Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...

zelka2303

Edit:
Tutaj pracuje się już 7 dni w tygodniu, za tysiaka, oh yeah!  🏇
http://www.yardandgroom.com/Job/Germany/Baden-W-rttemberg/Polo-Groom/219571


Tak i to jedna z lepszych ofert. Jak oglądam niekótre ogłoszenia to mnie krew zalewa. Masz jeździć na poziomie mistrzowskim, do tego szybko wyrzucać gnój, pracować cały dzień, 7 dni w tyg. najlepiej bez urlopu, za...600e. plus pokój, ew. dostaniesz mieszkanie, najczęściej wspólne z innymi pracownikami.
Szukam dla siebie czegoś, więc się rozglądam i czytam ogłoszenia. Te za 400-600e. mówiące 30 koni, czy 6 objezdzanie 6 koni dziennie plus nakarmienie ich ogarnięcie, przyprowadzenie z pastwiska, odprowdzenie, 6 dni w tyg. 800e, no nie ciekawie brzmi. Tak samo jak jazda 5 koni plus zajażdżka młodziaków wszystko za całe 600e.
Quanta - Właściciele stajni na pewno mieli by więcej zainteresowanych karuzelą, gdyby cena była przystępniejsza, niestety nie każdy ma ochotę wywalić kolejne 150 euro na coś, bez czego śmiało można żyć. Tym bardziej, że koń to nie tylko pensjonat, karuzela, ale także pasze, suplementy i inne cuda, które wpisują się w koszt miesięczny. Mam zmienić d&h na eggersmann'a tylko dlatego by koniki mogły poczłapać w "Ferrari", przecież to bez sensu. Wolę prowadzać, na zdrowie mi to wyjdzie ;-)

Dziękuje za informacje. Gniady będzie miesiąc śmigał w karuzeli, później zobaczymy. Myślę, że jednak w późniejszym czasie i jego będę prowadzała w ręku. Nie rozchodzi się już o koszt sam w sobie, a raczej wysokie ryzyko wyłudzenia kasy. Właściciele się bardzo zdziwili gdy poprosiłam z góry o grafik wyjścia konia w karuzelę.
Kto przebywa w Belgii?🙂
czy może mi ktoś powiedzieć jakie konkursy skokowe wyróżnia się w Niemczech? Przykładowo, jakiej wysokości jest konkurs klasy A?  🙂
bbb przypomnij mi się na priv jak znajdę chwilę w tyg. to Ci wyślę, gdzieś to też mam pozapisywane
A* 90-100cm, A** 100-110cm.
Moja przyjaciółka wczoraj pojechała jako luzak do Niemiec...niby wszystko okej. Dzisiaj na mieszkanie...nie ma ani naczyń,ani lodówki,nic !!! jak ona ma żyć?!
Amabilis   Two of us against the world
22 lipca 2013 21:14
Czy jest tutaj ktos z Dublina?  😀
Moja przyjaciółka wczoraj pojechała jako luzak do Niemiec...niby wszystko okej. Dzisiaj na mieszkanie...nie ma ani naczyń,ani lodówki,nic !!! jak ona ma żyć?!


Isc jutro do szefa i powiedziec, ze tak nie da rady. On powinien o to zadbac.
no niestety. przeniosła się do mnie i jest bardzo fajnie.
Trafiłam w końcu w super miejsce 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
24 lipca 2013 19:32
nasicc opowiadaj co tam robicie😉
Trzymajcie kciuki  w weekend- wreszcie wystartuję! Nie wiem, jak sie ogarnę w tych konkursach, gdzie jest się z kimś na czworoboku 👀
Ja jestem jako showgroom przy 5koniach z tego tylko z dwoma na zawodach. Ogólnie fajnie. A koleżanka jako homegroom i zaczyna uczyć się do Showgroom.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
30 lipca 2013 15:38
Trzymajcie kciuki  w weekend- wreszcie wystartuję! Nie wiem, jak sie ogarnę w tych konkursach, gdzie jest się z kimś na czworoboku 👀

\


I jak Wam poszło?
I jak Wam poszło?


