konie małopolskie

Serio tak marnie? Słyszałam, że to nie to samo i często nie ma na co popatrzeć... No nic, zobaczę jak mi się plany ułożą, jeżeli będę to też na 1 dzień, w tą i z powrotem 😉.
galopada_   małoPolskie ;)
25 lipca 2013 13:25
Karla rozmawiałam z mamą Mery Bieńko o tym i podawała mi liczbę zgłoszonych koni (ok 50). Wiadomo, że zawsze troche odpada i nie przyjeżdża.

Szczerze? Białka jest fajnym wydarzeniem towarzyskim. Koszty zwiazane z pokazaniem konia rosną z roku na rok, a zdobywane tytuły dają... wielkie G. Jak koń zajeżdżony i grzeczny to prędzej znajdzie kupca niż niezajeżdżony z tytułami. Ot, Białka zabawą dla bogatych ludzi i tych, którzy lubią się dowartościować posiadaniem championa. Oczywiście jest to miłe, ale do niczego nie prowadzi.  😉 Mamy już sporo takich championów i co? Kupca nie ma bo za płotem kupi za 3 tysiące  😁 A ostatnio nasz niechampion, grzeczny i za dobre pieniądze sprzedany bo miły. Tyle w temacie 😉 Żabno Białkę odwiedza w tym roku towarzysko. 2 letnią kandydatkę na matkę mamy. Za rok się zajezdzi, pojdzie do ZT i już 😉
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
25 lipca 2013 13:45
Mój kurdupel po Halogenie.
Zdjęcie z zimy, ponieważ nie mam aktualnych niestety.
galopada_ racja... Myśmy przeliczyli koszty tego wszystkiego. Ile trzeba wydać na transport, na boks, prezentera w naszym wypadku i to się zwyczajnie nie kalkuluje... Dokładnie tak jak piszesz, zabawa dla tych, których na to stać 😉.
Po Halogenie ? jaki rocznik ? 😉

Trochę Rudej pod Martą
( zdjęcia w tragicznej jakości- kadry)



Centaur inaczej  😀

korysindex4 fajna ruda! 😉

To i ja dorzucę nasze, bo się dorobiłam paru zdjęć 😉

kl. Kolekcja m (Berberys xxoo - Kolia sp/Modest m)



kl. Kolia sp (Modest m - Kalina m/Kordian m)



og. Korund m (Krym m - Kolia sp/Modest m)



og. Kaszmir m (Arioso m - Kolekcja m/Berberys xxoo)



Do kompletu brak tylko małej siwej 😉
Kolekcja - Fantastyczna kobyła - zazdroszczę takiego cuda 😉
Farifelia   Farys 21.05.2008
25 lipca 2013 21:03
korysindex4 człowiek z głową konia jest najlepszy! 😀
breakawayy,  widziałam Kaszmira w ogłoszeniach na re-volcie 🙂 Bardzo urodziwy ogierek. Gdyby nie to, że nie stać mnie na kolejnego konia, na pewno bym się nim zainteresowała 😀

Ja zaś przedstawię po raz kolejny mojego małopolaczka po Barnabie, który bardzo mnie cieszy z postępów w treningach oraz nabierania masy mięśniowej 🙂
W porównaniu do zeszłego roku jest naprawdę o niebo lepiej 🙂



korysindex4 to akurat moja ulubienica, w dzieciństwie mocno skrzywdzona przez człowieka, ale aktualnie dla mnie kobyła do rany przyłóż, koń-przyjaciel 😉 na eksterierze znam się tyle o ile, ale z tego co słucham, to kobyła warta grzechu 😉

Farifelia dziękujemy 😉 dodatkowo zaczął być bardzo przyjemny w obejściu! dzisiaj przyszedł do mnie, jak nabierałam wody do wiadra. Chlupnęłam mu z ręki na szyję i nie drgnął. Zmoczyłam mu całą szyję, nie przeszkadzało mu. W końcu oblałam go całego z butelki, lałam wodę po grzbiecie, po zadzie - ani drgnął. Zadziwia mnie co raz bardziej 🙂
Nawiasem - widziałam zdjęcia porównawcze w wątku o wpływie treningu - super zmiana! i koń przepiękny 😉
Farifelia   Farys 21.05.2008
25 lipca 2013 21:37
breakawayy bardzo dziękujemy :kwiatek:
Pewnie się nawet cieszył, że w takie upały go trochę schłodziłaś 🙂
Ale klacze masz piękne, naprawdę! Widzę, że potomstwo po Kolii wychodzi Ci bardzo ładne i proporcjonalne. Gratuluję udanego odchowu, naprawdę! 🙂
Konie nie do końca są moje - mam je tak jakby 'na wyłączność' od jakichś 8 lat 😉. Konie są własnością znajomego, którego traktuję jak dziadka 😉. Konie traktuję jak swoje, bo Kolekcję sobie wychowałam, zajeździłam i ją mam całkowicie na wyłączność (koń jednego jeźdźca, nikt jej nie rusza jak mnie nie ma), a źrebaki znam od pierwszych dni, wychowuję, sprzedaję 😉.
Farifelia   Farys 21.05.2008
25 lipca 2013 21:46
breakawayy, no ale w sumie prawie jak Twoje jakby nie patrzeć 🙂 Nic tylko się cieszyć, że masz taką możliwość 😲
Oj bardzo się cieszę, bo trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno 😉. Znalazłam się tam przypadkiem i już zostałam 😉.
breakawayy dla takiej kobyły mógłbym zgrzeszyć  😀iabeł: Zakochałem się  😍

