Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Ponawiam pytanie: czy w Sowinkach mają pastwiska? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, że są. I czy ktoś jest w stanie powiedzieć o tej stajni coś więcej? Bo tutaj na forum niewiele o niej było wspominane.
A czy ktoś z was wie coś może o pensjonacie w Baranówku, u Smolenia? Czy tam w ogóle jest pensjonat? Ktoś coś wie?
Ma ktoś jakieś pomysły gdzie, jakie i za ile stajnie w okolicach Poznania (gminy np: Swarzędz, Murowana, Czerwonak..te okolice)  nie pogardzę halą 😉
Przepraszam, że pewnie jest to pytanie które pojawiało się z milion razy, ale nie chce mi się czytać wszystkiego co było, a zawsze mogło się coś pozmieniać więc wolę zapytać osób będących na bieżąco  :kwiatek:


W Łopuchowie zmiany, cena od 550zł 😀
Jest wszystko tzn hala, pastwiska, dobry socjal, plac z przeszkodami, monitoring, stróż, trener  😅
[quote author=dairoxroxi link=topic=208.msg1802301#msg1802301 date=1371158837]
Ma ktoś jakieś pomysły gdzie, jakie i za ile stajnie w okolicach Poznania (gminy np: Swarzędz, Murowana, Czerwonak..te okolice)  nie pogardzę halą 😉
Przepraszam, że pewnie jest to pytanie które pojawiało się z milion razy, ale nie chce mi się czytać wszystkiego co było, a zawsze mogło się coś pozmieniać więc wolę zapytać osób będących na bieżąco  :kwiatek:


W Łopuchowie zmiany, cena od 550zł 😀
Jest wszystko tzn hala, pastwiska, dobry socjal, plac z przeszkodami, monitoring, stróż, trener  😅
[/quote]

Łoł, 550 to mega dobra opcja! Stajnia za taką kasę to naprawdę coś.  👍 że w końcu schodzą z tego kosmosu jaki mieli do tej pory
Przypuszczam, że cena od 550zł oznacza, że jest to jakaś opcja minimum??? Bez wypuszczania, korzystania z hali, czy jak? Jak wyglądają pozostałe ceny?
Na pewno nie obniżą tak o...
Mam nadzieję, że w tym jest chociaż karmienie i wypuszczanie, bo to podstawa. Korzystanie z hali to chyba w cenie, nie wyobrażam sobie np. zakluczonej na kłódkę hali 😁 to byłby cyrk na kółkach....
ale trzeba poczekać na konkretne info.
No dokładnie, stąd też moje pytanie, bo skoro cena zaczyna się od jakiejś kwoty to też na jakiejś się kończy i w każdym nazwijmy to "pakiecie" zawiera się co innego. Pytanie co i za ile...
Monny   bez odbioru .
18 czerwca 2013 14:39
pamirowa, nie wiem jak teraz ale 2 lata temu Sowinki nie miały pastwisk. Generalnie opieka okej, ale tyłka nie urywa.
A jesli chodzi o plac do jazdy to jest to katastrofa 😀
Moim zdaniem to jest po prostu gospodarstwo przerobione na kilka boksów.
Widziałem na forum i w tym wątku opinie o stajni Wygoda - jak to jednak teraz wygląda? jakieś info?
Lov   all my life is changin' every day.
18 czerwca 2013 16:17
dawidson, a Wygoda to nie po prostu hodowlana stajnia z końmi na sprzedaż? Bo to malutkie jest 😉
hej, jakie stajnie w okolicach Poznania mają zabudowane padoki (bez linek, pastucha)?
Rozglądam się wstępnie za czymś dla konia-tarana... 😉
Thymos w Marianowie są ogrodzenia metalowe na trawie i parę padoków  drewnianych
Thymos w Marianowie są ogrodzenia metalowe na trawie i parę padoków  drewnianych


W Marianowie chyba nie ma terenów i wieje😉
Stoi ktoś z Was w Więckowicach?
Wiem, że tam jest lasek niedaleko, jezioro... i trochę taniej😉
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
21 czerwca 2013 14:35
Ja nie stoję ale byłam kilka razy,paru znajomych ma/miało tam konie w tym forumowa Lov.
Tereny są naprawdę super,ja jeżdżę z psami tam na długie spacery 😉 na konne przejażdżki bardzo fajnie,ścieżki takie,że na większości można galopować tak naprawdę-szeroko i miękko.No i są ogromne,zawsze jest gdzie pojechać.
Jest fajna hala,plac na zewnątrz też jest ale podobno podłoże nie powala (mogło się coś zmienić).Padoki na mnie wrażenia nie zrobiły,ni to trawa ni to piach,wielkością też nie powalają-ogrodzenie drewniane.
Ja nie stoję ale byłam kilka razy,paru znajomych ma/miało tam konie w tym forumowa Lov.
Tereny są naprawdę super,ja jeżdżę z psami tam na długie spacery 😉 na konne przejażdżki bardzo fajnie,ścieżki takie,że na większości można galopować tak naprawdę-szeroko i miękko.No i są ogromne,zawsze jest gdzie pojechać.
Jest fajna hala,plac na zewnątrz też jest ale podobno podłoże nie powala (mogło się coś zmienić).Padoki na mnie wrażenia nie zrobiły,ni to trawa ni to piach,wielkością też nie powalają-ogrodzenie drewniane.

