... ślub :) ...

Witam!
Chyba czas się zacząć przeczytać ten wątek i zacząć się udzielać troszeczkę...
Data ślubu już wyznaczona- teraz trzeba wszystko zebrać do kupy, zaplanować itd...
Liczę na dobre rady i zabieram się za przeglądanie.
rochnar, witamy i gratulujemy 😀 Jaką macie datę?

Mam fotki panieński - im późniejsza pora tym mniej się nadają do publikacji 😉

Re-voltowa część ekipy:
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
02 lipca 2013 09:53
Dzionka, ale co się w ogóle działo, gdzie byłyście, jakie atrakcje?🙂
Zaczęło się u mojej bratowej w mieszkaniu - było picie 😉, pyszne jedzenie i super quiz i zadania do wykonania 🙂 Potem przyszedł fotograf i miałyśmy mini sesję. Potem spod mieszkania zabrała nas limuzyna i mknęłyśmy przez Warszawę z szampanem w kieliszkach i stawałyśmy po drodze na zdjęcia. Dojechałyśmy do klubu i zostałyśmy tam do późnych godzin nocnych 😉 Wybawiłam się niesamowicie!
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
02 lipca 2013 10:14
fajny pomysł z tym fotografem🙂
a do którego klubu trafiłyście?
Do Platinium 😀
Dzionka - foty super, widać że była dooobra impreza 😉

A My waham się między dwoma lokalami Zagórzem lub restauracją Europa (tam przy opcji full wychodzi 155 zł za osobę). Teraz muszę się tam wybrać na rozmowę osobistą 🙂 Niestety mój Narzeczony wyjechał na 2 miesiące do pracy z młodzieżą więc muszę sama to ogarnąć. O co warto pytać, na co zwracać uwagę?
Impreza była szalona, jak przystało na prawdziwy panieński 🏇
Magiczna data to 28.06.2014 czyli jeszcze trochę czasu, ale ostatnio tylko to zaprząta mi głowę. Póki co mamy salę i zespół i być może fotografa (jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji).
Największy będzie problem z kościołem... Bo jesteśmy oboje za granicą i o ile wszystko inne telefonicznie i mailowo da się dogadać, o tyle z kościołem nie ma takiej opcji. Poza tym ślub nie będzie w mojej parafii...
Dobrze że rodzice są na miejscu 🙂

Dzionka pokaż więcej zdjęć 😀
Dzionka - domagam się WIĘKSZEJ ilości fot. 😀 A jak słyszę Platinium to mam przed oczami tylko to:
😀 😀
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
02 lipca 2013 15:50
rochnar, jeszcze kupa czasu jarania się, zazdroszczę🙂
co do kościoła to może spróbuj w Katedrze Wojska Polskiego, może mailowo się uda? mysmy tam brali i nie robili żadnych problemow, mimo iz nie mamy nic wspolnego z wojskiem

widziałam więcej fot Dzionki na fejsie. fajne!
No jaram się konkretnie i fajnie że jeszcze długo będę mogła się jarać  😅
Aczkolwiek już czuję że będzie problem z sukienką... Bo jak oglądam to wszystkie strojne, falbaniaste, a ja chcę baaaardzo skromnie 🙂 Jedyny warunek- musi db się na koniu rozkładać  🤣
Rochnar Będziemy wychodzić za mąż tego samego dnia i roku 😀
ash   Sukces jest koloru blond....
02 lipca 2013 18:00
Idrilla, Willa Zagórze ogłosiła 15% rabatu na wesela zimowe 2013/2014.
Rochnar Będziemy wychodzić za mąż tego samego dnia i roku 😀


miesiąca też :P

fajnie- razem się postresujemy tuż przed
Miesiąca też 🙂 Tyyyle jeszcze czasu, a ja bym  chciała żeby to było już 🙂
Rochnar, secretary - zobaczycie jak szybko Wam minie! Ja też niedawno miałam rok do ślubu... I ciągle mi się wydawało, że ze wszystkim zdążę a tu zostały w sumie 3 miesiące i nie wiem w co ręce włożyć 🙂 Ale takie zamieszanie przedślubne też ma swój urok 🙂
Kurcze wy mówicie, że nie macie w co ręce włożyć mając już zaplanowane wesela a my za 7 miesięcy i jeszcze NIC nie ustalone 🙂
Dobra, to ostatnie, ze wszystkimi 🙂 Edit: a nie, nie ze wszystkimi - nie ma mojej jednej przyjaciółki 🙂



Odbieram dzisiaj sukienkę i wpłacam całą kwotę za wesele. Jakoś na luzie teraz do tego podchodzę, będzie co ma być 🙂
Dzionka - będzię PIĘKNIE! 🙂 nie mam co do tego wątpliwości śledząc Twoje przygotowania

A ja się umawiam na spotkanie do Willi Zagórze, 15% rabatu ostatecznie nas przekonało. To kto podpowie o co pytać na takim spotkaniu? Bo totalny zieleniak ze mnie i w dodatku idę sama rozmawiać  😉
Idrilla, będzie będzie, pogoda zaczyna wreszcie współpracować, no ale wolę nie zapeszyć 😉 Pytać o każdą pierdołę, naprawdę. Od razu mówić na czym wam zależy i czy to możliwe (np, nietypowe ustawienie stołów, skoro was mało). Targować! My sporo różnych gratisów wytargowaliśmy, wyszło nam dużo taniej dzięki temu. Popytaj ash na co zwrócić uwagę, ona zna miejsce i pewnie najlepiej ci doradzi. Fajnie by było, jak byście już zabukowali!!
ash   Sukces jest koloru blond....
03 lipca 2013 11:51
Idrilla, wasze wesele będzie zimową porą, więc pytaj o wszystko co z tym związane np. czy wejście będzie ozdobione, czy będą was witać szampanem przed wejsciem mimo zimy.
Jak masz jakieś pytania to zadawaj.

edit: Dzionka, będzie super! Zobaczysz!  🏇
Idrilla, radzę też usiąść i pomyśleć czego tak naprawdę chcecie 🙂 Żeby nie było sztampowo, tak jak zawsze na weselach, tylko po waszemu. Takie drobiazgi dodają najwięcej uroku jednak, tak mi się wydaje przynajmniej 🙂
Aktualności 🙂:

"Ślub poza urzędem - wystarczy odpowiednie miejsce i opłata.

