Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

To oczywiście jest kwestia sędziego, jedyne co organizator może zrobić, to staranniej selekcjonować zapraszanych sędziów- czasem wiadomo że sędzia Iksiński, czy też Igrecki podczas przejazdu chyba ma jedno oko na Maroko,a drugie na Kaukaz, bo stawia ciekawe oceny co zawody 😉
Co do zawodów ujeżdżeniowych w Facimiechu to faktycznie były i obsuwy czasowe i problemy z wynikami. Była to nasza (organizatorów) wina i bardzo wszystkich za to przepraszam. Na usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć że nie ma wystarczającej ilości chętnych do pomocy pomimo wcześniejszych deklaracji.

Wczoraj wieczór podjęliśmy decyzję: weźmiemy przykład z innych organizatorów i zawody ujeżdżeniowe będziemy robić profesjonalnie.
Oczywiście będzie się to wiązać z opłatami organizacyjnymi takimi jak w innych klubach ale może to tędy droga ?

A propos sędziów to nie ma chyba takich którzy by wszystkim pasowali.
W tym sezonie staraliśmy się dobrać obsady na podstawie zeszłorocznych uwag ale też są uwagi o niewłaściwym sędziowaniu.
Tutaj z pozycji organizatora nic nie poprawię bo sędziów z poza regionu nie chcę zapraszać ze względu na koszty.

Ciekawe że robiąc skoki nie ma problemów z chętnymi do pomocy w organizacji, nie ma problemów z sędziami etc
Niestety prawdą jest to co mówili mi inni organizatorzy zawodów że najgorsze zawody do zrobienia to ujeżdżeniowe 🙁 powoli zaczynam ten pogląd podzielać.

Kwintesencja:
kochani dresażyści jeżeli nie podoba Wam się sposób sędziowania - zacznijcie skakać lub jeździć rajdy lub uprawiać natural  😉
Czy któraś z Was moze polecić mi dobrego kowala, ktory naprawi to, co inny zepsuł.
czy ktoś się orientuje czy jutrzejsze WKKW w Facimiechu odbędzie się mimo deszczów?
skoro nie ma oficjalnego komunikatu o odwołaniu zawodów to na pewno się odbędzie  😉
Mieszkać będę pewnie gdzieś w centrum, albo na Kazimierzu czy okolicach.

Co do pensjonatu.. kurcze, szału tam nie macie ze stajniami 😉
Facimiech - z tego co wyczytałam, nie ma tam codziennego sprzątania w boksach. Ja mam konia syfiarza i za bardzo go lubię, żeby go skazywać na spanie na kupach. No i jeśli płacę tak dużą kasę to powinien to być po prostu standard. I nie wiem jak z padokowaniem ogiera. Podoba mi się strasznie ten ich tor wokół łąk - super sprawa. i tutaj cena to 1000zł tak?


Boksy są sprzątane 2 x dziennie (wybierane kupy, aby koń na nich nie spał 😉)i raz na tydzień całość, stąd porządek w boksach. Dościelanie jest raz dziennie. Czasem owszem zdarzy się koń  który potrafi zrobić armagedon w boksie, ale mozna spokojnie dościelić. Mamy dwa ogiery i padokujemy oba.

czy ktoś się orientuje czy jutrzejsze WKKW w Facimiechu odbędzie się mimo deszczów?


Tak. Mają się odbyć.
po spędzonych 3dniach w Facimiechu mam mieszane uczucia 🙂 i muszę powiedzieć stety lub niestety ( zależny od strony odbierającej) KJK Szary rozpieszcza  😎

mam tu na myśli stajnię  jak i organizację zawodów. 

to co mi się podobało to kwiatki, kwiateczki i sielankowy wystrój ośrodka 🙂 u Szarzy jednak to jest ośrodek w nowoczesnym stylu i widać to na samym wjeździe na górkę 🙂
ale w końcu kto co lubi 🙂 nawet przykładowo ja i moja mama  😁 mi się podoba architektura Szarych ,moja mam by była zauroczona : kwiatuszkami, drewnianymi detalami, drzewkami itp. 🙂 

