strzemiona

darolga   L'amore è cieco
19 lipca 2013 13:05
Miał ktoś do czynienia z Equipowymi strzemionami ze sprężyną?
ja w silkach też używam czarnej wkładki a nie metalowej tarki, żeby nie porysować siodła.

Co do oparcia w strzemionach - mi bardzo pomogły syntetyczne. Pilnowałam strzemion, bo wiedziałam że jak ucieknie, to takie lekkie jest ciężko złapać, o wiele trudniej niż stalowe bo się bimba gdzie popadnie. Więc najpierw miałam syntetyki zwykłe, później silki - i w silkach strzemię zgubiłam może z 2 razy. Jak już miałam zakodowane podświadomie żeby strzemion pilnować, to szeroka wkładka dała dodatkową wygodę. No i już w ogóle nie dokuczają mi stawy skokowe. Jeżdżę płasko - nie skaczę.
Mi jeszcze nie zdarzyło się zgubić silki. Tarki są tak wyprofilowane z jednej strony że nie dotykają siodła. Ja dodatkowo mam osłonki polarowe na strzemiona
Ja dodatkowo mam osłonki polarowe na strzemiona


Osłonki polarowe? Brzmi ciekawie, przydałyby mi się. Jakie masz, mogłabyś podlinkować, czy coś?  😉
dostałam 😉
Aha, w takim razie może kiedyś znajdę w internecie, albo sobie sama zrobię. A masz jakieś zdjęcie, żebym wiedziała tak orientacyjnie, jak one wyglądają? Bo je sobie wyobraziłam, ale nie jestem pewna, czy one w rzeczywistości są właśnie takie.
olek a jaki masz rozmiar tych strzemion 12 czy 12,5?  :kwiatek:
Aha, w takim razie może kiedyś znajdę w internecie, albo sobie sama zrobię. A masz jakieś zdjęcie, żebym wiedziała tak orientacyjnie, jak one wyglądają? Bo je sobie wyobraziłam, ale nie jestem pewna, czy one w rzeczywistości są właśnie takie.


Fotkę ci zrobię 😉
olek a jaki masz rozmiar tych strzemion 12 czy 12,5?  :kwiatek:


Szczerze to nie mam pojęcia.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
20 lipca 2013 12:31
Dziewczyny, zastanawiałam się czy z tym pytaniem nie lecieć do kącika żółtodzioba,ale stwierdziłam, że tutaj dostanę profesjonalniejszą odpowiedź 😀 Jak działają strzemiona profilowane?  
lizzy wg mnie to coś w rodzaju krzywych wkładek do strzemion. Oczko jest przesunięte na bok i teoretycznie masz mieć paluchy do konia. Miałam okazję jeździć i szczerze mówiąc ja szczególnej różnicy nie widzę.
W ogóle ja po obserwacjach różnych sprzętów dochodzę do wniosku, że proste zwykłe strzemiona są najlepsze, a jak się krzywo siedzi itp. to żadne patenty nie pomogą 😉
Dodaję zdjęcie tak to wygląda w rzeczywistości:
Gwiazda moje osłonki  🤣
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
21 lipca 2013 13:07
Alaska założyłaś te strzemiona odwrotnie, dłuższy łuk od strony konia-wtedy zadziałają  😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 lipca 2013 13:26
Alaska jakoś działają te strzemiona, zawsze jak moim zawodnikom wpinam i czasami zdarzało mi się odwrotnie (tak jak u Ciebie) to oni od razu czują różnicę  😁 😜
Sama nie jeździłam nigdy w takich, więc 🙄
duunia drobny szczegół xD
A no widzicie 😉
To nie ja, bo to było akurat siodło pożyczone. Tak czy siak wolę prosto i bez udziwnień. 😉
Nawet mnie już ostatnio denerwują moje skośne wkładki w strzemionach i mam zamiar wymienić je na poste.
Dramka, dzięki  :kwiatek:
Czy wiecie może, czy strzemiona Jin Stirrup Joker są dużo mniejsze od  tych normalnych?
Joker:

Jin Stirrup:


Edit.  Już wiem,  normalne mają 12,3cm a joker 10cm.
Ja mam pytanie ze strzemionowej beczki (dlatego też ten wątek a nie tylko ogłoszenie).
Poszukuję strzemion stylizowanych na historyczne, postarzane itp. Najchętniej z mosiądzu, bo ładnie się starzeje.
Ktoś ma jakieś pomysły gdzie można takowe znaleźć lub jak postarzyć normalne sklepowe strzemię?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Dramka, dziękuję za podpowiedź i podesłane linki, jednak poza tym, że strzemiona faktycznie są mosiężne, do stylizacji historycznej bardzo im daleko. Nie jest to do końca to, o co pytałam. Nie mniej jednak, dzięki  🙂
Domyślam sie, to zostają ci tylko używane
Łaciata   Forever in my heart ♥
04 sierpnia 2013 21:50
Pierwszy raz kupuję strzemiona, możecie coś doradzić?
Muszę je kupić w tym tygodniu, więc szukam takich dostępnych w sklepach w Warszawie.
Zastanawiam się nad takimi:
http://www.sprzetjezdziecki.com/awatec-strzemiona-aluwings-12cm-para-p-479.html
http://www.sprzetjezdziecki.com/fair-play-strzemiona-bezpieczne-lamane-p-3550.html
http://www.sprzetjezdziecki.com/usg-strzemiona-skokowe-p-1811.html

Polecacie któreś z nich? A może lepiej kupić normalne strzemiona za 80 zł bez żadnych udziwnień, strzemiona mają aż taki duży wpływ?
Jeśli chodzi o jazdę, to trochę skoków, na razie tak do L, wyzsze przeszkody sie zdarzaja no i ujeżdżenie, ale nie jakieś profesjonalne. Więc chyba potrzebuje wszechstronnych strzemion 😉
polecam strzemiona z szeroką stopką - dużo większa wygoda, zwłaszcza jeżeli skaczesz
nasturcja, te pierwsze sa bardzo fajne.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
02 września 2013 09:31
Dziewczyny, co myślicie o strzemionach intec?
Co myślicie o tych strzemionach?
http://www.equiversum.pl/loesdau-loesdau-strzemiona-gold-p-5841.html


ogólnie szukam "złotych" i nic nie mogę znaleźć  😵
lizzy mnie okropnie bolały kostki. W dodatku po pół roku ta gumka zaczęła podjeżdżać do góry, co doprowadzało mnie do szału, a sztyblety do stanu dziurawego.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
10 września 2013 14:06
equi.dream kurczaki no... a ja specjalnie jakieś takie kupiłam, coby może po moim słynnym urazie pomogły  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się