własna przydomowa stajnia

Ten drugi psyt to też uwielbiam  😀iabeł:
Dziewczyny jeśli chodzi o środek tj. mosquito halt to z wysyłką do PL wyszłoby w granicach 100-110 zł/litr (przy zakupie w opakowaniu galonowym czyli ok 3,75 litra)w zależności od wahnięcia kursu $. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to proszę o kontakt na PW. Z tym, że sprawy na bank nie dam rady załatwić w tym tygodniu choćby ze względów finansowych plus dochodzi czas przesyłki. Ewentualnie link do sklepu wysyłającego do PL jeśli ktoś chciałby sam zamawiać:
http://www.horseloverz.com/Fly-Sprays--Repellents/173746-Mosquito-Halt-Repellent-for-Horses---Gallon.html
W zakładce shipping rates jest przeliczenie kosztu wysyłki.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
25 czerwca 2013 22:37
zielona_stajnia, ja wolałabym poczekać na Ciebie. Mam nadzieję, że w lipcu uda mi się zorganizować kaskę.
Być -napisz, jakie ma obrączki. Mój zięć hoduje gołębie pocztowe to może podpowiedzieć, co dalej z nim robić. Czasami gołąb po locie jest tak wykończony, że nie ma siły wrócic do domu. Nawet zdycha z przemęczenia. Dlatego pewnie chce odpocząć u Was. Jak nabierze sił -to poleci. Po obrączkach można skontaktować się z włascicielem.
Gołąb nie może jeść owsa -tylko pszenicę, jęczmień, kukurydzę, karmę dla ptaków. Do tego woda z elektrolitem (lub z miodem np).

To pani z Bydgoszczy.
Ptak pojechał do hodowcy spod Poznania i tam nabierze sił. Pan obiecał ją wysłać do domu zatem trzymam za nią kciuki.

Dziewczyny,a jakie lampy konkretnie macie i na jaka powierzchnie? grzebie w tych lampach i grzebie i nie moge sie rozeznac w nich. zwlaszcza czym roznia sie te allegrowe za 70-120 zl od tych markowych
Dziewczyny potrzebuje inspiracji i prosiłabym o rady i zdjęcia..
Mam stajnie z boksami otwartymi non stop czasami tylko zamykam konie w boksach na noc przekladajac dluga deska na zaczepy na dwa boksy i to starcza ale... 🙄  jeden z moich koni musi mieć przez jakiś czas areszt boksowy i było by wszystko w porządku z ta deska gdyby nie fakt ze kucka która z nia stoi wychodzi dolem a jeśli zostaje wypuszczona na padok przed stajnie po jakims czasie stwierdza ze chce do boksu spowrotem (w nocy nie ma tego problemu )nic nie pomaga  😵 Musze zrobić na szybko furtki do boksow ale chciałabym żeby były porządne i zostały już na stale a i ladnie wygladaly... Jakie macie drzwi w boksach ? Jakas wysokość jak zrobione i z czego? Bylabym wdzieczna za rady i zdjęcia jak to wygląda u Was..

Zdjecie stajni
Ładna,czysta stajenka. U mnie jak przestanie padać idzie gipsowanie i równanie w ruch. Wymiana przegrody,bo jest zjedzona w połowie przez młodą i wymiana poideł...oj dużo pracy nas czeka.
gunia92 To bardzo proste. Drzwi zrób takie jak masz ścianki: czyli dookoła kątownik, a w środku deski.  Wysokość taką jak masz ścianki 🙂 A zawiasy najlepiej pasowe:


Bardzo łatwe w montażu i wytrzymałe, tylko musisz kupić odpowiednio grube i mocne, a nie byle jakie z hipermarketu budowlanego 😉

