Biotyna

szemrana Co do tego czy sa to 2mg czy 2,5 decyduje seria. To zależy czy kupuje się biotyne ze starym czy nowym składem. W obu przypadkach cena jest taka sama.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
24 maja 2013 11:37
quanta ta biotyna officinalisa ktorej uzywasz to ta z msm co jest na animalli? czy ten stary litrowy ktorego nie ma juz na stronce. mozesz wstawic link :kwiatek:
Dokładnie, o Nutri Horse pytałam  😉
Już znalazłam.
Ja też przyłączam się do ochów i achów nad biotyną z officinalisa.  🙂 Kopyta rosną jak na drożdżach i do tego ta sierść na wysoki połysk  😜  Nie bez znaczenia w naszym przypadku jest też to, że kobyła niejadek ( jeżeli chodzi o suplementy)  wcina aż miło patrzeć..
Oooo, to dobrze, że ta biotyna smakuje koniom. Zamawiałam kiedyś pasze z Epony i kupiłam od nich biotynę. Ostatnio kobyłka wyjada paszę, a biotyna zostaje w żłobie mimo tego, że dokładnie mieszam... Kiedy mi się skończy, chyba kupię tą z officinalisa.
U mnie w stajni dzisiaj stwierdzono,  że Biotyna z Officinalisa ma zapach jak deser z serka mascarpone podany z tartą laską wanilii i brazylijskimi pomarańczami. Coś w tym jest  😁
Zairka, ta litrowa się pojawia i znika na animalii także spokojnie 🙂
Ja kiedyś używałam Equistro Biotin Forte i sobie bardzo chwaliłam, teraz kupiłam Equistro Kerabol Biotin, ponieważ tego Biotin Forte już nie ma w sprzedaży i jestem niezadowolona, kopyta jakie były takie są, a sierść może troszkę bardziej się świeci, ale spodziewałam się lepszych efektów. Nie polecam. Wypróbuję tego Officinalisa, oby podziałał 🙇
Ja zamówiłam Makana Biotyna 3000 Pro zachęcona pozytywnymi opiniami. Stosował może ktoś ten suplement? Jakie były rezultaty i po jakim czasie widać pierwsze efekty?.  Mam nadzieję, że będą efekty szczególnie w poprawie stanu jakości kopyt.
Która biotyna przyśpiesza przyrost kopyta?  :kwiatek:
Chyba każda, która ma szansę się wchłonąć 😉 Innego działania już poszczególne raczej nie mają 😉 Najlepiej działają preparaty wieloskładnikowe-biotyna nie jest przecież jedynym budulcem. Ja polecam Mervue Hoof Pak-pierwiastki na nośnikach chelatowych + 16 aminokwasów.
sorry..myślałam na myśli "najbardziej" 😉
Ja polecam officinalis (ta zwykła, bez MSM-tańsza), efekty widać bardzo szybko (wiadomo, że powinno się podawać min. pół roku). Kiedyś podawałam preparat na kopyta z St.Hippolyta i też byłam bardzo zadowolona z efektów, ale jest to już trochę większy wydatek.

edit: ten preparat z St.Hippolyta nazywa się ungulat- teraz mi się przypomniała nazwa 😀
Chciałam zapytać o to, jak konie niejadki radzą sobie z Equi Life Formula 4 Feet. Quanta chyba miałas doświadczenia z tym? (ale Twoje konie penwie nie marudzą przy jedzeniu 🙁 ). Potrzebuję czegoś chętnie zajdanego i turbo, najlepiej w syropie ale takiego nie znalazłam. Skład 4 feet mi się podoba w sumie http://animalia.pl/produkt,15128,563,equi-life-formula-4-feet-7kg.html

A może ktoś ma do odsprzedania ze 2 dawki bym mogła sprawdzić, czy będzie zjadał?  :kwiatek:
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
22 lipca 2013 07:54
Czekamy z Liderem na officinalis z animalii i już doczekać się nie mogę, podawałam mu długo biotynę od Pana Podkowy ale niestety słaby był u nas efekt a dostawał ponad pół roku. Będę zdawała relację 🙂😉)
Cejloniara mój jadł w czasach, kiedy wypinał się niemal na wszystko, łącznie z marchewkami, także nie powinno być problemu. Pierwsze kilka dni nie obyło się bez dodatku kubusia do żarcia, ale potem jadł już normalnie. Chętnie zjadane i turbo jest też Mervue Hoof Pak, skład też bogaty, m.in. 16 aminokwasów.
Karola, będziesz zadowolona, zobaczysz 🙂

equi.dream, dziękuję 🙂 chyba w wątku o naturalnej pielegnacji ktoś pisał też, że jak nowe su[plementy wprowadza się stopniowo (nie od razu cała dwaka) to koń też lepiej oswaja się ze smakiem. Zaraz poszukam sobie tego, co zaproponowałas i poczytam a przy okazji zwróciłam uwagę też na Marstalla Hoof Regulator. Wyszukiwarka w wątku nic nie znalazła.

