Bryczesy

eneida Kupić inne bryczesy 😉

Ja zawsze piorę w płyniu do prania


A tak je uwielbiam...  🙄 Muszę co prawda coraz dłuższe skarpety do nich zakładać  😁 ale w jeździe są mega przyjemne. Chainsy, tez mam te kratkowe i też mają żywot ekstremalny 😀 a poza skracającą się długością wyglądają wciąż jak nowe pod względem koloru.
Nawet zastanawiałam się, czy to nie ciąża spożywcza 😀 ale rosnąć "wzdłuż" przestałam dawno, więc wina leży w nieodpowiednim praniu lub złym materiale...
wer dobrze sie udalo, uzylam alcantary. Teraz uszylam sobie bryczesy z alcantranowym lejem (ale tym razem z odziezowej) i robilam crash testy i leje sa bardzo fajne.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
17 lipca 2013 20:42
Właśnie dostałam, zamówione w bergo w promocji FairPlay model Roxana i jestem zachwycona  😜 tym jak leżą  i z jakich są materiałów. Na razie mierzyłam tylko w domu ale podejrzewam, że na koniu też będą wygodne. No i są przepiękne  😍

Ma ktoś doświadczenie jak z wytrzymałością?
Brzask, koleżanka ma od roku i sobie chwali 🙂
Właśnie dostałam, zamówione w bergo w promocji FairPlay model Roxana i jestem zachwycona  😜 tym jak leżą  i z jakich są materiałów. Na razie mierzyłam tylko w domu ale podejrzewam, że na koniu też będą wygodne. No i są przepiękne  😍

Ma ktoś doświadczenie jak z wytrzymałością?


Jakość typowa dla FP, pomimo tego, że materiały wydają się lepszej jakości...  u osoby jeżdżącej codziennie jednego konia lej zmechacił się po miesiącu -.-
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
18 lipca 2013 15:15


Jakość typowa dla FP, pomimo tego, że materiały wydają się lepszej jakości...  u osoby jeżdżącej codziennie jednego konia lej zmechacił się po miesiącu -.-


Tym razem tego bym nie powiedziała ponieważ w kilku modelach - Roxana między innymi - Fair Play wprowadził nowy lej. Brzask, czy miałaś przy nich przywieszkę z napisem "Comfi-tech"? Lej jest cieniutki i bardzo miękki? Jeżeli tak, to jest już nowy lej, który podobno był testowany na wszystkie strony - producent zdawał sobie sprawę z faktu, że lej w ich bryczesach sprawia problemy, dlatego długo myśleli o czymś nowym. Sama jestem ciekawa, jak będzie w praktyce się zachowywał, wygląda interesująco 😉

edit:
z Roxanami uwaga - stara partia (kolory granatowy i czarny, które były wcześniej w sprzedaży) może występować w sklepach jeszcze ze starym lejem.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
18 lipca 2013 19:01
Hmm, nie mogę znaleźć takiego napisu nigdzie ale lej jest miękki i mega wygodny, w ogóle, bryczesy są bardzo wygodne. Jakbym nago była  😁 .Mam tylko jeden zarzut, lej jest mało antypoślizgowy 🙄
Livia   ...z innego świata
19 lipca 2013 07:43
Pozwolę się wciąć z jednym pytaniem. Dostałam niedawno bryczesy, fajne, w kratkę, tylko pochlapane nieco z przodu jakby farbą. Macie jakieś sposoby czym mogłabym je potraktować, żeby plamy zeszły, a żeby nie zniszczyć materiału? Lej mają taki zamszowy. Ludwik i wrzątek nie pomogły jak na razie, będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi 🙂
rozpuszczalnik?
Livia   ...z innego świata
19 lipca 2013 07:57
Dramka, o, widzisz, nie pomyślałam o rozpuszczalniku 🙂 Tylko co do użycia - polać plamy, zostawić na jakiś czas i spłukać? 😡
Ja bym rozpuszczalnik nalała na wacik i plamy potarły. Plamy po rozpuszczalniku zalałabym płynem do naczyń
Livia   ...z innego świata
19 lipca 2013 08:32
Dramka, dziękuję 🙂 Tak spróbuję i zobaczę, czy plamy zejdą.
A czy rozpuszczalnik nie odbarwi przy okazji materiału?...
i to farba i to farba. Moim zdaniem na stówę odbarwi
Zorilla, tego się obawiałam  🙁 No cóż pozostaje mi czarny / szary lej do brązowej marynarki.
[quote author=BaŚ link=topic=217.msg1830839#msg1830839 date=1374246061]
i to farba i to farba. Moim zdaniem na stówę odbarwi
[/quote]
Z ciekawości poszukałam i znalazłam takie coś:
http://plamy.net.pl/srodki-do-usuwania-plam/rozpuszczalniki/
I wychodzi mi, że niektóre rozpuszczalniki mogą faktycznie odbarwiać tkaninę, ale są też takie specjalnie do prania chemicznego (czterochloroetylen)... Mnie się w pierwszym odruchu skojarzył taki najnormalniejszy, śmierdzący rozpuszczalnik do farby i trochę się przeraziłam na myśl o potraktowaniu tym materiału. 😉 Tak sobie jeszcze myślę, że można spróbować potraktować to benzyną ekstrakcyjną albo lakową (testując najpierw w jakimś niewidocznym miejscu), też rodzaj rozpuszczalnika, a nie powinien odbarwić. Ewentualnie zawsze zostaje pralnia chemiczna. 😉

