Wybór kierunku studiów

tajfunowaa na UP w Lublinie jest behawiorystyka zwierząt, a na SGGW ochrona i hodowla zwierząt. Zbliżone do zoopsychologii.
karolina_ no to mnie przebiłaś tą odległością  😁
Wie ktoś co w wypadku gdy na SGGW ma się wybrane zdjęcie, które zostało nie zaakceptowane?  🤔 Myślałam, że rekrutacja trwa co najmniej do jutra, a tu takie zaskoczenie bo jest już zamknięta... mój brat mnie uspokajał, że mają tam własnego fotografa, który robi zdjęcie przy składaniu papierów, ale on już skończył swoje studia i boję się, że jego wiedza jest nieaktualna...

edit: dobra, doczytałam na ich stronie
Monny   bez odbioru .
04 lipca 2013 20:54
Ja jestem z Poznania i studiowałam 5 lat w Poznaniu i zawsze zazdrościłam przyjezdnym :P
Wszyscy zawsze narzekali na pociągi i dojazdy, a ja akurat lubie podróżować pociagiem i za domem zawsze się bardziej stęskni i właśnie wspomniana wcześniej wieksza samodzielność. Ale u mnie jednak kwestie finanoswe zadecydowały. Jestem z dużego miasta to bez sensu było jechać do innego dużego miasta i kupe kasy na wynajem pokoju ładować.

dopisek:
karolina_ właśnie cały czas się pukam w głowę o ten doktorat... co mi odbiło... ale chodzi cholerstwo po głowie i nie chce wyjść... no nic mam czas pomyslę sobie rok dwa i się zastanowie czy nadal mi to potrzebne 😀
U mnie było to samo - rodzice od początku zastrzegli, że nie pomogą mi się utrzymać w innym mieście. Bo to wywalanie pieniędzy w błoto - skoro i tak mieszkam w Wawie i mam mnóstwo uczelni do wyboru. W efekcie wyprowadziłam się z domu dopiero w tym roku (zanim stać mnie było na utrzymanie konia + siebie + mieszkania minęło sporo czasu...), więc jak ktoś może - wyjeżdżać, próbować! To najlepszy czas na takie rewolucje 😉
U mnie kwestia tego, że jestem z małego miasta, więc nawet jakbym poszła na studia blisko domu, to wynajmowałabym coś w mieście, w którym bym studiowała 😉. I zdecydowanie cieszę się z możliwości, którą dali mi rodzice 😉.
a ja sie nie dostałam na bezpieczeństwo wew w szczecinie, mozna gdzies sprawdzic jaki byl prog albo ile chetnych na ten kierunek ?
Dostałam się na SGGW. 💃 Co oznacza, że nawet jeśli się nie dostałam do Lublina to nie zostaję w Szczecinie na zootechnice, życie jest piękne. 🏇
Na co? Ochronę i hodowlę zwierząt? Może w końcu uda nam się spotkać, jeśli wybierzesz Warszawę 😉
Dokładnie na to. 😀 Jeśli wybiorę Lublin to też może nam się uda. Trzymajcie kciuki w środę, bardzo proszę. :kwiatek:
A ja nie dostałam się na wete, zobaczymy jak w kolejnym etapie  😕
gratki flygirl 🙂

zazdroszczę Wam, że znacie już listy przyjętych. U mnie pierwsza jest 10 lipca, ale pewnie poczekam sobie do 16 albo 22... 🙄
A ja to się zastanawiam jak ze składaniem papierów będzie na te uczelnie... na SGGW tylko są wyniki, dostałam się, ale czekam jeszcze na PW (10.07) i UW oraz UKSW (12.07). A najgorsze jest to, że nie wiem nadal co wybrać z kierunków na które złożyłam (jeśli będzie jakiś wybór )  😵
A ja to się zastanawiam jak ze składaniem papierów będzie na te uczelnie... na SGGW tylko są wyniki, dostałam się, ale czekam jeszcze na PW (10.07) i UW oraz UKSW (12.07). A najgorsze jest to, że nie wiem nadal co wybrać z kierunków na które złożyłam (jeśli będzie jakiś wybór )  😵

