Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

[quote author=zielona_stajnia link=topic=713.msg1812268#msg1812268 date=1372249272]
Za dużo i tak nie można wziąć na raz - paczki o wartości powyżej 150$ podlegają pod cło i podatek 😉
[/quote]

a przedstawiciel Farnamu na Polskę tego nie ściągnie?
Nie wiem, jeszcze nie pisałam, ale przedstawiciel na PL ma siedzibę w Czechach - zapewne zanim się ogarnie spadną pierwsze śniegi 😉
Orzeszkowa po zastosowaniu witaminy B to komary padają.... ze śmiechu  🤣 testowałam na sobie w któreś frustrująco komarowe wakacje nad morzem, niestety, smród nie idzie w parze ze skutecznością  🙁

Jeśli to cudo z Farrnamu faktycznie działa na jusznice to pamiętajcie o mnie przy kompletowaniu zbiorowej paczuszki pls 😜
ja też jestem chętna
znalazłam jeszcze czerwoną Absorbinę i niebieską - ta działa ponoć nawet jak koń się spoci...
Zamówienie ze strony Farnamu następnego dnia miałam w stajni, wcześniejsze-paczka- szło ze trzy dni.
Są różne rodzaje absorbiny: http://www.absorbine.com/products/fly-control/ultrashield-red pytanie gdzie takie cudo dostać w Polsce?
Tych absorbin nie ma w Polsce. U nas tylko czarna i do niedawna zielona. Niebieska jest nowością, więc raczej nie ma szans na pojawienie się szybko na polskim rynku (szkoda, bo chętnie bym przetestowała 😀 ).
frynia, testowałaś wewnętrznie czy zewnętrznie?
Miałam kiedyś tą białą Absorbinę Flys-X. Nic to nie dawało :P
Orzeszkowa najpierw jadłam tyle że aż sama czułam że mi porami skóry wyłazi, potem próbowałam się i posmarować, ale sama ze sobą nie mogłam wytrzymać ze smrodu, a komary owszem, mogły.
Ta do jedzenia to B complex była, a w ampułkach to już nie pamiętam która B.
W arcusie jest dostępna zielona absorbina.
Hey, kon mojej przyjaciolki ma straszna alergie na muchy. Siersc wypads grzywy juz nie ma, miejsca na glowie sa bez siersci ze strupami. Mamy juz derke siatkowa spraye itp. Wiecie moze czym to smarowac itp? Strasznie to wyglada. Takie placki skory ze strupami. Maska juz do nas idzie ale to trzeba jakos leczyc. Z gory dzieki za odpowiedz 🏇 🏇
Polecam kilka ostatnich stron,dużo środków było wymienione.Ale najlepiej chito-derm.
Czy istnieje na rynku końskim maska, której nie pozbędzie się z głowy żaden koń?
Mam delikwenta, który pozbywa się każdej maski. Znajduję zawsze zapiętą, niezniszczoną wdeptaną w ziemię. Przerobiłam już wiele. I takie przypinane do kantara i bez kantara i sznurki.
Dzieki 😅


Polecam kilka ostatnich stron,dużo środków było wymienione.Ale najlepiej chito-derm.
Mam doświadczenia tylko z maskami na oczy, a nie mam doświadczenia z tymi na chrapy. O ile maski na oczy przylegają po obwodzie do głowy, o tyle te na chrapy muszę mieć przerwę (chyba, że zrobimy kaganiec...). Zastanawia mnie, czy muchy nie wlatują między pysk konia a maskę. A jeśli wlatują, to jak wasze konie to znoszą?
chanell01 możesz tez przesmarować Radiolem, w sklepie jeździeckim jest ,taka pomarańczowa maść 😉
Yasmine mój nosi taką USG http://www.sprzetjezdziecki.com/usg-siatka-przeciw-owadom-p-2036.html
Ma wstawki z lycyry, więc trzyma się bardzo dobrze na głowie. Mój koń ani razu sam sobie jej nie zdjął z głowy. 🙂 I chyba raczej nie ma opcji, żeby koń sam się z niej rozebrał. Z minusów natomiast- koń pod lycyrą w upały jest trochę spocony i siatka jest mało trwała, w mojej robią się dziurki.
Yasmine, jak znajdziesz i przetestujesz daj znać. Mój do ubiegłego roku chodził w różnych i żadnej nie ściągał. W tym roku ściąga każdą, razem z kantarem. Jedną ściągnął nawet spod kantara. Nie wiem jak, niech się mnie nikt o to nie pyta. Kantar też sobie ściąga, ale nie tak często. Przestałam zakładać maskę i dołożyłam tylko frędzle, bo nie ma szans w wysokiej trawie szukać tych masek.
może kantar z przyszytą maską  👀
.
Ja być może będę uratowana absorbiną sport i żelem absorbine. Oby się udało,nie zapeszam  🙇
iskierkowa gdzie dorwałaś absorbine sport?
Hey, kon mojej przyjaciolki ma straszna alergie na muchy. Siersc wypads grzywy juz nie ma, miejsca na glowie sa bez siersci ze strupami. Mamy juz derke siatkowa spraye itp. Wiecie moze czym to smarowac itp? Strasznie to wyglada. Takie placki skory ze strupami. Maska juz do nas idzie ale to trzeba jakos leczyc. Z gory dzieki za odpowiedz 🏇 🏇


spróbujcie tego http://www.sprzetjezdziecki.com/cdm-killitch-plyn-przeciwko-swedzeniu-500ml-p-5362.html  u nas bardzo pomagał u konia z lipcówką
Taką maskę z lykrą jak podała ashtray mam - bardzo fajna, mój nawet na łąkach jej nie gubi, tylko jest jedno "ale" niestety - jak jest upał to ta część z lykrą powoduje, że koń mocno się tam poci i co delikatniejszy niestety obciera 🙁.
a jak ze skutecznością tego http://farnam.pl/produkty/wedlug-uzytku/srodki-przeciwko-owadom/natures-defense-fly-repellent-spray/
nie spodziewam się cudów, ale żeby chociaż na godzinny teren działało? ktoś używał?
czy ktoś wie jak można dawkować wapno? kupiłam takie ludzkie bez smaku w tabletkach i nie wiem ile można dać. Od ugryzienia (prawdopodobnie) spuchła tylna noga na odcinku staw skokowy- pęcina tak,że ścięgna są mało widoczne, opuchlizna twarda. Podejrzewam, że to od ugryzienia bo widać strupki na skórze, koń nie kuleje ale przy macaniu boli. Czy smarowanie fenisitilem pomoże? Po ruchu trochę schodzi opuchlizna, na razie chłodzę i założyłam glinkę chłodzącą.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
01 lipca 2013 16:15
a jak ze skutecznością tego http://farnam.pl/produkty/wedlug-uzytku/srodki-przeciwko-owadom/natures-defense-fly-repellent-spray/
nie spodziewam się cudów, ale żeby chociaż na godzinny teren działało? ktoś używał?

Sama robiłam taki mix i skuteczność była wspaniała (gzy zawracały 5 cm od konia) DO PIERWSZEGO SPOCENIA - wtedy nawet ponowne pryskanie nie pomagało 🙁
Livia   ...z innego świata
02 lipca 2013 08:41
Melduję, że derka HKM, którą mój koń nosił od 12 maja, właśnie się dość solidnie popruła 😉 Mam nadzieję, że po zszyciu jeszcze trochę wytrzyma. Ogólnie nie jest źle, bo ta dera wytrzymała dłużej niż inna kupiona za ponad 400 zł... Najlepsza jak dotąd pozostaje w moim rankingu dera z Decathlonu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się