Islamizacja Europy?

Tak apropo:  🤣

1. Gdy spalam byka na ołtarzu ofiarnym, wiem, że to powoduje woń,
która jest Bogu przyjemna (3 Ks. Moj. 19). Problem jest z moimi
sąsiadami. Mówią,że dla nich zapach ten nie jest przyjemny. Czy mam
ich ignorować?

2. Chciałbym sprzedać swoją córkę jako niewolnicę, za karę, jak to
opisuje 2Ks.Moj.21:7. W tych czasach, jaka byłaby, według Pana,
najlepsza cena?

3. Wiem, że nie powinienem mieć kontaktu z kobietą podczas jej
nieczystości miesięcznej (3 Ks. Moj. 15:19-24). Problem jest, jak
się tego dowiedzieć? Usiłowałem zapytać, ale one często były
obrażone moim pytaniem.

4. Moja żona po wielu latach straciła upodobanie w moich oczach.
Znienawidziłem ją, gdyż odkryłem w niej odrażającą cechę,
gadulstwo. Wypisałem jej list rozwodowy (5 Ks. Moj. 24) i chcę ją
odprawić, tylko nie wiem, jak go jej wręczyć. Osobiście, czy przez
policję?

5. Mam jednego sąsiada, który uparcie chce pracować w dzień
szabatu. W 2 Ks.Moj. 35:2 jest jasno powiedziane, że ma być skazany na
śmierć. Czy moralnie jestem zobowiązany, by go zabić sam?

6. Jeden z moich przyjaciół twierdzi, że nawet jeżeli jedzenie
owoców morza jest obrzydliwością (3 Ks. Moj. 11:10), to mimo
wszystko jest lepsze od homoseksualizmu. Nie zgadzam się. Czy
może Pan osądzić?

7. W 3 Ks. Moj. 21:20 jest powiedziane, że nie mogę się zbliżać do
ołtarza Boga, jeżeli mam problem ze wzrokiem. Muszę zdradzić, że
noszę okulary do czytania. Czy muszę mieć wzrok 20/20 lub czy można
negocjować?

8. Większość moich przyjaciół obcina sobie włosy, również w tzw.
kołka, mimo że jest to jasno zabronione 3 Ks. Moj. 19:27. Jak oni
maja umrzeć?

9. Wiem, że wg 3 Ks. Moj. 11:6-8, jeżeli dotknę skóry martwego
wieprza, staję się nieczysty. Ale czy mogę nadal grać w piłkę
nożna, jeżeli będę nosił rękawice?

10. Mój wujek nie respektuje 3 Ks. Moj. 19:19, ponieważ sieje dwie
różne rośliny na tym samym polu. Jego żona zresztą również, ponieważ nosi
ubrania z dwóch różnych materiałów (mieszaninę bawełny i poliestru). Ma
również zwyczaj przeklinania. Czy naprawdę muszę zebrać całe miasto, by
ich kamienować (3 Ks. Moj. 24:10-16). Czy nie moglibyśmy ich po prostu
spalić żywcem podczas prywatnego zebrania rodzinnego, jak to zrobiliśmy
dla tych, którzy sypiają z ich rodziną? (3 Ks.Moj. 20:14).
Przecież tu mowa jest o odwecie, a nie zwykłej chęci mordu na niewiernych.


Może nie za sam fakt bycia niewiernym, ale w obronie religii to już owszem... tak czy siak, sam fakt przyzwolenia na mord jest sprzeczny moralnie.


