SIODŁA

Jakie polecacie Fajne siodło z prawdziwej skóry wszechstonne. Do około 1000 zł ?
Takie zeby po miesiacu sie nie psuło. 🙂
Co myślicie o tym modelu siodła pleszewskiego. Jest to siodło ogólnoużytkowe, model ,,konrad''.
Może ma ktoś takie siodło ??? Jakie jest w użytkowaniu ??? 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
18 grudnia 2008 22:41
Gillian, dzięki 😉

a to było Twoje? masz jakieś fotki na żywo?
Ma ktoś siodło PRESTIGE GOLDEN STAR? Jesli tak, to jakie macie wrażenia? Może znalazło by się jakieś zdjęcie, jak wygląda na koniu?  😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 grudnia 2008 22:38
Jeździłam trochę w Golden Starze, bardzo przyjmne siodełko. Z tymże robiłam w nim tylko robotę ujeżdżeniowa i nie skakałam, więc nie mogę się wypowiadać o tej stronie jego użytkowania. Zdjęć nie mam.
Ja miałam Golden Stara..mi się jeździło tragicznie ponieważ jest to bardzo płaskie siodło.

Trol,

Jeździłam w siodle Konrad i jest ok do jazdy rekreacyjnej.
Mam Golden Stara i jestem z niego jak najbardziej zadowolona( chociaż- aż wstyd się przyznać- pomimo że siodło mam już parę ładnych latek, to jeździłam w nim bardzo sporadycznie, na codzień jeżdżę w ujeżdżeniówce 😡 ).
Madzia, a skakałaś w nim coś?
Ja miałam Konrada i jakoś się jezdziło - jezdzilam wtedy słabo i w sumie siodło bylo moim najmniejszym problemem;]
z Konrada przesiadlam się na Jorge Canaves i poczułam rożnicę jaką moze dać naprawdę dobre siodło
Mi osobiście w Konradzie źle się jeździło. Miałam wrażenie jakbym była pół metra nad koniem i w dodatku siedziała mu na szyi. Było to już ładnych parę lat temu - nie wiem czy od tego czasu zmienili coś w konstrukcji - bo nie mam możliwości sprawdzenia 🙂
Tornadowa w tej kwestii absolutnie nie można na mnie polegać- jestem klasycznym przykładem nielota, który raz na ruski rok przejedzie jakiś nieduży parkurek. Ale skakało mi się fajnie. Kiedyś koleżanka( skoczek) pożyczyła je ode mnie na trening( wysokości przeszkód oscylowały w granicach 140-150) i była zachwycona, więc chyba złe nie jest 😉 U mnie spełnia ono rolę siodła typowo terenowego i bardzo dobrze się w niej sprawdza.
No to ja mam pytanie 🙂.
Mam 1000 zł, chcę kupić siodło. Nosiłam się z zamiarem kupna czegoś nowego, ale za tą cene wielkiego wyboru nie ma. Dlatego postanowiłam odłożyć troche i uzbierać do ok 1500 zł i kupić lepsze, używane. Jakiej marki siodło mogę dostać za 1500 zł?
Chodzi mi o siodło wszechstronne o profilu skokowym lub o skokowe 🙂.
wejdź na allegro. Poszukaj. Jak znajdziesz jakieś interesującego, to się zapytaj.
Albo przejrzyj wątek o siodłach z niższej półki.
Inaczej trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie- za dużo jest siodeł na rynku, żeby Ci wszystkie tu wymienić i opisać.  😉
Kupido zajrzyj do ihaha, podpytaj u forumowiczów, którzy zajmują się sprzedażą używanych siodeł. Z Allegro - kontaktowałam się z osobą z pierwszego linku. Masz różny zakres cenowy i jakościowy, bez problemu można przymierzyć siodło. Od faceta z drugiego linku, siodło kupiła koleżanka i jest bardzo zadowolona; te siodła również można mierzyć.

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=12498366
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6172036

Natomiast, tak jak pisała Kate, musisz przyjrzeć się jakiemuś konkretnemu modelowi i o niego dopytać. Zanim podejmiesz decyzję ostateczną powinnaś mieć okazję pojeździć i ocenić czy jest to faktycznie to czego szukasz.
ja też się kontaktowałam z osobą z pierwszego linku, która przekierowała mnie do rzeczywistej właścicielki siodła, która powiadomiła mnie, że wystawione przez nią siodło jest w Niemczech.  🙄

Po czym poleciła mi inne siodło, które jest nowym dezajnem i wyobraźcie sobie pasuje na każdego konia! Zarówno na mojego śledzia jak i na grubaska  😀 pomijam, że kosztuje 6tys a jest używane.

Z kolei pan z drugiego linka- polecam! koleżanka od niego kupowała siodło i nie zawiodła się.
[quote author=_kate link=topic=31.msg168493#msg168493 date=1234004707]
ja też się kontaktowałam z osobą z pierwszego linku, która przekierowała mnie do rzeczywistej właścicielki siodła, która powiadomiła mnie, że wystawione przez nią siodło jest w Niemczech.  🙄

Po czym poleciła mi inne siodło, które jest nowym dezajnem i wyobraźcie sobie pasuje na każdego konia! Zarówno na mojego śledzia jak i na grubaska  😀 pomijam, że kosztuje 6tys a jest używane.