Po rozkuciu (2 tygodnie) bardzo przydko rozłupała się i rozwarstwiła nam ściana (nie linia biała a ściana), koń stoi bardziej na podeszwie i maca. Wygląda, jakby kopyta bardzo wyschły ale on jest całą dobę na łąkach a przy wodopoju jest zawsze błocko i jak pije to stoi w wodzie. Ale i też od początku czerwca zaniedbałam supelmentację, bo jak poszedł na łąki to kurde treściwego nie dostaje (nierób jeden) a ja osttanio nie ejstem codziennie w stajni. Muszę koniecznie coś pokombinować, bo tak widać być nie może 🙂
Anderia   Całe życie gniade
22 lipca 2013 10:54
Jako że moje zwierzę właśnie skończyło pierwszą butelkę Officinalisa, popieję sobie nad nią 🙂

Kopyta po prostu wystrzeliły! Niestety nieco zagapiłam się z zawołaniem kowala (:icon_redface🙂, w międzyczasie miał on drobny wypadek i w rezultacie przyjechał do konia po 6-7 tygodniach od ostatniego robienia. Był szczerze zdumiony i mówił, że gdyby nie prowadził tych kopyt już jakiś czas, powiedziałby, że nie były robione z pół roku. Naprawdę przyrost rogu jest niesamowity.

Ponadto sierść nadal w idealnym stanie, grzywa ze stanu "irokez, który nie wiadomo czy się położy, czy co" błyskawicznie przeszła do takiej zasłaniającej 1/3 szyi i do przerwania na zaraz  😀

Teraz chcę zrobić około dwu-/trzytygodniową przerwę od biotyny, ale potem też na pewno kupię Officinalisa.

Tak że ja polecam jak najbardziej. Niezbędny będzie też dyspozycyjny kowal, który gotów będzie przyjeżdżać co 4-5 tygodni  😉
Super! Własnie do mnie przyszła, traktuje to jako przed-ostatnią (poza zmianą kowala) deskę ratunku dla mojego konia.
Wcina aż miło, musze jedno kopyto odratowac z koszmarnego stanu po samoistnym rozkuciu sie 3x w tym miesiącu... Czy w takim razie podawac zalecane 10 ml czy można dac np 15-20 ml? Grozi to jakims przedawkowaniem czy jest jeszcze w granicy normy? Musze działać na cito..
Ja mam tą z MSM zeby najpierw spróbowac, później chciałabym już tą dużą. Czy któras jest słabsza/mocniejsza? Chodzi mi o działanie stricte na kopyta, to MSM to mi w sumie po nic.
ushia   It's a kind o'magic
23 lipca 2013 16:48
jezeli msm Ci na nic, to zawartosc biotyny jest taka sama

10ml to jest na 500kg, jezeli masz wiekszego/mniejszego konia to sobie przelicz
my mamy slusznej postury miska i dostaje ciut wiecej, wlasnie tak 13-15ml

natomiast z dawaniem podwojnej dawki to bym uwazala, bo tam wszystkich pierwiastkow jest duzo, wiec podwojnie moze sie zrobic za duzo
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
23 lipca 2013 16:55
Ja Liderowi też podaję 15ml bo z niego duży chłop i waży na bank więcej niż 500kg.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
23 lipca 2013 17:03
teraz moje obserwacje Zair jak jadl z podkowy biotyna miedz i cynk to efekt byl taki sobie i nie chcial tego jesc. 
przeszlismy na Nafa tu mam wrazenie ze bylo najgorzej zarowno siersc i kopyta

teraz je officinalisa i chodz nie mamy efektu Wow, mega przyrostu itd to jest elegancko i siersc i kopyta fakne i faltycznie rosna najlepiej na tej biotynie, do tego mega chetnie go konie jedza i pachnie pomarancza<3
z koleji moje relreanty na biotynie podkowy musza widziec kowala co 4-5tyg :-)
Dziś zaczynam suplementację biotyną z miedzią i cynkiem od Podkowy, ale zaczęłam się zastanawiać czy sens miałoby podawanie naprzemiennie tej biotyny (ze względu na zawartość miedzi i cynku) oraz biotyny Hippovital tak w tej wątku chwalonej (co dzień zmiana), może wchłanianie byłoby wtedy bardziej efektywne?
Biotyna Officinalisa działa jakies cuda! Podaje od dwóch, moze trzech tygodni, myslałam ze pierwszego efektu mogę się spodziewac po kilku miesiącach a tu po tak krótkim czasie mamy ok 1,5 cm przyrost! Co normalnie między kuciami kopyto ani drgnęło, przyrost był moze 0,5 cm max..
Lov   all my life is changin' every day.
05 sierpnia 2013 17:38
A co powiecie o biotynie Cortaflexu? I czym właściwie różni się ta: http://new.cortaflex.pl/hoof-magic-zapas-p-44.html?cPath=2_17 od tej: http://new.cortaflex.pl/hoof-power-454g-zapas-p-45.html?cPath=2_17 ? Która lepsza na słabe kopyta?
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
14 sierpnia 2013 08:19
Pisałam 22 lipca,że zaczynamy a teraz mamy 14 sierpnia i tego co Officinalis zrobił z Liderem nie da się opisać  😀 absolutnie fantastyczne, kopyta powoli ruszają ale sierść już po tygodniu wyglądała jakbym go przed chwilą wykąpała i wypsikała. Jestem zachwycona, przy czesaniu wyszły mu może 4 włosy a nie garść jak to czasem bywa, naprawdę na nas dziala!!
Cejloniara polecam produkty z BlackHorse do kopyt jeżeli masz z nimi problemy. Ja podaję Biotynę z Horze ale na razie za krótko aby stwierdzić coś więcej...
Czy ktoś się orientuje gdzie można kupić w Szczecinie biotynę Officinalisa?
Wlasnie wpadłam w panike- czy biotyny Officinalisa nie ma juz w ofercie animalii?  😵 Podlinkujcie proszę bo nie moge znalezc..

EDIT: uff, jest  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się