Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Czy kupno złotej biżuterii na allegro to nie strach 😡? A może zna ktoś sprawdzony sklep internetowy gdzie można takową kupić? Nie mam czasu biegać po sklepach.


myślę że nie jeżeli będziesz kierowała się wyborem odpowiedniego sprzedawcy.
Czyli takiego który jest super sprzedawcą ma dużo pozytywnych komentarzy i zajmuje się tylko sprzedażą biżuterii.
Najlepiej szukać takich sprzedawców którzy mają swoje stacjonarne sklepy + sprzedaż internetowa.

O np tu
http://allegro.pl/charms-zloty-diabelek-najpiekniejsza-bizuteria-24h-i3343798744.html
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 lipca 2013 14:56
Znalazłam swój nieszczęsny mandat. Jeśli zapłacę przelewem to starczy? Bo mam na kartce po boku napisane 'Odcinek B - dla poczty i banku' to znaczy, że mam to oddać bankowi czy o co chodzi? 🤔wirek:

Moze byc przelew.
Zna ktoś może tę piosenkę? klik
edit, mam -
🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 lipca 2013 19:53
wiem, że jest od tego wątek, ale sprawa pilna
jest ktoś, kto zmieniłby mi kolor tła i bluzki na zdjęciu do legitymacji (teraz jest biały)? format jpg
:kwiatek:
czy jest tu ktoś, kto zna się na ubezpieczeniach?
Może się zzakalczyc 😉 Jakie ciasto?


Żadne konkretne. Ostatnio trochę się bawię z przepisami i po prostu zastanawiam się jaki efekt daje daje samego białka, samego żółtka i ich razem (całego jajka albo z ubitym białkiem) 🙂
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
15 lipca 2013 10:00
Tydzień temu wywróciłam się na rolkach i konkretnie zdarłam sobie kolano. Nie byłam u lekarze, bo nie było takiej potrzeby. Koleżanka podpowiedziała mi, że mogę starać się o odszkodowanie w ramach ubezpieczenia NW.
Prawda to? Nie muszę mieć żadnego "potwierdzenia" przez wizytę u lekarza itp.? Wypełniam jakiś wniosek i wysyłam/zanoszę do ubezpieczalni? Kiedy to zrobić - teraz już czy dopiero jak się zagoi?
rybka   Różowe okulary..
15 lipca 2013 10:13
Nie wiem gdzie o to zapytać, bo i pytanie jest mało precyzyjne... Chcę zrobić ankietę do badań naukowych przez internet, jak się do tego zabrać?? Może ktoś może polecić mi jakiś portal?? Czy taki portal ma listę adresową, czy trzeba ją samemu podać? itp.itd.etc...  :kwiatek:
google nie gryzie, wystarczy wpisać 'stwórz ankiete' i wyskakuje kilkaset wyników  😵
rybka   Różowe okulary..
15 lipca 2013 10:32
casines dzięki....! Liczyłam, że ktoś ma doświadczenie, może polecić, doradzić... google wypluwa wszystko
Horciakowa ja raczej wątpię szczerze mówiąc. Podstawą do wypłacenia Ci potem odszkodowania jest jakaś dokumentacja medyczna. Ja jak miałam połamaną rękę ( obie kości przedramienia z przemieszczeniem) potem do ubezpieczalni poleciał plik tam jakiś lekarskich papiurzysk ze zdjęciami rtg. Na szczęście nie musiałam się nigdzie fatygować, ale komisja mi orzekła 4 % uszczerbku stałego na zdrowiu i od tych procentów było naliczane stosowne odszkodowanie, wtedy to było ok. kilkuset złotych, ale to wszystko też pewnie zależy na ile jesteś ubezpieczona. Myślę, że rozdarte kolano to gra nie warta świeczki jeśli w ogóle coś takiego jest możliwe. 😉
rybka sprawdź sobie ankietka.pl 🙂
Livia   ...z innego świata
15 lipca 2013 14:51
Orientuje się może ktoś, czy gdzieś w okolicy Gliwic, Zabrza znajdę krawcową, która ma sprzęt do robienia szwów elastycznych? :kwiatek:
Czy na wyjazd do Norwegii jeśli chodzi o dokumenty dla osoby w wieku 16 lat wystarczy paszport?
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 lipca 2013 17:47
Chess, no to nie pomoge konkretnie 😉. Jesli ciasto drozdzowe, im wiecej zoltek tym lepiej. Jesli biszkopcik, moze zaszkodzic. Bezom zaszkodzi na pewno 😉.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 lipca 2013 17:21
Mógłby mi ktoś pomóc obliczyć dzisiejszy posiłek? :kwiatek: Ja ni jak nie potrafię 😡
W 1290g gulaszu(polędwiczki wieprzowe, papryka, pomidory z puszki z czosnkiem, szklanka kostki rosołowej, cebula, odrobina oliwy, przyprawy) jest 654kcal, 95g białka, 12g tłuszczy i 32g węglowodanów. Jak obliczyć ile poszczególnych proporcji będzie w 100g gulaszu?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 lipca 2013 17:30
w 100 g:

