Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

pantofel mój się nie poci a stoi w niej też czasami w stajni
somebody a jak ona wypada rozmiarowo? Kobył nosi derki 135 (jarpole, showmaster, horze) od biedy 145 (ale to już sukienki są). To koń o krótkim grzbiecie i szerokiej klacie. Myślisz, że w 135 się zmieści czy brać większą? Nigdy nie miałam tak zabudowanej derki :-/
pantofel mam z Horze 155 i tą też mam 155, mierzyłam 145 i w sumie też była ok, wybrałam większą bo jednak mój koń jest dość szeroki w klacie i szyi i wolałam żeby miał więcej luzu. Myślę że jak masz większość 135 to Mka powinna pasować  🙂
u mojej był dzisiaj wet, dostała sterydy, antybiotyk narazie nie, bo ma duzy ropien miedzy ganaszami i ropa musi najpierw troche zejsc a pozniej antybiotyk, kontrola w srode 🙁
u mojej był dzisiaj wet, dostała sterydy, antybiotyk narazie nie, bo ma duzy ropien miedzy ganaszami i ropa musi najpierw troche zejsc a pozniej antybiotyk, kontrola w srode 🙁


Widziałam gdzieś zdjęcia twojego konia jak jest pogryziony , brak antybiotyku to był błąd bardzo duży . Nawet nie wiem jak można go nie podać , przy takich temperaturach i takich ranach, za jakiś czas będziesz miała pełno larw pod tymi strupami , ropnie i różne cuda.
Sam ten spraj jest gówno warty ,przerabiałam to ostatnio i skończyło się narośnięciem dzikiego mięsa ( będzie operowany jak pogoda pozwoli ) .
U drugiego konia było tylko małe otarcie ,więc nic takiego (zostało popryskane tym sprajem )ale po 2 dniach miałam ogromną dziurę i lejącą się ropę , podaliśmy antybiotyk i non stop dawałam papkę z szarego mydła , na drugi dzień już dziura się zalewała . Jutro mogę podać ci nazwę żelu z antybiotykiem którą też podawaliśmy .
Na twoim miejscu rozpuściła bym szare mydło i zasmarowała ranę ,mydło fajnie odkaża i zapobiega ,że muchy i różne robactwa nie penetrują dalej w ranie .
dzieki za rady😉
w srode ma kontrole, jezeli nic sie nie zmieni dostanie antybiotyk + sterydy, dzisiaj dostala tylko sterydy :/
NatHuragana   serce skoczka <3
23 lipca 2013 08:08
A ja dziś spotkałam się z BROSEM na meszki, hmmm. Ciekawe na ile to jest skuteczne, dla konia i siebie używam BROSA na komary w spray'u.
Kiedyś spotkałam się z tym w sklepie jeździeckim i wypróbowałam, koń nie ma uczulenia a nawet skuteczne,
wiadomo, dopóki się nie spoci. Wczoraj na jeździe nie nie siadało. Sporadycznie "pawęt" czy jak to się tam nazywa.
Averis   Czarny charakter
25 lipca 2013 18:01
Czy któryś z Waszych dostawal na alergię ludzki Promazin? 
Mam pytanie: skąd zamawiacie Endure Farnamu? Możecie mi polecić jakiś godny zaufania sklep mający w ofercie ten specyfik? W zeszłym roku zamawiałam chyba z Equistore i nieźle się naczekałam. Obawiałam sie już, że nie dojdzie do mnie. W tym roku, chciała bym sobie oszczędzić takich zmartwień 😉
Ostatni również Endure zamawiałam z konika (pierwszy raz wzięłam ten preparat...)

Jednak porównując Absorbinę i Farnam - nastepnym razem wybiorę Absorbinę
Ta pierwsza działa aktualnie u mnie do 3 dni, Farnam 3 godziny  😵
Te zgryźliwe muchy to jakieś mutanty  😕
u mnie nic nie działa. No może na chwilkę , dzieki czemu mogę spokojnie osiodłac konia ale...niech no konisko choc trosze sie spoci i mamy tego dziadowstwa masę.
Absorbina tez jest do bani, te muchy, i komary chyba sie zmutowaly. Nic na nie już nie działa.
Na preparatu antyowadowe tylko w tym miesiącu wydałam ponad 500zł  😤 .
Teraz Averis przywiozła Pollene , ja już nie wiem, spróbuję ale podchodzę do tego bardzo sceptycznie.
Tylko derka nas uratuje,
Mam jedna, czekam na kolejna. Psikacze działają średnio. Takiego wysypu robactwa nie pamietam jako zyje...
Masakra jakaś...
Derka w sporym stadzie się niestety nie sprawdzi 🙁
Raz dwa będę miała kilka "derek" 🙁
Chyba, ze ktoś zna jakąś super - mega - wytrzymałą... i nie odparzającą w tym upale... ??


