Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

czy jesli wyrobie miedzynarodowa legitymacje studencka  i bede pracowac za granica to bede zwolniona z podatku czy to nie ma nic z tym wspolnego ?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 lipca 2013 16:09
moim zdaniem nie ma to nic wspólnego.
#YOLO - you only live once
Ale co znaczy "#"?
Julie, na twitterze a teraz też na facebooku tak się taguje dane słowa w grupy, hashtag 😉
A po ciula tagowanie na fejsie? Jak to ma dzialac i usprawniac dzialanie? :kwiatek:
cavaletti, ja nie rozumiem sensu i całej tej idei, denerwuje mnie to tylko, myślę, że to tylko takie podążanie za "modą" 😉
z tego co ja odkryłam, to jak klikniesz na jakiś hashtag to pokazują Ci się posty otagowane w ten sposób z całego fejsbuka. to ma chyba za zadanie ułatwić szukanie postów o wybranej tematyce/osobie/miejscu/cokolwiek wpisz dalej.
casines, no tak, bo takie tu jest zadanie hashtagów, żadne odkrycie! 😀 tylko mnie ciekawi po co, po co ludzie tagują każdą pierdołę za przeproszeniem, nie wyobrażam sobie przeglądać posty z całego fejsa po otagowaniu jakiegoś nazwiska czy wyrazu w poszukiwaniu czegoś. Takie szukanie to jak szukanie igły w stogu siana jak dla mnie 😉 więc nie widzę sensu wprowadzenia tej "opcji"
Ma ktoś kupon rabatowy do sklepu Pana Podkowy, a nie planuje go wykorzystać?  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 lipca 2013 14:13
czy  ktoś wie, czy jest może szansa, że ziemniaczane łódeczki wrócą do McD? 🙁
Już od paru lat wracają cyklicznie.  🙂  Czekaj cierpliwie  🤣
mad kratofelki ci nie pasują? 🤣
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 lipca 2013 14:27
nieeeee, ja kocham łódeczki. będę czekać :<
Czy istnieje taka możliwość, że nie przyjmą mnie na studia, bo nie dam rady zrobić jednego z wymaganych badań? Nigdy w życiu nie wyszła mi spirometria, mam astmę, zawsze mam problemy z tym badaniem, a tu się okazuje, że muszę je zrobić do badań lekarskich na studia. Wpadam w panikę 🙁
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
09 lipca 2013 18:02
czy jesli wyrobie miedzynarodowa legitymacje studencka  i bede pracowac za granica to bede zwolniona z podatku czy to nie ma nic z tym wspolnego ?

Nie ma nic wspólnego. To jak powinnaś rozliczać swoje podatki w Polsce w związku z dochodem osiąganym za granicą, zależy od:
1) czy Polska ma z danym krajem umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania czy też nie, i
2) jakie są zapisy danej umowy.

Większość umów ma specyficzne przepisy dotyczące opodatkowania dochodów studentów.
Ok, już rozumiem dlaczego ludzie sobie tak żartują z tego YOLO. Z hashem jest jeszcze bardziej kretyńsko. 😉
Goździk to raczej zależy od specyfiki studiów.
Ma to być weterynaria.
Ja osobiście myślę, że problemu raczej  nie powinnaś mieć.  😉
Edit: ale czemu miałabyś nie dać rady zrobić tego badania? Wynik przecie nie musi być idealny.
Ilekroć jestem u alergologa, zlecają mi to badanie i nawet nie to, że jego wynik jest słaby - po prostu nie potrafię wydmuchnąć takiej ilości powietrza, żeby badanie w ogóle można było uznać za udane. Strasznie się stresuję w związku z tym, zwłaszcza, że pielęgniarki, które miały mi to badanie robić, zwykle były nieprzyjemne i próbowały mi wmawiać, że specjalnie się nie staram 😉 Teraz już automatycznie, jak słyszę o spirometrii, mam dreszcze 🙄
No cóż... Mus to mus, ale lepiej mieć z głowy niż się potem użerać 😉 Swoją drogą kretyński wymóg...
Goździk Wiem, że to co napiszę jest niepoprawne politycznie, ale... Idź do lekarza prywatnie podpisze Ci kwitek, że jesteś zdolna do studiów (mnie obejrzeli, osłuchali i spytali czy jestem na coś uczulona). Chyba że zmieniły się jakoś wymagania (jestem na 4 roku wety) i teraz wymagają załączenia wyników...
Bacoma, myślałam o tym, to będzie mój drugi kierunek, zmieniam studia, na poprzednich właśnie tak zrobiłam, bo nie załapałam się na bezpłatne badania 😉 Ale po długich rozmyślaniach zdecydowałam, że spróbuję pójść, jeżeli będzie jakikolwiek problem, to załatwię to prywatnie. Dziękuję za wsparcie 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 lipca 2013 06:50
Moja mama chce wybrać pieniądze z Irlandzkiego konta tutaj, w Polsce. W bankomacie jakiego banku może to zrobić najkorzystniej? Jakie banki mają najlepsze przeliczniki? :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
10 lipca 2013 16:09
Czarownica- a to nie jest tak, ze wszystko jedno z jakiego bankomatu wyciagnie kase, bo to bank w Irlandii wydaje kase wg kursu zlotego w irlandii? Jak mojego P okradli na ukrainie z hrywien i chcial pobrac kase, to dzwonilam do mBanku i powiedzieli mi, ze mBank wymienia kase wg kursu w pl.
Od dawna ale ostatnio coraz bardziej chciałabym wyjechać do Skandynawii, najlepiej do kogoś. Jednak nie mam tam żadnej rodziny ani znajomych, znacie jakiś zaufany portal z wymianami? Słyszałam kiedyś o takich, mam na myśli gościnę za gościnę, ktoś przyjeżdża do mnie, a ja jadę do niego.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
10 lipca 2013 20:17
Jestem okropnym palaczem papierochów. Dziś w wyniku pewnych kompletnie nieplanowanych zdarzeń, dokonano na mnie gwałtu usunięcia zęba, dokładnie 8. Jaki wpływ ma palenie na świeżą dzisiejszą ranę z przed 10 godzi?
Alabamka, couchsurfing polecam 😉 bywałam, jeździłam, siostra jeszcze więcej, naprawdę na fajnych ludzi można trafić! 😀
Biczowa, zły 🙁 Dym za szybko obsusza tkankę. Zmniejsza ukrwienie potrzebne do bezproblemowego gojenia. Jeśli musisz - pal jak najmniej i jak najkrócej i nawilżaj usta wodą tak, żeby nie wypłukać skrzepu (jakiś spray?).
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
10 lipca 2013 21:37
Znaczy lekarz pozwala mi normalnie jeść byle gryźć jedną stroną i pilnować żeby jedzenie nie dostało się na drugą. Dostałam antybiotyk bo i ropień się zrobił przy zębie i w zasadzie pod całym dziąsłem. A że kompletnie się na usuwanie zęba nie przygotowałam i nie spodziewałam a dodatkowo robione to było na nfz a więc w wielkiej sali gdzie jest krzesło obok krzesła, trochę bezosobowo i taśmowo to czuję się w jakimś stopniu wykorzystana. Po wszystkim wpadłam ze stresu w histerię i nie byłam się w stanie uspokoić. Rana została zaszyta i mam dwa sączki, jutro je wyjmują. Ech ograniczę na zdrowie mi wyjdzie 🙂, dzięki halo
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się