Dopasowanie siodła

korysindex4, a taki pełny żel jak Alpha Gel? Ja testowałam najróżniejsze podkładki, przy tej wreszcie siodło leży stabilnie, nic się nie zapada i nie buja, a daje bardzo dobrą amortyzację. Tylko ten żel jest dość gruby w tyle - pytanie, jak dużej korekty potrzebujesz.

Jeszcze z takiej twardej pianki (ale w miarę elastycznej, coś pomiędzy żelem a mattesem) jest taka podkładka, z tyłu 3 cm korekty, z przodu wycięcie na kłąb, wiec mogłaby pasować:

no właśnie dość grubego na tyle potrzebuję
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
03 czerwca 2013 16:09
Ja używałam kiedyś takiej podkładki, bardzo dobrze mi się sprawowała,
to tworzywo to taka jakby pianka (podobna do tworzywa EVA):
http://www.gnl.pl/podkladka-siodlo-equi-theme-p-1539.html
obecnie mam to -> http://www.gnl.pl/podkladka-siodlo-p-3475.html ale on jest miękki strasznie i podczas anglezowania się ugina, wygodnie się siedz i w ogóle, ale to nie jest to czego oczekuję.

Myślałem żeby kupić żel z korektą i na to dać jeszcze kolejną korektę. Wiem, to dziwne, ale  moja kobyła jest straszna w doborze sprzetu, dodatkowo blizna na kłębie ( super warunki u poprzedniego właściciela)  🤔
Wiecie może co się dzieje z panem Kostrzewą? Od jakiegoś czasu dobijam się na oba telefony i nic, a strona ihaha nie działa  🙄
Ludzie
Czy jest w tym kraju ktoś sensowny , kto przyjedzie w samo centrum Polski , obejrzy siodła na koniu , i zabierze  je do solidnego dopasowania ????
Nie mogę uwierzyć - wszystkie wymienione na tym forum kontakty zyczą sobie  zdjęcia i opisy , a jedna z firm  chcialaby,  aby najlepiej  im przysłać na miejsce razem  z siodłem  ... konia !!!
dominoxs,  to wbrew pozorom nie jest aż takie głupie rozwiązanie... za dojazd kilkukrotny pasowacza (bo po pomiarach i poprawkach może być konieczność zrobienia tego jeszcze kilka razy) płaci się sporo, a tak... zawozisz konia na miejsce, kilka dni i jest na pewno sprzęt dobrany, koń-odebrany i wszystko cacy 😉 może nawet wyjść korzystniej finansowo 😉
Nie ma się co dziwić, bo dobry pasowacz= bardzo zapracowany pasowacz. No i nie każdy może poświęcić tyle czasu, żeby organizować wyjazd do jednego klienta, a zebrać chętnych z tego samego regionu i zorganizować wyjazd, to wcale nie takie proste. Najlepiej właśnie poprzez zdjęcia i pomiary grzbietu (to może wiązać się z poprawkami), albo właśnie zawieźć konia na miejsce na kilka dni.
dominoxs, a firma z której masz siodło nie ma w Polsce serwisu? Nie może przyjechać?
Niestety nie mam  opcji wysłania teraz tego konia w Polskę , no  i za Chiny Ludowe nie wyjdzie to taniej niz przyjazd pasowacza🙁 transport w to miejsce konia w dwie strony to 1000 PLN ) .

Mogę poczekać na osobę , która zaplanuje sobie taką trasę , ale jak rozmawiam to nie jestem w stanie ustalić zadnej perspektywy czasowej
Firmy które sprzedały  mi siodła;
1. Firma numer 1 : Dwa razy poprawiali to siodło , jest  po tym  wszystkim masakrycznie krzywe ( !!!! ) i nierówno wypełnione . Apage !
2. Firma numer 2 : Zyczy sobie zdjęcia . Nie chce przyjechać .

Mieszkam w centrum , przy autostradzie na Warszawe , a nie w Kotlinie Kłodzkiej ( bez urazy ) , może będzie ktoś gdzieś tutaj przejazdem w najbliższym czasie ?
dominoxs zapytaj p. Pawła Ząbczyka http://www.sommer-siodla.pl/dopasowanie-siodel/, jest z Krk ale jest w stanie dojechać.
Do kogo można się teraz zgłosić, żeby poprawić siodło Prestige poza Equishopem?
Bogdan?
Pan Sommer?
Ktoś jeszcze?
👀
O, i  jest ktoś  kolejny do poprawy siodla niedaleko ode mnie 🙂
To już 2 klientki na trasie ewentualnego chętnego pasowacza ....
witam,
zwracam sie z prosba do forumowiczow
otoz zakupilam siodlo, rozmiar wieksze niz poprzednie siodlo, poniewaz stare zrobilo sie na konia troche ciasne
na moje oko lezy rowno, miedzy klab a przedni lek wchodzi 4 palce
chcialam poznac wasze opinie na temat tego jaki jest slad po siodle na spoconym koniu po jezdzie, poniewaz zaniepokoilo mnie widoczne na zdjeciu suche miejsce ( mial podkladke futerkowa)

zdjecia samego siodla na koniu niestety zapomnialam zrobic..