co do padoków 🙂 to co znalazłam to padoki już wydeptane z zerową ilością trawy ( może są gdzieś trawiaste, ale takie mi się nie rzuciły w oczy) u Szarych na padoczkach wielkości 1/3tego z "Faci" jest rawy po pas 😀 ( konie chodzą rano, zamaist do karuzeli, byłam dziś o 7:20 w stajni  i konie na padoku wcinały trawę która sięgała im do brzucha) - więc nie wiem co lepsze większy padok wydeptany czy mniejszy ale z trawą? 🙂
   Faktycznie, w boksach porządek jest, sianka konie dostają ciekawą ilość 🙂 Boksy z okienkami są SUPER! Ale bez okienek ( Fuerte w takim stał - w tej nowo otwartej części stajni) to już nie jest tak super, duszno bardzo, koń był mokry ( inne też stojące w tej samej lini boksów) No i mnie bardzo złości jak koń nie może wystawić sobie głowy na korytarz - bo tak to widzi tylko 4ściany. Wielka szkoda że tam nie ma takich boksów z okienkami na korytarz. 
   Spodobały mi się myjki i wygodnie zainstalowanym "podwieszanym" wężem! Ale w myjce jest lodowata woda - mojego konia jednak zimna woda przerasta i miałam duuuży problem z zamyciem go.
   Cały ośrodek wiemy że jest w budowie i cały czas się wszystko zmienia oczywiście na + ! I na pewno na jakiś czas będzie tam PRZEPIĘKNIE! na razie dla mnie jest tylko ładnie 🙂

juz piszę co mam na myśli jeżeli chodzi o organizację zawodów.
i wydaje mi się że dużo startujących w tych zawodach przyzna mi racje. Ale organizacja tych zawodów troszkę zawiodła. Bardzo duże opóźnienia przy startach. Ja miałam dziś 35minut  opóźnienia. Ok, jak są jakiś czasowe opóźnia to się da przeżyć ale nie było za dużo komunikatów na temat zwłok czasowych i tu zawodnik z koniem wychodzi i na miejscu się dowiaduje że opóźnienia jest "tylko" 30minut... Tak samo z wynikami... jedne wyniki podawane drugie nie. co druga osoba nie wiedziała na ile procent przejechała dany konkurs. Ja wczoraj raz i dziś też raz musiałam podejść do Pani Komisarz i podpytać jaki jest mój wynik bo nie został powiedziany.
hah- a największa wtopa to chyba była przy ogłaszaniu wyników klas L i P czekaliśmy z 30minut jak nie więcej na wynik ( dużo koni ukrywało się w cieniu, stepowało itp. czekając na wyniki i wyjazd do dekoracji . Sporo osób zrezygnowało z oczekiwań i poszło z końmi do boku. Też się zdecydowałam wrócić do boksui, bo koń już solidnie był wkurzony czekaniem 40minut (  bo nie miało być tego 30minutoweg opóźnia, tak?) ale jak już wyszliśmy z placu to ogłoszono wyniki i zawróciliśmy.  
Przez takie sytuacje niby bzdety a jednak bardzo ważne trochę odechciewa się jechać na takie zawody. Mimo że ośrodek atrakcyjny i dobrze przygotowany 🙂
Obsługa zawodów bardzo miła i chętna do pomocy 🙂

Nie mam tu żadnego złośliwego "tonu" i nie zależy mi na wywyższaniu Szarych bo i tak będę tam stacjonować z koniem.
Bo u Szarych też są  - tylko za bardzo do głowy mi one nie przychodzą. nie mam pomysłu co by tutaj można było ulepszać.

Ps. pisanie tekstów nie jest moją mocną stroną, więc wybaczcie za spore zamieszania w tym poście  :kwiatek:




Szarzy to skończony już  dawno ośrodek . W Facimiechu wszystko się buduje póki, a na końcową estetykę trzeba jeszcze poczekać bo jest wiele rzeczy które muszą być zrobione najpierw 🙂. 
Co do padoków... u nas większość koni jest padokowana. Wszystkie praktycznie padoki są zajęte rano i popołudniu, więc cięzko o trawę 🙂 Padoków jest wiele, ale padok zajęty cały czas nie może być zbytnio otrawiony. Jeżeli by wychodziło 5 koni na krzyż to zapewne trawa by była... Zmniejszanie padoku do mikro rozmaiarów też chyba nie ma sensu, bo w końcu koń powinien mieć gdzie biegać. Ja bym osobiście nie chciała, aby mój koń stał na małym padoczku gdzie nie może bryknąć sobie ani zagalopować i uważam to za ważniejsze. Na trawę moge go wziąć osobiście. U nas jej nie brakuje. Póki co powstała część padoków... ciągle ich przybywa. W przyszłosci zapewne będą trawiaste.