50,7 kcal
7,36 g bialka
0,93 g tluszczu
2,48 g wegli

jestes pewna swojego pierwszgo rachunku?? 😉


liczysz tak: (654 kcal*100)/1290

reszta tak samo 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 lipca 2013 17:32
Dzięki wielkie :kwiatek: Raczej jestem pewna, bo obliczyłam ogół w potreningu, ale zaraz jeszcze sprawdzę 😀
edit: Tak, jestem pewna 😀
Czy ktoś z szanownych re- voltowiczów posiada w czeluściach swych komputerów/ laptopów " Straszny Film 5"?
Ile bierze przeciętna krawcowa za uszycie prostej sukienki?
Czy na wyjazd do Norwegii jeśli chodzi o dokumenty dla osoby w wieku 16 lat wystarczy paszport?


tak
Rok temu dostałam mandat 450zł. Przedwczoraj zapłaciłam z niego 300zł przelewem na nr konta podany na mandacie. Dzisiaj otrzymałam wezwanie z Urzędu Skarbowego do zapłaty 477zł (27zł kosztów egzekucyjnych). Numer konta, na który mam dokonać wpłatę jest inny niż ten, który był na mandacie i na który przelałam 300zł. Czy jeśli zapłacę pozostałe 177zł na nr konta z wezwania to będzie ok ? Te dwie wpłaty się jakoś zsumują ?
Trzymam otwartą wódkę w lodówce od dnia kobiet  😵. Można ją normalnie wypić teraz?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 lipca 2013 17:12
wódkę to zawsze można :>
Aha, no to super 😀 Dzięki!
Jeśli była otwarta i nie zakręcona, to za dużo procentów tam nie będzie, mimo lodówki. Jeśli zakręciłaś ją mocno, to i ze dwa lata może postać.
Rok temu dostałam mandat 450zł. Przedwczoraj zapłaciłam z niego 300zł przelewem na nr konta podany na mandacie. Dzisiaj otrzymałam wezwanie z Urzędu Skarbowego do zapłaty 477zł (27zł kosztów egzekucyjnych). Numer konta, na który mam dokonać wpłatę jest inny niż ten, który był na mandacie i na który przelałam 300zł. Czy jeśli zapłacę pozostałe 177zł na nr konta z wezwania to będzie ok ? Te dwie wpłaty się jakoś zsumują ?


tulipan - lepiej skontaktuj się z Urzędem Skarbowym, zapewne nie zaksięgowano jeszcze Twojej wpłaty w momencie gdy już szło wezwanie. Miałam kiedyś podobną sytuację i telefonicznie udało się uzyskać instrukcję jak postępować krok po kroku.
Wiecie gdzie można zgłosić i czy w ogóle jest sens to robić, że dziki biegają po osiedlu, trochę się boję, a trochę się martwię, bo niedaleko jest całkiem ruchliwa ulica, ale straż miejska mnie wysmiała
wiem, że jest od tego wątek, ale sprawa pilna
jest ktoś, kto zmieniłby mi kolor tła i bluzki na zdjęciu do legitymacji (teraz jest biały)? format jpg
:kwiatek:

Potrzebujesz jeszcze? 🙂 mogłabym spróbować pokombinować. Jak coś to zapraszam na pw 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 lipca 2013 05:51
Rok temu dostałam mandat 450zł. Przedwczoraj zapłaciłam z niego 300zł przelewem na nr konta podany na mandacie. Dzisiaj otrzymałam wezwanie z Urzędu Skarbowego do zapłaty 477zł (27zł kosztów egzekucyjnych). Numer konta, na który mam dokonać wpłatę jest inny niż ten, który był na mandacie i na który przelałam 300zł. Czy jeśli zapłacę pozostałe 177zł na nr konta z wezwania to będzie ok ? Te dwie wpłaty się jakoś zsumują ?


Zapłać resztę mandatu na konto podane na mandacie. Urząd Wojewódzki wyśle wycofanie do Urzędu Skarbowego.

Ewentualnie dla świętego spokoju możesz wydrukować sobie potwierdzenia, że przelałaś kasę za ten mandat (całość) i pójść do skarbówki do  poborcy skarbowego i to pokazać. Albo napisać pismo, że "informuje, że mandat został spłacony przeze mnie" załączasz potwierdzenie i wysyłasz pocztą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się