magnetoterapia

Pomagają takie ochraniacze na opoje?
Dramka - tak, przez mojego lekarza wręcz zalecane na puchnące nogi i opoje
Jednak jak jest bardzo gorąco - nie zakładam na noc magnetików, tylko - też zgodnie z radami veta - stosuje lioton 1000 (ludzki) - po wmasowaniu na noc nogi zdecydowanie mniej opuchnięte i opoje mniejsze.
Magnetoterapia powinna pomoc jesli opoje maja podloze krazeniowe, gorzej jesli sa przeciazeniowe (nie praca bo wtedy magnesy powinny pomoc)
Potrzebuję porady.
Derka magnetyczna na regenerację mięśni po wysiłku lepiej Torpol ? Veredus ? Czy może Armadillo ?
Im więcej czytam tym mniej wiem. :/
Chyba najlepiej taka ze zmiennym polem magnetycznym. Wydaje mi się, że wszystkie te firmy mają zwykłe.
Tutaj jest trochę informacji:
EQUUS-SANUS
czy ktoś miał do czynienia z kapturem magnetycznym?

edit: przejrzałam wątek ale nie znalazłam

czy ktoś stosował derkę dla konia z problemami zwyrodnieniowymi (kolana)? i ew. czy były jakieś efekty stosowania tejże?
Dlaczego nie można stosować wcierek a następnie jak płyn  się wchłonie założyć magnetyków ?
Chciałam sprawić koniowi magnetyki z veredusa 4 hours ponieważ jesteśmy w trakcie leczenia zapalenia ścięgien ,ale mamy od weta przypisaną dosyć mocną wcierkę. I nie wiem właśnie czy zamawiać ochraniacze czy nie.
pucus27, ja wcieralam pod magnesy i nic sie nie stalo. natomiast stalo sie pod zwykla owijka. po prostu pewnie trzeba uwazac.
deborah   koń by się uśmiał...
29 sierpnia 2013 07:20
Anaa, pytasz o stałe, czy zmienne pole magnetyczne?
Które kalosze polecicie dla konia z trzeszczkozą Torpole czy Veredusy ?
Będę wdzięczna za sugestie 😉
A ja ogółem mam pytanie Krótka piłka Veredusy czy Torpole ? 🙂
Z góry dzięki  :kwiatek:
deborah, stałe czyli to z derek veredusa, torpola itd. Na zmienne po 1 mnie nie stać, a po 2 to skomplikowana terapia już chyba jest, pod nadzorem wet itd 🙂

Generalnie szukam dla mojego zwyrodnieniowca czegoś co pomoże mu się zrelaksować, odprężyć mięśnie, może rozgrzać, zregenerować stawy? Wiem że regeneracja w tym kontekście to za duże słowo, ale nie chodzi mi o leczenie tylko o wspomaganie oczywiście 🙂
W zeszłym roku bardzo nam na rozluźnienie pomogły wcierki rozgrzewające na grzbiet, szyję, zad. Myślałam, żeby w tym roku dodać do tego właśnie derkę/kaptur magnetyczny.

Znalazłam derkę magnetyczną premiere equine i mocno się nad nią zastanawiam. Ktoś używał?
Taka:
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
09 września 2013 14:33
Czy ktoś wie gdzie mogę kupić taniej derkę ze zmiennym polem magnetycznym <np. używaną>. Może ktoś widział jakąś ofertę?
Misia poszukaj kaloszków Proffesional Choice - bardzo trwałe były🙂 stosowałam z 2,5 roku 🙂 dalej mam 🙂
A ja ogółem mam pytanie Krótka piłka Veredusy czy Torpole ? 🙂
Z góry dzięki  :kwiatek:

wg mojej opinii veredusy.
A ja ogółem mam pytanie Krótka piłka Veredusy czy Torpole ? 🙂


Mam i jedno, i drugie i powiem, że to zależy 😉 W Torpolach fajna jest wersja z futrem owczym, to rzeczywiście opatula i ogrzewa nogę. Pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynka krwionośne w skórze, w ogóle krążenie krwi jest usprawnione, przyspiesza. Veredusy chyba nie dają takiego efektu, bo są na maksa oddychające, mają bardzo przepuszczalny (dla ciepła, dla wilgoci) materiał. Ale że zawsze jest coś za coś, to ta spora przewiewność Veredusów przydaje się, kiedy chcesz zakładać ochraniacze na lekko wilgotne nogi (kiedy koń nie doschnie na 100% po zamyciu), no i jest plusem w wielkie upały (ja wtedy odpuszczałam zostawianie konia na noc w futrzanych Torpolach).
Do czyszczenia / prania praktyczniejsze będą też Veredusy. Za to nie są takie trwałe jak Torpole, w Veredusach łatwo o dziury (nie polecam dla koni, które lubią skrobać lub skubać ochraniacze), jeśli się nie zapina rzepów od razu po zdjęciu ochraniaczy, to łatwo o zadziory i zmechacenie na delikatnym materiale. Veredusy u mnie w stajni są w stanie różnym, sporo ma dziury, albo poprzecierany materiał. Torpole przy nich mają urodę czołgu 😉 ale też i pewną czołgową pancerność.

