Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

żaczkowa   gone with the wind
14 lipca 2013 02:05
Strucelka, ja Spillersy kupowałam w Amigo, ale to 1-2 lata temu 😉
w Hidalgo mają Spillersa
Znacie może  termin brązowej  odznaki  w Bolęcinie  albo Toporzysku  chodzi mi raczej o sierpień?  😀
pika24 w Bolęcinie był dzsiaj🙂😉 ale na pewno jeszcze będą bo teraz jak są obozy to jeśli tylko uzbiera się kilk osób chętnych to będą robione pod koniec turnsów zapewne. Jeśli jesteś zdecydowana zdawać w Bolęcinie najlepiej zadzwonić to p Mikołaja i się wstępnie zgłosić to zostaniesz poinformowana na penwo kiedy będzie egzain.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 lipca 2013 19:08
Magdzior a będzie egzamin na złoto?

pika24 w połowie września ma być egzamin w Santosie w Zabierzowie 🙂
Strucelka hm.. nie mam pojęcia szczerze mówiąc bo nie dopytywałam.
Dzięki dziewczyny za info  mam  nadzieje, ze sie załapie  w sierpniu bo  teraz  jeszcze Nie jestem  gotowa  🙄
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] reklama na forum
Czy ktoś mógłby polecić mi jakąś stajnie w Krakowie powiedzmy do 800zł max?
Myślę o powrocie na studia do małopolski i niestety wynajęcie mieszkanie zmniejszy możliwość wydawania pieniędzy na pensjonat 😉  Kraków zawsze był dla mnie dość hmm stajennym zad***em, ale może się pootwierały jakieś ciekawe miejsca?
Zależy mi na padokach, dużej ilości siana, bezproblemowej obsłudze, która np założy koniowi maskę na padok i poinformuje mnie, jakby coś się działo. Miła byłaby jakaś hala, ale tu się za bardzo nie łudzę. I dojazd, dojazd komunikacją miejską. Niby siostra ma samochód i mogłaby mi pożyczać, ale jednak jakby coś było z dojazdem to super.

Doradzicie?  :kwiatek:  Nawet nie wiem jakie nazwy w wyszukiwarkę wpisać
Czy ktoś wie,jak wygląda teraz sytuacja w Niepołomicach? Czy zrobiono coś z podłożami?

I pytanie numer dwa- czy ktoś zna stajnię w Minodze? Wypluła mi forumowa wyszukiwarka stajni,ale google już nic ciekawego nie wiedzą.

Łosiowa może Paszkówka(ale tam to kolejka chętnych), Konary,Rzeszotary? Niestety standard stajni w Krakowie mocno średni,za to ceny luksusowe niestety 😀
@Łosiowa polecam stajnie w Łyczance 🙂 Pensjonat bodajże 650zł. Spore pastwiska, czyste i duże boksy. Niestety hali nie ma ale na ujeżdżalni mamy coś a la kwarc i komplet przeszkód też jest. Tereny do jazdy też fajne 😉
Cariotka   płomienna pasja
15 lipca 2013 19:23
Łosiowa w granicach 600 zł masz też Ranczo pod Dębem w Krakuszowicach lub Stajnie pod Rozbrykanym Carrot stickiem.

I pytanie numer dwa- czy ktoś zna stajnię w Minodze? Wypluła mi forumowa wyszukiwarka stajni,ale google już nic ciekawego nie wiedzą.



ta stajnia jest niedaleko stajni gdzie trzymam konie, czasami wybieram się tam na halę. Na razie stajnia nie jest ukończona, stoją tam tylko konie właścicielki. Na hali podłoże kiepskie - co prawda przywieźli kwarc ale nie umieją kompletnie o to zadbać więc na chwilę obecną jest dramat.
Dzięki wielkie  :kwiatek: Nic sensownego nie znalazłam w internecie.