kaszmirowa2302, a biały lej nie może być? 😉
Sumire, niby moze, ale brudzi sie po chwili, przynajmniej ja mam taki talent 😉 i chcialam cos ciemniejszy.

Przepraszam za brak polskich znakow, zepsulam klawiature  :kwiatek:
Livia   ...z innego świata
20 lipca 2013 13:37
Baś, sumire, dziękuję za rady - próbowałam wczoraj z benzyną lakową (znalazłam jeszcze trochę w domu), ale nic nie zeszło - widocznie ta farba się na bryczesach już na dobre zadomowiła...
No to może jednak pralnia? Przynajmniej się przejdź i spytaj, czy jak nie zeszło benzyną, to jest szansa, że u nich zejdzie. 😉
Baś, sumire, dziękuję za rady - próbowałam wczoraj z benzyną lakową (znalazłam jeszcze trochę w domu), ale nic nie zeszło - widocznie ta farba się na bryczesach już na dobre zadomowiła...


pewnie tak  🙁
Livia   ...z innego świata
20 lipca 2013 14:57
Mała szansa pewnie, ale przejdę się jeszcze i popytam w pralni, a nuż się uda 🙂
Odradzam bryczesy firmy horse riding, dwa razy miałam na tyłku od nowości, lekka jazda w terenie, a lej się zmechacił i przytarł w paru miejscach  😵 Niestety jest to prezent i nie mam możliwości reklamacji  👿 Szkoda, bo naprawdę ładne, wydawały się porządne.


A ja mam i nie narzekam. Kupiłam jako używane, raz pół roku przejadę leje golarką do ubrań i jest ok. Wygodne, póki co się trzymają dzielnie nigdzie nie puszczają szwy itp. Jedyne co jakiś czas temu zepsuł mi się zameczek od kieszonki.
[quote author=keirashara link=topic=217.msg1827730#msg1827730 date=1373922870]
Odradzam bryczesy firmy horse riding, dwa razy miałam na tyłku od nowości, lekka jazda w terenie, a lej się zmechacił i przytarł w paru miejscach  😵 Niestety jest to prezent i nie mam możliwości reklamacji  👿 Szkoda, bo naprawdę ładne, wydawały się porządne.


A ja mam i nie narzekam. Kupiłam jako używane, raz pół roku przejadę leje golarką do ubrań i jest ok. Wygodne, póki co się trzymają dzielnie nigdzie nie puszczają szwy itp. Jedyne co jakiś czas temu zepsuł mi się zameczek od kieszonki.
[/quote]

Ja nie mam czego golić  🙄 To nie są "kulki" tylko takie, e "przecierki"  🤔 No mniejsza, bynajmniej moja para jest wybitnie bublowata.
Załamałam się  😵 Oddałam do krawcowej mondegi żeby maksymalnie tą zakładkę w pasie odwinęła i dalej są ciasne ..muszę schudnąć
Czy ktoś z was wymieniał kiedyś leje w bryczesach? Bo moje się przedziurawiły i chciałam zanieść spodnie do krawcowej. Tylko tu pytanie - jaki materiał nadawałby się na takie leje? Czy bawełna z dodatkiem lycry ma szansę przetrwać? 🙂
Przeczytaj stronę do tyłu...
Witam.  🙂  :emota2006098: Czy ktoś z was gdzie mogę kupić bryczesy rozmiar 46- 48, z pełnym lejem ( tylko nie materiałowym, bo w ogóle nie trzyma) do 250 zł  🙄 . Oczywiście dobre jakościowo.
keirashara - dzięki. 🙂 Czyli lej wymienić się da. Tylko zastanawiam się, jaki dać materiał, by się nie przetarł po parunastu jazdach...
keirashara - dzięki. 🙂 Czyli lej wymienić się da. Tylko zastanawiam się, jaki dać materiał, by się nie przetarł po parunastu jazdach...

To z kolei było już na tej stronie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się