Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Kami   kasztan z gwiazdką
17 lipca 2013 22:20
Kaskal napisz najpierw co chcesz trenować, będzie łatwiej jakąś stajnię dopasować  😉
W Pcimiu będą odznaki co 2 tygodnie we wakacje  🙂
A czy orientuje się ktoś, czy dostanę się z Czernichowa do Facimiecha komunikacją miejską/busami/etc. czy dojazd tylko dla zmotoryzowanych?  👀
Na pewno każdym busem jadącym na trasie Kraków-Wadowice, Kraków-Zator i Kraków-Spytkowice, przez BRZEŹNICĘ (te jadące przez Kalwarię odpadają) dostaniesz się do Facimiecha. Trzeba wysiąść w Wielkich Drogach przy punkcie sprzedaży przyczep, dalej piechotą ok. 1km. Nie wiem niestety jak jeżdżą busy do Czernichowa i gdzie jest miejsce, w którym można się przesiąść.
Dzięki wielkie. W takim razie będę kombinować.  :kwiatek:
Łosiowa KKJ jest w Kielcach, chodzi o KKJK  🤣



No tak, nigdy nie dodaję tego K na końcu, zawsze między sobą mówimy KKJ  :kwiatek:

Dobra, tak przeglądam katalog. Jako, że jeszcze nie wiem gdzie wynajmę mieszkanie, kwestia orientacyjna.  Jak z dojazdem dla niezmotoryzowanej do Rzeszotar i Diagramu?  :kwiatek:

EDIT: Rzeszotary znalazłam, małe busiki z Borku. Jak mała jest tam hala (znalazłam dość nabijające się komentarze 😉 ) ? Natomiast o Diagramie nie ma w wątku za dużo, a stajnia na stronie swojej wygląda całkiem spoko
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
20 lipca 2013 16:36
Pacia, jedna z naszych pensjonariuszek mieszka w Czernichowie i chodzi do szkoły, do której Ty będziesz.
Jeździ do stajni autem przeprawą promową, pewnie mogłabyś się dogadać, żeby się z nią zabierać.

Łosiowa, do Rzeszotar jedzie również MPK, 285 i 225, przystanek "rzeszotary" (chyba na żądanie), około 30 min, 225 przez Swoszowice do Świątnik a 285 z drugiej strony, przez Świątniki do Ochojna.

Może to da Ci jakiś pogląd na halę w Rzeszo 😉
ushia   It's a kind o'magic
20 lipca 2013 16:43
maison, a Ty w Rzeszotarach stoisz?
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
20 lipca 2013 16:54
ushia nie, dzierżawiłam tam konia dwa lata temu.
Łosiowa strona www Diagramu jest już trochę nieaktualna. Wiem, że jedzie tam jakiś mpk, ale nie wiem czy z Krk czy ze Skawiny. I hala w Rzeszotarach jest raczej większa niż namiot w Radziszowie.
E no co Ty Kaarina, to możliwe, że jest większa? Jest to raczej prostokątny lonżownik, niż hala, ale jest. A busiki jeżdżą (chyba nadal) z Dębnik (ronda Grunwaldzkiego, więc bliżej centrum mają start, przez Mateczny i Borek, od pocz. trasy do stajni ok.30min.
Polecicie mi jakis pensjonat w granicach 550-650 zł który zapewni podstawową opiekę (chodzi mi głównie o dobre karmienie)  i nie oszczędza na koniach pensjonatowych (przy takiej cenie roznie moze byc) ?? Mam swiadomosc ze za ta kwote niewiele moge wymagac, chce tylko zeby bylo bez oszustwa na jedzeniu. Znalazłam m.in Kocmyrzów,Konary, Węgrzyce, Czekaj-Land, Rzeszotary. Jestem z poza Krakowa i nie znam tych stajni
dziunka możliwe. W Radziszowie jest namiot cyrkowy i na środku są dwie albo jedna podpórka. Jak dla mnie wypada mniejszy, ale ja miarki w oczach nigdy nie miałam więc mogę się mylić.

Evson Farma Paszkówka 🙂 O ile są miejsca.
Evson, w Rzeszotarach na pewno dobre karmienie. A na jakiejś infrastrukturze też Ci zależy, czy to zupełnie obojętne?
Evson, jeżeli chodzi o opiekę to to polecam Stajnie na Gościńcu. Na pewno nie będziesz miała problemu z żywieniem konia 😉
Evson , zapraszamy do Krakuszowic cena 600zł. a w sprawie karmienia to najlepiej porozmawiać z samymi pensjonariuszami 🏇

Dzieki wielkie  🙂 Na razie nie wiadomo w ogole czy sie przeniose. Ale chciałam miec rozpoznany temat zeby w razie czego wiedziec gdzie dzwonic  🙂
In.   tęczowy kucyk <3
25 lipca 2013 18:22
[s]Hej, czy znacie jakies dobre stajnie w okolicach Kryspinowa? I rekreacja, i prywatne z pensjonatem.
[/s]

