Stajnie w Warszawie i okolicach

Kasiakatarzyna - mój Rudy był u Majorki (McCoy`s) na rekonwalescencji. Staliśmy tam ponad 3 miesiące i mogę polecić. Czysto,dobra opieka, dobra pasza (siano do woli) padoki z bardzo dobrą trawą, bardzo porządnie ogrodzone. Właścicielka jest otwarta na wszelkie sugestie i potrzeby pensjonariuszy.
Venus- a to bardzo Ciekawe i interesujące o czym tu napisałaś... Jakoś nie widzę aby twój Kon stal codziennie na zielonym o ile błoto nazywasz ,,zielone" to gratuluję bardzo.
A czemu tam stałaś tylko 3 miesiące??


Tak jak pisałam - były problemy z dzierżawcą (finansowe), nie wytrzymałam stresu i ciśnienia okoliczności z tym związanych. Teraz - o ile wiem (z relacji z drugiej reki) - sytuacja sie ustabilizowala w Górze.
O szczegóły pytaj Famki.

STAJNIA POLANA-  Pastwiska są ale przez pierwszy tydzień jak 40 pare koni pochodzi to wszystko wymłucą do zera więć można to nazwać ,,padoki przejściowe z nutką zieleni'' 🙂 a później szara rzeczywistość czyli padoki przy stajni jak deszczyk troszkę pokropi jest SPA błotne zacna rewelacja 🙂🙂🙂
Czy ktoś z forum dojeżdża do Golden Horse z okolic wawra? (Falenica,Radość) lub Otwocka?
DressageLife, ja wieki całe dojeżdżałam przez kilka miesięcy z Wawra, z okolic Falenicy. Jeździć przez miasto i most Siekierkowski nie było sensu (korki), chociaż to w km najkrótsza trasa. Ja jeździłam przez Górę Kalwarię. Wychodziło ok. 45 km, jechało się godzinę. Swoją drogą to była największa odległość, jaką kiedykolwiek miałam do konia w pensjonacie.
No dobra znowu ja 🙂 Po długim przeglądaniu pensjonatów zastanawiam się nad:
-McCoy's
-Palamo
-Cavaletto
-Góra (ale niewiem czy miejsca są bo ogłoszenie znikło)
-Jest również jakaś stajnia koło Ożarow Maz (chyba Ołtarzew) w granicach chyba 500zł

Interesuje mnie właśnie przedział cenowy podanych stajni max 600 (Palamo najdroższe bo 650zł).
Zależy mi na dobrej opiece i żywieniu konia to przede wszystkim, na pastwiskach.
Na drugim miejscu ale różnież ważnym stawiam też możliwość pracy z koniem (również w okresie jesienno zimowym /nie mówię o hali/).

Czy ktoś zna/stoi/stał w tych pensjonatach może polecić, odradzić?



Cavaletto stajnia ma dobre opinie, fajnie prowadzona. Ogólnie gdyby była bliżej sama bym się nad nią zastanawiała 🙂

Ołtarzew hmm mimo złych opinii tu na forum, ja tej stajni aż tak źle nie wspominam (mam gorsze wspomnienia z inną stajnią). Koń dobrze wyglądał, był dobrze karmiony, zawsze był porządek. Z właścicielem dało się dogadać. Problem się pojawiał w okresie jesienno-zimowym, bo nie za bardzo było gdzie pracować z koniem. Ale do opieki większych zastrzeżeń nie miałam.

Góra.... długo rozpisywać się nie będę.  Stałam tam ok 3 miesięcy, problemy z sianem i ze słomą (ilością i jakością). Później doszły problemy z dzierżawą (finansowe) i razem z damarina postanowiłyśmy zabrać konie.

