Pomysly na przeszkody czyli parkur DIY

U nas jedna para stojaków do przeszkód ma "podstawkę" z opony. W oponę wstawiamy słupek, zalewamy betonem/ ewentualnie gipsem i mamy całkiem przyzwoite słupki. Owszem ciężkie ale faceci są od tego co by nam czasem pomogli :p
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
20 czerwca 2013 19:03
Używam słupków w oponkach do tymczasowego grodzenia, żeby np. ujeżdżalnie zmniejszyć. I nawet panowie szczególnie niepotrzebni - oponka ładnie się przetacza na miejsce.
Lubię opony  🤣  Właśnie prawie własnoręcznie wykonałam 'kawaletki' z opon. Wymyłam, wymierzyłam, piłką ręczną zaznaczyłam miejsca cięcia i wykorzystałam chłopaków z piłą mechaniczną. Zwykłą piłą niestety się nie da przekroić opony, ze względu na 🤔 wtopione druty - teraz już wiem  🙄
Teraz tylko znaleźć dobrą zieloną farbę do opon 🙂
Na_biegunach  daj zdjęcie kavalettek 🙂 jestem ciekawa jak wyglądają
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
05 lipca 2013 20:45
Hej właśnie planuje robić swój własny parkur div .
Powiedzcie mi jak najprościej zrobić stojaki ?
Te z opon mogły by byc fajne .
Tylko czy mółby ktoś wstawic zdjećia takich stojaków i cavaletti z opon ?
Ja też bardzo chętnie zobaczyłabym ten patent na cavaletti z opon 🙂
Które lepsze? Ma ktoś jakąś instrukcję dla debili jak zrobić któreś stojaki z poniższych zdjęć? Dysponuję wyrzynarką,kłódki i listwy,wiadomo-kupne.
Te:

vs. te (chodzi mi głównie o dół stojaków)

iskierkowa u nas sprawdziło się takie rozwiązanie , cztery deseczki 😀 Całość tato zrobił , oczywiście listwy kupne. Mam nadzieje że nie będzie to jako reklama, nie jestem związana z tą firmą ale może się komuś przydać - najtańsze listwy są w  alfako , i jest darmowa wysyłka.
O,fajnie to wygląda 🙂 masz jakieś zdjęcia z bliska? Zależy mi na tym,żeby się nie wywracały co chwilę,sprawdzone mamy te z pierwszego zdjęcia wstawionego przeze mnie,a nie wiem,jak z innymi 🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
13 lipca 2013 23:31
Hej buduje parkur div moze by ktoś wstawił zdjecia przeszkód z opon ,beczek ,palet .
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
14 lipca 2013 10:38
iskierkowa - pierwsze stojaki z drewna - podstawę robisz tak jak krzyżaki do cavaletti (instrukcja tu http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5274.msg1731241.html#msg1731241) potem przykręcasz do słupka i docinasz te skośne beleczki. Te drugie, niebieskie są metalowe - kupujesz np. słupek metalowy taki jak do siatki w ogrodach, docinasz i spawasz.  Prościej się nie da wytłumaczyć, trzeba uruchomić wyobraźnię i samo się wszystko do kupy składa.

gajara18 - przeglądałaś ten wątek od początku? Było tu sporo kolorowych przeszkód z opon i beczek.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
14 lipca 2013 16:30
przeglądałam znalazła murek z beczek opon ,ale moze jeszcze cos ciekawego wymyśliliscie ,jakieś cavaletti z opon ktoś robił .
Potrzebuje pomocy troche kreatywniejszych osób 😁
Podejrzewam, że takich kłódek już nie znajdę nigdzie. Są po dwie na stojak, a chciałabym jeszcze po jednej, żeby móc chociaż 3 drągi na jednej przeszkodzie zrobić. Ma ktoś jakieś pomysły jak to rozwiązać?  :kwiatek:
u nas też są takie klódki 🙂 Jako mała dziewczynka nigdy nie mogłam sobie z nimi poradzić, zawsze mi się blokowały
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
15 lipca 2013 21:31
Baffinka tutaj znalazlam cos🙂
Znajoma ma nowe stojaki z takimi klodkami 😉
[[a]]http://www.metegro.com/index.php?id=oferta&&menu1=Wyposa%BFenie%20stadnin%20koni&&menu2=Przeszkody&&menu3=Przeszkoda%20treningowa[[a]]
anetakajper   Dolata i spółka
16 lipca 2013 07:25
Gdzie mogę dostać w miarę tanie drągi ?
OOO dobre pytanie!
Szukam drągów - surowych, sama je sobie pomaluje wedle mojej inwencji twórczej 😂
Ale gdzie je kupić? Szukając drągów wyświetlają się głównie sklepy, firmy produkujące gotowe przeszkody. A mnie zależy na samych obkorowanych i prostych "żerdziach".
Czy to ma jakąś nazwę? Nie wiem okrąglaki np.? Chciałam znaleźć gdzieś w okolicy miejsce, w którym mogłabym je kupić, ale ... no właśnie.. najgorzej nie wiedzieć czego się szuka. Fakt mogłabym dzwonić po tartakach, ale jakoś czasu brak na tysiące telefonów...  😵
poszukajcie w najbliższych okolicach producentów tzw. architektury ogrodowej , czyli pergole itp. jak sami nie bedą mieli to powiedzą gdzie kupić bo to w jednej branży 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
18 lipca 2013 12:41
Blucha Ja wiem gdzie są drągi toczone, ale 50 szt w palecie to trochę za dużo dla mnie 😉
ta wsadż Wojtusia na ciagnik i wyślij do mnie  😂 u mnie ( znaczy w okolicy ) kupisz na sztuki.
pisałam wcześniej. My nasze drągi zamówiliśmy w NOVUM. Firma zajmująca się budowaniem placów zabaw.
anetakajper   Dolata i spółka
18 lipca 2013 12:48
ta wsadż Wojtusia na ciagnik i wyślij do mnie  😂 u mnie ( znaczy w okolicy ) kupisz na sztuki.


Jaaa i mi nie powiedziała? No to przywież mi 10-15 tym swoim wehikułem, a dostaniesz spowrotem sianko 🙂 ?
Mój brat robi przeszkody dla koni. W zeszłym tygodniu robił dla mojej koleżanki i jest meeega zadowolona 🙂 zdjęciami pochwalę się po weekendzie 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
19 lipca 2013 16:07
baffinka weź jedną kłódkę na wzór i daj do zakładu gdzie obrabiają metal - zrobią Ci takie same.
zdjęcia przeszkód oraz link do pozostałych zdjęć 😉
https://www.facebook.com/pages/Romdom/131899673687094?id=131899673687094&sk=photos_stream
Dziękuję za odpowiedzi :kwiatek:
Nasze nowości 🙂
czesio 😍 Maxowi się bardzo podobają
Wiem 🙂 Najlepsza jest ta naturalna. Dobrze się spełnia jako wykałaczka do wyciągania owsa zza zębów 😉
Ja mam pytanie dotyczące kłódek - gdzieś widziałam samodzielnie robione tylko nie mogę przypomnieć sobie gdzie i tu pojawia się pytanie: może ktoś z was robił samodzielnie takie kłódki ?
na dole str 9 tego wątku jest zdjecie a na górze 10 opis
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się