Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Popieram Olke, ul. Strzelecka 34 (róg Łąkowej)

http://rymarstwo.com/contact_us.php
Szukam pensjonatu w gminie Kleszczewo /do 20 km od Nagradowic/.

jakie wymagania co do stajni
Przede wszystkim pastwiska dla konia a dla mnie ciekawe tereny.
Przede wszystkim pastwiska dla konia a dla mnie ciekawe tereny.


w trzeku jest fajnie ale bez ladenego terenu i pastwisk od wrzesnia bedzie cos nowego jak juz wczesniej pisano w jaryszkach
szczepankowo tu musisz byc nadziana inaczej szybko zmienisz stajnie i drogo
szewce to wlasciwie nie polecam
mieczewo podobno fajnie
Większość Twojej działalności na forum to zaproszenia do stajni - a może by tak z tym do ogłoszeń? 🙄
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie poza wlasciwym dzialem, brak edycji postow
Nie piszemy postów pod postem...
Pilnie potrzebuje informacji na temat stajni pod Poznaniem "Galantówka" pisać na Pw proszę.....
Przede wszystkim pastwiska dla konia a dla mnie ciekawe tereny.

Takie miejsce jest w Stajni Krzesinki
szukam pensjonatu w okolicy Poznania, tak do 20 km do miasta, w miarę tanio, nie potrzebuję hali czy maneżu z podłożem z kwarcu 🙂 ważne są dla mnie pastwiska, duuuuże pastwiska 🙂
gdzie między Poznaniem a Koninem kupię drągi?
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 lipca 2013 18:47
ogurek, W lesie. Jedz do nadlesnictwa. Wszedzie "indziej" dwa razy drozej.
w lesie nie mają toczonych
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 lipca 2013 20:14
AAa, kurde, czytanie w myslach mi wysiadlo 😉
Ja kupowalam w tartaku, ktory robi takie ogrodowe roznosci.
Jakie opinie o stajni Dębogóra Ranch? 🙂
Jakie opinie o stajni Dębogóra Ranch? 🙂


opinie skrajne  (jak to o każdej stajni) = od zachwytów do negatywów
masz PW
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 lipca 2013 15:25
dairoxroxi, cofnij sie do opinii uzytkownika figofag 😉
Dzięki za wszelkie informacje 🙂
Wiecie może jak wyglądało gdy jeszcze stajnia p. M. Lipczyńskiej w Wierzenicy była "czynna", dobrze opiekowali się końmi, posiadają place, pastwiska?
Oraz czy już wiadomo jak cenowo będzie w Kicinie w Dominancie?
:kwiatek:
W Wierzenicy mieli plac do jazdy, halę, wybieg był zaraz za stajnią, pochyły i z tego co pamiętam nie było pastwisk. Opieka z tego co pamiętam dobra.
Szukasz stajni? Odwiedź stajnie  Zamysłowo, myślę, że najlepiej na miejscu  zapoznać się  z plusami i ewentualnymi minusami  stajni i  jej zaplecza. 
Co dla mnie osobiście jest ważne- wielka i przestronna stajnia, bez zaduchu,kurzu, upału latem i  zamarzających poideł zimą, korytarz gdzie swobodnie można czyścić konia bez utrudniania komunikacji innym pensjonariuszom, niedawno wymienione oświetlenie. „Na pięterku”fajne miejsce gdzie można posiedzieć, wypić kawę albo w zimniejsze dni zorganizować imprezę. W boksach codziennie świeże dościelenie a gruntowne sprzątanie raz w tygodniu, nigdy nie widziałam tam  konia stojącego  na przysłowiowym „betonie”. Siano dobrej jakości ,prawidłowo przechowywane, owies z własnego siewu podawany według zaleceń właściciela.
Hala, duża, przestronna z wymienionym podłożem, o którego wilgotność dbają automatyczne zraszacze umieszczone na suficie, wymienione ostatnio oświetlenie. Do tego dwa place zewnętrzne do jazdy, no i tereny. Stajnia nie leży wprawdzie w Parku ani jego otulinie, ale jest gdzie pojeździć  jest i kawałek lasu, dróżki polne, można dojechać do jeziora. Sama jestem tzw. terenowcem i nie nudząc  spędzam z koniem miło czas poza stajnią.
Konie stoją na wybiegach od  8 do 17 w stadach w sezonie letnim- pastwisko, w sezonie zimowym z przerwą na południowy posiłek wracają do  stajni. Co do pastwiska  nie poraża wielkością , ale system kwaterkowy umożliwia zagospodarowanie tak trawy, aby nie została zdeptana i mogła spokojnie odrastać. Dziewczyny po sezonie letnim chcą również wprowadzić siano na padoki.
Cena- wiadomo, chociaż pojawiła się informacja, że i ona jest do negocjacji. Wszelkie dodatki paszowe podawane są bezpłatnie, można liczyć na ściągniecie bądź założenie np. ochraniaczy.Bardzo ważne – koń właściwie jest pod stała obserwacją a wiadomo jak ważne jest wyłapanie pierwszych symptomów np. kolki. W nocy całego gospodarstwa pilnuje stróż.
Stajnie oceniam przede wszystkim po tym  jak wygląda teraz mój  koń i jak się zachowuje .. problemy z jego  niedowagą poszły w zapomnienie. Koń stał się mnie nerwowy i zrównoważony co cieszy mnie najbardziej.
Zapraszam i polecam