zielona_stajnia Ja w sumie też poczekam, bo na koncie zero :P Później wyślę PW.
Dzięki ale u nas tez wszystko pasowalo by oczyscic i wygipsować ale zawsze brak czasu na to   🙄  Teraz mamy siano na korytarzu (bo nie miałam gdzie tego zmiescic bo nad stajnia okazało się dla tego rocznego pokosu za mało miejsca) i jest trochę gorzej z utrzymaniem czystości konie pchaja się do stajni i ciagle w niej stoja jedząc pachnące sianko a ja wracam po pracy i jedyne co robie to ciagle po nich sprzątam  🙄  To jak pomożecie z tymi drzwiami ?
Powiem wam ze uwielbiam moje konie i to ze mam wlasna stajnie, wyrzucanie gnoju i ciagle wydatki z tym związane ale czasami jest naprawdę ciężko  (ale co ja będę wam mowic same wiecie o co chodzi) 😵  W poniedziałek wyjezdzam na wakacje cale 5 dni ,drugi raz od 11 lat ,pierwszy raz na tak długo ...zostawiam moje konie pod opieka mamy (która zaznaczam boi się ich troche) ale dzielnie mi tłumaczy ze da rade i uczy się opieki nad nimi, wiem ze sobie radzi bo w weekendy od 6 do 20 się nimi opiekuje ale tu cale 5 dni  😲 już mam pelna glowe obaw i zmartwien az odechciewa się jechać wypocząć ale może tego mi potrzeba bo ostatnio zwatpiewam czy mi to wszystko potrzebne ,zacharowywac  się do upadłego i wydawac cala kase na to a i tak nigdy nie jest dobrze ....mam nadzieje ze pomoze mi to wrocic do siebie i nabiore nowych sil i entuzjazmu  😉
unawen   ale chciałabym chyba widzieć konia po wejściu do stajni i żeby on widział wszystko i mogl wygladac na korytarz ,a scianki mam na 160 wysokie myslalam o robieniu drzwi na 120 wysokości ale pytam jakie Wy macie?
Oh no widzisz, na zdjęciu nie wyglądają na aż tak wysokie 😀

Ja miałam 120 wysokości dla koni o wzroście 164. I w zupełności wystarczało. Pytanie czy masz wyższego czy niższego konia, bo najlepiej to po prostu zrobić do tego miejsca u konia w którym kończy się szyja, a zaczyna pierś.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
26 czerwca 2013 13:28
Ja mam chyba coś koło 120 cm, a moje konie są nieduże (koło 155 cm). Jest ok, wyglądają sobie grzecznie 🙂
.
aneta   foto by Tynka
26 czerwca 2013 15:07
Czy ktoś się orientuje ile średnio kosztuje taki balot siana w takim woj. jak pomorskie ?

balot 120 :zeszłoroczne po 20zł, tegoroczny ok.40
mieszkam na pograniczu pomorskiego i warm.- maz, zdarzają się rolnicy, którzy oddają za darmo łąki w zamian za skoszenie z tym, że gleby dość kwaśne
edit: chyba, że siano ekologiczne to ok 350 za tone
figura, u mnie w pracy jest taka karuzela 🙂 Zorientuję się jak cenowo i dam znać.
figura, u Szarych jest taka karuzela, zobacz sobie na ich stronie albo napisz do użytkowniczki Dava, która trzyma tam konia i nie raz już o tym wynalazku pisała (chociażby w wątku o krakowskich stajniach 😉).
rox - byłabym baaaaaardzo wdzięczna :kwiatek:
Orzeszkowa - już skrobię do niej PRIV, na wątek krakowskich stajni nie wchodzę bo to nie mój rejon 😉 dziękuję!
Hej!!! Właśnie dziś ogrodzili mi pastwisko, mam słupki dębowe i 3 linie pastucha wprowadzone w izolatory do taśmy. Mam pytanie...czy spotkaliście się z metodą by co 3 izolator podwójnie owinąć taśmą? Po to by było bardziej naprężone i w przypadku zerwania  nie poleciała cała linia. Czy to nie osłabia taśm??
Pearl - u mnie też tak robiliśmy. Nie zauważyłam słabszego napięcia ( a sprawdzam jak trzeba to i na sobie 😉 ).
Ja też tak robię, ale niestety po całym sezonie druciki w miejscu zawinięcia lubią pękać. Sama taśma trzyma się dobrze 😉 Ale wszelkie zwinięcia/ zgniecenia powodują szybsze niszczenie drucików.
Pearl, ale jak masz izolatory do taśmy, a nie do plecionki, to one po zatrzaśnięciu dosyć dobrze trzymają taśmę. Wiadomo, w razie w taśma się przez nie przesunie, ale moim zdaniem dodatkowo napinać nie trzeba. Ja owijam wokół słupków plastikowych, mniej się taśma niszczy 😉
Izolatory mam do taśmy 40 mm. Dwie linie mam 20 mm a jedną 40 mm. Panowie co mi robili uparli się, że tak lepiej, jak to rolnicy ;] zrobili mi tak co 4 słupek (a mam co 4 m), chyba zmienię to po swojemu np co 10 :P No właśnie głownie o druciki mi chodzi, że z czasem przewodzenia nie będzie. To moje pierwsze własne ogrodzenie i sama nie wiem jak zrobić, żeby było dobrze.
Potrzebuję porady.

