Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

nie wiem co dziwnego jest w tym ogłoszeniu
są ludzie którym chwilowo pogorszyło się materialnie lub muszą wyjechać  i nie chcieliby sprzedawać zwierzaka
ja też mogę przyjąć na 2 miesiące konia do rekreacyjnej jazdy w zamian za utrzymanie i to że będzie miał możliwość stania w stajni angielskiej murowanej oraz będzie sobie wcinał prze większość dnia soczystą trawę
To jest czadowe ogłoszenie:

Kupię konia:płeć obojętna,maść też. spokojny,nie gryzie, nie kopie, dla dziecka 13-letniego. od 2 do 5 lat.cena do 5 000 zł.

Nie ma to jak spokojny i nie kopiący dwulatek dla 13-to latki. Dziecko zdolne, więc pewnie samo go zajeździ...
6letni to już by był stary trup, nie ma opcji, żeby kupować takiego dziada.

http://alegratka.pl/ogloszenie/kupie-konia-22446999.html?h=be52c611de91561e
No spoko tylko konia oddać i jeszcze dostarczyć żeby osoba "adopotująca" nie ponosiła żadnych kosztów, to już troche bezczelne... Ale to tylko moja opinia...
emptyline   Big Milk Straciatella
26 lipca 2013 13:44
implozja, ale na Boga, tam jest napisane, że to żadna adopcja, a raczej dom tymczasowy. Jak matka boska pieniężna jest nagle niezbyt łaskawa, to moim zdaniem jest to dobra alternatywa, o ile oczywiście warunki naprawdę okażą się sensowne.
Met   moje spore
26 lipca 2013 13:46
nie taki bardzo tymczasowy ten dom, bo wyraźnie kobietka napisała, że na okres kilku lat lub dożywotnio
Farifelia   Farys 21.05.2008
26 lipca 2013 14:03
Mnie to wygląda na typową chęć dzierżawy konia w zamian za koszty utrzymania. Pisała, że na podstawie umowy, więc typowo pewnie umowa dzierżawy konia.
Mnie tam nie zdziwiło to ogłoszenie, ale to, że koszt transportu pokrywa właściciel konia, to jest generalnie trochę przegięcie...
Laska chce przyjąć konia w dzierżawę do jazd w terenie i skoków. Więc nie szuka jako tako konia do adopcji, do towarzystwa dla swojego konika, tylko po to, żeby na nim jeździć.
Szczerze powiedziawszy, mało jest osób które oddadzą komuś w pełni sprawnego konia... Więc jak dla mnie, bardziej mogło jej chodzić o chęć przyjęcia konia w dzierżawę.
  Farifelia  mnie ogłoszenie też nie zdziwiło bo ok szuka konia, spoko, zdrowego, no też ok może ktoś się trafi. No ale z transportem troche przegięcie... I tylko mi o to chodziło. Bo coraz częśniej spotyka się takich ludzi i ogłoszenia i się czyta przyjmę zdrowego konika do jazdy, za darmo, najlepiej z transportem na koszt oddającego i jeszcze z pełnym osprzętem... No sorry... Ale to tylko moja opinia. Bo jak ktoś ma ochote i gest oddać konia z osprzętem zapłacić za transport do osoby zainteresowanej no to już jego sprawa. Pozdrawiam
zdecydowanie dramatyzujesz.

Gdybym chciał oddać konia komuś w dzierżawę( bo nie mam czasu etc.) to rzecz jasna przywiózłbym tego konia.

Wolałbym zapłacić za transport niż za pensjonat 500 zł lub lepiej.

Dziewczyna ma ładne warunki - przydomowe, ładne boksy, więc dlaczego nie ? Tutaj nie ma grama nietypowego, zadziwiającego 😉
Farifelia   Farys 21.05.2008
26 lipca 2013 15:52
implozja89, dokładnie tak, dlatego do Twojej wypowiedzi nic nie miałam 😉
Zresztą najczęściej, jak ktoś ma sprawnego konia, ale jest akurat w ciężkiej sytuacji finansowej, to woli go tymczasowo oddać w dzierżawę, nawet jeśli ma to trwać rok czy dłużej. Ale jeśli autorce ogłoszenia chodzi typowo o to, by konia dostać za darmo, to raczej niech na to nie liczy 😉 Bo albo zgłoszą się do niej osoby, które chcą oddać niesprawnego konia dla konia do towarzystwa, lub osoby chcące wydzierżawić swojego konia na jakiś tam czas, z ewentualnym prawem pierwokupu.
Ale wątpię, że ktoś jej jeszcze będzie załatwiał transport i pokrywał jego koszty 😉 Zresztą dla mnie, jako osoby czytającej takie ogłoszenie, byłoby to niewymownie odpychające 😉
Nie dość, że chce konia za darmo, to jeszcze warunki stawia 😀 A jak to się mówi "darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby" 😉
korysindex4 jeśli mówimy o dzierżawie, to każdy sobie załatwia jak chce między sobą. Ale jeśli ona chce konia dostać za darmo? Ja mówię, że mi to wygląda na chęć dzierżawy, ale tego być pewną nie mogę, bo nie jest to jednoznacznie powiedziane.
Zresztą, gdybym ja chciała dostać konia, to muszę być pewna, że to wiąże się z kosztami. W tym wypadku również z kosztami transportu. Skoro transport to dla niej zbyt kosztowny wydatek, to za co utrzyma konia? Za co będzie go leczyć?
Do mnie na pewno takie ogłoszenie by nie przemówiło 😉
A wy dziewczyny jak zwykle się kłócicie. Dajcie sobie spokój a jeśli już takie jadowite osoby tu są to pw istnieje.
Nie psujcie mojego ukochanego wątku który zawsze prze zawsze mi humor poprawi.
Klaudusia, "kwiatki" zamknięto to trzeba się gdzieś przenieść 😉
A wy dziewczyny jak zwykle się kłócicie. Dajcie sobie spokój a jeśli już takie jadowite osoby tu są to pw istnieje.
Nie psujcie mojego ukochanego wątku który zawsze prze zawsze mi humor poprawi.