Edit: literówki
ja za derki dziękuję, pamietam co się stało z derkami zimowymi które musialam zakładac na Hultaja. 😀iabeł:
to beznadziejny przypadek ale na 100% derki byłby szybo w strzępach.
Jednynie maski zakładam na oczy i.... i te wygladają już tragicznie.
Ja mówię derka statków do jazdy...
Na pastwisko byłabym sie - u nas wielkie, poza zasięgiem wzroku, krzaki, drzewa, zakamarki. Derka prędzej krzywdę by zrobiła (Podarly sie, nogi obwiązała, powiesila na szyi)...
Gillian   four letter word
26 lipca 2013 12:45
Czy któryś z Waszych dostawal na alergię ludzki Promazin? 


promazyna jest lekiem na choroby psychiczne... jesteś pewna nazwy?
mój dostaje ludzkie leki, Claritine 5 tab jednorazowo w razie W.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 lipca 2013 12:12
czy znacie sklep, w którym kupię od ręki (online) derkę siatkową z kapturem i klapą pod brzuchem 125cm od ręki?
Wszędzie 14 dni czekania;/
na allegro widzialam, ale 135cm
Nie bardzo mam czas przeszukiwać cały wątek a wyszukiwarka nic nie wypluła. Kiedy kończy się sezon jusznic/much końskich? Czy dobrze kojarzę, że po żniwach znikają czy są do końca ciepłych dni??
Ja znalazłam taki artykuł na ich temat, z którego wynika, że:

"Owady te występują od maja aż do późnej jesieni, jednak największą aktywność można zaobserwować w lipcu i sierpniu."

http://swiatmakrodotcom.wordpress.com/2012/08/06/jusznica-deszczowa-haematopota-pluvialis-konska-mucha/
dobra dziewczyny zaraz czeka mnie wywalanie gnoju i tu moje pytanie czym spryskać stajnie na te muchy  🤬 bo ja już mam dość i konie też...całe stado much..
mam absorbine tą do pomieszczeń dziadostwo nic nie działa...
K-othrine Flow co już w tym wątku przewijało sięwielokrotnie
Działa ok 6 tygodni
polecany do szpitali i przedszkoli...
anetakajper   Dolata i spółka
30 lipca 2013 09:09
[quote author=_Gaga link=topic=713.msg1839040#msg1839040 date=1375169961]
K-othrine Flow co już w tym wątku przewijało sięwielokrotnie
Działa ok 6 tygodni
polecany do szpitali i przedszkoli...
[/quote]

A moge nim w boksach posmarować/popryskać? Bo przeleciałam tym od zewnątrz i niestety muchy nic z tego sobie nie robią!
Jeszcze smarowałam Agit.... coś tam (też niby super) i nadal mam muchy :/
Jedyny sposób aby jakikolwiek z tego typu środków zadziałał to własnie zastosowanie go wewnątrz stajni (do środek do pomieszczeń)
Na zewnątrz pierwszy deszcz go wypłucze
Ja ponadto psikałam tym również okolicę stajni, gnojownik, krzaki, itp... działało bez pudła

Co więcej tym się psika, nie smaruje. Psika dokładnie, wszystko - ściany, sufity, podłogi (cozywiście po zabezpieczniu żłobów)
posmarowanie kilku miejsc nie da kompletnie nic...
Ja używałam opryskiwacza plecakowego - najbardziej ekonomicznie wychodziło i najszybciej/najłatwiej tym działać
czegosw ten deseń:
anetakajper   Dolata i spółka
30 lipca 2013 09:56
Tak, tak tym pryskałam. Opakowanie 30ml/ 3l wody, ale popryskałam tylko korytarz i drzwi boksów od zewnątrz bo się bałam, że koniom cos będzie 😉 ale teraz popryskam w środku.
To tym drugim środkiem się smaruje 😉 ale ja i tak w opryskiwaczu to rozpuściłam.
Ja psikałam tym wszystko, zabezpieczając uprzednio żłoby
Zamykałam potem stajnię na godzinę, kolejne kilka godzin ją wietrzyłam i oczywiście myłam żłoby, lizawki i poidła
koniom nigdy nic nie było

Zużywałam na 3 boksy + korytarzyk stajenny + okoliczne krzaki + gnojownik ok 20 l roztworu jednorazowo... 3 l nie  wystarczyłyby mi nawet na boksy
anetakajper   Dolata i spółka
30 lipca 2013 10:29
No teraz rozumiem 🙂  A ja sobie ott tak latałam i psikałam  😵
a jak mam kobyle która liże czasem ścianę od tak,futryny też potrafi  nie jest to szkodliwe jak to zliże ?:P

no i gdzie to kupić taniej,podlinkujecie  :kwiatek:
Karina7 http://www.ceneo.pl/;szukaj-k-othrine


Ja czekam na czerwoną absorbinę,zobaczymy czy dalej będę miała konie w krwi...
Jusznice to największe dziadostwo,można wyrwać skrzydełko,nawet dwa,nogę,nawet wszystkie a to dalej żyje i próbuje ugryźć...No i jeszcze ten boski sezon-od maja do późnej jesieni  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się