Uważam że wystawianie głowy końskiej na korytarz nie jest dobrym pomysłem 🙂 Chyba żeby się pożreć z przechodzącymi obok. Część koni niestety nie może stać przy oknach... Myślę że w każdej stajni w upały takie jak mieliśmy teraz konie będą mokre, choć nie wiem może u Szarych nie są. Te przy oknach też bywają mokre... był zaduch taki że w stajni w porównaniu do zewnątrz było przecudnie chłodno.

Co do zawodów... Opóźnienia owszem były. Większa ilość osób do obsługi niesie za sobą duże wyższe koszty oczywiście dla zawodników... więc nie wiem co lepsze. Opóźnienia były z różnych przyczyn. uczymy się na błędach póki co. Zapewne w przyszłośći to się nie powtórzy... gdyż chcemy aby wszytsko było dobrze zorganizowane, żeby wszyscy byli zadowoleni 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
Co do zawodów w Facimiechu, wg mnie zawinił brak chętnych do pomocy, dlatego były takie opóźnienia. Było nas tylko 4-5 osób więc nie jesteśmy w stanie się rozdwoić. Do tego każdy potrzebuje chwili przerwy. Może sprzątanie rozprężalni czy otwieranie czworoboku nie jest jakimś dużym wysiłkiem, ale kiedy robi się to przez 9 godzin na okrągło w pełnym słońcu to już nie jest tak lekko. Zdziwił mnie fakt, że przy zawodach skokowych-które organizacyjnie wypadły rewelacyjnie wg mnie-nie brakowało rąk do pomocy, a przy ujeżdżeniówkach nagle pustki (nie piszę tego złośliwie). Zawody ujeżdżeniowe nie są tak emocjonujące jak skokowe, więc może też dlatego są ciężkie do przeprowadzenia w taki sposób aby każdy był zadowolony, bo większość ludzi po jakimś czasie się poprostu nudzi. Myślę jednak że z zawodów na zawody będzie coraz lepiej i nie wątpię, że organizatorzy dołożą wszelkich starań aby tak było🙂
a robił ktoś może wczoraj zdjęcia na wkkw w Facimiechu? co prawda pogoda nie rozpieszczała i co jakiś czas nawiedzał nas deszcz żeby o nim przypadkiem nie zapomnieć, ale może  akurat ktos był z Was z aparatem?

Mi się w stajniach w Facimiechu podoba to, że są jasne i takie przestronne, a w upały to raczej wszędzie jest gorąco, no.. chyba, że ktoś sobie klimatyzację w stajni zamontuje, ale to raczej nie o to chodzi. Fajnie, że udało się te wczoajsze wkkw zrobić bo mimo deszczu podłoże było zupełnie znośne🙂 choć jakby więcej popadało to mogłoby być kiepsko. Mam nadzieję, ze w sierpniu już nie będzie takich problemów pogodowych, bo aż żal nie robić zawodów tak fajnym ośrodku, tymbardziej, że to obecnie jedyna szansa na wkkw w małopolsce.
Dava   kiss kiss bang bang
26 czerwca 2013 12:17
W dobrze wentylowanej stajni nigdy nie jest gorąco, a konie nie stoją spocone  😵

Ja miałam się wybrać na cross ale niestety pogoda mnie odstraszyła. Czekam na zawody wkkw w Facimiechu, bo na 100% będę focić  🙂
W dobrze wentylowanej stajni nigdy nie jest gorąco, a konie nie stoją spocone  😵



Czyli, że jak na zewnątrz jest 40*C to w dobrze wentylowanej (nie klimatyzowanej) stajni jest np. 20*C? 
Magia...

"Wentylacja – jest to cyrkulacja powietrza, z reguły pomiędzy pomieszczeniami a przestrzenią na zewnątrz."
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
26 czerwca 2013 14:44
zależy jeszcze z czego i jak zbudowana jest stajnia 😉
jak stałam w 2003 roku w Staniątkach to żadne upały nie były straszne bo w stajni było chłodno ale to inne budownictwo niż teraz,
W drewnianej nieocieplonej temperatura będzie zbliżona do tej na polu, natomiast w murowanej źle wentylowanej będzie duszno i to raczej od tego koń będzie spocony niż od temperatury, natomiast w murowanej dobrze wentylowanej nie powinien być zaduch.