Składałyśmy na te same uczelnie.  😉
Co do kierunku możesz zanieść papiery na wszystkie uczelnie, na jakie się dostałaś i mieć jeszcze 2 miesiące na zastanowienie.
No to może na którejś się spotkamy.  🙂 A na co składałaś, jeśli można spytać?
A z tym składaniem dokumentów - wychodzi moje doinformowanie. Byłam przekonana, że jak już składam papiery to do jednej, którą wybiorę. Trzeba jeszcze raz poczytać regulaminy  😉
Cee: weta, farmacja i inżynieria środowiska. Nie, jeśli na danych uczelniach nie proszą o oryginały świadectw, a tylko o kopie, to nie ma problemu i możesz zanieść na wszystkie na które się dostałaś (mogę się mylić, ale tak zrozumiałam czytając regulamin).
Jeżeli próg punktowy wynosi 40,88 to osoba, która uzyskała wynik dokładnie 40,88 ,,łapie'' się na przyjęcie na dany kierunek, czy nie?
To liczba punktów jaką miała ostatnia zakwalifikowana na dany kierunek osoba w danym roku. Jeżeli próg będzie taki sam i nie będzie wyścigu świadectw to tak. Ale trzeba się liczyć z tym,  że progi się zmieniają i mogą albo spaść, albo wzrosnąć 😉
I tak na prawdę po drugim naborze to się jakoś wymiesza na stan rzeczywisty. Ja po pierwszym nie dostałam się tam gdzie chciałam i dzieliło mnie od progu noo na prawdę dobre kilkadziesiąt osób. Złożyłam na kierunek na który dostałam się w I i czekałam. W II też się nie dostałam, ale wiedziałam, że w III już się dostanę, bo brakowało mi kilka miejsc. 😉 Także po następnym naborze na prawdę groo się zmienia. 😉
Cee, Alaska - dziękuję za informację! :kwiatek:
Dostałam się z pierwszej listy do Zabrza i teraz mam problem, bo aż nie chce mi się wierzyć, że się nie dostanę z 175 punktami do Gdańska, ale z drugiej strony może warto złożyć papiery. Tylko, że tam chcą tylko oryginały i trochę słabo by było gdybym się dostała za tydzień do Gdańska i musiałabym znowu jechać 500 km po papiery  😵 Te uczelnie medyczne są jakieś porąbane, na UWM w zeszłym roku wysyłałam papiery kurierem i wszystko było ok, a teraz wszędzie osobiście trzeba jeździć :/
zonk: ja bym składała, nigdy nie wiadomo  😉 A co do medycznych to potwierdzam, ja mam co prawda tylko 150 km, ale dostałam jedyny termin składania papierów na pojutrze... Ciekawe co z ludźmi, którzy mają dalej ode mnie.
No pewnie pojadę, albo któryś z rodziców będzie musiał. Jutro muszę ogarnąć całą papierologię i pewnie w czwartek sobie zrobię przejażdżkę na drugi koniec Polski  😂 Po drodze zahaczę o Bydgoszcz, bo też mi każą zanieść mimo, że nie jestem jeszcze zakwalifikowana.
Ja na razie dostałam się do Bdg i chyba zawiozę papiery w razie Wu. Tylko, że oni chyba muszą dać skierowanie na badania, będę musiała poprosić o fax... liczę na Poznań, ale wolę się zabezpieczyć.
Maracuja, a Ty przecież też składałaś do Bydgoszczy, prawda?  🙂
No i o.. Nie dostałam się na fizjo i nie dostanę, bo bliżej mi do końca niż do początku listy rezerwowej. Więc chyba zostaje tylko jakieś studium..
Ja na razie dostałam się do Bdg i chyba zawiozę papiery w razie Wu. Tylko, że oni chyba muszą dać skierowanie na badania, będę musiała poprosić o fax... liczę na Poznań, ale wolę się zabezpieczyć.
Maracuja, a Ty przecież też składałaś do Bydgoszczy, prawda?  🙂

składałam, ale zapomniałam opłacić 😂 planowałam to zrobić po wynikach, ale wylądowałam w szpitalu no i wyszło jak wyszło, także czekam tylko na Poznań. Mam nadzieję, że się nie przeliczę, już wczoraj kumpel mnie opieprzył za tę Bydgoszcz...
ja jestem 3cia w Bygdoszczy na rezerwowej, tam wiozę na 100%. Za to do katowic chyba jednak nie, to bez sensu, za tydzień max 2 dostanę się do Gdańska (chociaż jakiś głupi głos w głowie mówi, że nie, ale to chyba niemożliwe żeby próg wzrósł o 5 punktów jak na razie jest spadek o 1  😁 )
W Poznaniu spadek o 1 pkt. I lista 180 pkt, średnia 5,06
Jestem na 364 pozycji 😁
Tak właśnie w większości miast spadek o ten 1 punkt, niech do Wawy zejdzie próg o te 5 punktów, dlaczego ja nie poprawiałam matmy  🤬

maracuja, ale ogólnie czy licząc od kreski? Bo jak ogólnie to dostaniesz się pewnie z drugiej listy już  🙂
ogólnie ogólnie 🙂 mam nadzieję na drugą listę bo pod koniec lipca chce na wakacje jechać 🤣
a jak wygląda u Ciebie z Gdańskiem i Wawą? Daleko pod kreską?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się