Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
09 lipca 2013 07:22
A w którym sklepie stacjonarnym jest największy wybór kasków, żeby można było pomierzyć?
Poszukuję kasku Harry Horse croco (ma imitację krokodylej skóry) dostępnego w Polsce-czy ktoś ma,lub wie gdzie kupić?
Producent nie ma tego kasku w swojej ofercie więc pewnie będzie go trudno dostać o ile w ogóle. Ja szukałam sirocco i też nie dostałam już w pl ani nie dało się sprowadzić bo nie było rozmiarów u producenta
Niedobrze,mam krokodylkowe oficerki na trening i szukam kasku do nich,a ten był idealny 🙁
jest na okser.pl
pytanie czy zaryzykujesz zamawianie u nich  😉

krokodylkowe są jeszcze Casco Spirit, ale chyba tylko w brązie
Moj Mistrall przeszedl porzadny test- 4h w pelnym sloncu ok. 30'C) a glowa ani troche nie spocona 😀 Jest rewelacyjny  😅
Koniec z mokra wloszka!!

(przepraszam za brak pl znakow, ale pisze z ang klawiatury)
Kochani może wy coś doradzicie, bo ja już głupieję 😵 Od pewnego czasu noszę się z zamiarem znalezienia następcy dla mojego 6-letniego kasku. Planuję wydać max.600zł i w zasadzie rozważam dwie opcje: Casco i Uvex. Widzę że bardzo polecacie tego Mistralla, a jak z tymi tańszymi uvexami? Który wybór bardziej polecacie? U mnie w sklepie stacjonarnym mogłam przymierzyć tylko uvexa.
emptyline   Big Milk Straciatella
14 lipca 2013 22:51
Z Uvexem uvision, czyli tańszym jest problem drobny teraz - cała seria idzie do wymiany, bo te kratki wentylacyjne były za słabe. Casco I Uvex leżą zupełnie inaczej, lepiej by było jakbyś oba przymierzyła. Wizualnie mi się bardziej podobają Caso.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 lipca 2013 20:20
A do mnie przyszedł Daslo Gold w granacie(w croco też jest). Mój przetestowałam na zawodach, jest mega wygodny! dla mnie zaje****  😍 😍 😍

I obszyłam mój frak białą lamówką- mam nowy frak za 10 zł  😎
super ten fraczek wygląda, a kwota 10 zł przekonała mnie do ruszenia się do krawcowej 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 lipca 2013 20:47
Mój ma lamówkę szerokości 2mm, ale efekt wyszedł na prawdę fajny 😉 No i doszedł koszt taśmy na lamówkę-2 zł  😁
Zmartwiłaś mnie tymi 2 złotymi 🙁 założyłam budżet 10 zł  😁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 lipca 2013 20:50
Nie martw się, pożyczę Ci  😁 Albo zrobimy re-voltową zrzutę na lamówkę  😁
ChingisChan   Always a step ahead! :)
15 lipca 2013 22:09
Szukam osoby, która posiada kamizelkę powietrzną 🙂. Mam parę pytań.
mils   ig: milen.ju
16 lipca 2013 22:16
Mozii rany, poważnie? A ja się zastanawiałam ostatnio, co to za świetny frak... 😡
Znajdę w cenie 200-250zł jakiś kask,którego się prawie nie czuje na głowie i nie wygląda w nim jak lekko mówiąc-pajac?
Obtarłam się wczoraj w moim decathlonowym,który notabene przeżył masę upadków,więc przydałoby się go wymienić...
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
17 lipca 2013 07:41
hihi no widzisz 😀 Sprawna krawcowa i można na prawde cuda wyczarować 😉
bardzo spodobał mi się ten kask:
http://www.amigo-konie.pl/02-cavallino-kask-jezdziecki-regulowany-ultra.html

czy któraś z Was jest jego posiadaczką, jak wypada w nim rozmiarówka oraz czy można go dostać gdzieś poza sklepem Amigo?  :kwiatek:

