Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

aszka stajnia jest śliczna, mam nadzieję, że równie funkcjonalna :-)
No to melduję że się przeprowadziliśmy tydzień temu  😅 🏇 Jest bosko z dnia na dzień bardziej uwielbiam nową stajnie i siodlarnie.
A to foteczki na których jeszcze nie mamy zamontowanych lamp.





Bischa   TAFC Polska :)
10 sierpnia 2013 20:27
Na ogłowia planujecie zrobić jakieś wieszaki, czy tak już zostaną? Bardzo fajnie wyglądają te ceglane doły ścian boksów! 😀
aszka, sliczna stajnia🙂 gratki🙂
taka nowa🙂
Bischa, na razie tak zostaje potem jak jzu będą powieszone uprzęże, zrobiony piec to zobaczymy gdzie będzie na ogłowia miejsce
Aszka super stajnia, bardzo jasna i przestronna. Jaką macie wysokość nad boksami?
emptyline   Big Milk Straciatella
17 sierpnia 2013 14:26
aszka, super, pięknie wam wyszło!
ślicznie...
Ja proponuję jeszcze założyć wątek  pt. "skąd na to wszystko wziąć $$$$" 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
17 sierpnia 2013 14:39
esef, tak! Męża miliardera trzeba sobie znaleźć, nie ma co. 🙂

aszka, wyłożyliście pieniążki z własnej kieszeni, czy dostaliście jakieś dotacje? Oczywiście jak nie chcesz, nie odpowiadaj.
emptyline, doastaliśmy dotacje, ciotka wiec co i jak i potrafi załatwiac i sie starać o dofinansowania, ale kasa jaka idzie na wykończenie jest przerazająca, hektolitry farby, śrub, kołków, a złotówka do złotówki kwota rośnie bardzo szybko ale stajnia stoi, konie maja sie w niej świetnie a i my super się tam czujemy 🙂
W chwili obecnej zapełniamy nasz strych swieżą słomą.
Pytanie do tych, co budowali kryte lonżowniki 🙂
Skąd wiedzieliście jak zrobić konstrukcję dachu? Jest na to jakiś projekt? Mieliście dobrych fachowców? Czy samemu kombinowaliście?
Nie opłaca się kombinować samemu.
Firmy które to stawiają dają projekt w cenie. Właśnie kończę papiery do pozwolenia na budowę w oparciu o firmę "Burkietowicz".
Najlepszy projekt za najmniejszą kasę. Zobaczymy jak będzie z realizacją - termin myślę że w 2014
możesz coś więcej...? Jakieś fotki, cena? 😀
edit:... teraz wpadłam na to, że może może.. jak pogrzebię w starych znajomościach, to mam w tej firmie wtyki!!
Różne rozwiązania konstrukcji dachu lonżownika.
aszka, stajnia przepiękna. Tak jak dziewczyny już napisały - jasna, z dużymi oknami. Super 🙂 O płytki się nie martw. U nas w stajni płytki są odkąd stajnia stoi (czyli od 19 lat) i są wszystkie. Fakt, że zdarzały się konie kopiące (jeden nawet bardzo), ale żaden z nich nie wytłukł żadnej płytki. Co najwyżej są powykruszane, ale to się nie rzuca w oczy. A utrzymanie czystości w wykafelkowanej stajni jest baaardzo proste 🙂 No i oczywiście płytki są narażone tylko w wypadku jak koń jest okuty. Bosy nie zagraża w żaden sposób.
To co mnie zastanawia to to jaką wysokość mają ściany dzielące boksy? Z tego co udało mi się na oko obliczyć to wychodzi, że mają ok 110 cm. Nie za nisko? Tym bardziej, że widzę, że odstępy między kratami są dosyć duże. Tego bym się niestety bała jak ognia, bo ryzyko wsadzenia nogi ogromne 🙁 

hronovsky promen - widziałam Twoją ofertę, przyznam że jest bardzo interesujaca.
Na pewno się orientujesz- czy na takie coś potrzeba pozwolenie? Czy można to jakoś ująć jako coś nie zwiazanego trwale z gruntem?
esef, raczej takiej konstrukcji się nie da postawić bez fundamentu, a jak ma fundament potrzebujesz projekt i pozwolenie na budowę.
Maria89, ścianki maja o ile dobrze pamietam 120 a odstepy są na 9 cm w starej stajni mieliśmy takie same i przez 10 lat nie było problemu. Kopyta koń nie włozy maja za duże no chyba że nasz kuc ale on za leniwy.
Nie wiem co się ludzie uparli na to różnicowanie potrzeby uzyskania pozwolenia, ze względu na fundament lub jego brak. Tu liczy się powierzchnia zabudowy. Bez pozwolenia można budować do 25m2 powierzchni zabudowy,  a lonżownik o średnicy 18m to ponad 250m2.  Tak więc potrzebny jest projekt (koszt ok 3000zł) oraz pozwolenie na budowę. Niebawem po wejściu w życie nowego kodeksu budowlanego, wystarczy samo posiadanie projektu.  Esef jak chcesz to Ci wyślę na email projekt lonżownika zobaczysz jak to wygląda od strony technicznej.
hronovsky promen, bo jak konstrukcja nie jest na stałe związana z gruntem to nie potrzeba pozwolenia, nieważne ile ma metrów.
hronovsky promen, bo jak konstrukcja nie jest na stałe związana z gruntem to nie potrzeba pozwolenia, nieważne ile ma metrów.