dzięki,dziś pojadę zrobić wywiad😉
ja kiedyś stałam w Więckowicach, ogrodzenie na padokach jest z pastuchów i to dosyć niskich, nawet mojemu koniowi zdarzyło sie przeskoczyć, a to jest raczej bardzo dojrzała i już mało aktywna kobyła 🙂. Możliwe, że coś się zmieniło. Hala jest niezła, ale bandy się trochę sypią (to też mogli naprawić). Z tego co słyszałam, to podłoże dosyć kopne.
Tereny są fajne, ale kawałek od stajni, sama stajnia stoi w szczerym polu, gdzie potrafi nieźle wydmuchać.
Czy może ktoś z was orientuje się gdzie można postawić konia na emeryturę?
Najlepiej w południowo zachodniej części Poznania, chociaż rozważę dalsze pensjonaty.
Głównie chodzi mi o to aby konie spędzały większość dnia na pastwiskach,miały ciszę i spokój.
A może znacie kogoś z przydomową stajnią kto ma jakiś wolny boks?



hej, jakie stajnie w okolicach Poznania mają zabudowane padoki (bez linek, pastucha)?
Rozglądam się wstępnie za czymś dla konia-tarana... 😉



Biedrusko cześć wybiegow ma ogrodzonych rurami.
Na jednym stoi ogier i nie ma możliwości ucieczki.

Edit
Astra00, formuowa BASZŃIA ma taka stajnię jakiej potrzebujesz. Tylko to przed Pniewami.
W Łopuchowie 550 minimum opcja ale w tym.. sprzątanie boksu raz w tyg, wypuszczanie na padok i siano.
Bez korzystania z hali, karuzeli karmienia owsem itp. To dobra opcja dla starszych koni 🙂
Lov   all my life is changin' every day.
21 czerwca 2013 21:48
W Więckowicach niestety pastuchy są. Tereny faktycznie są, ale dość daleko od stajni- jakieś pół godziny, 40 minut stępem. Jeśli podłoże się nie zmieniło, to szału nie ma, ale jeździć się da= osobiście moim zdaniem w Marianowie duuuuużo gorsze...

A nam na Woli zrobili kwarc przed CSI i mamy go udostępnionego na co dzień 🏇 To jest dopiero szał 😀
hej, jakie stajnie w okolicach Poznania mają zabudowane padoki (bez linek, pastucha)?
Rozglądam się wstępnie za czymś dla konia-tarana... 😉


jesli pasuje tobie wrzesien to polecam stajnie w janikowie dopiero powstaje ale dla konia bedzie naprawde wypas
ddd Ooo, Janikowo to blisko nas 😀 można wiedzieć coś więcej?
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 czerwca 2013 19:22
Doslownie strone temu rozmawialismy o tej stajni ;-)
BASZNIA Ale to w Janikowie ? bo z tego co czytam to miejsce które jest opisane jest dużo, dużo dalej  👀 jeżeli coś źle przeczytałam bądź zrozumiałam to przepraszam  😡
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 czerwca 2013 21:45
dairoxroxi, oj to ja przepraszam. Myslalam o Jaryszkach, bo tez pisala o tej stajni ddd. Sorry, pomylilam te Joty :-) .
W Janikowie 👀 Prosimy o szczegóły.
PRZEPRASZAM chodzilo o stajnie w jaryszkach bo w janikowie wezma zrebaki i tak to jest jak sie gada przez tel i pisze
Łee to szkoda... Ale z tego co jest mi wiadomo da się zagadać o boks w tej stajni gdzie znajduje się hodowla w Janikowie. Bodajże 500 zł było, ogrodzenia metalowe ale nic szczególnego. 😉 Informacje jakoś z marca to są bo byłam osobiście 😀
polecam Stajnie Gronówka ! Barczyzna koło Nekli
www.gronowka.pl
wydaje mi sie ze maja wszystko co najpotrzebniejsze w przyzwoitej cenie 🙂 no i ciagle sie rozwijaja 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 czerwca 2013 14:41
mecki92, a jaka ta cena 🙂? Bo na stronie chyba nie widac?
Może ktoś wie jakie są warunki i ile kosztuje pensjonat w stajni Staszicówka w Pile, bo kurcze nie mogę się do nich dodzwonić :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się