Również polecam, mój koń wychował się właśnie na Zamysłowskich łąkach.  Odpowiednie żywienie, opieka i dbanie o dobrostan koni to ogromna zaleta stajni Zamysłowo. Bezpieczeństwo konia przede wszystkim! Jeżeli chodzi o stronę infrastruktury to zarówno hala, place do jazdy są odpowiednie do wszystkich dyscyplin jezdzickich (skoki, powożenie, ujezdzenie), ale i tak najszczęśliwszy jest mój koń na pastwisku w stadzie. 😉 Uważam, że ciężko znaleźć stajnię idealną pod każdym względem, lecz po 6 latach w Zamysłowie mogę śmiało polecić ją nawet tym bardzo wymagającym właścicielom koni.
ogurek - u mnie dostaniesz , toczone, 3 m długości 10 cm srednica, jeśli inne to na zamówienie . Stęszew koło Poznania. nie  do końca trasa Poznań - Konin, ale od komornik 15 km.
Jak wygląda pensjonat w Białym Jednorożcu, czy w ogóle jest i za ile ? Bo czytam wątek i nie zauważyłam jakiś konkretnych informacji, tak samo na stronie... Może jestem ślepa  😡
Biały Jednorożec to przede wszystkim szkółka jeździecka plus treningi indywidualne z panią Anią Wieczorkiewicz. Nie prowadzą pensjonatu, sami dzierżawią teren (place, padoki, boksy) od właściciela stajni - gospodarstwa na Hubach Moraskich.
Biały Jednorożec nie prowadzi pensjonatu. Oni sami dzierżawią teren od właściciela stajni Rancho na Hubach Moraskich
A jest w ogóle na Morasku jakaś stajnia z pensjonatem?
A jest w ogóle na Morasku jakaś stajnia z pensjonatem?


Jest. Taka na dole z górki - stoi takie duże białe gospodarstwo osobno. Jest tam stajnia, pensjonat, płac do jazdy, pastwiska wielkie.
Nie ma tam pensjonatu. To prywatna stajnia. Ok. 6 koni
Nie ma tam pensjonatu. To prywatna stajnia. Ok. 6 koni


Jak to nie ma? Skoro byłam w odwiedzinach i znajoma ma tam konia - chyba, ze to pensjonat "po znajomosci".
Ale konie pensjonatowe były.
Edit: http://re-volta.pl/stajnie/info/pensjonat_riviera_morasko
To jest ta stajnia naprzeciwko cmentarza? Bo nie wiem czy mówimy o tej samej ..
To jest ta stajnia naprzeciwko cmentarza? Bo nie wiem czy mówimy o tej samej ..


Nie, jedzie sie za cmentarzem prosto, za ruinami kościoła skręca w prawo i zaraz w ulice w lewo.
Zjeżdża sie na dół dość daleko. Stajnia stanowi osobne budynki/ gospodarstwo w środku pól.
Zaraz obok juz ściana lasu poligonowego.
Dziękuję za pomoc. Najlepszym wyjściem będzie się przejechać i popytać. Ogólnie szukam czegoś żeby wstawić kuca od września, hala oczywiście mile widziana jednak najbardziej zależy mi na pastwiskach i dogodnym dojeździe ze śródki-bałtyckiej (bezpośrednio ze szkoły do stajni) albo jakoś w okolicach puszczy zielonki. Jestem z Kicina ale tutaj jeśli chodzi o stajnie to dość zakręcona sprawa...  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się