czapsy i buty

lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
20 lipca 2013 11:27
lizzy chyba nie ten wątek 😉 zerknij do oficerkowego - duuużo do poczytania o petrie 🙂

Byłam, przybyłam, zwyciężyłam 😀 Jadę do Wawki w tygodniu na oficerkowe polowanie właśnie 😀
znacie jakieś czapsy ujeżdżeniowe? Tzn. z wysoką częścią zewnętrzna imitujące oficerki ujeżdżeniowe (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi 😉)  :kwiatek:
Cześć, czy ktoś może orientuje się gdzie w Krakowie mogę naprawić bądź wymienić gumki pod butem od czapsów skórzanych? Chodzi mi o kogoś, kto mi czapsów nie zepsuje 😉
hanexxx, Petrie. 😉
Hss u kazdego szewca.
Zorilla jesteś z Krakowa, polecasz może jakiegoś dobrego? Mam złe doświadczenia- przy naprawianiu obcasa miałam zdartą skórkę czubka buta, więc nie chce ryzykować i iść w ciemno
Nie ale wiele razy slyszalam ze na Alejach jest jakis super.
Ja naprawiam wszystko u mnie na ośce na widoku i jest okej. Bez rewelacji, z dwa razy cos nie do konca i  poszlo ale nie bylo problemu  z reklamacja.
Witam wszystkich 🙂 wie ktoś może jak zmiękczyć skórę, a mianowicie sztyblety?
Dzięki Zorilla 😉
dolcezza smarem do siodeł, albo zmiękczającym balsamem- np. Curium z Veredusa. Jak jest bardzo sztywna, wysuszona skóra możesz polać od zewnątrz dużą ilością oleju do skór i zostawić na noc, żeby się dobrze wchłonęło. ew. kilka razy powtórzyć ten zabieg.
Ktoś mi kiedyś polecił namaczanie w piwie, ale nie znam do końca tej metody. Ktoś coś słyszał? Z resztą... po co marnować piwo? 😜
dolcezza, smarowanie olejem/oliwką, ewentualnie zwykły smar do siodeł - fajnie zmiękcza i zabezpiecza.
Cavallia, Zuzu: Dziękuję 😉 buty są tak sztywne, że aż się czubki do góry zagięły 🤔 ale to przez to, że raz je pomoczyłam i zostawiłam na podgrzewanej podłodze  😡

A można jakoś przywrócić kolor (brązowy) skóry??
Drogie re-voltowiczki !  🙂 Mam do Was prośbę, a mianowicie poszukuję skórzanych sztylpów i zastanawiam się nad tymi http://allegro.pl/sztylpy-czapsy-z-naturalnej-skory-licowej-i3351681426.html . Myślicie, że się nie rozwalą po paru jazdach? Bo cena dość okazyjna, tylko jak z trwałością? Dziękuję za wszelkie opinie  :kwiatek:
Mam pytanie, czy w tych czapsach noga się nie gotuje?

http://www.gnl.pl/czapsy-intarapi-basic-p-9098.html
Czy ktoś kupował dokładnie ten komplet ? http://allegro.pl/producent-sztyblety-czapsy-sztylpy-najtaniej-i3411730123.html Są skóropodobne, zastanawiam się czy jest to faktycznie  "tandeta" czy perełka w atrakcyjnej cenie.

No i może ktoś zna kaletnika który dość tanio w Warszawie  poszerzy mi sztylpy o 1 cm i wymieni przy okazji suwak.
Dramka, o ile dobrze kojarzę, to nie, one są dość cienkie.
Dworcika   Fantasmagoria
31 lipca 2013 19:57
Dramka, to cienka cerata jest. Na żywo wygląda paskudnie, bardzo wątpię, że noga w tym da radę oddychać. Ja bym sobie darowała. Zdecydowanie lepszym zakupem są czapsy Standard z FP (skórzane, ok 130zł), albo jakiekolwiek z zamszu syntetycznego (od ok. 85zł).
Te które wstawilaś to najgorszy shit, jaki miałam w ręce.

Ulalala, odradzam skóropodobne buty... ani to zbytnio trwałe, ani miłe dla nogi (zwłaszcza latem). Ten sprzedawca ma też w ofercie buty z dwoiny - też odpuść, rozwarstwia się.
Dzięki 🙂

http://cavalloshop.pl/produkt/termobuty-hkm-elegance.html
ktoś poleca te termobuty? Jest promocja, zastanawiam się czy kupić😉

No i w dalszym ciągu proszę o info na temat kaletnika.

Ps. Znaazłam jeszcze takie http://cavalloshop.pl/katalog2/jezdziec/buty/termobuty/termobuty-kodiak-hkm.html

Elegance bardziej mi się podobają ale czy spełnią swoją rolę w zimie?

Edit, Przepraszam, mamy chyba watek o termobutach, idę spytać tam😉
A co sądzicie o sztybletach i sztylpach firmy PBK ?
Są dopasowane do siebie kolorystycznie czy wyglądają jak każdy z innej parafii ? 🙂
Ulalala, ja mam te HKMu elegance i sobie chwalę. Ale jak na wielkie mrozy to są wg mnie za cienkie... ale ja jestem zmarzluch straszny 😉
Ulala - ja miałam sztyblety z tej aukcji i szczerze mówiąc się "rozciapciały". Zsuwają się z nogi, porozciągane jakieś... Koleżanka kupiła komplet tyle ze sznurowanymi sztybletmi i jest zadowolona, ale jeździ 2 razy w tygodniu

Co do hkm to u moich popuszczały nitki po pierwszej zimie. Może na felerny model trafiłam 🙂
Dworcika wyobraź sobie że pojechałam specjalnie i kupiłam czapsy oficerkowe ale córka nie chciała w nich jeździć bo te są wygodniejsze  🤔  😁 Na 6 dni obozu zdały egzamin 😉
Łał 😁
Znaczy wygodniejsze od oficerkowych pewnie są... miękkie, nie gniotą i takie tam. Ale osobiście bym w tym chodzić nie chciała 😉
Ja też 😉
A ja zamówiłam buty i czapsy z PBK ( sznurowane buty z lakierowanym noskiem i czapsy z lakierowanym mankietem), przyszły idealne po 3 dniach od zamówienia !!!
Użyte na zawodach już, spisały się świetnie 🙂
Polecam  😜
Perlica możesz podrzucić zdjęcia na nodze? Przymierzam się do kupna i jestem ciekawa jak wyglądają właśnie te lakierowane.
Jeszcze tak cichutko zapytam ile Cię całość wyszła? Może być na PW lub jeśli nie chcesz to nie pisz 😉
ale to nie tajemnica: 350 PLN plus przesyłka 🙂
Zdjęcia ładnego nie mam, coś poszukam.

Edit: FOTO
Kurczę całkiem fajne tylko teraz tak sobie myślę, że w moim przypadku lakierowane noski odpadają zaraz bym gdzieś nimi zaorała. Sam mankiet powinien też fajnie wyglądać jak myślicie? Na zamówienie czekałaś tylko 3 dni 😲 szybko im poszło
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się