TRANSPORT- szukam, oferuje

Szukam kogoś kto chciałby się dołączyć na trasie Warszawa-Poznań (właściwie to jedziemy pod Czaplinek, więc np.: Piła, Wałcz też wchodzą w grę) albo w drogę powrotną dnia 08.07.2013.
W poniedzialek 08.07 wolne 2 miejsca w koniowozie na trasie Grójec- Warszawa-Brodnica, wolne miejsca z Brodnicy do Warszawy, wyjazd z Brodnicy 08.07 lub 09.07.

                       
wybiera się ktoś w sierpniu/wrześniu do Holandii???
27 lipca planuje transport swojego konia z Warszawy na mazury okolice Olsztyna.
Czy ktoś może wybiera się w tym lub podobnym terminie w te rejony?


ZR-B KWIEKI 13-14.07 (Trójmiasto-Owczarnia --- Kwieki )

Mam miejsce dla jednego konia w przyczepie 😉
szukam  👀 transportu z Gliwic do Warszawy ten lub przyszły tydzien, ktos się moze wybiera i bedzie wracal na pusto, lub moze tez odbiera konia z tych okolic?  🙇 🙇
Met   moje spore
11 lipca 2013 14:15
kraków-ostróda (warszawa? ogólnie pojęte mazury?)

dla spokojnego wałacha - poszukiwany transport łączony

tel. 669 114 427
agnieszka.zera@gmail.com
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
12 lipca 2013 09:48
szukam taniego transportu z okolic 3miasta do woj. świętokrzyskiego za ok 1mc.. oferty wraz z podaną ceną na priva. Pozdrawiam
Wolne miejsca na trasie : Sopot -Warszawa  termin 19-20.07
                                        Łeba- Sopot    21-07.
Szukam transportu na trasie z Krakowa do Warszawy.

Termin do ustalenia - najchętniej początek sierpnia.

