siodło ujeżdżeniowe

Mi 2 saddle- fitterów mówiło, że siodła Prestige można poszerzać/zwężać do 3 rozmiarów. 🤔
Ja zawsze słyszałam, że do 2 rozmiarów, te 3 bardzo by mi ułatwiły szukanie czegoś na smokowaty grzbiet, także dołączam się do pytania 
Ja poszerzałam Prestige Lucky Dressage i dostałam wtedy info od dystrybutora, że zmiany można robić do 3 rozmiarów w każdą stronę.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
12 lipca 2013 14:31
No to z 31 na 34 akurat mi puści 🙂

epk zrobię zdjęcia numerów na siodle, bo już się w tym pogubiłam 🤔
W każdą? a to ciekawe... Mnie coś nie najlepiej leży Lucky na nowym koniu, już sama nie wiem, czy za wąskie, czy za szerokie, ale po eksperymentach z daw-magiem boję się już cokolwiek przy nim majstrować.

Swoją drogą, wybity ma rozmiar 33,5-spotkaliście się z połówkami w prestigach w ogóle?
ja nie mam już konia, a Doge leży w domu, nie sprzedam, za bardzo je kocham  😂
czy to prawda, że Passier Optimum nie jest dla osób z b. długim udem?
ash   Sukces jest koloru blond....
15 lipca 2013 07:34
No nie wypada się pochwalić profesjonalnym siodłem i profesjonalnym zdjęciem.
Siodło HB Contact, zdjęcie Pola Gałczyńska. Dziękuje

ash a co masz za popręg?
ash   Sukces jest koloru blond....
15 lipca 2013 07:52
Daw Mag profilowany, niestety za długi. Mój koń pięknie schudł i mamy 10 cm za dużo :/
Moon   #kulistyzajebisty
15 lipca 2013 08:01
ash, super extra pro! Aż się chce "przeprosić Cię" i samemu posadzić tyłek  🤣
Tak z innej, acz podobnej beczki macałam wczoraj popręg z fartuchem HBC, widać, że nie był oszczędzany, skóra idealnie miękka, poduszka fartucha 'puchata', SZOK!  😲 Obok leżał popręg Amerigo, co prawda wiekowy już, ale... no bez porównania!
ash, siodło prezentuje się doskonale![
słuchajcie... mierzyłam swojego Optimaxa, szerokość łęku to 11cm, jest za wąskie, siodło które leżało dobrze do D1K Zero, łęk ma 14cm. Swoje chcę poszerzyć (za bardzo nie mam innego wyjścia), pytanie, czy poszerzać do tych 14cm czy więcej? Mam Mattesa Correction System w opcji gdybym poszerzyła więcej niż do 14cm.
Możliwe, że będę też musiała dopychać poduszki z tyłu.
Kombinuję dobrze? Poradźcie bo już nie wiem co robić  😵
Na zdjęciu D1K Zero
a powiedzcie mi jak moje siodlo do mnie pasuje? bo jest niesamowicie wygodne ale tez mam wrazenie, ze ma za dlugie tybinki jak na moje krotkie nogi... 🙁
kiepskie zdjecia, ale innych nie mam -.-'
kozirka1991, siodło jest osiodłane za bardzo z przodu, no i zupełnie nie pasuje na konia - leci strasznie do tyłu, przez co ty źle w nim siedzisz.
ale dupa... nie pasuje do konia w sensie? za maly kon? E grupa
kozirka1991, to co napisała Nirv i dodam, że siodło ma za długie tybinki dla Ciebie
masz jakieś zdjęcia w stój bez Ciebie, żeby zobaczyć jak to siodło leży?
nie mam właśnie, ale moge zrobic i wieczorem wrzucic... 🙁
siodło leży na łopatce czyli jest za bardzo przesunięte do przodu przez co nie jest w równowadze - przedni łęk wyżej - a ty siedzisz na tylnym łęku. Jeżeli siodło przesuniesz na około 2 palce (wskazujący i środkowy) za łopatką konia może ono leżeć lepiej. Dla ciebie z kolei tybinki za długie.
kozirka1991, zrób zdjęcia, tylko koniecznie przesuń siodło do tyłu - spokojnie masz na to miejsce. Wrzuć zdjęcie konia osiodłanego bez czapraka i z dopiętym popręgiem, wedy będzie można powiedzieć czy siodło leży na koniu dobrze. Zdjęcie ma być zrobione prostopadle do konia i siodła żeby dało się je ocenić.
ash - możesz podać ile Cię to siodło wyszło tu albo na pw ?  🙇 Coraz bardziej skłaniam się ku temu, żeby jednak uszyć coś po siebie i zwierza, bo z jego szerokością grzbietu i moją długą nogą ciężko znaleźć coś na wtórnym  🙁
ash podobne te nasze siodła :-)
Wrzucę fotke swojego pode mną


ash Petit 1000% zazdrości z mojej strony! piękne siodła, idealnie pod długość ud, estetyka  😍
Petit. - siodło, jak siodło, ale koń !  😍 💘

Swoją drogą bloczek wygląda na dość duży, z gatunków "ortopedycznych" - mocno klinuje, czy pozostawia jednak swobodę ?
ash   Sukces jest koloru blond....
16 lipca 2013 07:56
Mój absolutnie nie klinuje.
Witam, poszukuje siodła dobrze trzymajacego z głębokim siedziskiem - czy ktos mógłbyś cos poradzić? Lub moze ma nawet na sprzedaz 🙂 pozdrawiam!
polecam Ci wyszukiwarkę, pozdrawiam!
Zonk - bardzo zacne polecenie, az prychnelam u fryzjera  😁
Ach, super macie te kliny z przodu!

A kozirki siodło ogólnie jeśli chodzi o jeźdźca wg mnie za duże.
czy któraś z Was korzystała z siodeł Sommer Germany?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się