Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Każdy ma inne gusta,to jeśli chodzi o elekta .Natomiast reszta ,masz wiele racji  z wyborem i selekcją źrebiąt. Przytocze  tu jednak przykład z wystawy z książa 2012.Ogierki roczne wygrał oczywiście pan śmichura drugi Pasternak natomiast był wsród stawki fajny ogierek śląski po deporcie,pary miesięcy póżniej w lubomierzu inna komisja przyznała temu właśnie ogierkowi tytuł najlepszego i tenże koń wygrał z ogierkiem pana Pasternaka,który w książu był drugi.Kolejny przykład to klacz pana szymańskiego labella według mnie bardzo przeciętna w książu 2011 pierwsza,rok póżniej przywieziono te same klacze i nagle okazała się o kilka miejsc gorsza,coś tu jest nie tak.Nikt mi nie powie że takie nazwiska jak Szymański,Kapica,Cieślak,Śmichura,Pasternak,Kitel czy Sołtysek nie są faworyzowane można to sobie otwarcie powiedzieć.Nie zawsze dysponują oni najlepszymi końmi,a zawsze wygrywają.Trzeba się z tą polską rzeczywistością pogodzić i nie ma co tu kogo bronić bo taka jest prawda.Nie chce tu nikogo urazić ani przede wszystkim ciebie,ale takie są fakty.
jakub8833, a wpadlo ci do glowy, ze zrebie moze zmienic sie nawet w pare miesiecy?
Tak to prawda,ale mi nie  chodzi o źrebię tylko o to co się dzieje w polskiej hodowli.
desire   Druhu nieoceniony...
02 lipca 2013 11:56
kare_szczescie, o jaaacie Moszna !  czyżby w ChironSporcie z J.Ruda jeździsz? 🙂  😀
desire, tak, jestem u niej na stażu 🙂
Amasza   Końskie ADHD
02 lipca 2013 16:06
Muszę się przeprosić z pociągami to przyjadę do Cia :P Ale konia żadnego mi nie dawaj bo zepsuje 🙄
jakub8833,ten przedostatni post świetny,bardzo popieram ,dobrze,ze nie tylko ja widze takie rzeczy 🙂katija proszę nie bądż naiwna ,to prawda ,źrebak sie zmienia ,ale jeżeli ma rok,to pokrojowo i typowo już sie nie zmieni.Tylko rośnie i nabiera masy.A co do tego Libero,to był nie w typie 🙂
dobrze że jest choć jedna osoba,która ma podobne poglądy dzięki Dave Pooll 🙇
Libero nie w typie hmm niby dlaczego ? wyróżniał się na tle swoich rówieśników z grupy a biorąc pod uwagę, że w dwulatkach był najmłodszy to chyba świadczy na jego korzyść, wg komisji był bardzo w typie oceniony na 9,5 pkt.
Ileż jadu w was Panowie, tworzycie jakieś tajemne organizacje (nazwiska wypisane w poście Jakuba8833) jakieś klany ludzi trzymających władze. Weźcie pod uwagę że niektórzy z tych ludzi hodują konie już bardzo bardzo dlugo mają doświadczenie w tym co robią i nie dobierają ogierów na chybił trafił, nie kryją klaczy byle jakim burkiem tylko myślą jak np poprawić ruch klacz kryjąc ją ogierem o np.wydajnym ruchu. W Pajęcznie był przyklad klaczy ktorej matka zostala pokryta własnym ojcem?! Jak można się do czegoś takiego dopuścić w hodowli ?

Wracając do Labelli gdzie ona przecięta? Klacz w Ksiązu w 2012 roku zwyczajnie miała zły dzień i się nie pokazała, zdarza się każdemu konie to nie maszyny tylko zwykłe uparte stworzenia. Widziałam ją na naborze na ZT pokazała doskonalego stępa i dobrego kłusa jest w typie klaczy śląskiej, więc gdzie jej przeciętność ?

Proszę was Panowie mniej jadu bo to nie zdrowe 🙂
http://allegro.pl/walach-slaski-kary-3-lata-i3363953950.html

co myslicie o tym chlopaku bo mi sie spodobal 😀
Mieć doświadzczenie to jedno,a mieć znajomości i umieć je wykorzystać to drugie MissisJune.To nie jad tylko zwykły brak nerwów na to wszystko co się dzieje we współczesnej hodowli.Cieszę się ,że poruszyłem ten wątek bo kiedyś i tak ktoś by o tym napisał.

