Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

A jest tutaj może ktoś kto stoi w OJK Santos  lub Facimiech i mógłby mi przybliżyć to jak wygląda prowadzenie pensjonatu w tych stajniach, np na priv? Chciałabym wiedziec ciut więcej zanim się wybiore oglądać 🙂 :kwiatek: Słyszałam też coś o WLKS Krakus w swoszowicach- możecie coś mi o nim powiedzieć?
w swoszowicach nie masz padoków i nie masz lonżownika. Nie wiem jak z terenami ale sądząc że jest to w miescie to raczej nie masz na co liczyć 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
02 lipca 2013 20:51
Kassik Strucelka i Gejbi stoją w Santosie  🙂
jankesiara dzięki 🙂 - to już wiem ze odpadają🙂 i ostatnie pytanie już (nie będę was więcej męczyć🙂 Słyszałam tez o KJK Mustang który z tego co wiem jest gdzieś wna terenie Krakowia ale rozumiem że skoro wczesniej nie padł w rozmowie to nie warto się ineresowac?🙂
kassik, nie warto 😉

Czy w którymś w sklepie stacjonarnym dostanę od ręki popręg west w kucykowym rozmiarze? Może komuś wpadły w oko? :kwiatek:
jankesiara dzięki 🙂 - to już wiem ze odpadają🙂 i ostatnie pytanie już (nie będę was więcej męczyć🙂 Słyszałam tez o KJK Mustang który z tego co wiem jest gdzieś wna terenie Krakowia ale rozumiem że skoro wczesniej nie padł w rozmowie to nie warto się ineresowac?🙂

kassik Mustang owszem jest w centrum Krakowa, mój koń stał tam w zimie i miałam do niego 3 min ale niestety hala jest mała i z kiepskim podłożem. W zimie wszyscy na tej hali - a głównie rekreacja, więc pozostaje jazda "późnym" wieczorem. W weekendy też pełne obłożenie.. Teraz lepiej bo do dyspozycji dwie zewnętrzne ujeżdżalnie i pobliskie łąki.  Lonżownik jest i to super więc jak nie mogłam się w zimie doczekać hali to nawet tam czasem wsiadałam.
Pastwisko jest super - wielkie i z trawką, tylko że tam wychodzą razem rekreanty i kilka prywatnych koni. Jeśli chcesz aby Twój koń wychodził sam to musisz sobie go wypuszczać.. I nie dotyczy to tylko ogierów.
Jest też karuzela i każdy koń może być do niej wyprowadzany 2 razy w tygodniu.
Są plusy, są minusy.. Dla mnie jest ważne żeby koń wychodził codziennie ( chociaż na padoczek) a nie stał cały dzień w boksie i patrzył w ścianę.
Pensjonat kosztował 1050zł  bez padokowania, opcji dopłaty nie było..
Jagódka a jak tam wyglądają teraz podłoża na ujeżdżalniach? Pytam z ciekawości, bo Mustang to moje i kolebki początki z ujeżdżeniem, lataaaaa temu 😉 Są dwa place,ale na drugi trzeba wyjechać ze stajni,przejechać przez most na rzece asfaltową drogą i zjechać za wał przeciwpowodziowy w dół. Rekreacja była (dalej jest?) chyba jedną z większych w Krakowie, w sensie ilości godzin dziennie - w weekendy zajęcia potrafiły być od 8 do 16-17.

kassik w santosie stałam z koniem, opieka nad końmi ok,czysto i w boksach,i w ośrodku w ogóle. Dużo siana,karmili bez problemu paszami itp. Konie wychodzą na piaszczyste padoki, 3 większe i 3 mniejsze, podłoże na nich i ogrodzenie imho średnie. Do dyspozycji też fajny trawiasty padok,ale musisz tam konia sama wypuszczać. 2 hale, 2 place zewnętrzne, podłoża moim zdaniem słabe, chociaż ponoć mieli plany coś z nimi robić,nie wiem jak wyszło w praniu.  Duża rekreacja. Koło stajni świetne tereny,jest gdzie pojechać. Dużym plusem jest to że stajnia jest otwarta 24/h, cały czas jest min. jeden stajenny, więc do koni zaglądnie jakby coś się działo,a jeździć można właściwie o każdej porze.
Dresiarze, są już propozycje do Michałowic! Kto się wybiera???
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 lipca 2013 12:28
Ja niestety na pewno nie 🙁 dla mnie za wcześnie, jakby były tydzień później, albo najlepiej dwa to pewnie bym się skusiła. Bardzo żałuję 🙁
magrat
Obecnie nie wiem dokładnie co i jak w Mustangu bo od wiosny wróciłam do Hebdowa - fakt mam dużo dalej ale koń na padoku lub pastwisku, super opieka, na ujeżdżalni luzy.
Co do Mustanga to słyszałam że podobno ujeżdżalnia była/jest w remoncie ( ta przy stajni) - chyba mieli robić drenaż itd. Plac do jazdy za mostkiem też jest ale to teren zalewowy.. Póki jest pogoda to ok ale jak mocno popada to woda stoi i nie można jeździć.. Na hali moim zdaniem bardzo słabo - zabierzowskie podłoże z tej perspektywy wydaje mi się luksusem. Może gdyby ktoś o nie regularnie dbał a nie tylko kazał grabić instruktorom ścieżki to byłoby lepiej. A tak po 6-ciu godzinach rekreacji wjeżdżasz do tunelu na ścianie.. Nawet zaliczyłam tam glebę z koniem ;(
W Mustangu rekreacja to klient priorytetowy i "cała reszta" musi się temu podporządkować. Dlatego jeździć w weekendy mogłam tylko w godzinach karmienia albo po 16-17. W tygodni po 20.30 w zimie na hali najwcześniej, chyba że było zimno i ludziska się z jazd powypisywali. W lecie na pewno łatwiej bo zawsze można w teren itd ale nie dotrwałam.. 😉
Poza tym brak myjki z ciepła wodą lub jakiejkolwiek wewnętrznej a niestety do "dobrobytu" człowiek się szybko przyzwyczaja.. 😉 no i z siwym koniem bez tego ciężko. Cena za pensjonat chyba wynika tylko z faktu że to ścisłe centrum Krakowa.
kassik poszło pw 😉)
Ponawiam zapytanie... będę wdzięczna za pomoc  :kwiatek:

