Stajnie Świętokrzyskie

tak, to Łatka. A co tam ciekawego związanego jest z Łatką?
A bo stała w Elbarze 😉 Strasznie gryzła. Stała ze swoją przyjaciółką, Zorzą. Też jest tam?
Tak Zorza też jest. A Łatka ponoć dalej gryzie i to perfidnie.  A w ogóle to jest koń pochodzenia niewiadomgeo, czy jakie hucułowate?
Ja słyszałem, że to czysta hucułka. Zorza była fajna, trochę dzika, ale za to szczera się wydawała. Fajnie, że tam trafiły. Mam nadzieję, że mają dobrych właścicieli (właściciela? 🙂 )
One są tam w pensjonacie i nie wiem kto jest ich właścicielem- nie widziałam jeszcze takowego, ale źle nie mają. Jest ogłoszenie łatki do współdzierżawy, na którym jest napisane KUC, dlatego spytałam o rasę, bo mi się hucułem wydawała. A ona serio ma Łatka na imię?
grzesiek.1993, właścicielem Łatki i Zorzy jest ta sama osoba, która wykupiła je z Elbary 😉
Hmm, coś mi świta. To nie była jakaś Ania(?), która jeździła na Kaszmirze?
grzesiek.1993, tak 🙂 Kaszmir to też jej koń, stoi w Brzezinkach.
witam 🙂 Planujemy w okolicach 10 lutego, (moze w polowie lutego) wizyte w Kielcach dr Blanki Wysockiej. Szukamy chetnych, ktorzy sa zainteresowani wizyta Pani doktor. To oczywiscie znacznie zmniejszy koszta. Jezeli ktos bylby chetny, lub zna kogos, kto planuje badania bardzo PROSZE o kontakt!!!
Witam wszystkich,
w ogłoszeniach znajduje się info na temat konsultacji ujeżdżeniowych organizowanych przez SK MICHAŁÓW, prowadzonych przez Justynę Rudę. Jeżeli obecni w wątku są zainteresowani poszerzaniem umiejętności jeździeckich zapraszam do kontaktu🙂

link: http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/13183
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

