DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
25 czerwca 2013 14:51
gothi , haha spokojnie 😀 to mój pierwszy naczółek, mogłabym Ci zrobić coś podobnego i nawet z innym wzorem. Może poczekaj jeszcze trochę aż będą bardziej dokładniejsze (muszę trochę się jeszcze pobawić), niedługo zrealizuję kolejne pomysły które mam już w głowie  😜
A model ślicznie wygląda w tym naczółku! dzisiaj miał mierzony, ale zdjęcia nie zrobiłam, postaram się wkrótce zrobić i pokazać 🙂
A oto dzisiejszy wytwór. (wybaczcie jakość zdjęcia  🤣 )
Winko, poważnie sama go uszyłaś? wygląda świetnie, jak ze sklepu! 😀 przypomina trochę czapraki Yorka (rubio bodajże)
Sama szyłam. Marzył mi się kiedyś taki York ale lamówka mi w nim nie odpowiadała, więc zrobiłam własną wersję.  😀
Sio   nowe wcielenie marchewki
25 czerwca 2013 21:44
xxKooniexx elegancki naczółek!!!!
Winko, śliczny czaprak  👍

Robił ktoś z Was obroże dla koni?  🙂 Mogę prosić o jakieś wskazówki?  😀
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
25 czerwca 2013 23:06
Dziękuję! 🙂 takie opinie motywują mnie jeszcze bardziej i sprawiają, że mam wenę twórczą non stop  👀
Trochę czasu mnie tu nie było i proszę ile pięknych prac zdążyło się pojawić! 😉

escada
piękny ten sutaszowy naczółek 🙂

Zorilla wow, podziw za cierpliwość i umiejętności obsługi maszyny do szycia 😉

Winko
super te czapraki, mega równo Ci wychodzą 🙂

xxKooniexx
dawaj koniecznie zdjęcie na modelu! 😉 zapowiada się bardzo fajnie 🙂

A tymczasem ja stworzyłam drugi sutasz, nic specjalnego – projekt ten sam co ostatnio, tylko kolory inne, bo tak sobie przyszła właścicielka zażyczyła 😉 Ale w głowie parę nowych pomysłów, jak tylko znajdę chwilę czasu to coś się tu zapewne pojawi 😉
Winko świetny czaprak, a jak wyliczasz to wycięcie na grzbiet?
Odrysowuję gąbkę od szablonu.
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
26 czerwca 2013 15:39
naczółek powstały z nudów, poprzedni bardziej mi się podoba.. 🙂
nie mam niestety materiałów obecnie, żeby sklepić pomysły które mam w głowie, wybieram się do sklepu niedługo więc pojawią się nowości 😀
a zdjęcia na modelu o które prosicie będą wkrótce! 🙂
A ja mam pytanie.
Potrzebuję mocnych sprzączek do ogłowia/ kantaru. Takie co się nie rozpadną przy pierwszej próbie odsadzenia.
Chodzi mi o co takiego:

Ktoś wie gdzie szukać?  👀


edit: Oczywiście na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść  😵 Wystarczyło wyguglać "klamra do kantara" i od razu się znalazło. A jak próbowałam klamry ze stali nierdzewnej itp to od tygodnia nic znaleźć nie mogłam  🤔wirek:
W każdym razie jakby ktoś potrzebował to hippoland.com.pl zamówię i przetestuję 😉
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
26 czerwca 2013 20:58
Nie mogę się doszukać w tym temacie. Czy ktoś może podać mniej więcej wzór i wymiary ochraniaczy kontaktowych?
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
27 czerwca 2013 11:45
Proszę, oto obiecane zdjęcia modela w naczółku 🙂
Jakie świetne *.* Aw aw awww zazdroszczę Ci tego naczółka :C 😀
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
27 czerwca 2013 15:30
Mogę Ci taki zrobić jak chcesz 😀
Jaki on jest śliczny *,*  😍
A ja mam takie pytanie, jaki materiał by się najlepiej nadał na zewnątrz na ochraniacze? 😉
Zabiorę się dziś za zrobienie nauszników wg. jednego z niemieckich for internetowych. Bedę powoli robiła, porobię zdjęcia, opieszę co i jakm jeśli chcecie i wrzucę tu  instrukcję obslugi jak zrobić sobie nauszniki 🙂
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
27 czerwca 2013 18:55
xxKooniexx świetny ten pierwszy naczółek
Z racji tego że mam wolne zrobiłam czaprak:

