Ogłowia

No ja mam kilkuletnie już swoje, ale są nie do zdarcia, może się pogorszyły jakościowo, nie wiem, nie zaprzeczę, moje trzymają się dużo lepiej w porównaniu do kiefferów, które miałam - jeden się rozciągał w oczach, drugi skóra papierowa, jak w ogłowiach za 50 zł nówka  🤔wirek: A passiery ? Nie wiem, jak nowa oferta wygląda, ale starego passiera też miałam i skóra obłędna po prostu. CWD skóra rzeczywiście majstersztyk.

dodzilla - ja jedno swoje podpicowywyałam taką farbką do obuwia, właśnie białą, daje rade, choć gdzieś po pół roku się znowu przyciera. Do czarnego znajoma coś kiedyś miała, siodło picowała, niby nie barwiło, mogę zapytać.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 lipca 2013 23:35
Z Pessoa moją szefowa miała jednego meksykana i skóra też była baaardzo przyzwoita. A interesuje cię skokowe oglowie czy raczej ujezdzeniowe, szeroki podszywany szwed i bling naczólek?

Ogłowie docelowo dla skoczka (zdjęcie w załączniku) dotychczas miał nachrapniki raczej wąskie i chciałabym spróbować czegoś innego.
A ja się muszę poskarżyć na Schockemohle - właśnie parę dni temu poszedł mi pasek do policzka w nagłówku. Skóra wydawała się super, choć samo ogłowie nie za bardzo mi się podobało na głowie kobyły, a tu proszę, koń zahaczył o ochraniacz na własnej nodze i po ogłowiu. Pójdzie oczywiście do naprawy, ale i tak miałam zamiar kupić inne, więc doradźcie, bo się waham.

to mój typ nr 1 (opcja z białym podszyciem)
http://br-konie.pl/premiere-oglowie-grenoble/produkt/1188/

ale może coś tańszego prezentowałoby się równie dobrze? np.
http://br-konie.pl/premiere-oglowie-dijon/produkt/1189/
albo
http://br-konie.pl/premiere-oglowie-reims/produkt/1186/
lub (tez z białym podszyciem)
http://br-konie.pl/premiere-oglowie-orleans/produkt/1194/ ???