poza tym też konie są różne, moja Solina poci się już przy 25stopniach niezależnie gdzie stoi, gdy Epizodowi nic się nie dzieje, za to w zimie przy -10 -15 st on jest jak mamut obrośnięty a Solina ma futro jak przeciętny koń w lecie
Orientuje się ktoś, czy są planowane jakieś egzaminy na odznaki w wakacje poza Toporzyskiem?
żaczkowa   gone with the wind
26 czerwca 2013 18:46
dziunka, w Pcimiu, chyba nawet co dwa tygodnie (bbb coś pisała 😉 )
Dava   kiss kiss bang bang
26 czerwca 2013 19:12
Dziunka w Pciumiu są  🙂 http://agroturystykakonna.pl/index.php?strona=artykuly&wpis=47

Solina zgadzam się  :kwiatek: w dobrze wentylowanej stajni murowaniej nie będzie duszno, a już z pewnością koń nie będzie mokry ani spocony  ❗

Oczywiście, że temperatura w takiej stajni nawet przy 40stopniach (co sw naszym klimacie nie jest zbyt częste😉 ) nie będzie 20! Ale bez jaj  🤣
Koło 30 stopni to maks.
Właśnie po to masz wentylację  😉

Na zawodach często jak konie stoją w namiotach są całe mokre i luzacy ustawiają wiatraki i to bardzo pomaga  🙂

Ja jakoś nie widziałam ani jednego spoconego konia stojącego w stajni nawet podczas upałów. Chyba faktycznie jakaś niesamowita magia  🤣 😀iabeł:

edit. jeszcze dopisze, bo tak sobie pomyslalam, że chyba nie do końca jasno napisałam 😉 Wentylacja to wentylacja. To nie TEMPERATURA wewnatrz obiektu. Jesli by tak bylo to stajnie zima trzeba zamykac na pięć spustów.
A stajnie w zimie, mimo iż jest zimno się wentyluje. Czemu na halach w zimie (czyli jest tak zimno i chłodno) też się wentyluje, otwiera okna itp.?
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
26 czerwca 2013 19:20
Solina super wypowiedź co do wentylacji 🙂 zdecydowanie się zgodzę 🙂

Ea hmm, zawsze można zamknąć okno u konia który atakuje. Jak dziewczyny chodzą z końmi po 30min po korytarzu w około stajni ( rehabilitacyjnie) to zamykają u trzech koni okienka,a później je otwierają. I nie ma problemu 🙂

Hm co do ludzi do pomocy, to u Szarych dużo jest osób z pensjonatu którzy pomagają i za to mają albo kupon do sklepiku, czy coś dostaną ze sklepiku, albo trening w zamian za pomoc. I ludzi do pomocy zawsze jest dużo.

fabapi jeszcze jest jedna opcja zamiast rzucać ujeżdżenie - nie przyjechać do Facimiechu na zawody 🙂 <żart>

żaczkowa   gone with the wind
26 czerwca 2013 19:26
juliadna, to fajnie macie z tym pomaganiem 🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
26 czerwca 2013 19:31
Dziunka Santos pewnie będzie robić  🙂
Dava   kiss kiss bang bang
26 czerwca 2013 19:34

Hm co do ludzi do pomocy, to u Szarych dużo jest osób z pensjonatu którzy pomagają i za to mają albo kupon do sklepiku, czy coś dostaną ze sklepiku, albo trening w zamian za pomoc. I ludzi do pomocy zawsze jest dużo.




albo dostają obiad, paszę itp. wyjść jest multum  😉
Mało znam osób co by chciały za free postać 12h (czasem nawet więcej bo zawody od 7.00-20-21.00)  😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
26 czerwca 2013 19:36
🙇 🙇 🙇
tak...kjk szary to z pewnością najwspanialszy ośrodek w małopolsce i przestrzeni okołokosmicznej, ale pliisss, dajcie już luz
Dava   kiss kiss bang bang
26 czerwca 2013 19:52
Hahaha  🤣 🤣 🤣
Jeśli tak mówisz to pewnie tak jest  😉:P

A serio to ja się tylko odniosłam do tej bredni popełnionej. Bo wentylacja w stajni nie ma nic wspólnego z temperaturą na zewnątrz, a spoconego konia widziałam tylko na zawodach w namiocie  😉
I moje zdanie nie ma nic wspólnego z JAKĄKOLWIEK stajnią  ❗

No ale widzę, że niektórzy nadwrażliwi  🤣 🤣 🤣
duunia Davy nie przegadasz.

Dziunka Bolecin pare raz zrobi przy obozach.
Santos ma odznakę 'już' następne też raczej w planach, Toporzysko i Pcim związane z obozami. Do Bolęcina tez możesz przedzwonić -organizowali terminy w zależności od chętnych.

