DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

A weź, bo się zawstydzę.  🙄
Winko omg ;o Jaki śliczny czaprak *.*
BASZNIA   mleczna i deserowa
28 czerwca 2013 17:21
[quote author=BASZNIA link=topic=88.msg1813702#msg1813702 date=1372365275]
zelka2303, byloby cudnie taka instrukcja dla kretynow :-*

BASZNIA you made my day  😁
..ale co prawda to prawda..
[/quote]
To o sobie 😉. Bo dla mnie ta z Trota instrukcja za trudna... 😉
Dosienieczka, mnie szyty w domu, nie u krawcowej, wyszedł jakieś 70-80zł z wykończeniami
o 😀 dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
witam wszystkich w pierwszym poscie, miałam juz konto kiedyś ale nie moge sie dostac do niego. Śledze ten temat bo chciałabym sie nauczyc robić czapraki, bardzo zazdroszcze pozytywnie tym co umieją takie śliczne robić jak w tym wątku. Pozdrawiam i ladnie sie uśmiecham to moze mnie nauczycie;D
Zeby nie przyjść z niczym to mam dwa zdjecia ogłowi robionych moja ręką:




to jest obecnie troche brzydsze bo pomalowałam na wiśniowo 🙁
Wesoły Mupać z jakiego materiału je robisz?  🙂
oba te to akurat skóra, ale robie tez z taśmy
Nie mogę się napatrzyć na te cudeńka które robicie  😍
Mogłabym wiedzieć gdzie kupujecie materiały ? Zabieram się za robienie czapraka ,tylko najpierw trzeba zakupić materiały  🤣
Polecacie jakiś sklep ? Najlepiej internetowy  😉 Proszę i info. ,Dzięki  🙂
Wesoły Mupać, to brązowe ogłowie bardzo ciekawe, masz może więcej zdjęć? 🙂
Mam, ale brzydkie:







juz po tym niefortunnym pomalowaniu
Ja naprawdę nie wiem, jak wy robicie takie równe lamówki. Ktoś mnie oświeci?  👀 Męczę się od wczoraj i efektem są tylko 3 połamane igły...
Wesoły Mupać, jest naprawdę super, choć rzeczywiście jasne prezentowało się lepiej. I fajnie, ze ma taką regulację 🙂 szacun, bardzo mi się podoba!
Dosienieczka, moim zdaniem nikt Ci nie uszyje fraku za mniej niz 200zl. Jedyna opcja to uzyc tanich materialow ale czy uzyjesz tanich czy drogich, robocizna bedzie podobna, wiec wg  mnie szkoda zachodu z szyciem skoro masz takie podjescie.

Pacia, a dobierzesz kiedys swoj czaprak😀?
[b]Zorilla[/b] Już na następnym Krakowskim wkkw! Bo niestety kompletnie nie mam możliwości, żeby do was dojechać  😉
To  ja się pochwalę  😀 Wprawdzie wytwór niezbyt koński  ,ale bransoletka z imieniem mojego konia więc gdy tylko na nią spojrzę to sobie o nim przypominam 💘
Wyszła taka sobie ale jak na pierwszą moją bransoletkę z imieniem to wyszła chyba całkiem nieźle  😅
Ps. W rzeczywistości wygląda o wieele lepiej  🙂
Wesoły Mupać łaaaaa no rymarza to chyba tutaj jeszcze nie było 😀
Kamilaa, nie jestem rymarzem, a jedynie samoukiem🙂
nie wiem czy to dobry temat, jeśli zły to przepraszam
ile kosztuje mniej-więcej koszt uszycia fraku, chodzi mi o to czy lepiej kupić za ponad 200zł frak czy jeśli mam możliwość to taniej wyjdzie mi uszycie.

