Wybór kierunku studiów

Studiować można też zaocznie.
Studiować można też zaocznie.


Otóż to. I wtedy można pracować i studiować to co się chce i co jest w pracy potrzebne.
Horsespace, powiem Ci, na właśnym przykładzie - gdybym w tej chwili miała jeszcze raz wybierać drogę zawodową, to albo poszłabym na tą medycynę (jak miałam 18 lat zdecydowanie przerażała mnie odpowiedzialność), albo przepracowałabym parę lat jako pomoc weterynaryjna przy koniach w jakiejś dobrej klinice układu ruchu i poszłabym na wetę, a potem dorobiła doktorat part-time - bo weta specjalistę się ściąga jak jest problem, a nie dzwoni do niego o 5 rano z kolką. Z resztą jak wybierałam studia doktoranckie, to dostałam fajną ofertę z royal vet college, robienia właśnie dr z diagnostyki układu ruchu - tylko co z tego, jak bez weterynarii jako studiów bazowych nie dawałoby mi to żadnych uprawnień. Zamiast tego męczę studia już 6 lat, od września 7 rok i ostatni i na pewno ani dnia nie spędzę pracując w zawodzie (czytaj w laboratorium farmaceutycznym). Pracy związanej ze studiami będę szukać, bo szkoda tylu lat trochę - ale za nic w świecie nie laboratoryjnej, jak się nie trafi nic ciekawego, pójdę po prostu pracować do korpo...
matko i tyle lat sie czlowiek uczy a potem guzik z tego ma... Myślałam jeszcze nad studium masażu, z elementami rehabilitacyjnymi. To nie jest zawod w którym chcialabym pracować, ale zawsze sobie dorobić mogę (jakiś masażyk gdy coś kogoś boli, z polecenia itd.) 2 lata nauki, a jeśli będę chciała to potem w rok w takiej szkole licencjat do tego robię. No tylko studium to jak liceum, wiec praca przy koniach np. raczej odpada.
Horsespace, ale studium też może być zaoczne? Ze 3 czy 4 osoby z kręgu moich znajomych uczy się w studium/lub je skończyło. Jedna osoba na pewno teraz miała testy państwowe- kończyła studium weterynaryjne, ktoś inny hodowlę koni i informatykę. I w ciągu dwóch lat mają już jakiś wyuczony zawód.
Monny   bez odbioru .
24 czerwca 2013 22:36
Dziewczyny czy któraś robiła doktorat w Poznaniu na UM lub UE? Na UM ciezko się dostać? Mają osobne wydziały np dla kosmetologów czy tam sami lekarze idą? Nie mogę nic na stronie znaleźć na ten temat.
kotlet na to studium na które ew. miałabym iść na masaż jest tylko dzienne niesstety..
Monny- zanim pójdziesz na studia dr zastanów się 3 razy, walnij główką w ścianę ze 3 razy, zastanów się znowu i jeśli nadal Ci nie przeszło, szukaj pomocy psychiatrycznej 😉
Poszłam na studia zaoczne 3 lata po maturze, pracując na pełny etat i utrzymując się praktycznie samodzielnie.
Poszłam na kierunek, który (mam nadzieję) rzeczywiście do czegoś mi się przyda w przyszłości.
Teraz niestety doświadczenie w pracy (jakiekolwiek) jest najważniejsze.
Wy też nie możecie wpisać swoich wyników z matury na UM w Poznaniu?  👀


PO PROSTU W TO NIE WIERZE  😵 Nie będą brać mnie pod uwagę w Poznaniu, bo nie zaznaczyłam jaką pisze maturę  :emot4: Idę się rzucić z klifu  😵
Chyba sobie zartujesz..... 😲
Ja wyniki poznam za godzinę....
Zonk, ale chodzi o to, że nie zaznaczyłaś czy chem, czy fiz? Bo ja też nie, a teraz dodałam normalnie wyniki. Może spróbuj jeszcze raz?  🙂
Zonk chyba chodzi o te rubryke, gdzie sie zaznaczalo czy pisalo sie nowa matura/mature IB/.. ?
Jak tam wyniki Beattle?🙂
na pewno to się da jakoś poprawić 🙂

ja teraz się waham czy iść na prawo czy próbowac jeszcze coś innego, weterynarie?
Zonk, dzwoń tam, próbuj !!
Maracuja, chemia 95%, biologia 82% - mam nadzieję, że progi nie wyskoczą w kosmos i się dostanę. 🙂  Daj znać, jak już poznasz swoje 🙂

Kurde, nie mogę wprowadzić wyników do systemu UMK w Bydgoszczy. Niby, że nie uzupełniłam informacji dot. WKU. Ale co mam uzupełniać, skoro zaznaczyłam "nie podlega służbie wojskowej" ?  🤔
tak, chodzi o to czy pisałam nową czy starą, dzwoniłam, podobno nic się nie da zrobić, będę jeszcze próbować, ale jak na raze jestem załamana.. Szczególnie, że mam 175 punktów i realne szanse, żeby się tam dostać  🙁
Zonk walcz o swoje!