Ja nie wartościuję Koranu ujemnie na rzecz Biblii, proszę mnie nie wrzucać do tego wora.
Ależ ja Cię nie szufladkuję.
Tylko zaznaczam, że Milla ma rację, co sama poniekąd przyznałaś, cytując Koran.
Przyzwolenie na mord sprzeczny moralnie, powiadasz... Zauważyłaś, ile tego w Biblii jest?
Otóż zauważyłam, ale jak już napisałam wcześniej - nie o Biblii tu mowa, lecz o Koranie. Traktujesz mnie, jakbym stała z Biblią przyklejoną do czoła i krzyczała ,,porzućcie te muzułmańskie bzdury, bo stoczycie się w najgłębsze czeluście piekieł, chrześcijańskie dzieci". Chciałabym wiedzieć, jak mam interpretować np ten punkt przytoczony przeze mnie powyżej.
Chciałbym nieśmiało zwrócić uwagę, że zarówno translacja Biblii na języki narodowe jak i zalecenie samodzielnego jej studiowania to spuścizna protestantyzmu (dla niezorientowanych - religia bazowa dla państwa pruskiego, poprzednika prawnego III Rzeszy) - co jak widać nie każdemu dobrze służy (samodzielne studiowanie) - i ta uwaga odnosi się, jak się wydaje także do innych tekstów ewidentnie metafizycznych 🙂

Biblia czy Koran to nie jest regulamin użycia broni z wykazem uprawnionych, jako załącznikiem 🙂

Teksty religijne definiują osobowy charakter zła jako takiego - natomiast zło w definicji "humanistycznej", areligijnej czy wręcz antyreligijnej ma charakter bliżej nieokreślonego stanu czasoprzestrzeni, czy materii - czyli kwestia winy jest czynnikiem pozaosobowym, zależnym od układu atomów czy innych pierdoletów.

Widać to dokładnie na filmie z Maxem Kolonko - morderca z tasakiem jest niewinny (nikt nic do niego nie ma, nawet policja nie strzela do niego) bo nie ma prawomocnego wyroku skazującego, a ewentualnie winne są czynniki leżące całkowicie poza osobą sprawcy.

Taki stan rzeczy każdego świadomego, zdrowego na umyśle obywatela doprowadza do szału - a jak mu się coś w życiu popieprzy, to i po tasak sięgnąć może.
Dworcika   Fantasmagoria
26 maja 2013 16:41
Nie wiem jak ma się porównywanie Koranu do Biblii na tle choćby ostatnich wydarzeń. Nie przeczytałam ani jednego, ani drugiego, ale jakoś tak mało mnie interesuje gdzie jest więcej o zabijaniu (nieistotne czy w odwecie czy z jakichkolwiek innych powodów). Problem w tym, że to wielu wyznawców islamu ma tak nasrane we łbach, że biorą to wszystko do siebie i dochodzi do takich akcji jak ostatnio. Jakoś tak mniej się słyszy, że chrześcijanie komuś głowy na ulicy ucinają.
Thymos, a jak mamy to co, myslisz z sie przyzna?
zeby podobne tobie, wypisujace bzdury osoby mogly mu napluc na buty, poobrazac, zlinczowac?


Będę wdzięczna za pokazanie gdzie w poście kogokolwiek obrażam...
Nikogo nie linczuję, ktoś wierzący mógłby rzucić na sprawę postrzegania islamu inne światło.

Thymos- Z tego, co pamiętam z historii, to akurat w Koranie słowa o zabijaniu niewiernych odnoszą się do konkretnej wojny/bitwy... może ktoś mocniejszy z historii się wypowie- Kujka, Nestor?  Natomiast jeśli chodzi o dżihad, to największym wymiarem dżihadu z tego, co mówił mi mój znajomy, religijny muzułanin, jest walka z samym sobą i własnymi słabościami- i znam muzułmanów, którzy rzeczywiście się do tego stosują i podziwiać można ich pracę nad sobą, szacunek do rodziny, itd. Chrześcijan, którzy takie wartości też mają niby narzucone przez religię i się do nich stosują znam zdecydowanie mniej...
kujka   new better life mode: on
13 czerwca 2013 10:29
dla osob, ktore wierza w filmiki internecie. pamietacie film o fali muzulmanskiej, ktora nas zaleje, bo sie rodzi zekomo tyle muzulmanskich dzieci?
http://www.snopes.com/politics/religion/demographics.asp
na zdrowie 🙂