Z kolei pan z drugiego linka- polecam! koleżanka od niego kupowała siodło i nie zawiodła się.
[/quote]
Ja polecam pana z Gostynina (ten drugi). Kupilam od niego 2 ujezdzeniowki i 1 skokówkę - w bardzo dobrym stanie. Chłamu nie sprzedaję.
a ja (żeby nie zakladać nowego tematu) zapytam o pokrowce/torby na siodla- jakie polecacie, jakich używacie i jakie sa wygodne?
Prestige ma naprawdę dobre pokrowce.
Daslo z polaru też super, tylko niezbyt duży jest niestety. Ale polar bardzo gruby i super.

Na ujeżdżeniówkę mam drelichowego Pfiffa, też mi dzielnie służy.
Ja też kupowałam swoje siodło od Pana z Gostynina, bardzo przyjemny Pan doradzi, pomoże i jest u niego w czym wybierac ( byłam po swoje siodło u niego w Gostyninie i miał ich tak dużo, że oczopląsu można było dostac). Tylko jakiś czas po fakcie dowiedziałam się, że nie jest do końca uczciwy, mam nadzieję, że to tylko plotki 🙄
a czy ktoś używa:
lub:   czy są wygodne w użytkowaniu? czy lepsza torba taka całkiem zabudowana czy bardziej pokrowiec z paskiem na ramię?
Moja koleżanka ma taką torbę puchową (tyle, że innej firmy) i jest bardzo zadowolona. Mi również podoba się  takie rozwiązanie, jak gdzieś uderzysz itp siodło Ci się nie porysuje a nosi się bardzo wygodnie🙂
darolga   L'amore è cieco
25 lutego 2009 17:39
Pytanie do pingwinów i nie tylko 😉

Mam okazję kupić w dość przystępnej cenie ujeżdżenióweczkę Prestige Hippos Dressage lub Prestige Top Dressage. Co polecacie? Siodła są w 2 różnych miejscach, oba w całkiem sporej odległości ode mnie, więc pytam, które radzicie - pojadę po nie jako pierwsze.
Siodełko ma pomóc mi w pracy nad dosiadem, lubię siodła stabilizujące dosiad, z głębokim siedziskiem - ale nie trzymające ani nie ortopedyczne. W ujeżdżeniówkach jeździłam nie raz, ale będzie to moje pierwsze siodło ujeżdżeniowe. Dodam, że ze mnie klasyczny rekreanto-wozidupo-skoczek, więc przygodę z ujeżdżeniem pod okiem trenera zaczynam po raz pierwszy.
GNIADA  a skąd ta pierwsza torba?? Wygląda bardzo ciekawie 😀😀
Darolga z tego co wiele razy już pisano na volcie, Hippos większości osób nie odpowiada w ogóle. Sama jeździłam w Top Dressage przez ponad tydzień, w tym dwa dni zawodów i bardzo pozytywnie oceniam to siodło. Może nie mój ideał, ale bardzo fajne. Pisałam o nim w wątku o siodłach ujeżdżeniowych.
darolga   L'amore è cieco
25 lutego 2009 19:46
Lena, bardzo dziękuję za odpowiedź. No właśnie tego wątku o ujeżdżeniowych nie mogłam wcześniej znaleźć, ale już mam 🙂
raz jeszcze dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Korzystał ktoś z siodła Prestige Venezia ? Jak wrażenia? Faktycznie to super rewelacja ?
Zależy, co komu leży  🤣

Wenecja należy do siodeł głębszych, trzymających, z dość dużymi klockami. Jest na pewno wygodna, pytanie, czy potrzebujesz takiego trzymania, czy nie.
Potrzebuję 😉 Tzn w tej chwili jestem człowiek raczej nieokreślony, nie startuję w żadnej dyscyplinie i szukam jakiegoś głębszego siodła, najchętniej wszechstronnego o profilu skokowym i ta Wenezja wydaje się być siodłem -marzeniem. O opinię innych jednak warto zapytać z ciekawości, bo mój tyłek siodeł tej marki w ogóle nie sprawdził, a nie chciałam przeżyć zonka, jak w momencie kiedy wsiadłam w wymarzonego ze zdjęć Stubbena bodajże Excalibur i było na mnie po prostu za twarde.

edit: a nie, to na pewno nie był excalibur, tylko któreś skokowe tylko za cholerę nie umiem sobie przypomnieć które
Sankarita skoro tak, myślę, że Venezia to dobry wybór. Jeździłam w niej kiedyś dawno temu i bardzo mi pomogła poprawnie usiąść. Potem przesiadłam się na inne, mniej trzymające siodła i było widać poprawę.
Dla mnie Venezia nie była twarda, taka w sam raz, chociaż ten egzemplarz był po bardzo długim leżeniu i kogoś w domu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się