Ja płaciłam ok. 430zł za 36/38 z elanowełny (rajtrok). Z tym, że to było szyte przez firmę, która się zajmuje szyciem garniturów, mundurów i fraków jeździeckich, mierzyłam się sama (tzn. ktoś mnie mierzył w domu, nie oni), po czym oni do podanych przeze mnie wymiarów (gdzie zaznaczałam, że mierzyłam się w bryczesach i koszuli) najwyraźniej dodali sobie po parę centymetrów z własnej inicjatywy, bo marynarka od biustu w dół była przynajmniej o rozmiar za luźna (szczęśliwie miał mi kto zwęzić, bo już się nie chciałam dłużej bujać z tą firmą; i tak czekałam prawie 3 tyg. dłużej, niż zapowiedziany czas oczekiwania).
Ogólnie to, że szycie u krawcowej jest tańsze, to mit! Niby czemu coś, co jest szyte na miarę i jest tylko dla Ciebie, a nie produkcji sieciowej, ma być tańsze? Oczywiście w przypadku rzeczy jeździeckich może być różnie (zwłaszcza, gdy niektóre rajtroki kosztują ponad 1000 zł), ale nie spodziewałabym się, że takie szycie u krawcowej wyjdzie poniżej 200 zł, raczej strzelam, że ze 400 (zależy jeszcze, jaki materiał i czy będziesz go szukać sama, czy krawcowa). A wbrew pozorom rajtrok to nie jest najprostszy krój z możliwych, w przypadku, gdy ktoś tego nigdy nie szył, może wyjść różnie. Ja się zdecydowałam na szycie na miarę tylko z tego względu, że jestem dość wąska w ramionach i nie udało mi się znaleźć sklepowej marynarki, która by nie była za luźna pod pachami. 😉
mogłybyście mi przypomnieć proszę, kto robi na zamówienie czapraki np. z sakwami? byłabym bardzo wdzięczna 🙂
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
29 czerwca 2013 18:19
Moje pierwsze, nie są piękne i jakieś cudowne, ale bynajmniej solidne i skuteczne 🙂
Wesoły Mupać , a to niebieskie to skora, bo tak nie widac na zdjeciu?
Masz jeszcze jakies zdjecia tego niebieskiego?
mogłybyście mi przypomnieć proszę, kto robi na zamówienie czapraki np. z sakwami? byłabym bardzo wdzięczna 🙂

Ja ostatnio zamawialam czaprak z kieszeniami u forumowej stajennej🙂
Moje pierwsze, nie są piękne i jakieś cudowne, ale bynajmniej solidne i skuteczne 🙂


http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=bynajmniej

http://pl.wiktionary.org/wiki/bynajmniej

zakładam, że miałaś na myśli "przynajmniej" 😉
Wesoły Mupać świetne ogłowia to niebieskie oryginalne. A z taśmy, to jakiej, jeśli można wiedzieć?
A wie może skąd można wziąć takie al'a plastikowe pasy, z polipropylenu czy jakoś tak?
MaJoa  jeśli chcesz te paski al'a plastik  na ogłowie to nie polecam na lato
w zimie to jeszcze nie jest takie tragiczne ale w lecie jak się nagrzeje to strasznie obciera konia 🙁 chyba że masz  twardego konia  😉
znacie jakąś stronkę z której można nauczyć się robić ozdobne naczółki?
Ja jestem w połowie szycia czapraka, zostało mi doszycie jakiś ozdobnych nici i dokończenie pikowania i nie wiem czy zostawić pikowanie w paski jak na zdjęciu czy zrobić z tego rąby...  🙂
Dodatkowo podkładki pod owijki

piotrowska   Między grzywą a ogonem
01 lipca 2013 15:39
dairoxroxi - Super kolor! Ja bym zostawiła tak, jak jest 😉
Czapraczek zrobiony i przymierzony, wydaje mi się, że jest to typowy VSD 🙂
Siodła na zdjęcia zostały tylko "zarzucone" (założonymi to bym ich nie nazwała) dlatego przepraszam za niedokładność itp.  🙇 Jutro zabieram się za kolejny czaprak, już wiem na co uważać przy szyciu więc mam nadzieję, że wyjdzie lepiej  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się