Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

emptyline bardzo dziękuję ;-)
Chyba lepiej Ci w tym białym ;-)

Chociaż trochę leżą na czubku, ja mam podobny rozmiar co Ty.
A w jakim sklepie taki wybór?
emptyline   Big Milk Straciatella
17 lipca 2013 13:51
W Karinie. Mierzę się z zakupem od dawna, ale ciągle jakiś nowy wydatek mnie zaskakuje i kupno kasku odkładam. One są płytkie, nie takie jak te wielkie hełmofony kasko-toczki, ale mi to odpowiada, bo przynajmniej dopływa mi krew do mózgu, kask jest lekki, wygodny. Trzeba się tylko przestawić myślenia, że jest zbyt płytki.
emptyline no widzisz na Tobie duuużo lepiej wygląda, poniżej przykładowo casco jeśli dobrze pamiętam Mka na mojej głowie, a obwód też mam niecałe 57 więc niewiele więcej od Ciebie a moim zdaniem wygląda tragicznie, widać z boku o ile wyżej mam go nad czołem czy z boku nad uszami..../;

zdjecie1
zdjecie2


emptyline   Big Milk Straciatella
17 lipca 2013 14:44
Ale ty masz na głowie za małego Champa. 🙂 Sprawdź Mistralla. Masz chyba waska głowę? Może Passion by pasował. Ja mam taki kulkowaty łeb, na mnie dobrze leżą dość okrągłe kaski. 🙂 Dlatego uważam, że trzeba każdy mierzyć, są różne kształty głów, sam obwód nie jest wykladnikiem. 🙂
mierzyłam kilka tzn wszystkie modele, które były w sklepie casco mi po prostu nie pasują, a za mały nie mógł byc bo Lka to mi w ogóle latała mogłam palec włożyć między kask a głowę, a mistralla tez mierzyłam i chyba nawet wstawiałam kiedys --> klik, tak więc trudno muszę poszukac czegos innego🙂
Magdzior Kavalkade przyjedzie do mnie razem z odwiedzinami z Niemiec 😉  Tutaj są http://heinick-reitsport.de/index.php?route=product/manufacturer/info&manufacturer_id=16 i w przeliczeniu wychodzą dużo taniej niż w u nas. Tu http://beckersport.pl/advanced_search_result.php?search_in_description=0&keywords=kavalkade&x=0&y=0 też są ale nie było takiej kombinacji kolor/rozmiar jaka byłby mi potrzebna. Na szczęście miałam możliwość przymierzyć karmelowy, okazał się dobry i zamówiłam w Niemczech taki sam, tylko czarny 😉 Widzę, że chyba mamy głowy podobne, bo patrzę na fotki i jakbym siebie widziała 😎
Emptyline o widzisz Ty przynajmniej jak człowiek porządny w tym kasku wyglądasz, nie chciałabyś mnie widzieć. Mnie akurat "hełmofon kasko-toczek" odpowiada i bynajmniej nie czuję, żeby mi krew do mózgu nie dopływała 😀 Nie uważam też, żeby należało się "przestawić z myślenia, że jest za płytki". Każdy jak widać ma inne poczucie komfortu. Ale tu się zgodzę: nie o sam obwód chodzi, dlatego niestety trzeba szukać i szukać... Tyle, że niestety jest to problematyczne 🙄
emptyline   Big Milk Straciatella
17 lipca 2013 17:17
No to jest chyba logiczne, ze jeśli komuś niewygodnie to nie może bo siłę kupować 'bo ładny'. Chodzi mi o sytuację, w której wszystko gra, tylko czujemy się inaczej.
Magdzior, wyglądałam w nich tak samo, okropieństwo.
Ja miałam ograniczone fundusze i w końcu kupiłam sobie ten kask z Decathlonu o którym tu kilka miesięcy temu była dyskusja.
Niestety w moim rozmiarze były tylko brązowe(nie znoszę tego koloru), a potrzebowałam kasku na zawody, które były za dwa dni, ale nawet nie jest najgorszy, wszystkim się podoba.