Swoją drogą przydałoby się zaktualizować spis - są tam co najmniej dwie stajnie, których już nie ma.
magrat jeżeli chodzi o Niepołomice to podłoże na hali nadal takie samo a na parkurze rośnie trawa chodź po Dniu Konia Małopolskiego trochę jej ubyło gdyż konie ją rozchodziły ale nadal znajdują się tam kamienie i szkoło ;/. Jeżeli chodzi o Niepołomice to dużo obiecują a mało robią i nie liczyłabym w najbliższych  latach na remont parkuru!.  😀
Wybieracie się może na zawody do Klikowej 19-21 lipca? Wiecie może co tam słychać?
Kami   kasztan z gwiazdką
16 lipca 2013 20:25
Dla chętnych na odznakę w Santosie - brąz i srebro 27 września  🙂
Kami a które konie rekreacyjne idą na odznaki, wszystkie ?
Odznaka Brązowa i Srebrna w Pcimiu odbędzie się w okolicach 26 lipca  🙂 Szczegóły: www.agroturystykakonna.pl
Strucelka Spillers jest w Amigo - ale tylko na zamówienie  ( nie mieliby gdzie składować worków 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
17 lipca 2013 11:28
Kolebka musiałabym zapytać - Jarek, Leszek, Maharadża na pewno, Markiz i Gera chyba też. Nie wiem jak Jazon. Monte jest odstawiony jeszcze na dwa miesiące, więc na odznakę się nie załapie. Faraon wątpię. No i nie wiem jak sytuacja z hucułami. Może Gejbi będzie coś więcej wiedzieć, bo ona teraz chyba brąz jechała.
Dzięki, coś pomyślę  :kwiatek:

A KKJ ma naprawdę tak niską cenę jak podaje katalog (450-700zł)? Hmmm może się coś zmieniło odkąd tam ostatnio byłam i już nie jest jeden wielki syf?  😀  :kwiatek:
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
17 lipca 2013 15:44
Łosiowa KKJ jest w Kielcach, chodzi o KKJK  🤣
tam jest coś koło 800 o ile mi wiadomo, syf pewnie podobny (zależy co widziałaś kiedyś, dla mnie nadal jest),
nie ma inicjatywy to i nic nie ruszone...
Łosiowa za kucyka 450, a duże 700
Teoretycznie jest to kwota z wliczonym 'szkoleniem konia'    😀
Więc cena jest dobra, ale kkjk ma swoje plusiki i minusiki  😎
dziewczyny, przepraszam, że jak tak z innej beczki..  🚫

dostałam się na studia do Krakowa i zależy mi, żeby kontynuować treningi.. więc szukam jakiejś stajni w pobliżu Borku Fałęckiego, Os. Kliny Borkowskie, Zakopianki, Łagiewnik.. gdzieś tak te rejony.. 😉 któraś zna? może polecić? jak to cenowo wygląda? chodzi mi też o kwalifikacje trenerów, właściwie przede wszystkim o to, bo konia swojego nie mam..
wielkie dzięki za wszelkie informacje. 🙂
kaskal94 W tamtych rejonach masz KKJK (ul.Kobierzyńska) a dalej za Krakowem, ale ten sam kierunek - KJ Facimiech i kilka mniejszych stajni. W samym Krk to może jeszcze WLKS Krakus, przy ul.Kąpielowej, chociaż to już bardziej płd niz zachód  🙂
Z tego co wiem, to w tych stajniach nie ma jako takich szkółek sportowych, trzeba mieć własnego konia (czy dzierżawionego), ale może coś się zmieniło w ostatnim czasie.
byłam w KKJK i szczerze powiedziawszy - jestem przerażona.. państwowe, więc nikt nie dba.. taka była moja pierwsza myśl. więc tam na pewno nie, chociaż mam najbliżej..
w Krakusie też jeździłam, całkiem nieźle, ale to było X lat temu. :P a coś, do czego jest łatwy dojazd komunikacją miejską?
KKJK też bym nie polecała :P
Do Krakusa są autobusy MPK z Borku Fałęckiego, do Facimiechu są busy (z centrum Krakowa albo ze Skawiny) 😉

Stajnie z dobrym dojazdem komunikacją miejską to np.Pegaz w Hucie, Mustang na Woli Justowskiej, Santos w Zabierzowie, KJK Szary Michałowice, Botoja. Rzeszotary, Konary... Z tym że jakaś konkretniejsza jazda to u Szarych czy w Santosie, zależy też co chcesz jeździć 😉 Najlepiej chyba coś wydzierżawić, bo z własnym koniem to zdecydowanie inny komfort jazdy i treningów.
No, z Borku czy Łagiewnik masz dobry dojazd do Rzeszotar i Konar oraz Włosani, ale najlepiej chyba poddzierżawić jakiegoś konia, co na pewno jest możliwe w dwóch pierwszych stajniach, we Włosani nigdy nie byłam. A w sierpniu tez coś będzie w Pcimiu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się