Mnie to on raczej smuci niż poprawia humor...
http://www.gielda-koni.com.pl/Konie/2293 - cena :10839.01 zł  🤔
Farifelia   Farys 21.05.2008
26 lipca 2013 23:15
Anettt, to jest jedno z tych ogłoszeń naciągaczy... Popatrz jak jest napisane. Słownik googla idealny nie jest 😉 Takich ogłoszeń pełno znajdziesz.
http://tablica.pl/oferta/zrebica-klacz-1-rok-zimnokrwista-tanio-ID38ScL.html#da2255a05e
Czy to normalne ? Przecież, ona skończyła dopiero rok !  👿
Farifelia   Farys 21.05.2008
27 lipca 2013 09:49
kwiatek123, niestety, takich ogłoszeń znajdziesz peeeeeełno... Roczniaki zajeżdżane, chodzące pod siodłem, ciągnące wozy itd itd... To się staje coraz popularne, bo łatwiej teoretycznie "zrobionego" konia sprzedać i drożej niż surowego :/
kwiatek123, niestety, takich ogłoszeń znajdziesz peeeeeełno... Roczniaki zajeżdżane, chodzące pod siodłem, ciągnące wozy itd itd... To się staje coraz popularne, bo łatwiej teoretycznie "zrobionego" konia sprzedać i drożej niż surowego :/

Tak, wiem... niestety dla ludzi (niektórych) w naszym kraju ważniejsze są pieniądze niż dobro konia. Dla mnie, to niewyobrażalne, jak można tak męczyć źrebaka.

W tym ogłoszeniu napisane, jest jeszcze "W uprzeży zachowuje sie jak dorosly kon". No a jak ma się zachowywać ? Jak on pewnie nawet nie ma siły  z tym iść, a co dopiero sadzić barany i "wariować"  😵
http://tablica.pl/oferta/zrebica-klacz-1-rok-zimnokrwista-tanio-ID38ScL.html#da2255a05e
Czy to normalne ? Przecież, ona skończyła dopiero rok !  👿



Smutny widok  🙁

Niestety coraz częstszy..
a co tej zrebce sie takiego dzieje smutnego?
Padłam....
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/17480?


"...chętnie przyjmę konia sprawnego i bez chorób....", "Przyjmę konia z każdego zakątka Polski ( koszt przewozu pokrywa oddający )."



hmm też sie zastanawiam co w tym dziwnego... moze faktycznie z tym transportem to przegięcie, ale moze dziewczyna nie ma mozliwości transportu konia, nie pracuje i nie ma kto jej dać na transport. Sama zamierzam przyjąć konie do siebie, np. w dzierzawe, z ew. mozliwościa późniejszego kupna. Wychodze z założenia po co mam kupować, skoro mogę wydzierżawic, sprawdzić, wiele jest osób któe chcą konie oddać bo chwilowo ich nie stać, więc takie rozwiazanie jest dobre, a ze sprzętem to już na nogach mogłabym isc po tego konia, a i takie ogłoszenia się trafiają.
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
29 lipca 2013 20:03
Sposób założenia czapraka  🤔
haha "pokrowiec dla konia" kocyk już spotkałam, ale żeby pokrowiec... 🙂  😀iabeł:
http://allegro.pl/pokrowiec-dla-konia-i3435070189.html 
To ogłoszenie laika, więc się nie dziwie.
http://www.sprzedamkonie.pl/announcements/show/889/kon-fryzyjski-carlia-malia

wiem, że to translator i jakaś lipa, ale tłumaczenie mnie powaliło! Najlepsze są trzy bramy ;ppp
[list]
[li]nie obciera grzbietu konia[/li]
[li]sprzedaję, bo nie mam w okolicy rymarza[/li]
[/list]

Padłem  😵 😂
wygląda jakby armagedon przeszło, toć moje ponad 30-letnie jest w lepszym stanie mimo spędzenia paru lat na strychu w pleśni, zjełczałym tranie i cholera wie czym  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się