Bilans wentylacji zależy od nawiewu i wywiewu i jest obliczony i zatwierdzony w projekcie, większość budynków inwentarskich boryka się z problemem dobre wskaźniki powietrza/temperatura. A odczucie 'ciepła' zależy i od ruchu powietrza, i od wilgotności, i innych czynników. Można sobie tak 'świetnie wywentylować' 😉 że zimą będzie zimno, lub na odwrót, ciepło,ale latem duszno i za dużo amoniaku czy CO2. Bilans ciepła będzie zależeć też od ilości warstw w ścianach, poddasza, podłóg,czy budynek w szczerym polu,czy nie, jakie wiatry wieją,jaka strefa klimatyczna itp. itd. Tysiąc rzeczy.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
26 czerwca 2013 20:28
magrat mój mistrzu! 🙇 
Zna ktos stajnie (taka chyba przydomowa) w Sułkowicach (z konikami polskimi itp) ?
🙇 🙇 🙇
tak...kjk szary to z pewnością najwspanialszy ośrodek w małopolsce i przestrzeni okołokosmicznej, ale pliisss, dajcie już luz


Szkoda, ze nie ma tu opcji ,,lubie to"  😂 Na pewno bym klinela.

Widac ja tez zaliczam sie z dziewczynami do tych drazliwych, na temat najlepszej stajni w Krakowie. W Krakowie co ja mowie! Co najmniej w Polsce poludniowej. 😉
W dobrze wentylowanej stajni nigdy nie jest gorąco


Wentylacja to wentylacja. To nie TEMPERATURA wewnątrz obiektu. 


Dokładnie o to mi chodziło. To, że w stajni gorąco to nie wina braku wentylacji bo to inna bajka.

Oczywiście, że temperatura w takiej stajni nawet przy 40stopniach (co w naszym klimacie nie jest zbyt częste😉 ) nie będzie 20! Ale bez jaj  🤣
Koło 30 stopni to maks.
Właśnie po to masz wentylację  😉


No nie po to właśnie. Po to żeby powietrze było świeże.
Jak już sama przyznałaś wentylacja a temperatura to zupełnie co innego.

P.S. 40*C to nie jest u nas norma a w weekend było 37*C i straszna duchota. Stąd pewnie koszmarne wrażenie.
Kochani, czy w okolicach Krakowa/ Wadowic (lub ogólnie w Małopolsce), są jeszcze jakieś firmy produkujące fasady i drzwi do stajni oprócz tej w Andrychowie?
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
27 czerwca 2013 06:40
[quote author=duunia link=topic=196.msg1812619#msg1812619 date=1372271800]
🙇 🙇 🙇
tak...kjk szary to z pewnością najwspanialszy ośrodek w małopolsce i przestrzeni okołokosmicznej, ale pliisss, dajcie już luz


Szkoda, ze nie ma tu opcji ,,lubie to"   😂 Na pewno bym klinela.

Widac ja tez zaliczam sie z dziewczynami do tych drazliwych, na temat najlepszej stajni w Krakowie. W Krakowie co ja mowie! Co najmniej w Polsce poludniowej. 😉
[/quote]

No to i ja się przyłączę bo to nie jest pierwsza wypowiedź, w której da się zauważyć taki tok myśłenia 😉

A propos pocenia się koni w Faci, mój, może i stoi w boksie z oknem ale ktoś powiedział, ze nawet w takich konie się pocą. A mój jakoś dziwnie spocony jest tylko po treningu i jeszcze nie widziałam, zeby był mokry w stajni, mimo dużych upałów. Wydaje mi się, że na pocenie wpływ ma też poziom zestresowania konia, może nie zawsze widać (bo koń grzeczny w obejsćiu, fajnie chodzi, etc.) ale każdy przeżywa zawody na swój sposób.
edit: oczywiście nie móię, że to jest czynnik warunkujący ale tylko jeden "z".
Cariotka   płomienna pasja
27 czerwca 2013 06:47
każdy chwali swoją stajnie i dla niego jest naj naj 💘 bo przecież w niej stoi. Ja osobiście konia nigdy bym nie postawiła u Szarych. Ale [b]Dave[/b] rozumiem, bo skoro jej tam dobrze i wg niej warunki są takie fantastyczne to czemu ma o Tym nie pisać. Przecież nie jest właścicielem stajni.
a ja pisałam parę miesięcy temu, że min. Dava wywyższa Szarych jakby to była stania z innego świata i jest to trochę męczące to wszyscy na mnie najechali.. cieszę się, że jednak nie tylko ja mam takie odczucia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się