Ciekawe jest to co piszesz ;-) czy możesz powołać się na konkretny paragraf?
repka- ja chciałam postawić namiot 12x6 i kazali mi pozwolenie na budowę załatwić, bo przekracza 25m 😵 faktycznie ciekawe co piszesz.....
jeżeli jest nie związany na stałe z gruntem to można na zgłoszenie jako budynek tymczasowy, który w świetle przepisów może stać legalnia 120 dni, potem idziemy do urzędy zgłaszamy na nowo budynek w nowym miejscu ( nie może stać cały czas w tym samym miejscy - przynajmniej w dokumentach 😉 ) i tak co 120 dni
Nie jest do końca tak jak piszesz. Budynek tymczasowy należ ROZEBRAĆ w terminie do 120 dni. Zgłoszenie nie oznacza wcale, że urząd nie może postawienia kolejnego identycznego budynku zabronić, choćby dla tego że to próba obejścia prawa budowlanego i robienia idiotów z urzędników. O kosztach budowania i rozbierania budynku trzy razy do roku  nie wspomnę  🙂
możesz coś więcej...? Jakieś fotki, cena? 😀
edit:... teraz wpadłam na to, że może może.. jak pogrzebię w starych znajomościach, to mam w tej firmie wtyki!!


Cena za konstrukcję (drewnianą) z montażem u klienta mieści się w 50 000zł netto.
Średnica lonżownika to 16m
[quote author=esef link=topic=841.msg1874793#msg1874793 date=1379111672]
możesz coś więcej...? Jakieś fotki, cena? 😀
edit:... teraz wpadłam na to, że może może.. jak pogrzebię w starych znajomościach, to mam w tej firmie wtyki!!


Cena za konstrukcję (drewnianą) z montażem u klienta mieści się w 50 000zł netto.
Średnica lonżownika to 16m
[/quote]

Czy cena zawiera fundament oraz pokrycie dachu i jeżeli tak to jakie?
[quote author=repka link=topic=841.msg1876062#msg1876062 date=1379307730]
hronovsky promen, bo jak konstrukcja nie jest na stałe związana z gruntem to nie potrzeba pozwolenia, nieważne ile ma metrów.



Ciekawe jest to co piszesz ;-) czy możesz powołać się na konkretny paragraf?
[/quote]

Na konkretny paragraf się nie powołam, bo nie znam prawa budowlanego, a nie chce mi się ustawy czytać teraz.

Ja nie miałam problemu z postawieniem namiotu na słomę 100m2.

BTW, hronovsky promen, czy wy faktycznie robicie, to co tu reklamujesz, bo ja od poł roku czekam na jakąś wycenę albo znak życia od was.
[quote author=fabapi link=topic=841.msg1876274#msg1876274 date=1379328290]
[quote author=esef link=topic=841.msg1874793#msg1874793 date=1379111672]
możesz coś więcej...? Jakieś fotki, cena? 😀
edit:... teraz wpadłam na to, że może może.. jak pogrzebię w starych znajomościach, to mam w tej firmie wtyki!!


Cena za konstrukcję (drewnianą) z montażem u klienta mieści się w 50 000zł netto.
Średnica lonżownika to 16m
[/quote]

Czy cena zawiera fundament oraz pokrycie dachu i jeżeli tak to jakie?
[/quote]

właśnie 🙂 Bo mnie ciekawi koszt całkowity.
Cena za konstrukcję (drewnianą) z montażem u klienta mieści się w 50 000zł netto.
Średnica lonżownika to 16m


Cena za konstrukcję (drewnianą) z montażem zawiera tylko i wyłącznie cenę za konstrukcję (drewnianą) z montażem. Transport do klienta jest gratis.
Dodatkowo trzeba doliczyć:
architekta żeby przygotował projekt do pozwolenia na budowę,
fundamenty,
pokrycie dachu,
wypełnienie ścian oraz drzwi wejściowe,
podłoże,
oświetlenie,
doprowadzenie wody (bo bez polewania w lecie będzie się kosmicznie kurzyć)
i proponuję od razu podpiąć lonżownik do kanalizacji burzowej aby w czasie ulewnych deszczy nie robiły się przed nim kałuże i woda żeby nie wpływała do środka

Ile to będzie wszystko kosztowało to zależy od bardzo wielu czynników. Będę budować w przyszłym roku więc jeszcze nie znam kosztów
Jeżeli ktoś chce to moja architektka może sprzedać gotowy projekt do pozwolenia na budowę który właśnie kończy, zrobiła mi też projekt karuzeli z lonżownikiem w środku. Pewnie też wie dokładniej ile co kosztuje.
Szczegółowe info: derwisz_justyna@yahoo.co.uk

aszka czy otwory do podawania paszy będą zamykane?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się