i jeszcze pad pod west-a i pare nauszników
[img]https://lh3.googleusercontent.com/d4VuS6dqzsXX56wgMKl6hn1hiCd0OMzzz69KhFHvZg=w769-h577-no[/img]
[img]https://lh3.googleusercontent.com/PWNGnPWvAdbyPlzfmXCj1vEirWYD5t1n56MV7jx8dA=w769-h577-no[/img]
[img]https://lh3.googleusercontent.com/jNqHH0FJVa6cGgTPXw3HsJr01HgnT339DbWfmcm7Ag=w769-h577-no[/img]

i jeszcze 3 stuki, ale nie mogę ich wstawić bo to prezenty  🤣
agu_kastela   big brown beastie, big brown face... (m.oldfield)
27 czerwca 2013 21:33
Ma ktoś może line do naturala (najlepiej oryginał Parelliego :P ) i mógłby mi zmierzyć średnice? Czy to wogóle ma znaczenie jakiej średnicy bedzie, czy starczy taka a'la uwiązowa? I czy mozna zwykły karabińczyk zastosować?
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 czerwca 2013 21:34
zelka2303, byloby cudnie taka instrukcja dla kretynow :-*
agu_kastelaO ile się nie myle dane lin są u P. Podkowy na stronie ,ale lina od P. Podkowy ma średnice z 2-2,5 cm chyba głowy nie dam sobie urawać bo mam sprzet w stajni. 🙂  Ma znaczenie średnica liny, też znaczenie ma z czego jest wykonana i jak zachowuje się w ręce. Polecam oryginał. Ja w swojej linie ze względu na uraz do "bezpiecznych karabinczyków" ,który podczas szarpania sie konia nie otworzył się i ja chciałam go otworzyć  przy czym odłamek połamał mi koś w ręku mam do niego uraz i zamówiłam ze zwykłym karabińczykiem żeglarskim. 🙂
dla mnie najprostrza jest ta ze stajni Trot, jednak posiedzialam troszkę przy tej str. żeby ogarnąc co i jak. To co będę chciała wstawić z niemieckiej str. podpasowało wielu ludziom.
Kameleonik pierwsze i drugie foto to słupki podwojnie nawijane z przerwą co oczko? bo na obu widzę podwójnie nawijane ale przerwy wydają się byc większe na różowych. A fioletowe super.
nie wiem czy to dobry temat, jeśli zły to przepraszam
ile kosztuje mniej-więcej koszt uszycia fraku, chodzi mi o to czy lepiej kupić za ponad 200zł frak czy jeśli mam możliwość to taniej wyjdzie mi uszycie.
... zapytaj krawcowej. Idź pokaż zdjęcia co być chciała itp. krawcowa poda Ci cene. Zależne  to będzie od rozmiaru (czyt. Ilość materiału), trudności kroju oraz materiału?(czyt. z jakiego materiału chesz mieć frak, jedwabny będzie droższy niż filcowy 😀).
zelka2303, byloby cudnie taka instrukcja dla kretynow :-*

BASZNIA you made my day  😁
..ale co prawda to prawda..

Robił ktoś maski przeciw owadom? Chciałam zrobić,ale nie wiem,czy kupna nie wyjdzie mi na lepsze.
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
28 czerwca 2013 14:49
zelka2303 wszystkie są robione tak samo, ale z innych wełen. Różowe są z takiego jakby sznurka, fioletowe z bardzo grubej, mocnej wełny z przed kilkudziesięciu lat, a czarne to taka zwykła wełna (grubszy 'kotek'😉. Nie wiem jak te wszystkie ściegi się poprawnie nazywają, bo mnie robienia na szydełku nauczyła mamuśka jak byłam w podstawówce  🤣
Dzisiejszy twór.  🤣
piotrowska   Między grzywą a ogonem
28 czerwca 2013 15:13
Winko - Zachwycasz tymi czaprakami! Wyglądają jak z półki sklepowej, super.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się