Edit: wiecie cos na temat stajni Zagacie?
Dobra, czy ktoś się orientuje jak z dojazdem do Facimiecha? Wg strony można dojechać autobusem 223, ale to chyba nieaktualne, bo mpk mówi co innego.
Na pewno każdym busem jadącym na trasie Kraków-Wadowice, Kraków-Zator i Kraków-Spytkowice, przez BRZEŹNICĘ (te jadące przez Kalwarię odpadają) dostaniesz się do Facimiecha. Trzeba wysiąść w Wielkich Drogach przy punkcie sprzedaży przyczep, dalej piechotą ok. 1km.
Kaarina pisała o tym niedawno. Z głównej drogi do stajni jest 1,5km wedle google maps 🙂

Obiło mi się o uszy, że jest bus ze Skawiny do Pozowic i wtedy zatrzymuje się w centrum Facimiecha i do stajni jest dużo bliżej, natomiast nic więcej nie wiem.
A, przepraszam  :kwiatek:  nie ogarnęłam, że to do Facimiecha było  :kwiatek:  Pewnie z pół h się busem jedzie?
A ktoś wie czy te 1,5km to całkiem całkiem droga czy strach iść po ciemku (powiedzmy zimą 😉 ) ?
[quote author=Łosiowa link=topic=196.msg1836040#msg1836040 date=1374791660]
A, przepraszam  :kwiatek:  nie ogarnęłam, że to do Facimiecha było  :kwiatek:   Pewnie z pół h się busem jedzie?
A ktoś wie czy te 1,5km to całkiem całkiem droga czy strach iść po ciemku (powiedzmy zimą 😉 ) ?
[/quote]

Problemem może być tylko dojechanie do nas z Krakowa (jak ktoś nie ma auta i jest "nowy"😉
Z powrotem zawsze można się z kimś zabrać więc nie ma problemów z chodzeniem nocą 😉
[quote author=Łosiowa link=topic=196.msg1836040#msg1836040 date=1374791660]
A, przepraszam  :kwiatek:  nie ogarnęłam, że to do Facimiecha było  :kwiatek:   Pewnie z pół h się busem jedzie?
A ktoś wie czy te 1,5km to całkiem całkiem droga czy strach iść po ciemku (powiedzmy zimą 😉 ) ?
[/quote]

Bus jak najbardziej jeździ, jak są sprzyjające warunki to w 35 minut można dojechać. Droga jest ok. Idzie się obok domów, przedszkola, na niektórych odcinkach są latarnie. I sporo osób tamtędy chodzi.
W Węgrzcach u P. Waśko jest bardzo fajnie. Cisza, spokój, z karmieniem żadnych problemów, bardzo polecam 🙂
jest ktoś może w miarę na bieżąco zorientowany jak wyglada korzystanie w zimie z hali w Mustangu

tam zawsze rekreacja od rana do wieczora czy można się jakoś wbić o ludzkich porach?
jaki komfort jazdy na tamtejszej hali- nie jest zbyt duża...
da się tam potrenować- chodzi mi o wymiary i podłoże?

będe wdzieczna za informacje- może być to albo na pw  :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
26 lipca 2013 21:52
W Węgrzcach u P. Waśko jest bardzo fajnie. Cisza, spokój, z karmieniem żadnych problemów, bardzo polecam 🙂


tylko miejsc nie ma 😉
Witam,
czy jest ktoś chętny na podział boksu w najbliższy weekend w Swoszowicach? Musimy zostawić konia z soboty na niedzielę, także jakby ktoś był zainteresowany wstawieniem konia z piątku na sobotę to proszę o kontakt na pw.
Ponawiam pytanie... sprawa dość pilna.

Czy w okolicach Krakowa lub w Małopolsce są jakieś firmy produkujące fasady i boksy dla koni?
Znalazłam jedynie w Andrychowie, ale robią tylko na zamówienie a ceny mają najwyższe w kraju 🙁

Dostałam właśnie wycenę za podstawowe drzwi... oni naprawdę nie wiedzą ile brać....  😵
Cena przedmiotowych drzwi o wym.2,3x1,3m do boksu zewnętrznego wyniesie - 1783,50,-zł brutto za sztukę.
Cena kraty 95x400cm wyniesie 1168,50,-zł brutto/szt.
jest ktoś może w miarę na bieżąco zorientowany jak wyglada korzystanie w zimie z hali w Mustangu

tam zawsze rekreacja od rana do wieczora czy można się jakoś wbić o ludzkich porach?
jaki komfort jazdy na tamtejszej hali- nie jest zbyt duża...
da się tam potrenować- chodzi mi o wymiary i podłoże?

będe wdzieczna za informacje- może być to albo na pw  :kwiatek:


izkadul pisałam o tym kilka stron wcześniej.
Jeśli masz jeszcze pytania to śmiało zadawaj na priv.
ushia   It's a kind o'magic
01 sierpnia 2013 22:20
Czy ktos ma aktualne wiadomosci na temat stajni w Rząsce?
Tam są dwie?
Jak to wygląda?

Stajnia w Skale to "na goscincu" czy jeszcze jakaś inna?
A Darek Polakiewicz gdzie ma stajnię?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się