W górach jest wszystko, co kocham - wątek dla łazikantów

OMG  😍 I tylko wkleić [url=http://www.google.pl/imgres?um=1&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:pl:official&hl=pl&biw=1366&bih=598&tbm=isch&tbnid=SUZuWuX-a6moSM:&imgrefurl=[[a]]http://www.nplusu.pl/index.php%3Fiid%3D370&docid=SJwq9EShCjUt_M&imgurl=http[[a]]://www.nplusu.pl/upload/gallery/h_1270934935.jpg&w=300&h=224&ei=dtyTUaiQAYfbsgaAvoG4Dg&zoom=1&ved=1t:3588,r:1,s😲,i:86&iact=rc&dur=6&page=1&tbnh=173&tbnw=238&start=0&ndsp=16&tx=201&ty=18]milkę[/url] w krajobraz drugiego zdjęcia  💘
Lotnaa   I'm lovin it! :)
15 maja 2013 21:43
Milki jeszcze na wyższe hale nie zawitały, ale już się pokazują, będą wchodzić wyżej wraz z cieplejszą pogodą 🙂
Pieknie tam Lotnaa masz!

a czy mamy na sali fanow wspinaczki? 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 maja 2013 18:37
nerechta mamy 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 maja 2013 19:55
Ja jestem fanem wspinaczki, ale zupełnie niespełnionym - byłam na ściance zaledwie dwa razy w życiu, bardzo mi się podobało, ale po przeprowadzce na ściankę mam za daleko. Oczywiście nieraz w górach znajdowałam się w różnych sytuacjach i elementy wspinaczki się przydawały, ale było to nijako 'przy okazji'.
Ale 🙂 Za tydzień mój man (a co, napiszę sobie  😉 ) zabiera mnie do [url=https://www.google.fr/search?q=fontainebleau+bouldering&client=firefox-a&hs=S8Q&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1366&bih=547&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=OXuWUcbhO6mK0AXrrYGIAg&ved=0CAcQ_AUoAQ]Fontainebleau pod Paryżem, [/url], gdzie narodził się bouldering  💃 Więc chyba w końcu moje marzenia zaczynają się spełniać - będę miała i nauczyciela, i świetną miejscówkę 😅
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 maja 2013 03:28
Właśnie wyruszam w skały  😀 300km do pokonania i jutro już muszę wracać więc mam nadzieję, że pogoda dopisze  😉
wooow, Lotna, zazdraszczam!!!!!!!!!!! 🙂😉
Ja wlasnie niedawno zaczelam przygode ze wspinaczka, narazie jezdzimy na scianke, a latem juz w plener. Jestem po prostu addicted!! Nie spodziewalam sie ze to taka frajda!

Smarcik moglabys doradzic czym sie kierowac kupujac buty? Myslalam o La Sportiva Tarantula, znasz? Co bys sama polecala?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
19 maja 2013 21:43
nerechta ja mam właśnie tarantule i bardzo je lubię  😉 Musisz pójść do sklepu i po prostu przymierzyć, które najbardziej Ci odpowiadają- buty wspinaczkowe są mega ciasne i niewygodne, palce stóp muszą być w nich lekko podwinięte, ale nie należy przesadzić i kupować zbyt małych (sprzedawcy w sklepach często wciskają za małe) no i wybrać takie, które nie będą nigdzie obcierały, uciskały itp  😉 Pod żadnym pozorem nie kupuj butów przez internet, każde są inne i trzeba je dokładnie przymierzyć (w sklepach często jest mała ściana żeby je wypróbować). No i ja osobiście polecam buty wiązane, choć co wspinacz to opinia 😉 Moim zdaniem wiązane można lepiej dopasować do stopy.

Wróciłam ze skał godzinę temu i jestem taaaka szczęśliwa, chociaż niestety były to tylko 2 dni 😉

P.S. nerechta "lato" w skałach trwa teraz- w lipcu/sierpniu będzie tak gorąco że łojenie przez kilka godzin będzie mega męczące, polecam zacząć już teraz bo potem możesz się tylko zniechęcić.
dzieki Smarcik!
Teraz jestem jeszcze w Irlandii, dopiero za 2 tygodnie bede w Pl 🙂 Duzo magnezji i damy rade  🤣
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 maja 2013 08:56
Wróciłam w niedzielę w nocy, w sumie spędziliśmy w skałach 1,5 dnia, niby malutko, ale moje niewypracowane mięśnie już więcej by chyba nie chciały.
Ogólnie świetna sprawa, atmosfera parkowa, bardzo wielu Brytyjczyków, ludzie z dziećmi, starsi panowie robiący skałki o trudności 7 jak bułka z masłem - rewelacja 🙂
Bardzo mi się podobało, choć żałuję, że nie mam tu w okolicy ścianki bo jednak wiele mogłabym tam wypracować przed wyjazdem w skały.
Tu mam taki bardzo śmieszny malutki album, jakoś nie chciało nam się robić zdjęć...
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152234295744240.1073741832.560544239&type=1&l=a0a597bc19
Mój chłopak zostawił mi swojego małego crash pad'a, i wiem, że znajdę tu jakieś skałki w Pirenejach 🙂 Naprawdę złapałam bakcyla  😁

Co do butów - w sklepie bardzo się wahałam, czy kupić 39 czy 40. Obie pary były za małe, pytanie - jak bardzo za małe muszą być. Na szczęście wzięłam te większe! Po południu stopy miałam już mocno zmęczone i w 39 na pewno w nich bym nie wytrzymała. Więc muszą być małe, ale bez przesady.
Kupiłam Scarpy i jestem zadowolona. La Sportiva niestety nie było :/
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 lipca 2013 20:59
Halo! Co tu taka cisza? Nikt w góry latem nie chodzi?  👿