LASKI MAM 177 pkt!!! lekarski UMP  😅 😅 (beattle, progi nie skocza o 5 pkt, nie ma bata 😁 )
92% chemia, 85% biologia
maracuja, GRATULUJĘ!!!  😅

Tylko, że to ewidentnie mój błąd i to jest najgorsze, może się zlitują nade mną  🙁 jestem tak zła na siebie  🤦
Maracuja,  super  😅  to pewnie się spotkamy na roku, chyba, że się rozegra jakiś czarny scenariusz  😁

Zonk, dzwoń tam do upadłego!
(...) podobno nic się nie da zrobić, będę jeszcze próbować, ale jak na raze jestem załamana.. Szczególnie, że mam 175 punktów i realne szanse, żeby się tam dostać  🙁


Dzwoń, dzwoń - nie ma takiego kliknięcia, którego nie dałoby się odkliknąć! I to się tyczy absolutnie każdego systemu. Jeśli osoby w sekretariatach / dziekanatach twierdzą inaczej, to tylko czyjaś zła wola (albo tych osób, albo odpowiedzialnych za system, albo dyrektora)
Dziewczyny czy ja mam zaznaczać, że studiowałam i zostałam skreślona z listy studentów skoro nie wykorzystałam punktów? Czy jak zaznaczę, że nie studiowałam to jakoś się to potem może na mnie odbić, bo się coś nie będzie zgadzać?
Dzięki dziewczyny! Rozwaliłyśmy tę maturę 😀
od dwóch godzin latam na chmurze  💘 w październiku zapewne to odszczekam, no ale 😁

Dostaniemy się wszystkie 3! Zonk, masz taki wynik, który pozwoli Ci studiować na UMP. Nie odpuść im.
flygirl, a nie możesz zaznaczyć, że nie wykorzystałaś żadnych punktów?

Maracuja, jeszcze będziemy razem płakać/szczekać nad swoim losem  😁 ale na razie jest tak:  😜
Właśnie nie. Chociaż większy mam problem z zaznaczeniem czy teraz studiuję. Bo niby studentką jestem, legitymację mam, ale za to indeksu nie i w ogóle byłam chyba tydzień na tej uczelni.

edit. dlaczego tylko Lublin ma takie trudne pytania? :emot4:

edit2. dobra już wiem, trochę się zamotałam ze wszystkim, nie muszę przecież wpisywać, że zmieniałam kierunek, muszę tylko stan na dzisiaj wpisać 🙂
flygirl, a nie możesz zaznaczyć, że nie wykorzystałaś żadnych punktów?

Maracuja, jeszcze będziemy razem płakać/szczekać nad swoim losem  😁 ale na razie jest tak:   😜

Oooo tak 😜 wszyscy wokół mają mnie już dość, no ale jestem tak okropnie szczęśliwa 😜

Patrzcie co znalazłam, biegałabym teraz bez ręki. Szał ciał 🏇
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
28 czerwca 2013 20:22
Gratulacje dla mnie, do wczoraj trzeba było zapłacić na UMP, a ja przelew puściłam... tak, wczoraj. Mam nadzieję, że będę brana pod uwagę w procesie rekrutacji. Jeżeli do wtorku będzie się pokazywać, że nie ma zapłaty, to trzeba będzie dzwonić i cudować...


Mam dwa pytania:
[s]- skąd wiecie, ile macie punktów rekrutacyjnych?  😡[/s]
[s]- czy któraś z Was wpisywała swoje oceny w UMP? Tam jest właśnie napisane OCENY - czyli chodzi im o ilość zdobytych % ?[/s]

edit: "ogarnęłam", teraz pozostaje tylko czekanie na wyniki!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 czerwca 2013 20:30
czy ktoś ogarnia UŚ? bo ja średnio.
zapisy do 07.07. spoko. zapisałam się, przelew puszczę w przyszłym tygodniu.
ogłoszenie wyników: jeden wydział 16.07, drugi 17.06.
a świadectwo wcześniej złożyć muszę. no i co teraz? mam oryginał i odpis, czyli zostaję bez własnej kopii, jak się nie dostanę na jeden kierunek to papiery odbieram?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 czerwca 2013 20:31
Wilejka, to wysyłasz potwierdzenie przelewu. I już.
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
29 czerwca 2013 10:12
Strzyga - bo czasem najtrudniej wpaść na najłatwiejsze rozwiązania...  😉 Wczoraj wpadłam w panikę, dzisiaj już podchodzę do tego wszystkiego z dystansem (wdech, wydech...)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 czerwca 2013 12:24
Dlatego Ci to napisalam 🙂
Maracuja, ja też sobie obstawiałam, że mogę mieć te 175-177, ale jakoś nie mogłam w to uwierzyć.  😉 Zresztą nadal nie wierzę do końca  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się