z gory dziekuje !
nabierze więcej masy i będzie ok  🙂 nie masz powodu do niepokoju  😀
korysindex4 skoro tak twierdzisz to troche sie uspokoilam, przynajmniej nie musze odsylac siodla;DD dziekuje🙂


a jesli moge jeszcze spytac o jedna rzecz, to siodelko to stubben, kupione jako wszechstronne, ale nie znam niestety modelu, czy orientuje sie ktos czy to nie jest przypadkiem model ujezdzeniowy?? ( jesli ktos rozpoznaje model to bede wdzieczna za informacje😉)  pozdrawiam
może to wszechstronne o prof. ujeżdżeniowym ?


Mnie to siodło wygląda na stubben parzival
Hej, powiedzcie jak  jest z rozmiarami siodeł? Czym sie różni 16.5 od 17.5 ? Czy 16.5 bedzie okej na haflingera? Pozdr!
Rozmiar siodła w calach dotyczy tyłka jeźdźca, a nie rozmiaru konia. Patrząc na konia istotniejszym wymiarem mogłaby być już całkowita długość paneli / poduszek siodła, ale to wypada różnie zależnie od producenta, a nawet danego modelu siodła. Poza tym zależy, czy Twój koń ma krótki, czy długi grzbiet, znam kuce, które śmigają w 17,5'', znam też duże konie, które mają miejsce tylko na 16'' małe siodła.
jmonikaaa jest to stubben romanus, wszechstronne o profilu ujeżdżeniowym, mam identyczne. Swoją droga to z chęcią poznam odczucia innych osób co o tego siodła, odezwę się na pw  🙂
rozumiem, a 16.5 na haflingera powinno pasowac?
rybka   Różowe okulary..
02 lipca 2013 13:47
16,5 może pasować na Ciebie, dla konia dobierasz rozstaw łęku, ławek, położenie poduszek. To czy będzie 16,5 pasować na Haflingera czy nie to sprawa ostatnia, bo 16,5 nie jest wyznacznikiem dopasowania siodła do konia.
Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć (tak na oko) czy to siodło jest raczej na konie o wysokim/niskim kłębie szerokie/wąskie konie czy ma standardowy rozstaw łęku i na jakie konie ewentualnie by pasowało?
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
03 lipca 2013 22:26
Niedawno kupilam nowe siodlo, szerokie, łek 35. Wydaje mi sie, ze leży ok, podczas jazdy jest stabilne. Jedyne co mnie martwi to dziwnie układający sie popręg, nie  wiem czy jest to kwestia siodla, czy tez brzucha kucyka🙂 ? Po jezdzie zauwazylam male obtarcie po lewej stronie w okolicy popręgu. Co sądzicie? Wszelkie rady mile widziane!

Popręg masz zapięty odwrotnie. Te "łuczki" to miejsce na łokcie właśnie!
Nie dziwne więc, że koń Ci się obtarł.
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
04 lipca 2013 07:49
Wielkie dzięki, ' troche techniki i czlowiek sie gubi' 😉
Adaaa, btw, co to za fajne siodlo? 😉
deborah   koń by się uśmiał...
04 lipca 2013 07:59
co Wy wiecie o dopoasowaniu siodeł
🤔 😲 😁

deborah, piękne! I najgorsze jest to, że takie obrazki często można zobaczyć w galeriach z dużych zawodów 😉 A my, żuczki, ciągle się martwimy 😉
deborah   koń by się uśmiał...
04 lipca 2013 08:03
bo dla nas żuczków koń to nie narzędzie do zarabiania kasy..
Moon   #kulistyzajebisty
04 lipca 2013 08:04
Deb, toć połowa superligii tak jeździ, a ty pokazujesz nasz grajdołek  😁
Ostatnio zauważyłam kolejnego takiego 'asa' na ES - K. Staut. Pro siodło cwd, milion podkładek, a na Silvanie w skoku i tak siodło lata jak chce...  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się