Ja powoli zaczynam się żegnać z Pirenejami, jutro jadę na ostatnią wycieczkę. Chociaż wiem, że bardzo chcę tu wrócić, bo te góry chyba już na zawsze będą miały szczególne miejsce w moim sercu...


https://plus.google.com/photos/104534776049241767392/albums/5896456145077568657?authkey=CJeitIasyrPzBg

My wczoraj byliśmy w Izerskich, odwiedziliśmy Chatkę Górzystów i zjedliśmy sławne naleśniki z jagodami. Niestety wzięłam nowe buty na rozchodzenie i to co mam teraz na stopach to jakiś kosmos. Ledwie zeszłam na dół, miałam chwile zwątpienia. Mój K bardzo lubi te rejony więc na pewno tam wrócimy, zresztą musimy jeszcze zdobyć Wysoką Kopę do KGP.

W sierpniu w ramach naszego road tripa będziemy 3 dni w słoweńskich Alpach Julijskich 🙂

My w sobotę taki szybki skok na Śnieżkę, a za miesiąc na całe dwa tygodnie w Tatry  😅 Już się nie mogę doczekać  😜

A plany zdobycia całej korony w rok - cóż, średnio realne, jeżeli chce się coś przy okazji zobaczyć, a nie tylko zaliczać szczyty  😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 lipca 2013 10:59
dziewczynka, aaaa, legendarne naleśniki! Niebo w gębie! Uwielbiam Chatkę Górzystów i jej gospodarzy 🙂
Zazdroszczę tej Słowenii 🙂

ahawa,  a znasz może jakieś ciekawe szlaki po czeskiej stronie Śnieżki? Możliwe, że będę mieć jeden dzień w Karkonoszach, i zastanawiam się, gdzie się wybrać. Chociaż chyba będę chciała odwiedzić Samotnię, żeby się z nią pożegnać :-(




Niestety nie znam, chodziłam tylko po polskiej stronie  😉

Czyli Samotnia jednak zmienia dzierżawców?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 lipca 2013 11:28
Zdaje się, że zmienia :-( Można mieć tylko nadzieję, że nowy dzierżawca, widząc reakcje społeczeństwa, zachowa charakter tego miejsca...
Jeżeli będzie takie schronisko, jak na Śnieżce, to tylko się rozpłakać.
No ale zobaczymy, trzeba być dobrej myśli.
wybieram się w góry z dziećmi, dacie jakieś namiary na fajne miejsca do nocowania (czyli fajna cena, plac zabaw )
dZiewczynka naleśniki pyszne ale mega słodkie i zjedzenie całej porcji graniczy z cudem hehe🙂 my za 3 tygodnie do Zakopca🙂 co prawda tylko na 4 dni ale musimy odpocząć trochę🙂
Ja nie wiem czy wspominałam, ale w sierpniu tydzień urlopu spędzam w Bieszczadach  😀 wszystkie rady mile widziane 😉
A gdzie? Ja w zeszłym roku byłam w Wetlinie, w pensjonacie Werchowyna www.werchowyna.pl - bardzo, bardzo przyjemny - pięknie urządzone, duże pokoje, spokój, cisza, neta brak - trzeba czytać książki 😉
Zdecydowanie polecam - z Wetliny można się bezpośrednio dostać na wiele szlaków, a na inne podjechać samochodem/pksem i zaplanować sobie fajną pętlę. Do tego w Wetlinie jest super knajpa Chata Wędrowca, w której jest genialne żarcie, no i oczywiście Baza ludzi z mgły, gdzie grzane wino = grzany jabol  😁

Ja za to w weekend kierunek Turbaczyk  😅
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
08 lipca 2013 21:09
Ja nie wiem czy wspominałam, ale w sierpniu tydzień urlopu spędzam w Bieszczadach  😀 wszystkie rady mile widziane 😉

szepcik, polecam zatrzymać się w http://www.wesolydiabel.pl/
fajne miejsce, bardzo fajni właściciele, cisza spokój, blisko do Ustrzyk  Górnych i Dolnych, nad Solinę też niedaleko
Nocleg już mamy, koło Wetliny, w Kalnicy chyba... ale z polecanych knajp na pewno skorzystamy 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 lipca 2013 21:07
Super wieści  😅 Tym bardziej, że jednak jutrzejszy wypad odwołany  🙁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 lipca 2013 16:24
Moje ostatnie dwa pirenejskie dni...  😕 Bardzo trudno było mi stamtąd wyjechać, specjalnie nadłożyłam drogi wracając do domu, by dużej móc na nie popatrzeć. Żegnam się na ten rok, ale na pewno chcę tam wrócić. To szczególne miejsce, często dzikie i niedostępne, ale i przez to bardziej piękne. Żadne zdjęcia nie oddają tego nawet w 20%. Polecam serdecznie.

Foto z hiszpańskiej Ordessy:




Faja de Flores, bardzo sympatyczny szlak, choć nieraz nieco eksponowany i wąski 😉










I cały album: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152324473534240.1073741834.560544239&type=1&l=d39dc2086b
Ja miałam pauzę w Samotni przepięknie tam jest 🙂 
Możecie polecić jakieś szlaki w Tatrach do których będę  miała łatwy dostęp z doliny roztoki? A i na pewno coś łatwego, ani Świnica ani Zawrat w grę nie wchodzą.
Przełęcz Krzyżne, Szpiglasowy Wierch(ale nie wiem jak w tym roku tam ze śniegiem, bo on często w lecie ma jeszcze śnieg i jest śliski).
lotnaa] o matko jak pięknie!! Tylko pozazdrościć🙂 może też kiedyś wyjedzoemy poza polskie góry🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się