[img]http://dd2.photoblog.pl/np1/201306/03/153246271.jpgp[/img]
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
23 lipca 2013 17:39
@Magdzior

A może GPA Speed Air? One głęboko wchodzą na głowę - denerwuje mnie to samo co Cb 😉
Dworcika   Fantasmagoria
23 lipca 2013 19:43
Magdzior, Kavalkade Safety Air kupiłam ładne kilka lat temu (z 6?). Jeżdżę w nim do teraz i kompletnie nic się z nim nie dzieje. Nie płowieje, nie ubija się w środku. Więc pod tym względem polecam. Ja go bardzo lubię, nie pocę się jakoś mocno, więc nie potrzebuję super wentylacji.
U mnie wygląda tak:

Wrócę do kamizelki - one wszystkie takie są niewygodne z przodu?? Takie wysokie z przodu?? Mnie to dusi...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 lipca 2013 13:40
a co dla Ciebie jest wysoko?
ja mam taką i nie przeszkadza mi :
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 lipca 2013 14:22
Magdzior,
normalnie się uśmiałam patrząc na Ciebie w mistrallu 🙂,
to już nawet nie muchomorek a a podgrzybek a nawet borowik 😀.

Chłop ma tego kavalkade, co Dworcika i niestety wentylacja jest mocno żadna 🙁.
A ja dodatkowo wglądam w nim dość kretyńsko (mamy taki sam rozmiar).
emptyline   Big Milk Straciatella
26 lipca 2013 16:48
To jest Champ... 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 lipca 2013 20:05
Empty Nie ogarniasz  🤣 ---> fotka wyżej 🙂
Sisisa całkiem fajny ten z decathlonu ale wolałąbym w innym kolorez a granatowych chyba nie ma  u nas...;/


Dworcika te kavalkade fajnie wyglądają, mam teraz jabu a on troche podobnego kształtu jest, ale jeszcze mnie uvexy korcą, może w nich będę po ludzku wyglądać

ms_konik no niestety, a tak mi sie one z boku podobają i na innych, ale tak jak napisałam wyżej jeszcze mam ochotę uvexa gdzieś przymierzyć, a ze póki co i tak mam ważniejsze wydatki to kask poczeka

Ktoś a tak z ciekawości jaka to kamizelka? bo widzę, że segmentowa a też się do takowej przymierzam.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
26 lipca 2013 20:56
A jest tu ktoś, kto użytkuje cavallino z amigo? Już raz takie pytanie padło i odpowiedzi nie widać.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 lipca 2013 12:18
Odpowiedź również była 😉
Ja córce na obóz kupiłam kask Casco CHAMP

Niby posiada taki system dopasowania wielkości ERGOMATIC – jest to elastyczna taśma, która automatycznie dopasowuje się do kształtu głowy.

I rzeczywiście leży idealnie.

Dworcika   Fantasmagoria
29 lipca 2013 21:58
[quote author=ms_konik link=topic=153.msg1836498#msg1836498 date=1374844922]
Chłop ma tego kavalkade, co Dworcika i niestety wentylacja jest mocno żadna 🙁.
A ja dodatkowo wglądam w nim dość kretyńsko (mamy taki sam rozmiar).
[/quote]

No wentylacja faktycznie żadna. Ja na szczęście się zbytnio nie pocę, więc przeszkadza mi to bardzo rzadko (cały łeb ogarnia, grzywka obrywa).

Magdzior, mierzyłam różne Uvexy i mi w ogóle nie leżą. Wiele z nich jest płytkich, a takich nie lubię. No i zdecydowanie nie na mój kształt głowy.