karolina_, skoro juz zrobilam ten wyjatek 😉 to przy okazji napisze Ci, ze z jihadem masz racje. z Koranem poniekad rowniez 🙂
pozdr
[quote author=karolina_ link=topic=91143.msg1786246#msg1786246 date=1369594937]
Natomiast jeśli chodzi o dżihad, to największym wymiarem dżihadu z tego, co mówił mi mój znajomy, religijny muzułanin, jest walka z samym sobą i własnymi słabościami- i znam muzułmanów, którzy rzeczywiście się do tego stosują
[/quote]
Tylko, że ich odsetek w stosunku do całości, jest dość mizerny.
Przeważają fanatycy, którym wmówiono, że mają walczyć z "niewiernymi".
ekuss   Töltem przez życie
15 czerwca 2013 11:52
Ogladalam raz filmik pokazujacy jakas szkole w Niemczech. W klasie bylo moze 20% Niemcow-reszta to muzulmanie,ktorzy strasznie tepili ,,niewiernych''. Cos tam bylo,ze jeden z drugim sie poklocil o jakas pierdole i po szkole nagle przychodzi 10 muslimow by mu dobitnie pokazac brak racji. Straszne to bylo po prostu-chodzisz do szkoly we wlasnym kraju i nie mozesz czuc sie bezpiecznie. Suma sumarum szkola zostala zamknieta.

ps.przepraszam za brak polskich liter
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=375980889191122&set=a.146976348758245.26966.146964185426128&type=1&theater

Australia to co prawda nie Europa ale "problem" mają ten sam.
A pani Gillard ma jaja - szacun.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
24 lipca 2013 10:19
duunia
za co oni ich zabili?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
24 lipca 2013 13:28
..za to ze są inaczej islamscy niż oni, mąż miał jeszcze link do podobnego filmu jak zabijają i zjadają, wydzierają flaki i żrą "wroga" religii
I te wszystkie filmiki sa normalnie do obejrzenia na youtube? o.O
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
24 lipca 2013 21:14
są do obejrzenia, jak powyższy, są tez inne strony z filmami - dokumentami o tym co się w niektórych rejonach świata dzieje  🤔
sa bardzo przerażające, odbieraja wiare w ludzkość, Boga i wszystko co dobre
ten powyższy jest na tle innych "soft"
To w takim razie przeraża mnie też to, że jeśli chodzi o licencje YT od razu blokuje i usuwa filmy, a takie trzyma jakby nie wiem po co  🤔
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
25 lipca 2013 07:57



tzn Milla czego nie wiesz? ludzie nie mają wiedzieć co się dzieje? bo straszne?  😲 napisałam ze drastyczne, nie trzeba wcale tam wchodzić
Duunia, o czym Ty piszesz? Kogo to obchodzi? Dzieciątko królewskie się narodziło. To jest temat.
Oczywiście żartuję. Ostatnio syn mnie spytał:
- co to, do cholery, jest "sezon ogórkowy"? (bo ja tak szum wokół dzieciątka tłumaczyłam)
I on dalej:
-Jaki ogórkowy? Świat wrze. Syria płonie, Europa tonie. Czemu NIC o tym się nie mówi?
I ja tylko pokiwałam głową.
W Australii chyba nie czuja ducha multi-kulti
http://demotywatory.pl/4176397
http://www.wykop.pl/ramka/1579291/budowa-meczetu-w-warszawie-zatrzymana-a-gmach-juz-prawie-gotowy/
czy ktoś z Warszawy ma aktualne informacje o tej budowie? 18 metrowy minaret ma powstać podobno bez zezwolenia.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
24 listopada 2013 15:23
bobek- Uważam tak samo jak ta p. Premier.
Jeśli pojechałabym do Arabii, zakryłabym włosy, żeby nie obrażać ludzi tam mieszkających. Nie wezmę Biblii, nie będę unosić się swoją religią. Dlaczego więc oni (Arabowie i inni muzułmanie) nie szanują w MOIM kraju MOJEJ religii. Ba! Pewnie najchętniej (jak w Danii?) zabroniliby mi celebrować święta religijne (czy to Boże Ciało, czy Boże Narodzenie).
Ja im nie bronię wyznawać swojej religii, a u nich za wyznawanie swojej mogłabym zostać skazana na śmierć.
No i.... ?
Jakie refleksje?
Taniu ja i moja niechęć do przedstawociei tej religii jesteśmy za ograniczeniem mozliwosci osiedlania sie ich w Europie. Jesli nie potrafia sie dostosowac i uszanowac naszej kultury to wypad - krótka pilka.


