Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Cyśka   Załoga G :D
11 lipca 2013 20:38
Ma spętane nogi? Nigdy tego nie zrozumiem.

http://tablica.pl/oferta/klacz-karo-srokata-okazja-ID3dQaJ.html#479526e994 Po co komu popręg?  🤣
chodziło o spętanie nogi
Cyśka Zgłosiłam do TOZu. W mojej okolicy kilka lat temu konie ze spętanymi nogami potopiły się w rzeczce po kolana 🙁 Przyjechał TOZ, powlepiał mandaty i teraz konie elegancko na łąkach z pastuchem biegają.
Cyśka   Załoga G :D
11 lipca 2013 20:51
unawen w mojej okolicy też była kiedyś taka sprawa, ale tu pomogła fundacja Viva i zbudowano ogrodzenie dla tamtych koni 🙂

EDIT: http://tablica.pl/oferta/sprzedam-zrebice-zimnokrwista-lub-zamienie-ID3dCoT.html#eb5d8e6ca8 Przeraża mnie ilość takich ogłoszeń  🤔
A.   master of sarcasm :]
11 lipca 2013 21:15
Na Podlasiu większość koni chodzi ze spętanymi nogami. Pętanie nie jest znęcaniem się czy okrucieństwem jeśli nie jest to wrzynający się sznurek.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
11 lipca 2013 22:21
klacz sp  🏇
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/469?

po zimnokrwistym od małopolanki - toż oczywiste, że ślązak !  😵


http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/60857?q=stubben&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=

rozwaliło mnie stwierdzenie "Kilkukrotny uczestnik MP.", takie siodło to od razu +10 do profi prestiżu  😂
Pochodnia_kc   Bo my rude zawsze trzymamy się razem <3
12 lipca 2013 00:19
Pochodnia_kc ja mam tylko jeszcze jedno pytanie...  w jakim wieku jest Twój koń? prawdę mówiąc wygląda na półtoraroczniaka... drobny, przebudowany....


teraz ma 3 i pół nie mam kiedy wziąc się za "trening" bo na razie po kursach uczymy się skręcania zatrzymywania itp 🙂
teraz inwestuje w porządne I DOPASOWANE SIODŁO żeby nikogo już to nie martwiło 😉
potem sie budujemy
Pewnie takie czterokanciaste  🤣
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
12 lipca 2013 12:12
graniasty to taki w łatki 😀 czyli po normalnemu to będzie srokaty 😀
.chore nogi.

W poprzednim ogłoszeniu było napisane, że koń tylko do lekkiej rekreacji lub towarzystwa
sumire, przeciez z tego ogloszenia jasno to wynika, ze nogi posadzone. naucz sie magicznych zwrotow ogloszeniowych:
"dla doswiadczonej osoby"- kon pierdzielniety na ziemi, "dla doswiadczonego jezdzca"- kon pierdzielniety w siodle, do rekreacji/hodowli- czyli cos nie tak ze zdrowiem, "po karierze sportowej"- juz nie bedzie chodzil sportu, "duzy temperament"- pierdzielniety, "do sportu"- nie zejde z ceny.
emptyline   Big Milk Straciatella
13 lipca 2013 12:37
katija, boski słowiczek sprzedażowy.
empty, niestety tak to wyglada. trzeba umiec czytac ogloszenia. bo w nich bardzo czesto jest napisane wszystko, tylko... ladnie 😉 sama sprzedawalam klacz "dla doswiadczonej osoby, najlepiej do hodowli".  przeciez nie napisze, ze to najbardziej porabany kon jakiego widzialam w zyciu, niebezpieczny, nienadajacy sie do jazdy. a jak ktos umie przeczytac ogloszenie, to bedzie wiedzial o co chodzi.
emptyline   Big Milk Straciatella
13 lipca 2013 12:46
Ja dzierżawiąc konia też nie pisałam, że jest cwaniak i świnia, ale to już mamy za sobą na szczęście. Chociaż początkujący dalej na niego nie wsiądzie.