Farifelia, Twój koń bardzo mi się podoba, taki ramowy. Mimo, że nie znoszę wałachów i ogierów ten do mnie przemówił  😀
Jak Twój rumak wyglądał w ubiegłym roku ? Tak jak moja ruda ? Ciężka w zywieniu jest, skarbonka  😎
Dzisiaj jadę wieczorem w Rudą na pierwszy parkur WKKW - zobaczymy jak sobie poradzi. Mam zamiar jechać we wrześniu derby, więc trzeba spiąć poślady i ćwiczyć 🙂
Farifelia   Farys 21.05.2008
26 lipca 2013 08:43
korysindex4, Bardzo dziękuję za tak pozytywną opinię :kwiatek: zobacz sobie do wątku "Wpływ treningu na wygląd" 🙂 Tam zamieściłam zdjęcia porównawcze z zeszłego roku i z tego. Ogólnie tam już i tak wyglądał lepiej bo po choróbskach można mu było żebra liczyć 🙁 Odkarmić go było bardzo ciężko bo on jest z tych koni co szybko spalają energię i jedzenia potrzebował w naprawdę dużych ilościach 😉 A żeby to osiągnąć musieliśmy zmienić stajnię a dzięki temu wygląda teraz tak jak wygląda 🙂
No i życzę Ci udanego WKKW 🙂
korysindex4 bardzo mi miło, że komuś wpadła w oko  :kwiatek:. Powodzenia na parkurze!

Farifelia teraz w zasadzie pierwszy raz mam bezpośrednią styczność z koniem, którego ciężko utuczyć. No w sumie drugi raz, bo jakiś czas stał u nas Arioso i był ciężki do odkarmienia. Młody po nim widać ma to po tatusiu. Wszyscy pytają mnie, czemu on taki chudy, czy go głodzimy, a gdybym powiedziała głośno ile on dostaje jeść, to niejeden by się złapał za głowę 😉.

To dorzucę jest dwie Gnidy:



Breakawayy, ale zbieg okoliczności. Kiedyś też mieliśmy klacz młp o imieniu Kolekcja która była po Berberysie z tym, że nasza była siwa... 🙂 
A Twoja to istne cudo.. 😍
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
26 lipca 2013 16:19
korysindex4, rocznik 2005 🙂 jestem bardzo ciekawa ile miała Hawajka w kłębie, bo mojemu Hetmanowi się nie urosło. 😁 ma jakieś 155 cm, dla mnie wzrostem idealny, ale ja zawsze uwielbiałam duże konie
brzezinka a wiesz, że kiedyś zostałam spytana, czy Kolekcja jest naszej hodowli? Bo posiada od niej klaczkę, co było dziwne, bo nasza klaczki nie dała 😀. Nie pamiętam dokładnie skąd, ale na innym forum dostałam takie zapytanie. Chodziło właśnie o inną Kolekcję po Berberysie, tylko matki okazały się różne. O ile dobrze pamiętam, to i wiekowo były podobne 😀
O, własnie ją znalazłam na bazie. Nie myliłam się - ta o którą mnie pytano jest rok starsza od mojej 😉. Pewnie chodzi o tą samą? Bo ta widzę po opisie że siwa 🙂

http://www.bazakoni.pl/horse_169165.html

edit: znalazłam nawet te wiadomości z zapytaniem o nią 😉. Ktoś pisał do mnie, że ma klaczkę od Kolekcji i pytał, czy jest naszej hodowli. Zdziwiło mnie to bardzo, bo nie sprzedaliśmy wtedy żadnego źrebaka od mojej Kolekcji  😁. Dostałam odpowiedź: hheh. rzeczywiście, ale niesamowita sprawa, Berberys rok w rok dał dwie kolekcje; Twoją od Kolia/Modest w 2004 i matkę mojej klaczki od Kachna/Kulbak w 2003... stąd ta pomyłka , a raczej niedopatrzenie. Dzięki wielkie, pozdrawiam😉