Co do reszty wymienionych stajni nie znam więc się nie wypowiadam.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 czerwca 2013 14:32
No właśnie. Ciągle zastanawiam się jak jest z tą słomą w Górze, bo dostałam informacje, że konie stoją tam praktycznie na betonie, później jedna z forumowiczek napisała mi, że ścielone jest zupełnie normalnie, a teraz znowu czytam, że z tą słomą są jakieś problemy. Cena fajna, lokalizacja fajna, szkoda by było, to zaprzepaścić.
famka   hrabia Monte Kopytko
19 czerwca 2013 14:35
Kurczak, zapraszam do nas w odwiedziny 🙂 myślę że zawsze lepiej zobaczyć samemu  🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 czerwca 2013 14:37
famka, no właśnie bardzo bym chciała, tym bardziej, że nie mam daleko i mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się wpaść na kawę 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
19 czerwca 2013 14:40
Kurczak, no właśnie, tym bardziej że masz na prawdę niedaleko i kawa i ciacho czeka  🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 czerwca 2013 14:46
Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będę w tamtych okolicach, więc wcześniej się odezwę, może uda mi się w końcu dojechać 🙂
Kurczak ja jak byłam oglądać stajnie i później podpisać umowę pensjonatową to słoma też była super i było jej dużo. Stajnia była zachwalana bardzo przez pewną osobę z forum.

Jak koń przyjechał słoma była ok. Ale później po ok miesiącu stania, słoma (jakość) była do bani, kompletnie nie nadawała się do ścielenia pod konie. Pod koniec mojego bytowania tam została przywieziona nowa dobra słoma. Teraz jak jest niewiem....
W każdym razie na betonie konie nie stały.

Ogólnie miejsce fajne no i ma potencjał. Nie mam nic przeciwko tej stajni i ludziom którzy tam zostali, życzę jak najlepiej.
Kurczak, do nas też masz niedaleko 🙂 wpadnij jak będziesz w okolicy 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
20 czerwca 2013 11:14
Wy stoicie u Zająca? Dobrze pamiętam? Ja póki co jestem jeszcze koło Płocka, ale już tylko czekamy na sygnał i ruszamy ;-)
famka   hrabia Monte Kopytko
20 czerwca 2013 11:19
Kurczak,  Martolina stoi w stajni u Koziołka Cavaletto 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
20 czerwca 2013 13:04
Ale wstyd. Oczywiście chodziło mi Koziołka.
🙂 Kurczak jak będziesz w okolicy wpadaj 🙂
Czy ktoś w forumowiczów stoi w Olendrze? Interesuje mnie jakość stajni, warunki itp.
Czy ktoś się może orientuje, gdzie w okolicy Warszawy stoi ten ośrodek?
http://realizacje.gillmet.com.pl/index.php?podalbum=21
Dość charakterystyczny, więc mam nadzieję, że ktoś pozna. Będę wdzięczna za pomoc.
emptyline   Big Milk Straciatella
24 czerwca 2013 11:23
Okolice Konstancina? Stajnia pani Kostrzewy, ale bez pensjonatu.
w Cavaletto nasze konie stały przez dwa miesiące (przed przeprowadzką do 'własnej' stajni) - bardzo fajne miejsce, z miłym klimatem, dobra infrastruktura, czysto, znakomite siano - ogólnie mogę z czystym sumieniem polecić !
Przewertowałam wątek, ale nie znalazłam zbyt wiele, może mi ktoś powiedzieć coś na temet plejady?
juliadna podczas swojego pobytu w Wawie chyba tam stała, uderz do niej 😉
Okk, dzięki! 😉
stoi ktoś w Klaudynie? Miałabym kilka pytań na pw 🙂
Poszukuję kogoś z Podolszyna. 😉 Może być na pw. 😉  :kwiatek:
ash   Sukces jest koloru blond....
26 czerwca 2013 07:40
gryglodor, napisz do Karli
Czy ktoś wie gdzie dostanę dziś jeden worek trocin? Najlepiej z północnej części Warszawy.  👀

edit: nieaktualne
A może ktoś coś wie o stajniach z okolicy Pragi Południe/Wawra? Ciąągle szukam miejsca do zaczepienia i nic..

A jeszcze lepiej możę ktoś zna osobę prywatną z tych okolic, ktora prowdzi jazdy na swoim koniu? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się