Champa mierzyłam niedawno, bo mnie kusił. Jakie szczęście, że wyglądałam w nim słaaabo 😁 Zaoszczędziłam kilka stówek :P
Właśnie szykuje się na kupno kasku Champ Casco kolor havanna, z brązowymi ozdobnikami (bo jest jeszcze wersja z błękitnymi :P) 💃. Czy któraś z Was jest szczęśliwą posiadaczką i pochwaliłaby się zdjęciami kasku na głowie etc, będę baaardzo wdzięczna :kwiatek: ?? Niby w necie jest dużo zdjęć, ale tylko katalogowe, a mi bardzo zależny na zdjęciu "na żywo" 🙂
Abigeil właśnie przybliżyłaś w czasie mój zakup kasku-do tej pory jedyny słuszny był ten Spirit Edition-cena już mniej słuszna  👿 Ale ten Havana ma w realu zupełnie inny kolor niż na zdjęciu katalagowym, zupełnie nie szary 😉 [url=http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://shop.strato.de/WebRoot/Store11/Shops/15494882/4F52/2955/2267/3D23/4DCC/C0A8/28B9/8B6C/champ_havanna_beige_braun1.JPG&imgrefurl=[[a]]http://shop.strato.de/epages/15494882.sf/de_DE/?ObjectPath%3D/Shops/15494882/Products/7218&h=600&w=800&sz=76&tbnid=m2S5aghu0gb5ZM[[a]]:&tbnh=90&tbnw=120&zoom=1&usg=__i_R2IZMuXRdgDe28UbCNdXxFmmA=&docid=vLltMGZ6O_uNCM&sa=X&ei=6LH8UZ_VJInRsgbmlIHYCg&ved=0CEsQ9QEwBA&dur=406]Taką[/url]  fotę wygrzebałam. Chociaż też chętnie zobaczę na modelu.
Moim zdaniem to jeden z ładniejszych kasków i kolorystyka jest zdecydowanie w moim klimacie.

Też widziałam te zdjęcia, ale zastanawiam się czy kask nie wyszedł taki jasny dlatego, że zdjęcie było robione w ciemnym pomieszczeniu z mocną lampą błyskową (?).
emptyline   Big Milk Straciatella
03 sierpnia 2013 09:37
Zdaje się, że brunatna go miała (bezczelnie wkleję też zdjęcie). Możesz do niej napisać. Ja na żywo tego koloru nie widziałam, w sklepie mam niestety tylko czarny z czerwonym paskiem.

Zdjęcie katalogowe Casco średnio oddają kolor, dobrym przykładem jest Mistrall brązowy-zupełnie inny na żywo. Wydaje mi się, że w zdjęcie z googla należy wierzyć bardziej niż w Casco.
Dzięki emptyline ale brunatna ma niestety szary, też swoja droga bardzo ładny. Wiec prośba nadal aktualna  👀
Abigeil88 ja mam taki 😉 leży na głowie rzeczywiście bardzo dobrze. jestem bardzo zadowolona z niego 😉 i szukaj po sklepach, bo mi udało się złapać promocję na 9 urodziny w Animali, więc z rabatem zapłaciłam lekko ponad 600zł.
zdjęcie mam tylko takie z zawodów (było duże więc wycięłam tylko głowę stąd mało wyraźne)
Abigeil88 ja mam taki 😉 leży na głowie rzeczywiście bardzo dobrze. jestem bardzo zadowolona z niego 😉 i szukaj po sklepach, bo mi udało się złapać promocję na 9 urodziny w Animali, więc z rabatem zapłaciłam lekko ponad 600zł.
zdjęcie mam tylko takie z zawodów (było duże więc wycięłam tylko głowę stąd mało wyraźne)


Dzięki Losia :kwiatek: Jakbyś jeszcze mogła powiedzieć jak na żywo wypada jego kolorystyka: Taka jak umieściła equi czy raczej jednak kolor wpada w szarość??

taki:

http://shop.strato.de/epages/15494882.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/15494882/Products/7218

czy taki:

http://www.ruunikko.fi/tuotteet.html?id=34/382

Jakbyś mogła rozwiać nasze wątpliwości, bo mi na tej szarości trochę zależy  🤔wirek:
Wydaje mi się, że zdjęcie z 1 linka jest po prostu zrobione z lampą.
wg mnie kolor najlepiej oddany jest na 3 zdjęciu w tym linku (zdjęcie "z przodu"😉
http://shop.strato.de/epages/15494882.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/15494882/Products/7218
szczerze to nie zwracałam aż tak bardzo uwagi na kolor 😡 a nie mam możliwości zobaczyć go w najbliższym czasie
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
04 sierpnia 2013 18:47
Znajdę w cenie 200-250zł jakiś kask,którego się prawie nie czuje na głowie i nie wygląda w nim jak lekko mówiąc-pajac?
Obtarłam się wczoraj w moim decathlonowym,który notabene przeżył masę upadków,więc przydałoby się go wymienić...


Ja mam fair playa pro cool, kosztuje 255, lekki, przewiewny, regulowany.
Właśnie wróciłam z obozu jeździeckiego i sprawował się fajnie 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się