 14:34
na 90 % parzival uj z krótkimi przystułami
Bardzo Wam dziekuje za odpowiedz 🙂 Pani ktora to siodlo sprzedaje, twierdzi ze jest ono wszechstronne, ale wlasnie wydaje mi sie bardziej UJ.. czy to moze byc wszechstronne o profilu ujezdzeniowym?
jmonikaaa, i zadajesz to pytanie w wątku "Siodła skokowe"?  🙄
wyjasnilam wyzej dlaczego tu napisalam chyba nie jest to przestepstwo..
Słuchajcie.. nie wiem czy w dobrym wątku piszę, a jeśli nie to przepraszam.

Kupiłam w grudniu siodło Stubben, model jest identyko jak Parzival, ALE z tyłu (za łydką) jest klocek, taki jak w skokówkach.
A napisy się starły, i nie mogę odczytać modelu siodła. Może ktoś pomoże?
Pisałam do Stubbena aby rozszyfrował mi numer z siodła.. ale czekam już pół roku i nic.
UWAGA: siodło ma krótkie przystóły.. to jest przedłużka do popręgu 🙂

Jestem ciekawa co to za model siodełka ?? 🙂
jak dla mnie to jest skokowe colombo ale moge sie mylic😉
Na tej małej tybince jak się patrzy "pod światło" to jak jakby tam była litera v, chyba wychodzi na to ze to Parzival, ale czy Parzival miał z tyłu skokowy klocek?
Czy ktoś z Was miał styczność z siodłami Barnsby? Konkretnie chodzi mi o rozmiar siedziska - jak wypadają na tle innych? Podane rozmiary mają raczej standardowe, zaniżone, zawyżone..?
czarna_kalina, to co mialam w lapkach mialo stosunkowo male siedzisko, ale dosc dluga tybinke. To byl jakis starszy model na pewno, nie wiem czy mialo przedluzana tybinke.
Nirv dzięki  🙂  pytam bo mam możliwość odkupienia siodła skokowego Barnsby ale w rozmiarze 18 a na codzień jeżdżę w 17,5 i zastanawiam się, czy jest szansa, że będzie dobre.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
26 czerwca 2013 21:29
Mam nadzieję, że trafiłam w wątek. Jest sens naprawiać terlicę (prawdopodobnie lekko nadłamana)? Jakie są tego koszty? Czy ktoś z okolic Trójmiasta może mi polecić dobrego rymarza, który solidnie wykona pracę?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
26 czerwca 2013 21:54
Ratina, oczywiście ze parziwale miały klocek za łydką  🙄 skąd w ogóle przypuszczenie ze nie miały ?
miałam parę lat takie siodło, skad je kupiłaś? może to moje stare?  😉
duunia Wszystkie Parzivale jakie oglądałam w rzeczywistości i w internecie nie miały klocka z tyłu, dlatego myślałam że ten model nie ma klocka. Siodło kupiłam z ogłoszeń z Re-volty.. ale od kogo to nie pamiętam.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
26 czerwca 2013 22:01
na 99% parzival cs  😉 i do tego pewno jeszcze de luxe
na zdj (aut iga wesołowska) jestem w takim parzivalu

zmniejsz fote!
duunia zmniejsz obrazem bo rozjezdza forum.. wyglada jak moje 🙂

PS. a jaką miałas opinie o nim?
[quote author=czarna_kalina link=topic=1249.msg1812390#msg1812390 date=1372256374]
Czy ktoś z Was miał styczność z siodłami Barnsby? Konkretnie chodzi mi o rozmiar siedziska - jak wypadają na tle innych? Podane rozmiary mają raczej standardowe, zaniżone, zawyżone..?
[/quote]
to barnsby, z ktorym ja mialam kontakt, stosunkowo nowe, mialo normalny, uczciwy rozmiar. nie wiem na jaki model sie czaisz, ale to siodlo, w ktorym jezdzilam to bylo bardzo trudne siodlo. tzn inaczej- to bylo bardzo profesjonalne siodlo, dla jezdzca, ktory nie chce by ingerowalo w jego dosiad.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
27 czerwca 2013 08:36
bardzo dobra opinie miałam o tym siodle, po tym modelu wlasciwie nie wymyslono nic nowego 😉 nie umiem tych cholernych zdjec zmniejszac 🙂 ale kiedys sie naucze  :kwiatek:
Mógłby mi ktoś doradzić - zastanawiam się,czy kupić używane siodło w dobrym stanie,czy skusić się na całkiem nowe? Dostałam ofertę kupna Kieffera skokowego za 1500zł w całkiem dobrym stanie i zastanawiam się,czy kupić,czy może dołożyć drugie tyle i mieć np.nowego Daw Maga? Proszę o podpowiedzi bo kompletnie nie wiem,co mam zrobić.
Mam nadzieję,że w dobrym wątku pytam. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się