Młode Konie

Lov może Ci się pomylił z Johnnym Walkerem? 😉
galopada_ trzymam kciuki! Gdybym nie miała swojego drania, to bym do Was pędziła na kolanach jak do Częstochowy  😁


zielonaroza, eee, 2letnim koniem można jechać skoki? Skąd to wzięłaś? Dopiero 4letnie konie mogą iść zawody regionalne.

U nas oczywiście nie mogło się za długo odbyć bez jakiejś rewelacji zdrowotnej, czyli wynik tego, że Gad w czwartek był szczepiony, a chyba wczoraj  na padoku pogryzły go meszki- puzdro spuchnięte jak bania, tylne nogi też (chociaż ostatnio mocną robotę miał, więc obstawiam że to też miało wpływ), normalnie 2 tygodnie bez takich akcji to cud 😁 Mam nadzieję, że wapno i fenistil pomoże.. On na bank czuje, że zawody idzie! 😁


Oczywiście, że można. W Niemczech to dość popularne.
Dla przykładu - Czempionat Polski Północnej
ooo, a tu nawet dla źrebaków  😲
Czempionat Koni Rasy Małopolskiej
[quote author=Lov link=topic=1199.msg1814961#msg1814961 date=1372517153]


zielonaroza, eee, 2letnim koniem można jechać skoki? Skąd to wzięłaś? Dopiero 4letnie konie mogą iść zawody regionalne.

U nas oczywiście nie mogło się za długo odbyć bez jakiejś rewelacji zdrowotnej, czyli wynik tego, że Gad w czwartek był szczepiony, a chyba wczoraj  na padoku pogryzły go meszki- puzdro spuchnięte jak bania, tylne nogi też (chociaż ostatnio mocną robotę miał, więc obstawiam że to też miało wpływ), normalnie 2 tygodnie bez takich akcji to cud 😁 Mam nadzieję, że wapno i fenistil pomoże.. On na bank czuje, że zawody idzie! 😁


Oczywiście, że można. W Niemczech to dość popularne.
Dla przykładu - Czempionat Polski Północnej
ooo, a tu nawet dla źrebaków  😲
Czempionat Koni Rasy Małopolskiej
[/quote]

Jakie znowu źrebaki? Na czempionat skokowy zgłaszane są 2-letnie i starsze. Ostatnia impreza była organizowana z wystawą, na której były klasy od sysaków...
Lov   all my life is changin' every day.
02 lipca 2013 20:45
Cookie, ahh, za dużo imprez 😎

Kuuurde, ale powiem wam, że jeżdżenie pod górkę, koniem niskoszyjnym, w dodaniu w kłusie- cholera, niesamowite uczucie, jak czuć wtedy zaaaad 😍 Dzisiaj po prostu umarłam ze szczęścia na tym koniu 😀

edit: zielonaroza, ok, myślałąm, że chodzi Ci o normalne skoki, a nie luzem 😉


Jakie znowu źrebaki? Na czempionat skokowy zgłaszane są 2-letnie i starsze. Ostatnia impreza była organizowana z wystawą, na której były klasy od sysaków...


hehe, ale ze mnie osioł! ostatnio oglądałam zdjęcia małych źrebaczków w skokach z jakiegoś prywatnego pokazu i stąd tak mi się skojarzyło i przeraziło mnie. nawet nie doczyta lam propozycji z braku czasu, a tylko się zdziwiłam  😉




zielonaroza, eee, 2letnim koniem można jechać skoki? Skąd to wzięłaś? Dopiero 4letnie konie mogą iść zawody regionalne.



to widzę masz ten sam problem z doczytaniem co ja  😉



W skokach można startować koniem 2-letnim  😉
Od jakiegoś czasu na świecie, a od niedawna w PL, są coraz bardziej popularne zawody w skokach luzem i myślę, że o to chodziło



Ostatnio w ramach urozmaicenia treningu, zamiast skokow z siodla, ustawilam korytarz, oto efekty

Libek korytarzowy:


galopada_   małoPolskie ;)
06 lipca 2013 16:53
Dzams




i szaleństwa  😁


ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 lipca 2013 16:54
Chyba spory ten Dżams
galopada_   małoPolskie ;)
06 lipca 2013 16:55
no bliżej 180 niż 170  😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 lipca 2013 17:07
nonono. Się urosło temu koniu.
Lov   all my life is changin' every day.
06 lipca 2013 17:09
A za mojego Młodego po wczorajszej Petce jakiś pan chciał dać 30 tysięcy od ręki i z miejsca zabierać 😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 lipca 2013 17:12
A za mojego Młodego po wczorajszej Petce jakiś pan chciał dać 30 tysięcy od ręki i z miejsca zabierać 😁


no i? 😉
galopada_   małoPolskie ;)
06 lipca 2013 17:13
ElaPe ano.... dwa takie smoki nam wyrosły. Dżamuś i jego brat Jafar (oba od matek po Przedświcie XIII-4 i po Barnabie (po Emir). Klaczki z innych matek były za to dość małe (ok 160cm.)
Lov   all my life is changin' every day.
06 lipca 2013 17:18
ElaPe, chciałam powiedzieć, że ja negocjacje zaczynam od 60, ale się powstrzymałam 😎
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 lipca 2013 17:25
no trzeba było zapodać minimalną zaporową cenę  😉
Lov   all my life is changin' every day.
06 lipca 2013 17:27
W sumie, mogłam sprawdzić, ile by dał 😁
galopada_, świetnie się prezentuje 🙂 i to kawał ciałka!! och, żeby moja przybrała teraz na wadze...