Liberalizacja przepisów o zawieraniu związków małżeńskich zakłada, że ślub można zawrzeć w każdym miejscu, które gwarantuje zachowanie powagi i doniosłości ceremonii oraz bezpieczeństwa wszystkich uczestników. Trzeba będzie jednak zapłacić dodatkowo za dojazd kierownika urzędu stanu cywilnego, wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych itp.
Takie regulacje wynikają z założeń do projektu ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego, które RM przyjęła na posiedzeniu 2 lipca br. Przewidywany czas wejścia w życie nowej ustawy to 1 stycznia 2015 r.
Zmiany mają też doprecyzować przepisy o nadawaniu dzieciom imion obcych. Nadal nie będzie można nadawać więcej niż dwóch imion, imion zdrobniałych, a także ośmieszających lub nieprzyzwoitych".
Czytam teraz wiele for dotyczących ślubu i jestem zaskoczona wieloma negatywnymi opiniami pod adresem ślubów cywilnych. Że niby gorsze, słabsze, nie mające niż wspólnego z wyznaniem miłości  🤔 Zadziwia mnie jak można tak kategoryzować... Nie wspominając już o tym, że połowa osób, które wygłaszają takie opinie to zwykli hipokryci, którzy w kościele są 2 razy w roku a próbują udawać kogoś kim nie są tylko pod publiczke i ceremonię trwającą 45 minut a nie 15. No naprawdę jestem zniesmaczona po przeczytaniu kliku takich wątków. Jakby ślub kościelny był jedynym właściwym i prawdziwym a przecież patrząc w skali całego świata, kultur, wyznań i tradycji to raptem jedna z wielu możliwości 🤔
ash   Sukces jest koloru blond....
04 lipca 2013 11:41
Idrilla, ja nie byłam na ani jednym forum dotyczącym ślubu. Nie ma co się denerwować, szkoda czasu.
Jedyny wątek, gdzie się udzielałam to właśnie ten.

Za chwile usiądę i odpiszę ci na pw.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 lipca 2013 12:51
Indrilla, nie czytaj takich glupot. to najczesciej niedowartosciowane ksiezniczki pisza.

ja tam mialam bardzo ladny slub cywilny i jaka piekna mowa bywa. kolezanka ostatnio stwierdziala, ze mowa urzednika byl 100 razy lepsza niz ksiedza dzien pozniej na naszym koscielnym 😉
Kurcze wy mówicie, że nie macie w co ręce włożyć mając już zaplanowane wesela a my za 7 miesięcy i jeszcze NIC nie ustalone 🙂


niestety w małych miastach jest inaczej niż w Wawie i okolicach... Nie zamówisz miejsca wcześniej, to później zostaną ci do wyboru takie, których nie chcesz. To samo z zespołem- jak jest db zespół to wcześniej musisz zamówić, żeby ktoś cię nie ubiegł.


Dzionka wygląda na to że zabawa była konkretna 🙂 Ale pewnie na weselu będzie jeszcze lepsza!


A co do ślubów cywilnych- sama taki chciałam wziąć, narzeczony koniecznie chce kościelny. Ustąpiłam, bo on ustąpił w czymś innym i to on generalnie ustępuje częściej  😀iabeł:
Ja bym się nie przejmowała czyimś gadaniem- rób co uważasz dla ciebie za najlepsze!
Przeglądam fora, tylko jak potrzebuję znaleźć coś konkretnego- a i tak wybieram z tego 1% bo większość to wiedza bezużyteczna, albo powtarzające się rzeczy.
Idrilla, byłam w życiu na jednym ślubie cywilnym (mojego brata) i na kilkunastu ślubach bliskich znajomych i rodziny. Na kościelnych wzruszał mnie najczęściej trochę moment przysięgi. Natomiast na cywilnym brata kierownik USC odwaliła taką przemowę, że łzy tryskałyby mi z oczu, gdybym ich nie opanowała (nagrywałam kawałek ceremonii). Był to najpiękniejszy ślub, na jakim byłam.
Pominę fakt, że na ostatnim kościelnym ksiądz na kazaniu wyraźnie zaznaczał stosunek kościoła do związków homoseksualnych, co mnie zbulwersowało 😉
Nie jestem nastawiona anty do ślubów kościelnych, ale powtórzę - cywilny brata był najbardziej wzruszającym, na jakim byłam. Zarówno w kwestii przemowy pani kierownik, jak i samej przysięgi. Byłam w szoku, jaki ślub może być piękny 🙂 Ale wydaje mi się, że trzeba naprawdę dobrze trafić, jeśli chodzi o udzielającego ślubu.
Forkate, tak samo i na dobrego księdza trzeba trafić, co nie jest takie proste 🙂
Ostatnio byłam na kościelnymi bardzo fajny ksiądz prowadził msze, po przysiędze odwrócił parę młodą do reszty ludzi powiedział - przedstawiam państwu nowe małżeństwo, można bic im brawa i cieszyć się razem z nimi 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się