Konik - szt. 1.
Szukam  bukmanki do wynajęcia z okolic Balic/ Zabierzowa, ładowność do 1350 kg
Jeżeli ktoś takową posiada i mógłby ją wypożyczyć to proszę o kontakt
Cena za wypożyczenie do ustalenia 🙂
Kontakt: pw
[s]Witam, poszukuję transportu dla dwóch koni  na zawody w  dniach 23-25 sierpnia na trasie Przeworsk -  Horyszów w obie strony. Bardzo proszę o kontakt  na maila:  kat.jot@gmail.com, oddzwonię[/s]
Kto ma namiar do osoby wynajmującej przyczepę 1,5 konną z okolic Starej Miłosnej/ Wiązowny? Była taka dziewczyna, która wynajmowała takową.
szukam/oferuję  transport do Wrocławia
będę startować z Białegostoku
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] po raz kolejny reklama!
wolne 2 miejsca w koniowozie na trasie Grójec - Warszawa - Gdynia- Łeba
UWAGA
Ostrzegam przed przewoźnikiem koni z Radomia nazywa się Rafał jego nr telefonu to 517 261 122, wiózł mnie ponad miesiąc temu na zawody i zostały u niego moje rzeczy, których zapomniał wypakować i do tej pory mi ich nie odda,l po 2 tygodniach przestał odbierać telefon ode mnie, potem zablokował mój numer, natomiast z innych numerów odbierał. Mojej koleżance wisi pieniądze, miał po nią wrócić na zawody i... coś mu wypadło, transport był opłacony z góry.
dzięki za przestrogę. Właśnie dzisiaj otrzymałam na prw. taki numer kontaktowy
moneczka osoba, o której piszesz to użytkownik rafal który pisał post wyżej (w jego ogłoszeniach jest ten sam nr tel.). może uda Ci się z nim skontaktować przez rv.
moneczka niestety musze sie podpisac pod twoja wypowiedzia. Dziewczyna ktora dzierzawi mojego konia zaplacila mu z gory za transport i on nie orzyjechal, od ponad miesiaca umawia sie z nia ze przyjedzie i odda kase - oczywiscie go nie ma. A ostatnio zablokowal nasze numery. Probowalam sie z nim skontaktowac, ale jak dowiedzial sie o co chodzi - zaczal mnie ignorowac. Powiedzialysmy mu, ze jak nie odda pieniedzy i rzeczy to idziemy an policje - jego odpowiedz, nic mi nie moga zrobic. O ile wiem, to umowy slowne sa tak samo wiazace w swietle prawa jak pisemne 🙂? Nie polecam.
Met   moje spore
23 lipca 2013 11:13
u nas też był problem z użytkownikiem rafal - sam zaoferował transport konia powracającego z adopcji. sprawa była bardzo pilna. kiedy przed umówionym terminem odezwałam się, żeby dogadać szczegóły - kontakt się urwał. później pan rafal tłumaczył się niekompetencją współpracownika
jezdziłam kilka razu z rafałem i choć moje problemy z nim nie były aż tak poważne jak Wasze, tez raczej nie polecę.
np zostawił mnie na miejscu- za godzinę chciałam wracac do domu - a on jechał sobie "coś załatwic". długo musieliśmy po niego wydzwaniać, żeby po nas wrócił. przyjechał po 3 godzinach.w efekcie miałam przerabane u szefa (spózniając sie na słuzbowe spotaknie), a on nawet nie powiedział przepraszam.
przestałam z nim jeżdzić bo cwaniakował, a ja lubię jasne, poroste zasady.
z tego co rafał mówił stoi z koniem w golden horse.
oliviabp   moje spełnione marzenie-DEWONA
24 lipca 2013 17:40
[s]Chętnie połącze transport swojego konia na trasie warszawa - trójmiasto lub inne miejscowości z pomorza. Potrzebuję zabrać konia do 20 sierpnia.
[/s]NIEAKTUALNE
Szukam transportu dla 2 koni z Grudziądza na JMPA w Kaszczorku za rozsądną cenę
vayra   Life is life
24 lipca 2013 20:41
Szukam kogoś kto jedzie do torunia 9go sierpnia na JMPA, chciałabym pojechac z swoją, ale na jednego konia sie nie oplaca
moneczka niestety musze sie podpisac pod twoja wypowiedzia. Dziewczyna ktora dzierzawi mojego konia zaplacila mu z gory za transport i on nie orzyjechal, od ponad miesiaca umawia sie z nia ze przyjedzie i odda kase - oczywiscie go nie ma. A ostatnio zablokowal nasze numery. Probowalam sie z nim skontaktowac, ale jak dowiedzial sie o co chodzi - zaczal mnie ignorowac. Powiedzialysmy mu, ze jak nie odda pieniedzy i rzeczy to idziemy an policje - jego odpowiedz, nic mi nie moga zrobic. O ile wiem, to umowy slowne sa tak samo wiazace w swietle prawa jak pisemne 🙂? Nie polecam.


A wszystko dlatego że każdy chciałby jeździć za 1pln/km dziwi mnie to oburzenie jakie tu nastało czy któraś osoba zapytała się choćby o pokwitowanie czy rachunek?? Pewnie nie bo kazdy chce jak najtaniej i nie interesuje go nic innego....  Kiedy do niektórych osób dotrze że jeżeli dzwonimy po transport koni to cena nie będzie niższa niż 1,5pln, czemu bo człowiek który z tego żyje ma firmę wystawia rachunki, opłaca zusy dużo jeżdżąc zna amortyzacje samochodu i koszty związane z tą działalnością i po niżej tej stawki nie ruszy się z domu. Taki np pan R.... umie pojechać poniżej racjonalnej kwoty czemu.... czytając co napisałam chyba już wiemy.... Dziwicie się ze sprzętu nie oddał jakoś tzreba wyjść na plus :P


Pamiętajmy chcecie transport pewny sprawdzony bez problemów to nie szukajcie najtaniej bo traficie na zdziadziałą usługę że kasty duże owszem duże ale tzreba było się zastanowić przed kupnem konia czy będzie nas stać na związane ze zwierzakiem koszty


Pozdrawiam
Nikt nie pisał, że to najtańszy transport. Ceny są wręcz wysokie za taką jakość usług plus problemy.
A wszystko dlatego że każdy chciałby jeździć za 1pln/km dziwi mnie to oburzenie jakie tu nastało czy któraś osoba zapytała się choćby o pokwitowanie czy rachunek?? Pewnie nie bo kazdy chce jak najtaniej i nie interesuje go nic innego.... 