Muszę się pochwalić, że dzisiaj pierwszy raz siedziałam na młodej u siebie. Tak to dwa dni na lonży była i dwa dni wolne, bo kowal był 🙂
I muszę powiedzieć, że jest mega spokojna i zrównoważona 🙂 i nie mogę się kolejnego wsiadania doczekać  🏇
zdjęć brak, ale może w tym tyg to nadrobimy 🙂
aniaagre, to świetnie 🙂 czekamy na zdjęcia Havany 🙂

A ja młodemu dałam odpocząć po zawodach, kowal też był i dziś dopiero wsiadłam i myślałam że mnie rozniesie, udawał że się boi wszystkiego i uciekł mi przy wsiadaniu, ale potem się ogarnął 🙂
aniaagre, super! ale się rozkręciłyście 🏇


Mój młodzian (już 6 latek) wrócił do mnie 2 tygodnie temu i jest absolutnie fantastyczny! Charakterek pozostał, ale kwestia karności to teraz niebo a ziemia.
Wiem, że to głupie i trochę mi wstyd, ale galopujemy już bez strachu - okrągło, na fajnym kontakcie.
Wcześniej, z różnych przyczyn, o których pisałam niejednokrotnie, koń galopował pod jeźdźcem jedynie 2 razy... Podczas pokontuzyjnego wdrażania, cóż - nie radziłam sobie totalnie (nawet w stępie), więc o galopie mogłam zapomnieć.

Teraz śmigam, staram się mocno go jechać w przód, bo mamy z tym problem. Po galopie jest duuużo fajniejszy, więc chyba zmienię sposób rozprężenia na stęp-galop, zobaczymy jak to wyjdzie. Zagalopowania marne, ale z mojej winy.
W przyszłym tygodniu może już będzie siodło, więc mam nadzieję, że będę się mogła pochwalić czymś z jazdy.


Młoda zaczyna wyglądać jak koń 😀
Serio? Wstawisz te same zdjęcia we wszystkich możliwych wątkach? 😵
sei   . let's grow old together & die at the same time .
06 lipca 2013 23:36
amnestria, grunt, że ci się z duszkiem układa i masz 'fun' z jazdy 🙂 czekam na zdjęcia!
:kwiatek:

Ty byś rudziszcze lepiej wstawiła 😜 już lajkowałam na fb! 🙂
amnestria, serce roście, jak się czyta takie posty 🙂 Długo się na dzieciaka naczekałaś, super, że wszystko jest ok, czekam z niecierpliwością na zdjęcia pod siodłem 😀
Averis   Czarny charakter
07 lipca 2013 04:25
arabika, poza tym, że koń nie jest jużaż tak przebudowany zadem i lekko zakryły my się żebra specjalnej różnicy nie widzę.

amnestria , Ty wiesz  😎 Ciotunia dzisiaj przyjedzie dać całuska Duniowi  😍
amnestria, dobrze że Twój zdrowiutki opukać, bo moja 6 latka skacze już 3 miesiące prawie i też zdrowa 🙂 tfu,tfu 🙂
my od czerwca zaczęliśmy znowu reaktywację terenów. Stres oczywiście jest, ale młody dzielnie jest w stanie zasuwać większość terenu na czoło 🙂 zdjęcia "krótkonogie" bo robił znajomy z wysokiej kobyły 🙂

sei   . let's grow old together & die at the same time .
07 lipca 2013 20:03
amnestria, co będę wstawiać. koń jak koń 😉
ale  👍 dla ciebie, że je rozróżniasz. u mnie w stajni się mylą  😂
Perlica, mówisz? 😀 Może rzeczywiście będzie tak jak kiedyś halo mówiła, że limit pecha już wyczerpałyśmy 😉 Życzę tego Tobie, sobie i naszym koniom :kwiatek:

Quanta, dziękuję Ci bardzo!

sei sama jesteś koń jak koń 😁 wrzucaj! chwal się! jest czym
a z tym rozróżnianiem - no, nie powiem, żebym nie miała problemu 😂


Dziś miałam cudowny koński dzień, znów!
I wiem, wiem - powtarzam się, ale dziecko mam fantastyczne. Wyszliśmy dzisiaj na trawiasty czworobok, który otoczony jest niskim płotkiem. Na przylegających padokach biegały konie, szalały źrebaki, a mój nawet uchem nie ruszył.
I tak się stara! Jeśli tylko ja się ogarnę, będziemy fajną parą hihi Złoty koń, no złoty 😜
Ja wczoraj miałam cudowny koński dzień... ale tylko do południa. Rano kobył polatał na lonży, w południe była kąpiel i suszenie się na słoneczku. A koło 14.00 zaczęła się kolka.. Walczyliśmy do północy, ale się udało i mam nadzieję, że już nie wróci.. Tego co przeżyłam nikomu nie życzę... trzymajcie kciuki, aby to już był koniec tej przygody niemiłej..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się