Ja się nie dziwię, logiczne, że sprzedający chce konia sprzedać, więc wszelkie mankamenty trzeba ładnie nazwać.
sumire, przeciez z tego ogloszenia jasno to wynika, ze nogi posadzone. naucz sie magicznych zwrotow ogloszeniowych:
"dla doswiadczonej osoby"- kon pierdzielniety na ziemi, "dla doswiadczonego jezdzca"- kon pierdzielniety w siodle, do rekreacji/hodowli- czyli cos nie tak ze zdrowiem, "po karierze sportowej"- juz nie bedzie chodzil sportu, "duzy temperament"- pierdzielniety, "do sportu"- nie zejde z ceny.

Katija, ja to wiem 😉 Tylko nieodmiennie mnie... dziwi to złe określenie, ale brak mi innego... wystawianie ogłoszeń ze zdjęciami konia z całkiem poważnych zawodów, a konstrukcja ogłoszenia i cena taka, że... 👍 Doskonale sobie zdaję sprawę, że się nie pisze w ogłoszeniu, że koń pierdzielnięty, ale to konkretne jest jakoś tak napisane, że... no majstersztyk 😀 Z drugiej strony jak ktoś potrafi wprost napisać w ogłoszeniu, że koń ma rorera czy zwalone trzeszczki, to jeszcze jest uczciwy, czy już naiwny? 😜

edit: http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/6245 - ktoś się machnął o jedno zero...
A.   master of sarcasm :]
13 lipca 2013 20:51
Oj tak, ja moja folblutke sprzedaje jako "not for novice rider" i wszyscy wiedza o co biega  😉 Do Polski to bym jej nawet nie przywozila  😵
jak już okazja przejdzie koło nosa to ewentualnie można się nad takim eskadronem zastanowić:
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/63956
marta, a co z nim nie tak?
wydawąło mi się, że w podobnej cenie, ale mam chyba omamy.

edit: na pewno mam omamy
katija niekoniecznie zawsze tak jest 😉 ja mam w ogłoszeniu rocznego ogierka o dominującym charakterze, sprawdzającego na ile może sobie pozwolić, który próbuje ustawić człowieka pod sobą. Jest to kwestia braku ułożenia i kontaktu z człowiekiem (nie było mnie rok w domu, więc latał sobie luzem, nieruszany). Napisałam że jest koniem dla osoby doświadczonej w obchodzeniu się z młodymi końmi, bo nie wyobrażam sobie, żeby kupił go ktoś, kto wymarzył sobie mieć źrebaczka, bo zwyczajnie wlezie mu radośnie na głowę 😉. Koń po poświęceniu mu dwóch dni zaczął łapać o co chodzi, że człowiek chyba jednak będzie wyżej, choć momentami nadal próbuje swoich sił. Kwestia odpowiedniego podejścia do tematu. Reasumując: w moim ogłoszeniu 'koń dla doświadczonej osoby' nie oznacza pierdzielniętego konia, tylko nieułożonego roczniaka, któremu trzeba będzie poświęcić trochę czasu 😉.
breakawayy, widzialam twoje ogloszenie juz wczesniej. i zrozumialam je dokladnie jak planowalas 😉 ale w nim widac, ze nie ma drugiego dna. nie pytaj mnie czemu 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 lipca 2013 17:21
"Najlepiej gdyby to był koń, który może być sam (koń rodzinny)." Nie wiedziałam, że koń rodzinny= koń stojący sam  😵
niech zgadnę  🙄 Ogłoszenie klaczy Havana ? 🙂 Też mnie bawi.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 lipca 2013 18:43
breakawayy, myślę, że jest różnica między roczniakiem "dla doświadczonej osoby", a np. ośmiolatkiem "dla doświadczonej osoby". Ten pierwszy może być trudny do ułożenia, ale przyjemny w obejściu, ten drugi już ułożony, ale w obejściu... No pierdzielnięty.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się