Jeśli ja - kobieta, w swoim wlasnym kraju, na panstwowej uczelni jestem traktowana przez muzulmanskich studentow jak osobnik nizszej kategorii to cos jest chyba nie tak.
[quote author=galopada_ link=topic=91143.msg2262174#msg2262174 date=1420788363]
(...)
Jeśli ja - kobieta, w swoim wlasnym kraju, na panstwowej uczelni jestem traktowana przez muzulmanskich studentow jak osobnik nizszej kategorii to cos jest chyba nie tak.
[/quote]
Masz muzułmańskich studentów? Napiszesz więcej? Ciekawe.
Mnie bawi, jak do chińskiej restauracji w UK wchodzą muzłumanie i domagają się halal. W takim razie ja też wejdę do hinduskiego baru i będę się wykłócać o polską kiełbasę  🙄
No, kurdę, ich kultura, jak chcą coś w ich stylu, to powinni iść do arabskich restauracji, a nie domagać się, że inne kultury się dostosują do nich.

A rząd Francji powinien zamknąć granice po tym całym incydencie. Ci, co nie mają pracy, żyją na socjalu powinni od razu wracać, skąd przychodzą. Najbardziej wkurza mnie, że gazety wypisują, że to była robota Francuzów. Taaa. Francuzi z takimi typowo francuskimi imionami...  🙄
Ikarina, ale podejrzani o zamach z formalnego punktu widzenia są Francuzami jednak.
Mnie niepokoi potężna fala uchodźców, o której się wspomina jedynie gdy zatonie statek z nimi. Przybywają, szukają ratunku.
I gdzieś wsiąkają. Wyczytałam, że w roku 2014 wizy do Europy dostało 675 tysięcy Ukraińców. Widzę na trasie do Krakowa całe korowody aut z tego kraju, spotykam ich w Krakowie wszędzie ( i nie piszę o feriach zimowych). I jakoś się milczy. Co ci ludzie robią, gdzie pracują, kto im pomaga? Nie wiem. Zapełniają szare strefy. Tak jak muzułmanie np. z Syrii w Europie. Odwracanie głowy tak się kończy.
ekuss   Töltem przez życie
09 stycznia 2015 07:44
Moj byly facet (Szwed) mowil,ze u nich to muzulmanie maja wrecz lepiej niz Szwedzi,bo taki sobie przyjedzie i dostaje na wszystko pieniadze. Czemu? Bo jest uchodzca. Wiec ani za opieke medyczna, ani za nauke czy mieszkanie placic nie musi.
Taniu Uniwersytet Medyczny w Lublinie zgarnia grubą kasę za studentów ,,Zagramanicznych". Mamy na pewno programy:
- amerykański
- tajwański
- europejski (studenci głównie ze Skandynawii)
- bliskowschodni (SIC!)

Cóż mogę powiedzieć... sami prowadzący cały czas narzekają. Na podejście do nauki (w sumie jej brak), ciągłe roszczenia, szpanowanie, uważanie się za bogów. Szanowni Studenci z Bliskiego Wschodu walczyli nie tak dawno o przeprowadzenie zajęć w... Boże Narodzenie. Bo oni nie jadą do domu i chcą mieć wcześniej ferie w lutym 😀 Paranoja.
Nieliczne dziewczęta w tych grupach są tak zahukane i sprowadzone do parteru, że aż mi ich żal. Prowadzący mówią, że nawet jeśli męska część grupy powie na zajęciach jakąś mega bzdurę, to one się z tym zgadzają z pochyloną głową.
O ich zachowaniu na korytarzach to aż nie mam ochoty teraz pisać, bo mi znowu ciśnienie skoczy. Miałam już osobiście kilka spięć odkąd tu studiuje ( i od wtedy też stosuję zasadę: zero tolerancji dla wpadania z brudnymi buciorami do mojej Ojczyzny).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się