Anaa, też się przyglądałam tej derce, ma sporo magnesów, sensownie rozłożonych (szyja!) no i cenowo wypada nieźle. Ciekawe na ile ma solidny materiał, bo wygląda dość delikatnie, tzn. taka derka, w której konia można potrzymać trochę przed treningiem lub po, a nie zostawić w boksie na noc. Jeśli zdecydujesz się kupić, to koniecznie zdaj relację!
quantanamera, no właśnie cenowo wypada całkiem nieźle... a ma od razu kaptur i te mgnesy na szyi w naszym wypadku mogą mieć bardzo dobre działanie... Jeśli chodzi o materiał to oglądałam filmik o tej derce na premiere equine i wygląda naprawdę porządnie. Jeśli kupię, co jest niestety bardzo prawdopodobne, to dam znać jak się sprawuje 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
26 września 2013 18:40
Hmm ochraniacze magnetyczne lepsze Torpole czy Veredusy (te nowe)?

Wiem, że napisane jest tu dużo o jednych i drugich ale zależy mi na opinii, które lepiej działają (widać skutki itd.) a mniej już jak wyglądają, jak się piorą itd  😉
Mój koń nic nie niszczy, nie ściąga itd

Wiele osób w stajni bardzo niezadowolonych było z Torpoli (chyba każdy model był testowany) i że podobno tylko po Veredusach jest poprawa. Prawda to czy jakaś sugestia?

Cena Veredusów jest praktycznie 2razy wyższa za parę więc wolę się upewnić  🤣
Mój koń ma zwyrodnienie stawu kopytowego. Podjęłam bardzo skuteczne leczenie zastrzykiem z kwasu i sterydu. Terapię wspomagam kaloszami magnetyczymy z futrem owczym firmy Torpol. Nakładam je na noc już dwa miesiące (od zastrzyku). Koń nie kuleje, chodzi rekreacyjnie pod siodłem. Doradźcie mi proszę czy trzymać go w tych kaloszach w dalszym ciągu? Czy może zrobić przerwę? Jeśli tak, no jak długo?
Myślicie że starszemu konikowi z dość wrażliwym grzbietem, można "prewencyjnie" zakładać taki czaprak na jazdę?? Czy to raczej stosuje się to już przy jakiś kontuzjach a nie prewencyjnie?
Czy ktoś stosował dłużej derkę ze stałym polem magnetycznym? Są jakieś efekty? Jeśli tak, to jakie? (większe rozluźnienie czy co innego?) Jaką firmę polecacie w kwestii derek?
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
25 listopada 2013 20:48
mam możliwość przeprowadzić terapię konia derką ze zmiennym polem magnetycznym - z tego co pamiętam bjooork poddawałaś swojego konia takiej terapii - możesz napisać o efektach?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 listopada 2013 20:58
Ostatecznie mój koń miał dwie sesje- ogólnie nie mieliśmy jakiejś większej potrzeby bo zaczęliśmy też korzystać z solarki a zdiagnozowane RTG kissing spines mamy nieaktywne (tj. nie dające objawów bólowych) - trudno mi zatem oceniać. wiem że Jurek Krukowski, z którym jeździmy bardzo sobie chwali, znajome wkkwistki również.
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
25 listopada 2013 21:04
dzięki - jak czytałam potrzeba kilku sesji żeby były efekty a my potrzebujemy tak ogólnoustrojowo - koń jest mega pospinany mimo że na termowizji praktycznie nic nie wyszło. Pomyślałam, że oprócz masaży czy nastawiania przyda się staremu dziadowi taka regeneracja. Działamy - dam znać o efektach.
Czy może ktoś używał magnetików firmy Hoofit? Zależy mi na opinii :kwiatek:
martika, ja w magnesowaniu robie przerwe raz na jakies dwa- trzy miesiace na dwa tygodnie. zauwazylam, ze lepiej dzialaja manesy potem.
Witam ,mam derkę i ochraniacze magnetyczne torpola ,na futrze ,stosowałam przez prawie 1/2 roku,po urazie nadgarstka.Klacz nie chodząca pod siodłem już na emeryturze.Dodatkowo wcierki ,homeopatia i stan ostry został zażegnany.Co wtedy pomogło trudno mi ocenić .W pażdzierniku tego roku klacz na padoku zerwała ścięgno ,teraz jest leczona zmiennym polem magnetycznym ,na kręgosłup ,nadgarstek i ścięgno.O efektach jeszcze nie będę pisała ponieważ dopiero minął tydzień -mam rozpiskę na 4 tygodnie.
Z tego co się orientuję ,stałe pole magnetyczne nie ma dowiedzionego w 100% działania -na pewno nie zaszkodzi ,jednak chyba nie ma się co spodziewać cudu.Zmienne jest przeniesione z medycyny ludzkiej,rutynowo stosowane w rehabilitacji po urazach.Napiszę więcej o spostrzeżeniach po zakończonej kuracji.
Acha ,arabek ma postać stawową boreliozy i też ma zakładane -zobaczymy..
Poradźcie jakie ochraniacze na opoje? Bo nie ogarniam stałego pola, zmiennego pola...jestem totalnym laikiem w tym temacie :/
Używał ktoś może tego?
http://beckersport.pl/product_info.php?cPath=23_143&products_id=2675
Faktycznie działa?
Co myślicie na temat magnetycznego paska potylicznego Bi-Polar, Premier Equine 24OK? Ktoś może używa/ł?

http://beckersport.pl/product_info.php?products_id=3381
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się