Kochani, czy w okolicach Krakowa/ Wadowic (lub ogólnie w Małopolsce), są jeszcze jakieś firmy produkujące fasady i drzwi do stajni oprócz tej w Andrychowie?
Może ktoś się przypadkiem orientuje czy w Dębniku (koło Paczółtowic) jest prowadzony pensjonat?  :kwiatek:
czy jest w Krakowie jakiś dobry doradca żywieniowy dla koni? 🙂
Cobrinha, napisz pw do Brevy, bo im zdaje się ktoś inny robił w Jankowej 😉
Czy ktoś coś wie na temat pensjonatów w Hebdowie i Proszówkach OJ PROGRES?
Będę wdzięczna za wszystkie informacje🙂
Orzeszkowa, wielkie dzięki... już piszę 🙂
Co to za stajnia w miejscowosci Gnojnik, jak sie jedzie z Brzeska na Nowy Sacz? Wyglada slicznie
Dava   kiss kiss bang bang
07 lipca 2013 21:10
Co to za stajnia w miejscowosci Gnojnik, jak sie jedzie z Brzeska na Nowy Sacz? Wyglada slicznie


o kurde to tam jest jakaś stajnia  🤔wirek:
masz stronę www?  🙂
No własnie google mi nic nie wypluło. Widać ją z głównej drogi, po prawej na górce. Drewniane ogrodzenia, pięknie!
Czy ktoś coś wie na temat pensjonatów w Hebdowie i Proszówkach OJ PROGRES?
Będę wdzięczna za wszystkie informacje🙂


EL90 trzymam konia w Hebdowie, na dzień dzisiejszy są ostatnie wolne miejsca w pensjonacie. Do dyspozycji dwie myjki - jedna wewnętrzna z ciepłą wodą druga zewnętrzna, siodlarnia, wc z prysznicem. Ujeżdżalnia piaskowa i wiata na której można jeździć w zimie. Za 2 miesiące powinien być lonżownik. Miła atmosfera, nie ma tłumów. W okolicy super tereny do jazdy. Cena 700 zł w tym zadawanie własnych witamin i pasz zgodnie z wymaganiami właścicieli oraz padokowanie (derki i ochraniacze też wg ustaleń). Dodatkowo fachowa opieka i codzienne sprzątanie, jeśli nie "całościowo" to tyle ile trzeba i dościelanie. Na miejscu kowal i masażysta. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to zapraszam na priv.
Dziękuje bardzo 🙂
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
12 lipca 2013 18:19
Może wiecie kto handluje używanymi siodłami w małopolsce?, jakieś namiary poproszę
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
12 lipca 2013 20:50
luzak w Hidalgo

Czy ktoś wie czy w Krk dostanę paszę Spillersa? I najlepiej dodatkowe suplementy też.

I jeszcze jedno pytanie - o co chodzi ze sklepem horse-fit? Bo tyle osób robi hałas wokół tego sklepu, a ja na stronie nie widzę chociażby tych pasz, które ma w ofercie na plakacie. To jest tylko sklep internetowy czy stacjonarny również?
wistra w Gnojniku stajnia? pierwsze słyszę, a to przecież niedaleko ode mnie. Trzeba się temu przyjrzeć 🙂
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
12 lipca 2013 21:07
[quote author=Strucelka link=topic=196.msg1825667#msg1825667 date=1373658656]
luzak w Hidalgo


a oni nie handlują tylko sommerami?
Strucelka Horse fit jest tylko internetowy, ale magazyn ma pod Krakowem, więc można się umówić na odbiór osobisty 😉 Paszy w ogóle nie mają w ofercie, tylko suplementy.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
12 lipca 2013 21:17
luzak mają również inne używane siodła, zadzwoń i spytaj

kolebka chyba, że tak. Co i tak nie zmienia faktu, że na plakatach (a jeden oglądam codziennie w stajni) oferują bardzo szeroki asortyment suplementów, tymczasem połowy z nich nie ma (jak chociażby mój kochany Dodson). Ja wiem, że sklep dopiero powstał, ale dla mnie to bardzo nie fair, reklamować się czymś, czego nie mają.

I dalej podbijam pytanie o Spillersa 🙂
Jeśli chodzi o paszę w horse-fit to dostałam odpowiedź, że są plany na niedaleką przyszłość. 😉
Liczę, że skoro mają suplementy marstalla, to będzie pasza i będzie mi dane ją wypróbować, bo nikt w Krakowie jej nie ma.
Horse-fit.pl to sklep spod Krakowa i nie ma w ofercie pasz.
Horsefit.com.pl to sklep ze Śląska i to tam są pasze i suplementy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się