Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Dziękuję bardzo za rady, dzisiaj się za to wezmę. Nic nie wietrzeje ten zapach, strasznie śmierdzi..
robakt   Liczy się jutro.
19 lipca 2013 13:53
Jest na re-volcie ktoś w Danii?
Mając na uwadze Wasze rady narazie nie sprzedaję Pottera. 😀 Wzięłam je dzisiaj do ręki... Przekartkowałam... I narazie zostają. 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 lipca 2013 14:20
robakt, wydaje mi się, że lotka13 tam mieszkała jakiś czas temu.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 lipca 2013 15:03
tak, lotka mieszkała kiedyś w Danii.

czy jeśli kupię laptop z Win 8, ale wgram do niego pirackiego Win 7 to tracę gwarancję?
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 lipca 2013 15:20
madmaddie, pewnie tak, bo pirackie oprogramowanie = oprogramowanie z nieoficjalnego źródła, czyli modyfikacja na własną rękę, za co producent nie ponosi odpowiedzialności.
Co zrobić z mega skrystalizowanym miodem? Jest twardy jak skała, noża nie idzie wbić.. I jak tu go jeść? 😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 lipca 2013 14:47
gllosia, wsadź do ciepłej wody słoik. Zimą zawsze kładę na kaloryfer 😉
Ircia   Olsztyn Różnowo
20 lipca 2013 14:47
Jak się nazywa  'takie coś'  czym zawiesza się telewizor na ścianie, szukałam na allegro i nic nie mogę znaleźć, wpisywałam haki i nic mi więcej nie przychodzi do głowy  🙇
gllosia miód podgrzej  😉 wstaw słoik do gorącej wody to się rozpuści.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 lipca 2013 14:48
Ircia, uchwyt na telewizor, wieszak na telewizor 😉
Ircia   Olsztyn Różnowo
20 lipca 2013 14:56
JARA dzięki  🙂 chyba miałam zaćmienie mózgu żeby tak prostego słowa jak wieszak nie znaleźć w swoim słownictwie  🤔wirek:
JARA, Ircia, okej, ale czy taki proces można powtarzać kilkakrotnie? Bo podejrzewam, że niebawem na powrót się skrystalizuje, tym bardziej, że słoik pokaźnych rozmiarów. Czy takie podgrzewanie nie "zepsuje" miodu? 🙂
Chciałam ustawić na avatarze na re-volcie gif, jak wrzucam link to wyskakuje informacja, że plik jest za duży lub nie jest avatarem. Gdy zapisuje gif i chcę wrzucić poprzez wgranie pliku wgrywa się samo nieruchome zdjęcie. Jak to zrobić?


podbijam, bo ważne dla mnie  😀iabeł:
infantil, kiedyś z tym walczyłam, był problem wielkości gifu - musiałam zmniejszyć całość. Mogłam zmniejszyć rozmiar w pikselach (sporo poniżej niby minimum) albo zmniejszyć ilość klatek. Chyba zrobiłam to w którejś ze "sprytnych" przeglądarek.
Dostanę gdzieś czarne lampki choinkowe?
Czy mogę wyprasować bluzkę z plamkami? Nie są to duże plamki, takie malutkie kropeczki od tłuszczu, widocznie dopiero jak się przyjrzy człowiek. Nie zdążę już uprać, bo w 2h nie wysuszę.  🙄 Wiem, że to trochę takie fu.  😁 Ale słyszałam, że jak się zaprasuje plamy, to one potem już się nie wypiorą. To prawda?
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lipca 2013 12:39
Krupnik, wypierz i wysusz suszarką, jak zaprasujesz to raczej już nic ich nie ruszy.
Czy piwonia i peonia to to samo?
wg internetu tak, piwonia to spolszczona nazwa a peonia a właściwie paeonia to łacińska nazwa tej rośliny.
Facella, dzięki.  :kwiatek: Jakoś zaprałam te plamki i dosuszyłam. Zobaczymy co będzie po praniu.  👀
Ma ktoś jakiś przepis na ciasto, aby było dla laika w pieczeniu i tanio, ale dobre?
Koniec miesiąca, a ja postanowiłam polatać z konia - mama się na mnie wypięła i coś muszę sama skombinować : D
Mamy wątek "[url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,236.msg1819073.html#new]wypieki i słodkości domowej roboty[/url]" a tam mnóstwo odpowiedzi na Twoje pytanie, warto przejrzeć to na pewno coś dla siebie znajdziesz.
Dziękuje  :kwiatek:
JARA, Ircia, okej, ale czy taki proces można powtarzać kilkakrotnie? Bo podejrzewam, że niebawem na powrót się skrystalizuje, tym bardziej, że słoik pokaźnych rozmiarów. Czy takie podgrzewanie nie "zepsuje" miodu? 🙂


Jako dzieciak uwielbiałem miód "lejący" i wymyśliłem taki patent, po którym miód już nigdy się nie krystalizuje.
Rozpuść miód w garnuszku na malutkim ogniu i podgrzewaj go aż do momentu, w którym zacznie wrzeć. Zrobi się wtedy taka piana. Zestaw z ognia i jak trochę ostygnie to usuń pozostałości tej piany, coś jakby szumowiny z rosołu. Odstaw aż wystygnie całkowicie i gotowe. Miód będzie czysty i klarowny aż do momentu, w którym go skonsumujesz.
Misiek, a podgrzanie miodu nie zniszczy jego właściwości?
Podobno leczniczy wpływ działa tylko w temperaturze pokojowej? Nawet w lodówce nie powinno się go trzymać.
Zostanie klarowny, ale walory tylko smakowe.  🙁
Dlatego napisałem, że to moje eksperymenty z czasów szczeniackich. Nie mam pojęcia, czy właściwości znikną, czy nie. Wiem za to na pewno, że pozostanie lejący i w smaku nie zmienia się wcale.  🙂
Miód maks 40 stopni  🙂
Miód maks 40 stopni  🙂

No właśnie.
miód w słoiku wystarczy wstawić do garnka z gorącą wodą - i się rozpuści

Więc jak ktoś się leczy zimą na przeziębienie gorącą herbatą z miodem i cytryną to mi się śmiać chce, ale za to miód nie ma terminu ważności, także nadrabia troszeczkę tą nieudolność temperaturową.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się