Jaki ten świat mały 😀
Farifelia   Farys 21.05.2008
26 lipca 2013 16:26
breakawayy, takie rzeczy się zdarzają 🙂
Ja kiedyś z ciekawości szukałam, ile Farysów chodzi po świecie 😉 I co znalazłam?
Farys, gniady, gwiazdka na czole, skarpetki na nogach 😀
No po prostu prawie taki sam jak mój! Jedyne co ich różniło to wiek (tamten jest 5 lat starszy), i to, że tamten jest ogierem 😉
A czy rodzice inni czy Ci sami, to akurat już nie pamiętam, ale nawet jeśli inni, to normalnie podobieństwo uderzające 🙂
A to zbieg okoliczności 😀. Człowiek się może ciekawych rzeczy dowiedzieć 😉. Aż z ciekawości policzyłam ile Kolekcji jest na baziekoni - jest ich 7, z czego małopolskich tylko te dwie 😀
Farifelia   Farys 21.05.2008
26 lipca 2013 16:36
Na PZHK Farysów jest... 39!  😲
Nawet nie wiedziałam, że tyle ich jest albo było 😉 Rasy różne. Zimnokrwiste, kuce, sp, ślązaki, wielkopolaki, małopolaki itp 😉
No no, aż nie wiedziałam, że aż tyle ich jest 😀
galopada_   małoPolskie ;)
26 lipca 2013 20:11
my mamy sporo koni, które są jedynymi w bazie o podanym imieniu  😁 m.in Jarowit czy tegoroczny Destino. No ale czasem to ze 3 miesiące miną zanim się wybierze/wymyśli ładne imię i zostanie ono uznane 😉

galopada_ a tak z ciekawości - w jakim wieku wyrabiacie koniom paszporty? Piszesz, że często zajmuje ze 3 miesiące wybranie odpowiedniego imienia. Opisujecie źrebaki jeszcze przy matkach, czy już jako odsadki?
Farifelia   Farys 21.05.2008
26 lipca 2013 23:20
W sumie zawsze mnie zastanawiało, w jakim wieku się opisuje konie 🙂 Mój na przykład miał wyrobiony paszport jak miał rok. Ale słyszałam też że opisują właśnie przy matkach. A co na przykład z końmi późno siwiejącymi? W paszporcie np wpiszą że gniady a po roku się okazuje że siwieje 🙂
U nas to różnie bywało - niektóre opisywaliśmy jeszcze przy matkach, a inne już jako odsadki, ale wypadało zawsze wcześniej niż roczniaki.
Teraz mnie to zaczęło zastanawiać, bo nasz Duży zaczął właśnie późno siwieć. Jako roczniak był ciemnogniady, siwieć zaczął w wieku około 1,5-2 lat. Aż jutro sprawdzę jaką maść na wpisaną w paszporcie 😀.
Farifelia   Farys 21.05.2008
26 lipca 2013 23:36
breakawayy,  domyślam się że pewnie ciemnogniady 😀
galopada_   małoPolskie ;)
27 lipca 2013 07:07
U nas zawsze przy matkach. Wiadomo, ze jak sie ma zazrebionych 4-5 klaczy i to roznymi ogierami to terminy porodow nie sa ustalone na jeden miesiac. Dodatkowo terminy się oddalają jak nie udaje się od razu zazrebić/zainseminowac. W tamtym roku walka trwała 3 miesiące.

Zawsze w maju( wyjatkowo czasem w czerwcu) mamy wiosenny przeglad hodowlany, wiec zrebie urodzone w styczniu maja juz wtedy 4miesiace, a urodzone w kwietniu miesiac albo i mniej. Oprocz opisywania zrebiąt przez Pana Marka Gibałę pokazywane sa mu w ruchu i w stoj wszystkie matki, mlodziez i ogier/ogiery. Drugim terminem jest jesienny przeglad, na ktorym pokazywane sa jakies niedobitki urodzone po wiosennym przegladzie i mlode ogiery.


Przypadkiem zlego opisania masci byl siwy Mundial, ktory w paszporcie ma wpisane skarogniady. Nikomu to za bardzo nie przeszkadza, ale jakby ktos mial cisnienie to moze to zmienic 😉
galopada_ dzięki za wyjaśnienie  :kwiatek: no na pewno inaczej to wygląda w większej hodowli, kiedy faktycznie jest rozrzut w urodzeniach. W końcu jeśli ma się jednego, dwa źrebaki to można to zrobić w zasadzie w dowolnym momencie 😉

Farifelia no zapewne tak 😀 z ciekawości zajrzę, ale dotrę do stajni wieczorem, bo skwar dziś mamy niesamowity... Póki co jadę się więc plażować, bo blada jestem jak ściana  😁
Źrebaki opisuje się przy matce, maksymalnie do 6 miesiąca życia.
breakwayy
Śliczne zdjęcia, komary Was nie zżarły ? Ja odpuszczam focenie do września (a zaległości mam straszne  :zemdlal🙂 - istny nalot latających krwiopijców  😵

Strasznie zabiegana jestem osttanio, ale pochwalę się sukcesem. Nasz wychowanek tydzień temu wygrał konkurs RO (125 cm z jokerem) na CSN Biały Bór
Armani (Lancetnik - Arizona/Oregon xx)

fot. Agnieszka Prusinśka


a tu jeszcze lipcowe moczenie kończyn, Ola i Habanera (Emir - Hańcza/Oregon xx)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się