Otuż wystąpiła konieczność dosiania trawy na pastwisku, ostatni raz mieszanka pastwiskowa posiana była jakieś 5-6 lat temu. W sezonie 2010 i 2011 nie było koni i nie było to koszone, w tym roku trawa marniutka, rzadka, kupiliśmy mieszankę traw. Tylko czy warto w ogóle teraz dosiewać, a jeśli zasieję to na ile zakaz wypuszczania koni? Mój mądry tata stwierdził, że siać teraz póki mora ziemia, a jak konie wdepczą ziarna to nawet dobrze, ale mnie wydaje się to mocno średnim pomysłem 🙄 no bo co jak potem to zacznie kiełkować i zostanie od razu zadeptane?
Jak myślicie kiedy najlepiej byłoby tą dosiewkę zrobić?
Dosiewkę ewentualnie w sierpniu, po wcześniejszym przykoszeniu i zbronowaniu pola, a potem najlepiej puścić wał. Po siewie sierpniowym wypas w przyszłym roku. Pytanie jaką masz mieszankę - gotowe mieszanki mają często gatunki i odmiany niekoniecznie nadające się na dany teren - suchy/mokry, rodzaj gleby itp. oprócz tego zwykle dowalany jest spory procent traw jednorocznych :/. Wypuszczenie koni na wysianą trawę to marnotrastwo - nic nie wyrośnie, a to co jakoś przetrwa zostanie wyrwane z korzonkami.
Szalona😉 dosiewanie trawy teraz to pomysł kompletnie "z czapy", można w sierpniu najwcześniej... ale tak największy to ma to sens jesienią, ale najpierw trzeba by sprawdzić PH i jakość gleby, nawieźć ew wapnować, przejechać włókami i/lub posprzątać, skosić niedojady i dopiero zasiać dając pastwisku odpocząć do późnej wiosny...
No to utwierdziłyście mnie w tym co myślałam.
Nie znam się na tym komletnie ale to co wiem, to że mam glebę III klasy. A skład tej mieszanki spiszę i podam jak pójdę do stajni, to ewetualnie doradzicie co dokupić i na jesień zrobi się to na porządnie 🙂
unawen,Mehari dzieki wielkie za odpowiedzi, wlasnie mi o to chodzilo jesli 120 jest ok to tak robie( moje konie tez maja okolo 155) i myslalam nad zmatowaniem czegos z desek i gwozdzi ale dzieki unawen stwierdzilam ze zrobie je takie jak scianki bedzie lepiej wygladalo  😀 A dzieki pomocy własciciela stajni w ktorej pracuje jako istruktor(ma stolarnie) przestalo mi sie to wydawac tak ciezkie do zrobienia przez sama siebie bo na meska pomoc z mojego otoczenia ciezko bedzie liczyc(w sumie jak ze wszystkim  🙄 )

Pozwólcie ze sie jeszcze pochwale siodlarnio paszarnia,jeszcze nie skonczona ale...jest i koniec noszenia siodla za kazdym razem do domu   😅
Na scianie z siodlem bedzie namalowane stado koni biegnacych w prost na czlowieka (mam zdolna kolezankie do takich rzeczy)  🤣 Jeszcze pojemnik na owies odmalowanie i bedzie cacy no i mam pralkie do rzeczy końskich  😀
Załatwiłam skrzynię do siana. Zwykłą, drewnianą. Dorobię tylko daszek i będzie jak znalazł dla dwóch koni. Kolejna rzecz za darmo i jak cieszy.
qunia92 bardzo ładna siodlarnia. Ja na wiosnę i lato mam tylko szafę na siodła w stajni. Jesienią i zimą ytrzymam w ocieplanym garażu i niestety muszę dziwgac. U mnie kazde konisko ma swoje dopasowane siodło wiec..trochę tych siodeł jest. tym bardziej ,że niekiedy mają po dwa siodła ..inne do pracy na ujezdzalni, inne w tereny na rajdy itp
Aneta Dziękuje za odpowiedz. 🙂 Już wiem jak mogę się licytować i na czym stoje. 😉 

U nas dzisiaj zimno, wieje dość silny wiatr. Naszczęście robali brak. 🙂
gunia92, a nie boisz się, że mając siodlarnio-paszarnię myszy poniszczą końskie rzeczy?

wlezą cholery wszędzie... nieopatrznie w paszarni położyłam na skrzyni ochraniacze transportowe.. i mam nadgryzione
pułapki zdają egzamin na szczęście

ja mam siodła, ogłowia i derki w domu
szczotki w skrzynkach w stajni, ale jak się zostawi uchyloną to myszy wlezą i tam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się