17 maja 2013 14:41
Czy na forum jest ktoś z Buska Zdroju i mógłby mi pomóc? Chętnie odezwę się na PW.  :kwiatek:
gorsja   Siwe szczęście :)
23 maja 2013 23:13
Witam 🙂 Jest może tutaj ktoś z okolic Michałów/Działoszyce ?
Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będzie w okolicach Kielc Piotr Ząbczyk z Hidalgo (Kraków) http://www.sommer-siodla.pl/kontakt/, który zajmuje się dopasowywaniem siodeł. Może doradzić co jest nie tak, poprawić. Gdyby ktoś był chętny na taką konsultację, proszę o kontakt ze mną na pw 😉 Jutro będę dzwonić i umawiać się z nim na konkretny termin do mojego siodła. Gdyby udało się zebrać kilka osób, koszty dojazdu byłyby niewielkie.
Powracam do świętokrzyskiego...i szukam miejsca do jazdy, tak by powrócić do jeździectwa po przerwie. Czy ktoś może polecić jakąś stajnie, w której nie klepie się tylko tyłka i można się w jakiś sposób rozwinąć? Może być na pw.
akzzi, Brzezinki 🙂
Jeśli chodzi o stajnie rekreacyjne, o typową jazdę na koniach szkółkowych to chyba wszędzie jest beznadziejnie pod względem doskonalenia. Może gdzieś dalej od Kielc. Albo mając swojego konia umawiać się z dojeżdżającym trenerem....
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
03 lipca 2013 11:22
Niedaleko mnie, pomiędzy Skarżyskiem, a Stąporkowem, dokładnie w Mroczkowie, znajomi otworzyli Rancho. Ja jeszcze tam nie byłam, ale z opowiadań wiem, że jest bardzo fajnie. Dla wtajemniczonych: trenerem dojeżdżającym jest Pan Jaros z Wąchocka.
https://www.facebook.com/Lucky5RanchMroczkow?fref=ts
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
03 lipca 2013 12:41
Od 2 lat dziala tez calkiem sypatyczny osrodek jazdy konnej w busku zdroju, prowadza tam gowniez hipoterapie, badzo mila obsluga, swietne konie 🙂
gorsja   Siwe szczęście :)
08 lipca 2013 13:09
OGLOSZENIE
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
08 lipca 2013 18:11
Hej,
Czy możecie wysłać mi numery do kowali z woj.świętokrzyskiego?
Robimy warsztaty z Animal Welfare Foundation i potrzebujemy pilnego kontaktu w sumie z kilkoma kowalami z tego województwa, idealnie w pobliżu Wąchocka.
Będę wdzięczna za pomoc.
okwiat jakie warsztaty organizujecie ? Ja interesuję się trochę werkowaniem, robię tylko swoje konie. W świętokrzyskim nie znajdziesz kowali godnych polecenia przynajmniej w okolicy Wąchocka. Jedyna sensowna osoba która dojeżdża regularnie z Kocka do Wąchocka to Pan Michał Oprządek. Do niego wydaje mi się że można uderzyć. Jeśli chodzi o warsztaty to nie widzę innej sensownej osoby, niestety większość ludzi tutaj werkujących konie nie ma zielonego pojęcia na temat asymetrii ,wad postawy i innych wad kopyt id itp , nikt tu na konia całościowo nie patrzy. Kiepski teren sobie wybraliście/łyście - zadupie jakich mało 😉
szuwar, właśnie dlatego dobry teren, czas ich przeszkolić 🙂
To jakies zamkniete warsztaty? Na jaki temat?
aaaa no chyba że tak, po godzinach jestem i nie myślę eh. Jeśli po to poszukiwania to chętnie bym po-podglądała i posłuchała jeśli byłaby taka możliwość  👀 😡  🙂
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
09 lipca 2013 10:30
Myślę, że jeśli zajmujesz się rozczyszczaniem / kowalstwem to jak najbardziej będziesz mile widziana. Michał pracuje w AWF więc będzie tam na pewno, ale szukamy jeszcze innych i większej liczby właśnie takich osób jak ty, lub po prostu kowali z zawodu. Niekoniecznie zarejestrowanych, czy znanych. Po prostu osób, które wiedzą coś na ten temat i chcą wiedzieć jeszcze więcej.
Warsztaty będą mieć miejsce w sierpniu. Na razie jesteśmy na etapie ustalania wszystkiego. Proszę dajcie znać jeśli macie namiary na wyżej opisane osoby 🙂
/ciach/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Ogłoszenie /przy trwającym ostrzeżeniu/

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] 
mitbah   arabskie szczęście
09 lipca 2013 17:41
A czy osoby niepełnoletnie też mogłyby uczestniczyć ? 🙂
A czy osoby niepełnoletnie też mogłyby uczestniczyć ? 🙂

oczywiście, że tak :-) ale będę prosić pisemną zgodę rodzica na udział w treningach.
mitbah   arabskie szczęście
12 lipca 2013 13:46
Pytanie było skierowane do okwiat  :kwiatek:
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
14 lipca 2013 09:52
Dopiero otworzyłam wątek  😡

Aby wszystko wyjaśnić:

To nie jest kurs. Są to warsztaty, ale skierowane jedynie do pracowników AWF. Jeśli chodzi o kowali, bądź osoby werkujące, zorganizowane zostanie dla nich jedno spotkanie 1-2godzinne (szczegóły nie są jeszcze znane), na którym odbędzie się dyskusja na temat potencjalnej przyszłej współpracy między tymi "kowalami" i AWF. Będzie mowa o ewentualnych wspólnych, przyszłych korzyściach, o szczegółach takiej współpracy, o rozwoju, polepszaniu stanu kopyt koni w Polsce, a szczególnie w woj.świętokrzyskim (zwykle mowa tu o koniach "od chłopa" i o tych, którymi handluje się na targach takich jak Bodzentyn, Skaryszew). Mamy dopiero wstępny plan takiego spotkania, wciąż szukamy chętnych, ale muszą to być osoby, które autentycznie werkują i/lub pracują jako kowal. Po spotkaniu, które odbędzie się po 10 sierpnia prawdopodobnie ustalone zostaną dalsze szczegóły i na pewno współpraca będzie korzystna dla obu stron.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się