[img]http://www.amigo-konie.pl/media/products/4ebf2faacac34e6deb599e75eff81b9d/images/thumbnail/big_cavallino_kask_ultra2.jpg?updated_at=1372687212[/img]
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
17 lipca 2013 08:40
właśnie, wygląda ciekawie, tez o takim myślę, ale zamawianie bez przymiarki to trochę kupowanie kota w worku
No właśnie z tym kupowaniem kasku bez przymiarki - ryzykowne.
A czy mógłby ktoś zrobić real foto w jakimś casco? Ciekawa jestem jak leżą na głowie, na czubku, czy raczej głęboko? rochnar? Marzę o dniu kiedy po zdjęciu kasku w lato będę miała suche włosy.....
A czy ktoś z Was używa lub coś słyszała na temat kasków Stalliona? Znajoma zastanawia się nad zakupem w Amigo, ale nie mogę jej pomóc - ze Stalliona to ja tylko czapraki kupowałam 😀
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
17 lipca 2013 09:54
hnexxx, te kaski są fajne i przewiewne 😉 I lekkie przede wszystkim. Rozmiarówka wypada typowo, ale jak jesteś na pograniczu to bierz większy, bo mniejszy może być nieco za ciasny 😉 Kask ma opinie na plus więc raczej jest dobry 😉 Jak chcesz więcej info to pisz PW 😉
No właśnie z tym kupowaniem kasku bez przymiarki - ryzykowne.
A czy mógłby ktoś zrobić real foto w jakimś casco? Ciekawa jestem jak leżą na głowie, na czubku, czy raczej głęboko? rochnar? Marzę o dniu kiedy po zdjęciu kasku w lato będę miała suche włosy.....



Jeśli zależy Ci na dobrym kasku, w którym w lato będziesz miała suche włosy i który można kupić w ciemno to bierz Mistralla.
Kupiłam nie mierząc i jestem zachwycona. Głowa nie wygląda jakby miała wodogłowie, włosy świetnie wyglądają po zdjęciu (chyba jedyny taki), przewiewny, lekki, super się nosi.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
17 lipca 2013 11:49
No, ale jesli się ma obwód głowy "graniczny" i nie można zdecydowac się, czy np. S czy M, jak ktoś już tu wspominał, to chyba jednak lepiej przymierzyć?
Cierp1enie niestety nie zgodzę się co do niemierzenia casco🙁 ja pojechałam przymierzyć i dobrze bo mimo, że byłam już na niego zdecydowana to nie mogę go kupić bo kompletnie nie pasuje mi do kształtu głowy... większy mi lata a i tak jest na czubku... nie mam pojęcia od czego to zależy ale aż mnie coś ściska jak oglą∂am Wasze zdjęcia  i wyglądacie w tych casco normalnie.... 🙄 bo ja teraz straciłam komletnie koncepcję i nie wiem czego szukać w podobnym stylu.
Magdzior no właśnie. Ja mam małą głowę i w każdym kasku wyglądam nieco dziwnie....
Cierp1enie wrzuć jakąś fotkę!

Mi się podoba Casco Military - bez daszku, w lato twarz się opala :-) Ale wygląda na nieco płytki.....
Ale co do casco - mam jedną wątpliwość. Fachowcy mówią że kaski o regulowanej szerokości, są dużo mniej skuteczne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, od kasków bez regulacji, gdzie kupujesz rozmiar dopsowany do swojej głowy.....
Cierp1enie niestety nie zgodzę się co do niemierzenia casco🙁 ja pojechałam przymierzyć i dobrze bo mimo, że byłam już na niego zdecydowana to nie mogę go kupić bo kompletnie nie pasuje mi do kształtu głowy... większy mi lata a i tak jest na czubku... nie mam pojęcia od czego to zależy ale aż mnie coś ściska jak oglą∂am Wasze zdjęcia  i wyglądacie w tych casco normalnie.... 🙄 bo ja teraz straciłam komletnie koncepcję i nie wiem czego szukać w podobnym stylu.

Też chciałam inny Casco, bo Master2 mi siedział strasznie na czubku... Mistrall mi się kompletnie nie podoba, no ale w akcie desperacji bym może zniosła, tym bardziej, że ponoć przewiewny... niestety widzę, że chyba Casco nie jest na moją głowę. Mam dokładnie to co Magdzior. I zamiast przejmować się mokrymi włosami (co może eleganckie nie jest ale latem całkiem normalne) i wyglądem postawiłam na dobre dopasowanie i "głęboki" kask i padło na stary, dobry Kavalkade Safety Air. Niestety Casco jak widać nie na każdą głowę 😉
Chainsy no własnie a gdze kupiłaś ten kavalkade? bo one z wyglądu wydają się być własnie takie klasyczne i pasujące na moją głowę.
emptyline   Big Milk Straciatella
17 lipca 2013 13:05
Bo każdy kask trzeba mierzyć i tyle, mają bardzo różne miski, nawet w obrębie ejdnej firmy i zwyczajnie mogą nam na głowę nie pasować.

toltek, proszę, trzymaj zdjęcia. Mam g******* aparat a w sklepie ciemno, więc lepsze nie chcą wyjść. Ja mam obówd 56, więc akurat na granicy S i M, ale lepiej czuję się w S-ce, mimo, że jest płytsza.

M-ka:





S-ka:



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się