Co do labelli,klacz ta ma chyba 364 dni w roku zły dzień.Dla mnie jest ona przeciętna,szczególnie posród stawki,która jest na zt.Skoro według niektórych jest ona w typie klaczy śląskiej to leksyka pana świątka jest chyba nadślązakiem.Kończę ten temat,bo jeszcze od czytania o niej pomyślę,że to naprawdę dobra klacz.
To dość ciekawe stwierdzenie o Labelli... nie zamierzam się kłócić każdy ma prawo do własnej opinii. Ale na wszystkie święte koty i psy to z tymi znajomościami proszę naprawdę ...nie wszystkie wystawy/zt wygrywają ludzie których nazwiska wymieniłes. Czyli uważasz że wygrana Państwa Szymańskich czempionatu który odbył się we wrocławiu  gdzie wygrali we wszystkich klasach to również znajomości ?
Z czystej ciekawości czy również jakieś konie z Twojej hodowli pojawiły się na tych wystawach ? czy jestes jedynie obserwatorem ?
Zt akurat nie są ustawiane,bo wynik zależy od ruchu klaczy ,a nie od jej wyglądu.Co do reszty,mój ojciec kiedyś wystawiał konie,ale teraz dał sobie z tym spokój.Mamy dwie klacze i ogiera.Na wystawy jeżdżę tylko po to,aby dowiedzieć się aktualności z hodowli i popatrzeć na konie.Klacze naszej hodowli są używane w hodowli,a jedna nawet chodzi w zaprzęgu na zawodach i ma duże sukcesy.Mam takie zdanie,że lepiej trzymać dwie dobre niż dziesięć byle jakich.
MissesJune Libero 9,5  ??? Zobaczymy na ile punktow ocenia go na kwalifikacji ZT 🙂Żaden jad ,źle to odbierasz...W sumie nie obchodzi mnie to kto tam sobie na czempionatach wygrywa ,bo i tak pokazuje sie od czasu do czasu ,bo z byle czym nie ma po co jechać i narobic sobie tylko kosztów 🙂 jakub8833,a jakiego masz ogiera ??
Tolek,są już po nim pierwsze źrebaki i nam urodził się tydzień temu ogierek po nim.
Sam ogier bez rewelacji 🙂
W ruchu nie jest powalający za to nadrabia typem.Zawsze lepszy niż Nefryt ,Szwadron czy Rapid ❗
Gdyby nie ta krótka i krępa szyja,byłby ok 🙂
Amasza   Końskie ADHD
04 lipca 2013 12:00
A można wiedzieć jaki to ogier???
Teraz się wyrobił.Nabrał kłębu,trochę mięśni,ale obwód 218 to jeszcze nie dużo 😀
Tutaj mycie po treningu.I co sądzicie? Daje radę?!
muszę przyznać że zmężniał.
Podczas zakładu nie wygladał tak dobrze
Trochę czasu zajęło doprowadzenie go do porządku,ale efekty niezłe.

Czy ktoś z was był na wystawie w porębie?.Interesuje mnie klaczka Melissa.Kto jest właścicielem i czy nie jest na sprzedaż.Bardzo fajny koń.
Właścicielem Melisy jest Pan Proksza i klacz z tego co mi wiadomo nie jest na sprzedaż
Amasza   Końskie ADHD
04 lipca 2013 20:09
Fajny jest, tylko naprawdę szkoda tej szyi 🙂
z tego co mi wiadomo to klacz Melissa hod. p. Prokszy jest na sprzedaż, podaję numer telefonu: 725282063
Piech przestań pie.... głupoty i wszystkim jechać dupe!! Pochwal się swoimi końmi i osiągnięciami!!! Wypisujesz ze macie klacz chodzaca w sporcie, co ty piszesz ??? w Jakim SPORCIE!!?? Ona naewt pewnie woza nie potrafi ciągnąć!!! A ten wasz cały smieszny Tolek wyglada jakby wieprzowi hrzywę i ogon doczepił!!! Czekamy pochwal sie konmi i osiągnięciami!!!!
Potrafisz tylko komentowac i szydzic z koni i innych ludzi. Pozjadałes wszystkie zmysły. Podaj chociaz jedno wasze osiągnięcie, jednego konia ktorego wyhodowaliście i jest komus znany!!! NIC NIE OSIĄGNELIŚCIE I TO WAS BOLI!!!

edytuj posty!
Spokojnie,spokojnie Panowie ,bo brzydko sie zrobi na forum,a nie o to chodzi...🙂
koniarzhodowca, może Ty nam się pochwal swoimi osiągnięciami? Wpadasz tu, rzucając bluzgi na prawo i lewo. Jak masz fajne konie, to pokaż, przedstaw, porównaj, podyskutuj.
Ja tu nie muszę się niczym chwalić na forum. Tylko denerwuje mnie taki smarkacz który nic nie osiągną, żadnego dobrego konia nie wyhodował, nawet niema żadnego dobrego konia a obraza wszystkich, poczynając od komisji - kończąc na dobrych hodowcach. Prosze niech sie pochwali swoją hodowlą,swoimi konmi i stajnia!!!
i jeszcze jedno Panie Jakubie jak Cie spotkam i Twojego ojca w Książu to sobie porozmawiamy. Zobaczymy czy w cztery oczy bedziesz miał tyle do powiedzenia!!!
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postow- chodzi o to, ze nie piszemy posta pod postem, jesli juz wyslales, a chcesz cos dopisac klikasz "zmien".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się