A oto modelka, w rzeczonym ogłowiu Schocke:
Łaciata   Forever in my heart ♥
18 lipca 2013 16:29
To nasza zdobycz jakiś czas temu 🙂
dziunka, jeśli miałabym coś dla niej wybrać z tego, co podlinkowałaś, to wybrałabym  to, ale szczerze mówiąc wizualnie bardziej podoba mi się ten schockemohle. Ja bym ją widziała w ogłowiu, co ma taki nachrapnik jak schoche, ale z ozdobnym naczółkiem.
Mnie się właśnie nie podoba Schocke, nachrapnik koniecznie musi być szerszy i naczółek ozdobny, prosty, ewentualnie opadający, ale nie do szpica i nie nisko osadzony. Wrzucam fotę w szerszym nachrapniku, poglądowo.
Ma ktoś z forumowiczów brązowe ogłowie munsztukowe?
ash   Sukces jest koloru blond....
19 lipca 2013 07:42
Petit., z tego co pamiętam to chyba DressageLife ma brązowe lakierowane.
http://dobry-kon.pl/opis/3734421/oglowie-linda-hkm.html 
Ma ktoś takie ogłowie?Jak się sprawuje, jak z jakością skóry , czy wraz z użytkowaniem staje sie miękka i elastyczna?
Niby wszystkie ogłowia HKM mają beznadziejną skórę  🙄
A co z nią nie tak?
Słyszałam, że ogłowia HKM mają strasznie nietrwałą, twardą skórę, masakra. W sklepie macałam i rzeczywiście tak było. Nieraz trafiają się super sztuki, ale rzadko. Ja bym nie ryzykowała...
Plastikowe, sztywne, marszczące się i pękające po tygodniu. Miałam raz, bo przecież śliczne i nigdy więcej, nie warte 2 zł.
Ja też nie polecam HKM - nigdy więcej  🤣 Skóra bardzo szybko zaczęła się rozciągać (i ja się dziwiłam, czemu wędzidło jest tak nisko, przecież podpinałam!), szybko zaczęła schodzić farba (czarne ogłowie), widać każde zadrapanie. Moje stosunkowo dobrze poddaje się smarowaniu i trochę zmiękło. Ale mam porównanie, bo kupiłam używane ogłowie Fair Play... No i to drugie zdecydowanie szybciej mięknie, fajniejsza skórka - z niższej półki mogę śmiało polecić FP.
Maea, equi.dream, dokładnie to samo mówiły mi koleżanki. Dzięki nim nie kupiłam ich ogłowia, ale muszę przyznać, z wyglądu są piękne. 🙄
Ja miałam HKM, czarne meksykańskie ze snapsami do wędzidła. Szybko przytarła się farba na nachrapniku, potem go sprzedałam i dałam inny, ale połamały mi się też karabińczyki, udało się wymienić i fakt, że koń się o to postarał, cieszę się, że to one poszły, a nie skóra. Skóra wydawała się dość mocna, niemniej trochę się pomarszczyła. Za to widziałam inne ogłowie tej firmy, brązowe przeszywane z nachrapnikiem szwedzkim i mimo że nikt o nie za bardzo nie dbał trzymało się b. dobrze. Coś takiego: https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSKfrEv7NAy93L0lFx6l0JC1G_pFyZZIe01JTaxND2HlGXaHRZxdw
To ja odwrotnie, miałam HKM i było super, miałam FP i było beznadziejne. Oba nie z tych najtańszych, kosztowały coś ponad 270zl.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
19 lipca 2013 17:52
Edy, akurat to ogłowie miałam w ręku i skóra bardzo w porządku. szczególnie jak za tą cenę 🙂
Moim pierwszym ogłowiem(które zresztą kupiłam wraz z koniem) był HKM brązowy.Użytkowane praktycznie codziennie,wcale nie oszczędzane,kilka razy koń sponiewierał w boksie i wygląda prawie jak nówka,skóra mięciutka.
W takiej samej praktycznie cenie w tym roku kupiłam znowu ogłowie HKM meksykana...
Skóra twarda,po pierwszym razie na koniu już są zarysowania,snapsy nie trzymają(wypinają się na drugą stronę) a skóra po tygodniu pękła.
Dzięki wielkie za opinie  :kwiatek: Ogłowie jest fajne, bardzo podoba mi się, akle raczej nie zaryzykuje. Może ktos poleci jakies ogłowie/firmę? ( nie chce wydawać kroci na ogłowie przedział 200 - 300zł)
Z takiego przedziału cenowego to może Horze, Fair Play?
Dzięki, poszukam 🙂 Zależy mi na tym,żeby ogłowie, wiadomo,było wytrzymałe i "miękka" skóra, obecnie mam "NN" i jest okropnie twarde...No i musi byc w kolorze jasnego brązu  😍
Horze Constance ?
Equi.dream, dokładnie to samo chciałam napisać 😉
Czy ogłowia BR w rozmiarze Full można dopasować na konia noszącego raczej XFull? Tak naprawdę to chodzi o naczółek i potylicę, bo resztę można porozpinać.
I jeszcze pytanie, czy wiecie jaka jest długość wodzy Ekstra Full?
adriena, zerknij na stronę animalii, w niektórych modelach ogłowi BR są podane długości poszczególnych pasków.
Tu np: klik
adriena, zerknij na stronę animalii, w niektórych modelach ogłowi BR są podane długości poszczególnych pasków.
Tu np: klik

Super dzięki za pomoc
Nowości Hooksowe:




To drugie fajne  😍, takie subtelne, ale szkoda że nie ma zapięcia na haczyki do wędzidła
Drugie bardzo ładne, w pierwszym jakoś nie przekonuje mnie różnica między  grubością naczółka a nachrapnika. Nie mój styl 😉
Mi też się właśnie drugie podoba, tylko czarne ma czarne diamenciki i nie jestem pewna czy to wada czy zaleta, niby ładnie, nie rzuca się w oczy, ale jakoś nie jestem pewna czy białe nie były by ładniejsze
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się