Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie

nakarzynka
Da sie zyc, multum koni ma zwyrodnienia i funkcjonuja, ba nawet startuja. Rzeczywiscie kwestia osobnika, leczenia i odpowiedniej suplementacji.
Tak ze trzeba to porzadnie ogarnac i miec nadzeje na lepsze,  🙂
jednak dzisiaj przyjechał wet

zrobił kolejne zdjęcia i próbę zgięciową która o dziwno wyszła negatywna, Koń ani na kroczek nie zakulał...

dziwne to zaczyna być, jutro mam dzwonić co wyszło na zdjęciach
nakarzynka , I jak diagnoza, szpat się potwierdził ? Ja zadecydowałam zainwestowac w hcc mobility, mam pytanie dwie buteleczki to kuracja na jaki okres czasu?


Pozdrawiam
Mi dwie butelki HCC starczają na miesiąc (30 ml dziennie).
I po jeden kuracji widziałaś już efekty ? Czy robisz jakieś przerwy w podawaniu ?
Efekty były widoczne i właściwie przeszły moje oczekiwania, nie spodziewałam się tego (także polecam). Podawałam najpierw przez miesiąc, teraz, po przerwie podaję znów, przez trzy miesiące.
Dziękuję za info :kwiatek: Jeszcze pytanko przez ile ten efekt się utrzymuje ?
W dużej mierze zależy pewnie od konia. Mój koń przy bardzo dużych zwyrodnieniach lepiej poruszał się przez ok miesiąc, może dwa (ale to była tylko miesięczna kuracja).
Witam wszystkich 🙂

Chciałam do Was dołączyć, bo u mojego konika też wykryto zwyrodnienia, dokładnie stawów koronowych tylnych nóg.



Witam czy ktoś z Was może opisać to zdjęcie. 
Skąd biorą się różne zwyrodnienia u koni?
Mogą one pokazać się w każdym wieku?
Niestety w każdym... Mi wet powiedział, że jeśli w młodym wieku, to są to "predyspozycje" genetyczne. W starszym wieku to normalne, stawy się zużywają, a jak szybko to się stanie, to zależy jak był użytkowany koń.
W przypadku, gdy pojawiają się tego typu problemy, ważne jest zapewnienie ruchu koniowi.
Jeśli kuleje, to na lonży, jeśli nie, to może pod siodłem, tylko ważna jest długa rozgrzewka.
Ważne jest też podłoże, po którym chodzi koń, w przypadku zwyrodnień, nie może być ono zbyt twarde.
Skąd biorą się różne zwyrodnienia u koni?
Mogą one pokazać się w każdym wieku?


temat rzeka ❗

zwyrodnienia mogą być na różnym tle i mogą dotyczyć różnych narządów, nie ma jako takich wrodzonych, ale wrodzone wady budowy czy szlaków metabolicznych prowadzą do powstawania zwyrodnień

głównie powodem są błędy w użytkowaniu - niedoborowe żywienie i zły trening, przeciążenia
dodatkowo badania wskazują, że jednym z ważniejszych momentów jest dorastanie źrebaka i pierwsze lata pracy konia. To jaką będzie miał opiekę, żywienie i trening wpływa na resztę jego życia.


te zwyrodnienia, które pojawiają się na starość, są sumą tego co koń przeżył i powoli szwankujących szlaków metabolicznych, które przestają być wydolne u starszego zwierzaka
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
16 stycznia 2014 17:17
Mój koń miał zwyrodnienia w stawach nadgarstkowych od urodzenia (podłoże genetyczne). Według dwóch kowali  (którzy przewinęli się przez ten czas, jak miałam konia), możliwe było wyprowadzenie konia w okresie źrebięcym do stanu normalności. Najprawdopodobniej hodowca zawalił sprawę.
może komuś się przyda  🙂
na podstawie długoletnich obserwacji kilku koni, mogę z czystym sumieniem polecić-> cortaflex HA (ale wersja amerykańska) oraz Mobillity HCC jako dwa suplementy na stawy które nie są wywaleniem kasy w błoto-?tylko faktycznie widać efekty. Mobility HCC jest najmocniej chyba działającym dopaszczowym suplementem dostępnym aktualnie na rynku. Faktycznie efekt WOW, cena niestety także ale nie pozytywnie  🤣. Profilaktycznie przy starszym mocno pracującym koniu, podaję jednak cortaflex HA, jako że jest zarówno ekonomiczniejszy i delikatniejszy niż mobility. W porównaniu z innymi dostępnymi produktami typu: equistro wszelkie dodsony, nafy, gelapony,veyxy i cała reszta(próbowałam chyba 90% suplementów dostępnych na końskim rynku) na oba zwierzaki za każdym razem najlepiej  działał cortalfex ha(usa) (oczywiście są mocniejsze preparaty typu wspomniane wcześniej Mobility HCC oraz cortavet cortaflexu) Jednak stosunek przyswajalności i efektywności do ceny przy tym preparacie wychodzi mi najlepiej.
Precelek zamawiałaś Cortaflex internetowo? Jeśli tak, to z jakiej strony? :kwiatek:
ashtray podeślę ci pw
Dzięki.

Również polecam Cortaflex, na mojego konia też super działa. Podaje dwa miesiące, potem miesiąc przerwy, znowu dwa miesiące itd.. Cenowo nie wychodzi najgorzej 🙂
pieska z dysplazją także cortaflex postawił mi na nogi 🙂 Polecam też kurację z zastrzyków cartrophen vet, rewelacyjne efekty tylko cena niestety nie jest przystępna. Zadziałało zarówno na koniu jak i na psie.
Precelek, czy ten amerykański cortaflex można dostać gdzieś w PL?
Marianna z tego co się orientuje w PL wyłącznie ten przewidziany na rynek europejski. Z mniejszą zawartością kwasu HA i droższy. Ale oczywiście mogę się mylić
A możesz podać mi namiary na ten amerykański? Bo szkoda mi kasy na polski, a skoro amerykański jest niewiele gorszy od Mobillity a tańszy jak piszesz, to może spróbuję.
Marianna po prostu zamawia się jak wszystko przez sklepy internetowe, albo na zagranicznym ebayu. Oferty sklepów tak jak i w PL się zmieniają, pojawiają się też okresowe promocje, trzeba być czujnym.
Ok, dzięki :kwiatek:. Nigdy nie zamawiałam z zagranicy, ale może dam radę  😉
a może by pozbierac pare chetmych osob do kupna preparatow z usa bo cortaflex jest prawie o 100 zl tanszy a na paczke sie zrucic?
Atri
pomyśl o cle zanim złożysz takie zamówienie 🙂

Bo przywieżć dla siebie jedną czy dwie butelki to jedno a zbiorowe zamówienie ???? celnicy lubią większe ilości w paczkach.
Niekoniecznie musi wyjść tanio.
Nawet z clem wychodzi taniej, poza tym mozna sie dogadac ze sklepem zeby podzielic zamowienie i wyslac do 2 osob- transport nawetx 2 taniej wychodzi niz zakup w pl.
Miał ktoś doczynienia z skreceniem stawu nadgarstkowego teraz z zwyrodnieniami?!
Pilne ! poptrzebuje opini osoby która spotkała się z zwyrodnieniami w nadgarstku u 15 miesięcznego konika (chodzi o młode konie) !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się