Niestety bardzo dobrze. 2 razy drugie miejsce, raz wygrałam. A niestety dlatego, że teraz moja pracodawczyni myśli, że to zasługa jej i tylko jej treningów. Poza tym, ponieważ zależało mi na startach, zgodziłam się na układ: ja płacę wpisowe, ona daje konie i transport, ale zgarnia nagrody. No i zgarnęła.
A teraz ma focha, że odmówiłam startów w najbliższy weekend- po prostu nie mam za bardzo kasy na zawody co tydzień.
Szukam czegoś innego.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
30 lipca 2013 19:42
o kurde, to mało fair ;/
Paa to troche cienki uklad, do wygranymi przynajmniej bys sobie wyrownala wpisowe. Jakie konkursy jechalas?
paa  może i trochę mało ciekawy układ ale w końcu za free masz konia i transport a to też kosztuje. Raczej nikt ot tak sobie nie da Ci za darmo konia do startów i nie będzie Ci zawsze koni na zaeody transportował. Jesli ty byś płaciła za transport to chyba to chyba byś wyszła na tyle samo co nagrody (mogę się mylić, nie wiem co jeździsz). Ale jednak nie ma nic za free, a ty mimo tego wpisowego jednak będziesz mogła się pochwalić jakimiś startami, bez konia byłoby Ci trudno.
zelka, niezupełnie. Ja mam tu konia, tylko za namową szefowej (bo koń swoje lata ma) odpuściłam mu na rzecz koni "służbowych".
Z transportem jest tak, że szefowa i tak z jednym koniem na zawody jedzie, więc jest wolne miejsce.
Wyrobiłysmy mi niższą licencję, niz powinnam mieć, zebym mogła jeździć niższe konkursy niż ona i w związku z tym pokazywać jej mlodsze czy mniej ogarnięte konie.
Anka, jechałam nisko; A i L.
Ale zwykle, czy Dressurpferde?
i takie i takie
Ale przeciez Dressurpferde A mozesz jezdzic nawet z licencja 1ka, w niektorych z 3ka. Zwykle L tez.
No widzisz, wszystko to jakieś takie... patykiem po wodzie...
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 sierpnia 2013 19:15
Zostałam przysłana tutaj z KR'u,

Czy mamy na forum kogoś mieszkającego w Holandii?

Najlepiej z koniem oczywiście, ale jeśli jest na r-v to rozumiem, że ze środowiskiem jeździeckim w tymże kraju jakoś jest związany 🙂

🙇
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
01 września 2013 14:31
http://www.rc-streitdorf.at/index.htm

Czy ktoś wie co to za stajnia i mógłby się o niej wypowiedzieć? 🙂
Jak w ogóle z pracą w Austrii?

:kwiatek: :kwiatek:
Wybiera sie ktoś w tym roku na Stuttgart Masters ? 😀
nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale spróbuję 🙂

może ktoś poleci jakiś fajny sklep jeździecki w LONDYNIE? wybieram się niedługo i chętnie bym gdzieś zajrzała  🙂  :kwiatek:
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
07 września 2013 20:07
W Londynie bardzo słabo ze sklepami jeździeckimi. Jest jeden na North Finchley ( północny Londyn, 4 strefa). Drugi, o którym wiem jest na South Kensington( bardzo mały wybór i drogo).
Czasem znajdzie się coś jeździeckiego w Harrodsie... ceny można sobie wyobrazić 😉
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
26 września 2013 10:11
Moze mi ktos przedstawic jak wyglada cenowo utrzymanie konia w Anglii?
Moze jakies przykladowe stajnie?
U nas £460 ( part livery: tj bez czyszczenia sprzętu i jeżdżenia konia ) http://www.pineridgeequestriancentre.co.uk/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się