Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

W Grocie nie ma rekreacji, kiedyś była.
Orkisza nie polecam.
seiteki, Fufu dziękuję 🙂
Czy w Equitomie się coś zmieniło? Jest większy wybór niz był jakis czas temu? Bo ja rpzestałam się tam wybierać ze względu na małą ilość towaru🙁
Gdzie w Łodzi mogę dostać stare numery ŚK? Zwykle kupowałam w tym namiocie na Piotrkowskiej, ale od jakiegoś czasu już ŚK tam nie widzę... 🙁
breakawayy, w Łodzi - dworzec Kaliski, kiosk z gazetami za barem przy schodach (?). Tam mają końskie pisma, wszystkie po 5 zeta, jednak z tego co zauważyłam od jakiegoś czasu ze starymi numerami ŚK jest jakiś problem 🙂 Ja kupuję w Warszawie na Zachodnim i jest tam i Koń Polski i Gallop i Koński Targ, a o ŚK jakoś ostatnio się potknąć nie mogę...
Gallopu widziałam sporą kupkę na Piotrkowskiej, ale mijam szerokim łukiem... namiętnie szukam archiwalnego ŚK... Przejadę się w wolnej chwili na Kaliski sprawdzić, dzięki  :kwiatek:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
16 czerwca 2013 06:37
salkada, tam gdzie obok jest jakiś biuro podróży itp.? mają może archiwalne numery Hodowcy i Jeźdźca też?
nie, kawałek dalej obok gastronomii jest punkt z archiwalną prasą ale HiJ nie było.
sei, HiJ bywa czasami na Zachodnim w Wawie, na Kaliskim tak jak powyżej napisałam - nie widziałam.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
16 czerwca 2013 19:59
dzięki za info  :kwiatek:
na zachodnim akurat rzadko bywam, ale może się pofatyguję 🙂
A czy w Grocie jest jakis pensjonat?
Są wolne miejsca?
Ktoś wie z kim mozna sie kontaktowac bo nigdzie nie moge znaleźc żadnej strony Grota  🤔
Czy ktoś z Was był na zawodach ( sobota ) w Bogusławicach i robił zdjęcia?  Bardzo proszę o kontakt na pw 😉
Jeździ ktoś w Wiki? Pytam, bo chciałabym aby taka osoba ewentualnie sprostowała moją wypowiedź, bo może był to jakiś gorszy dzień.

Jak tylko weszłam na teren to czułam się jak intruz. Ludzie raz się patrzyli na mnie z wyrzutem, jakbym była niemile widziana, a drugi raz traktowali jak powietrze.
Konie ładne, niektóre dosyć chude. Był jeden który mi się nie podobał, tzn. miał bardzo wklęśnięte boki, mocno widoczny kręgosłup, oraz żebra które można było dosłownie policzyć.
Jedna z instruktorek biegała za końmi i waliła je batem, druga darła się na całe gardło na którąś dziewczynę (cóż, jakby na mnie tak naskoczyła to zeszłabym z konia i podziękowała za jazdę, a potem wiała gdzie pieprz rośnie), a trzecia narzekała że nie chce jej się jechać w teren z jakąś dziewczyną.

Napisałam, bo może ktoś się chce wybrać tam a może mu ta wypowiedź pomoże,  🤣
Ogółem - faktycznie, chyba za bardzo się cenią.
Uuuu to się może powypalali ludziska, bo parę lat wstecz Gosia była świetną instruktorką, może też te upały...
Pilnie poszukiwany rymarz!!!! okolice Łasku, Pabianic, Łodzi .
Hejże, a może jednak ktoś mi coś poradzi?  🙁 Rozkładam ręce i nie wiem co ze sobą zrobić.
W Malince nie ma jazd do końca września (obozy są), a Zbyszko, Hucuł, Kajtuś, ŁKJ i Wiki odpadają  😕
Obleciałam już większość stajni które są niedaleko mnie (w sumie Hucuł i Kajtuś są daleko, ale cóż..) i nie wiem co dalej. Siedzę i kombinuję ale to na nic. Nie chcę kończyć z jeździectwem ale już trzeci tydzień z rzędu nie byłam na koniach, a jak znajdę jakąś ciekawą stajnię to albo daleko albo ceny z kosmosu.
Jak ktoś ma jeszcze ciekawe propozycje to wysłucham każdej, najlepiej w pw. Help.  😕
Ktoś może wybiera się jutro z Łodzi do Bogusławic? 😉
vero może do grotnik spróbuj 🙂
add, będzie problem z dojazdem bo poruszam się komunikacją miejską, a od przystanku do samej stajni jest kawał drogi.  🙁
Wydaje mi się, że już więcej stajni nie uświadczysz w tej okolicy.
Proponuje transport rowerem jeśli mpk nie wszędzie dojeżdża (w koncu mamy lato ;] ), albo zastanowienie się nad innymi stajniami (lepiej te 20-30 minut dłużej jechać autobusem i mieć stajnie niedaleko przystanku)
MagBan93   Hennowata rudość :]
25 czerwca 2013 19:56
Gdzie i jak można spróbować pojeździć westernowo w Łodzi?
najlepiej z tel. i namiarami na pw  :kwiatek:
Gdzie i jak można spróbować pojeździć westernowo w Łodzi?
najlepiej z tel. i namiarami na pw  :kwiatek:


Słyszałam coś o Campoverde, ale nie jestem co do niej pewna.  🙂
Campoverde to stajnia westowa, ale tam raczej nie ma rekreacji. Chociaż zawsze można zapytać, a nóż się zgodzą. Daj znać jak ci poszło 🙂
To zależy czego szukasz, treningi w campo 140 zł godzinai braak miejsc, pytalam ze 2 lata temu...Ja prowadzę lekcje, konie są i klasyczne i westowe, tyle ze Łęczyca no i poziom raczej rekreacyjny 😉
W Campoverde możesz pojeździć westowo na quaterach.
W Campo można jeździć, jest sporo koni teraz ruszonych i dobry trener 😀 a oprócz tego to jeszcze w Białej u Krogulskich ale jak to tam wygląda trzeba się dowiedzieć.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 lipca 2013 13:30
Czy stajnia Podklasztorze w Sulejowie dalej funkcjonuje?
Z tego co wiem to była niedawno na sprzedaż. Moja znajoma kiedyś tam jeździła więc mogę się dowiedzieć co i jak ale wydaje mi się ,że nadal funkcjonuje  😉
safie z tego co mi wiadomo, to konie zostały posprzedawane, z prywatnymi końmi pouciekali do innych stajni, a na miejscu pozostało kilka koni rekreacyjny (dosłownie kilka). Ogólnie porównując chociażby poprzedni rok do tegorocznego to wszystko upadło . Uwielbiam tamte okolice, tereny i dojazdy do wody, stajnia Podklasztorze też BYŁA godna polecenia, niestety teraz już nie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 lipca 2013 16:36
Ech trochę smutne. Dobrze wspominałam czasy obozów w tej stajni. Myślałam nad weekendem w tamtych okolicach, ale lepiej niech zostaną te najlepsze wspomnienia. Dziękuję za informacje  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się