Chwila, chwila... to są dwie różne rzeczy. Z jednej strony opisujesz pewną słabość naszej natury, która powoduje, że, licząc na korzystną cenę, nie dbamy o zabezpieczenie się przed oszustwem, wierząc, że nie zostaniemy oszukani. Ta wiara oparta jest jednak na naszym dotychczasowym doświadczeniu. Zwykle umawiamy się na różne wzajemne usługi ustnie, nie dbając o formalności, bo zwykle ludzie z naszego otoczenia nas nie oszukują i zwykle wszystko kończy się dobrze. Oczywiście, masz rację, lepiej się zabezpieczyć, płacąc jednocześnie wyższą cenę.

Z drugiej jednak strony tę naszą słabość wykorzystują różni "przewoźnicy" i im podobni. Ja nie znam opisywanych tu przypadków, ale skoro tyle osób się skarży to wierzę, że coś jest na rzeczy (a ponieważ zwykle jedynie niewielki odsetek poszkodowanych cokolwiek robi w takich przypadkach, to prawdopodobnie rzeczywista liczba poszkodowanych jest znacznie większa). Dziewczyny zrobiły, co mogły (przynajmniej co uważały, że mogą) czyli opisały co się stało i ostrzegły innych. Pewnie więcej nic nie robią, bo myślą, że jak nie mają pisemnej umowy, to nic się nie da udowodnić. W rezultacie "przewoźnik" czuje się bezkarny i spokojnie świadczy swoje "usługi" dalej (nie każdy zagląda na rv, więc nie każdy się dowie, co go może spotkać).


Tymczasem sprawa nie jest przegrana, wręcz przeciwnie. Szansa na odzyskanie kasy wcale nie jest mała a i szansa na ukaranie sprawcy takiego zorganizowanego procederu też jest. Sprawa ma zatem dwa aspekty, w których można działać za pośrednictwem odpowiednich organów:

1. cywilny (ma oddać kasę, przedmioty, które jest nam winien) - Wydziały Cywilne Sądów, komornicy,
2. karny (ma ponieść karę za popełnione przestępstwo) - policja, prokurator, Wydziały Karne Sądów.

W każdym przypadku, im silniejsze są nasze dowody, im więcej mamy danych, tym sprawa jest łatwiejsza. Ponadto, co ważne, jeśli osoby poszkodowane się zorganizują i zechcą działać wspólnie, to również przyspiesza sprawę. Przy czym, o czym mało kto wie,  pisemna umowa czy rachunek zwykle wcale nie są konieczne do skutecznego działania w obu aspektach. Trzeba się tylko nastawić na to, że postępowanie może trochę trwać. No i trzeba wiedzieć, co konkretnie powinno się robić i w jakiej kolejności.

Nierzadko się zdarza, że taki dłużnik oddaje kasę już po otrzymaniu pierwszego oficjalnego wezwania do zapłaty bo widzi, że "żarty" się skończyły.

Jeśli ktoś z poszkodowanych zdecyduje się na działanie, służę informacją na pw jak należy postępować.






Interesujaco to wszystko co piszecie🙂 Zastanawiam sie jak niby dostalem kase za przewoz konia z gory za caly kurs? Otóz dostalem polowe kasy za dowiezienie 2 koni, niestety, fakt, ze nawalilem z powrotem. Wiec kasa byla wzieta za polowe kursu. Zdeklarowalem sie, zeby byc fair na zwrot tej kasy pomimo wykonanej polowy kursu. Jezeli nie wiecie jak bylo dokladnie tylko gdzies cos uslyszeliscie to zamiast wypisywac bzdury zastanowcie sie troche nad tym co piszecie. troche nie na miejscu jest oceniac kogos jesli sie nie wie jak bylo rzeczywiscie.
Kociara, ty tez swieta nie jestes. Przed kazdym umowionym transportem bylem min 30 min przed czasem i zawsze byla obsówa bo ciagle czegos zapomnialas. Pozatym mowiac, ze konie wchodza do samochodu i przyczepy nie sadzilem, ze beda ladowane 45 min lub dluzej przy pomocy 2 lonzy i bata, sa ciekawsze sposoby ladowania koni i mniej dla nich stresujace🙂
Pozatym, z tego co wiem kilku kolegow z branzy nie wozi Ci juz koni bo wiedza jak jest🙂

Ponawiam swoje zapytanie:

Szukam transportu na trasie Kraków - Warszawa. Chętnie do współtransportu...  🏇

Termin do ustalenia - najchętniej początek sierpnia.

Konik (właściwie kuc) - szt. 1.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się